PDA

View Full Version : Цигари



Anito099
08-17-2013, 10:54
Пуших някъде може би 2 месеца ( но не редовно, смисъл пуша 2-3 дена и на следващите 2 не пуша после пак и така) после трябваше да ходя на почивка и не съм пушила 10 дни и когато се прибрах пуших пак. Но не знам защо докато пуша и след като я изпуша ми става много гадно, вие ми се свят, боли ме глава, става ми топло, повръща ми се и ми е някак замъглено.. :/
преди нямах такива проблеми, това е от скоро
Искам да попитам на какво се дължи това ? от смяна на цигари или нещо друго ?

Chacho
08-17-2013, 10:58
Щото не си свикнала да пушиш.
Идеална възможност да ги спреш.

Vladislav Hellsing
08-17-2013, 11:03
Щото не си свикнала да пушиш.
Идеална възможност да ги спреш.

+1

Anito099
08-17-2013, 11:07
Щото не си свикнала да пушиш.
Идеална възможност да ги спреш.

Да така е, но всички мои приятели пушат ..
и като излезем няма какво друго да правим .. :/

Vladislav Hellsing
08-17-2013, 11:11
Да така е, но всички мои приятели пушат ..
и като излезем няма какво друго да правим .. :/

Това ще рече ли, че си готова да имаш главоболие и да ти е гадно постоянно, защото приятелите ти пушат и ти искаш да си като тях?

kitty02
08-17-2013, 11:21
Да така е, но всички мои приятели пушат ..
и като излезем няма какво друго да правим .. :/
Дано да не си '99 ...

vladyman
08-17-2013, 11:28
Да така е, но всички мои приятели пушат ..
и като излезем няма какво друго да правим .. :/

"няма какво друго да правим" Това как точно да го разбирам - седите, мълчите и пушите докато ви писне, след което си ходите по къщите ? Много силно се съмнявам. Убеден съм, че си говорите, понякога ходите по заведения, разхождате се и т.н. Всяко едно от тия неща можеш да го правиш както с цигара в устата, така и без. Цигарата не променя абсолютно нищо.

DisappointedDreamer
08-17-2013, 11:30
8-)

на смях ме напушихте. Ако наистина си набор 99, има доста нещаааааа, които може да правите.

Пушенето не е едно от тях. Не ви помага, не ви прави готини, порок е. Махай ги тия боклуци.

Chacho
08-17-2013, 11:37
Да прав си, пък и съм още малка за цигари, но всички мо приятели пушат ..
и като излезем не правим друго то и няма какво друго да е прави :/

Принципно, като изгасиш цигарата, пак няма какво да правиш. Така свикваш да си завираш по 20+ цигари на ден в устата.
От 1 месец не пуша, но все още са ми пресни пушаческите навици и като чувствам липса, ме обвзема безмерна скука, когато запалят другите в кафето. Обаче е по-добре да свикнеш със скуката, отколкото с цигарите. Щото, ако се захванеш с пушенето, много скоро като се пристрастиш, скуката ще се превърне в свобода и почваш да си мечтаеш за нея.

По-добре си намери нещо, с което да се разнообразяваш. Вземи салфетка в заведението и си прави оригами, играй си с няква химикалка (pen twisting), прави си балончета с дъвката, все тая, просто не си трови организма.

Баща ми почина от рак на белия дроб, моите дробове също започнаха да се обаждат, както и сърцето ми, а съм едва на 21. Спортувах ежедневно в гимназията, можех да избягам над 10км и се чувствах физически силен, но 3-те години пушене се изплюха на 5-те години тренировки. Възприемам се като човек, който е преживял достатъчно и има умствения капацитет да го осмисли, че да имам представа колко струва човешкия живот. Въпреки това пропуших, с идеята, че кефът от цигарите си заслужава, и мога да направя компромис със здравето си заради тях. Няма да изпадам в подробности, но когато на 21 се почувстваш като на 51 и почнеш да се примиряваш с това, а след това същият тютюн те вкара в болница, усещаш, че изобщо не си заслужава тоя кеф, не си готов да умреш, особено млад.

Цигарите никога не можеш да ги изчистиш напълно. Колкото и цигари да изпушиш, ще ти трябват 15-20 години, за да се изчистиш. Дали ще пушиш половин година или 10 години, все ще е така. Просто колкото повече пушиш, толкова повече ще трябва да се чисти. Винаги остава по малко.

Ако сега си на 17-18, като добавиш 20 години, означава на 38-40 да се разхождаш спокойно.

Сега имаш минимално количество боклук в дробовете си. Ако ги откажеш, тези 20 години ще си спокойна, че шансът да ти стане нещо от цигарите, е колкото метеорит да падне на училището ти. След няколко години тия шансове ще са многократно по-големи.

Да не говорим колко пари ще ти спести. Щото до кутия на ден се стига лесно, а да изхвърляш по 150лв на месец не е приятно.

Като седнеш на масата и ти се допуши е трудно да се спреш с тия мисли, щото постоянно те човърка. Но това постоянно всъщност се оказва един 3-4 минутен глад, който се появява няколко пъти дневно и после отшумява. Не си заслужава да му се поддаваш.

pamito14
08-17-2013, 15:58
chacho браво !!!!

Mary_Jane_69
08-17-2013, 16:20
Да, тоя път съм съгласна с тебе,
авторката да си гледа умственото развитие, щото да кажеш, че пушиш от "няма кво да правим" е нещо изключително свръх-глупаво.

maldini
08-17-2013, 17:45
Принципно, като изгасиш цигарата, пак няма какво да правиш. Така свикваш да си завираш по 20+ цигари на ден в устата.
От 1 месец не пуша, но все още са ми пресни пушаческите навици и като чувствам липса, ме обвзема безмерна скука, когато запалят другите в кафето. Обаче е по-добре да свикнеш със скуката, отколкото с цигарите. Щото, ако се захванеш с пушенето, много скоро като се пристрастиш, скуката ще се превърне в свобода и почваш да си мечтаеш за нея.

По-добре си намери нещо, с което да се разнообразяваш. Вземи салфетка в заведението и си прави оригами, играй си с няква химикалка (pen twisting), прави си балончета с дъвката, все тая, просто не си трови организма.

Баща ми почина от рак на белия дроб, моите дробове също започнаха да се обаждат, както и сърцето ми, а съм едва на 21. Спортувах ежедневно в гимназията, можех да избягам над 10км и се чувствах физически силен, но 3-те години пушене се изплюха на 5-те години тренировки. Възприемам се като човек, който е преживял достатъчно и има умствения капацитет да го осмисли, че да имам представа колко струва човешкия живот. Въпреки това пропуших, с идеята, че кефът от цигарите си заслужава, и мога да направя компромис със здравето си заради тях. Няма да изпадам в подробности, но когато на 21 се почувстваш като на 51 и почнеш да се примиряваш с това, а след това същият тютюн те вкара в болница, усещаш, че изобщо не си заслужава тоя кеф, не си готов да умреш, особено млад.

Цигарите никога не можеш да ги изчистиш напълно. Колкото и цигари да изпушиш, ще ти трябват 15-20 години, за да се изчистиш. Дали ще пушиш половин година или 10 години, все ще е така. Просто колкото повече пушиш, толкова повече ще трябва да се чисти. Винаги остава по малко.

Ако сега си на 17-18, като добавиш 20 години, означава на 38-40 да се разхождаш спокойно.

Сега имаш минимално количество боклук в дробовете си. Ако ги откажеш, тези 20 години ще си спокойна, че шансът да ти стане нещо от цигарите, е колкото метеорит да падне на училището ти. След няколко години тия шансове ще са многократно по-големи.

Да не говорим колко пари ще ти спести. Щото до кутия на ден се стига лесно, а да изхвърляш по 150лв на месец не е приятно.

Като седнеш на масата и ти се допуши е трудно да се спреш с тия мисли, щото постоянно те човърка. Но това постоянно всъщност се оказва един 3-4 минутен глад, който се появява няколко пъти дневно и после отшумява. Не си заслужава да му се поддаваш.

Няма смисъл да обясняваш на 14 годишен тези неща. Смисъл едва ли ще ти приеме съвета

Vladislav Hellsing
08-17-2013, 18:28
Няма смисъл да обясняваш на 14 годишен тези неща. Смисъл едва ли ще ти приеме съвета

Тя може да е различна.
Може да е дете индиго.
МОЖЕ ДА Е ДЕТЕТО ОТ ПРОРОЧЕСТВОТО.

Но надали.

Mary_Jane_69
08-17-2013, 18:46
по скоро е дете катран, отколкото индиго

Vladislav Hellsing
08-17-2013, 18:48
по скоро е дете катран, отколкото индиго

Туй казвам и аз.

Ще разбере каква грешка е направила като не доживее 50

maldini
08-17-2013, 18:50
Абе тя може и да доживее 50 , но сега да тръгнеме да и обяснявамв колко са вредни цигарите няма смисъл . Тя ще го осъзнае сама ,когато е късно вече и не може да ги откаже. Поздрав
http://m.youtube.com/watch?v=y8wM646RHpo

fevoos
08-17-2013, 18:57
Don't smoke!
...just have sex :)

tireheb
08-17-2013, 19:55
Дано да не си '99 ...

може да е 09 :О

иначе сериозно - недей пуши. кофти е, я се изморявам от 1 час баскет в лежерно темпо
па и струва пари, още по-кофти

аспиринче
08-17-2013, 20:48
Това пушенето е много гадно, не само за теб, но и за другите. Пример: тъкмо се разделяш с любимата си компания и се срещаш с други важни за теб хора. И какво миришеш на цигари??? И зъбите за развалят и си даваш парите напразно, т.е даваш парите на родителите си за глупости, а те по цял ден да работят.
Абе бегай, това е гадна работа за комплексарчета (нищо лично към авторката), но ако приятелите ти те карат да пушиш по-добре ги остави, защото не са ти истински приятели.

Anito099
08-17-2013, 21:26
Първоначално искам да благодаря за целия хейт който получих -_-
И да '99 съм какво от това

всъщност никога не бих се захванала да пуша, но веднъж когато бяхме с една моя приятелка решихме да опитаме, но само от любопитство и не ни хареса. Въпреки това продължихме ..
Знам, че е вредно, но е и временно
няма да продължа .. това е просто един кратък период..
Също така майката на едно моя приятелка е пушила когато е била колкото мен но след това ги отказала имала деца и тн ... :)
не е не възможно стига да имаш волята
И ако и вие бяхте в такъв забутан град като моя и вие щяхте да се чудите какво да правите
пък и моето не е пушене просто ей така от време на време ..

maldini
08-17-2013, 21:28
хаха това защо ли не го чувам за пръв път?
абе прави си ,квото искаш ,живота рано или късно ще те шамароса и ще се осъзнаеш
само не разбрах закво си пуснала темата?

Mary_Jane_69
08-18-2013, 10:13
Та ти дори не знаеш как се пише "невъзможно", какво повече може да ти се обясни, като дори сама не можеш да го вденеш, много жалко че от скука посягаш към такива неща, дано не свършиш в някоя канавка, надрусана и омърсена.

Vladislav Hellsing
08-18-2013, 10:16
Първоначално искам да благодаря за целия хейт който получих -_-
И да '99 съм какво от това

всъщност никога не бих се захванала да пуша, но веднъж когато бяхме с една моя приятелка решихме да опитаме, но само от любопитство и не ни хареса. Въпреки това продължихме ..
Знам, че е вредно, но е и временно
няма да продължа .. това е просто един кратък период..
Също така майката на едно моя приятелка е пушила когато е била колкото мен но след това ги отказала имала деца и тн ... :)
не е не възможно стига да имаш волята
И ако и вие бяхте в такъв забутан град като моя и вие щяхте да се чудите какво да правите
пък и моето не е пушене просто ей така от време на време ..

Не ви е харесало па сте продължили, па даже било и временно.

Много си заблудена.

+1 на Мери Джейн.

Dannie96
08-18-2013, 11:51
По твоята логика всички непушачи трябва да умират от скука.

Лично съм на мнение, че всеки сам си решава дали иска да се трови с цигари или не, но тук трябва да се изкажа. Първо пробвала си, ок, почти всеки е опитвал, няма лошо, искаш да видиш за какво толкова хора са с цигара в ръка, ок, разбирам те, НО ти продължаваш след като не ти харесва. Ей това не го разбирам. Приятелките ти пушат и ти решаваш да вървиш по стадото.

Като са ти гадни спри преди да си им свикнала. Ще спестиш много здраве и пари и евентуално на по- късен етап и нерви от опити да ги спреш.

seek&destroy
08-18-2013, 12:32
А бе, не знам тя ли е по-проста или вие. Ако щете в 50 страници се изредете целия форум колко било вредно пушенето, дори едно изречение няма да й влезне в главата, не разбирате ли? Наумила си го, край.

Ахаха, между другото преди 4 години и аз така си казвах, кво ме бъркат тия цигари, нали паля само голямото междучасие, на някой купон или за кафето с някоя приятелка, ей така, мога и да не паля 2 седмици ако искам, мога и без цигари, не съм зарибена. Да, ама тва е голяма заблуда да знаеш.

mlf
08-18-2013, 12:46
Щото не си свикнала да пушиш.
Идеална възможност да ги спреш.

+

Все още не си "постоянен" пушач .. и затова ти се гади.

Съвет.. тук е момента да ги спреш

NissaN
08-18-2013, 15:20
И при мен е така повечето ми приятели пушат,но излизам с тях и не е ми скучно.Те като си купуват цигари аз си взимам бира или Монстър,РедБул и така.А и като излизате едва ли само пушити говорите си и т.н.

georgi12
08-19-2013, 08:08
Милата ,нямала какво да прави!
Ами изчисти , напазарувай . Майка ти сигурно се скапва - на работа , пазар , готвене и т.н.

cw3tty
08-19-2013, 10:38
Да така е, но всички мои приятели пушат ..
и като излезем няма какво друго да правим .. :/

нямате какво друго да правите ?!?!?!?!

Chacho
08-19-2013, 10:51
пък и моето не е пушене просто ей така от време на време ..

Намисли си колко време ще е това "от време на време". 2 месеца са засега, кажи си примерно още 3 и край. Като минат 3 месеца виж дали ще искаш да ги откажеш или пак ще си кажеш, че е ей така и ще си удължиш срока. Ако не успееш да ги махнеш окончателно след уреченият момент, да си знаеш, че имаш проблем с цигарите.

nqmaznacheniee
08-19-2013, 17:58
Според мен е дошъл момента да посегнеш към нещо по-силно. Започни с трева, или алкохол, все тая, въпроса е да просперираш.

skornex
08-19-2013, 18:41
Да така е, но всички мои приятели пушат ..
и като излезем няма какво друго да правим .. :/

няма какво да правите и пушите ей така за чалъм (аз съм си пушач но не пуша когато ми е скучно или няма какво да правя ....)

skornex
08-19-2013, 18:48
сигурно когато някой от роднините ти даде 5 лева хоп за цигари отиват

Mary_Jane_69
08-19-2013, 19:25
Според мен е дошъл момента да посегнеш към нещо по-силно. Започни с трева, или алкохол, все тая, въпроса е да просперираш.

давайте пудрата захар и пачките

Vladislav Hellsing
08-19-2013, 19:26
давайте пудрата захар и пачките

и солетите, и солетите!

Fantasyyy
08-19-2013, 19:39
100% има какво друго да правите,не ми се вярва само да седите и да пушите докато ви омръзне и после чао.И как така не ти харесва да пушиш,но пушиш.Недей вече не е "модерно" да си пушач.

SomeRandomNerd
08-19-2013, 19:42
Ма я бе, нямали какво да правят. И аз съм 99, с приятелите ми се разхождаме,смеем,забавлява ме и т.н. Дори по кафенета не ходим, камо ли да пушим. Има толкова неща за правене, тръгнали да ми пушат. Спирай ги, докато е време.

Chacho
08-20-2013, 08:01
Да взема да ви направа една тема, където да си се фукате, че не ви е скучно или сте много дърти?

Hemmy
08-20-2013, 08:16
Момиче намери си други "приятели" а ако си ти наистина на този аватар (снимка) и като си без цигара в рака изглеждаш добре даже си хубавичка, ама като те представя с цигара в ръка ставаш супер зле. Не че и аз не съм опитвал да дръпна, но е ужасно да видиш красиво и малко момиче (не че съм много голям даже съм малък) да пуши . Не се трови тоест :) :)

draid
08-20-2013, 10:33
Първоначално искам да благодаря за целия хейт който получих -_-
И да '99 съм какво от това

всъщност никога не бих се захванала да пуша, но веднъж когато бяхме с една моя приятелка решихме да опитаме, но само от любопитство и не ни хареса. Въпреки това продължихме ..
Знам, че е вредно, но е и временно
няма да продължа .. това е просто един кратък период..
Също така майката на едно моя приятелка е пушила когато е била колкото мен но след това ги отказала имала деца и тн ... :)
не е не възможно стига да имаш волята
И ако и вие бяхте в такъв забутан град като моя и вие щяхте да се чудите какво да правите
пък и моето не е пушене просто ей така от време на време ..

Това всеки го разправя недей да лежиш на него. Ако беше толкова просто да се откажат цигарите нямаше половината население да пуши. Проблема е че когато осъзнаеш че ти пречат, обикновено след 5-10г и нагоре вече е доста късно, навика е голям и рядко има хора с достатъчна воля. Смъртта която могат да причинят цигарите е доста тежка и болезнена, ама това надали ще го възприемеш, като пушач ти вече имаш типичното мислене на пушач.

Аз лично предпочитам да се убия с кола, мотор, да падна и да си сцепя главата, отколкото да знам че си купувам здравословните проблеми....

Пределно ми е ясно, че няма смисъл да го пиша това, ама няма какво да правя , та за това. Колкото и да ти изглежда кофти, просто не си дорасла за да разбереш какво ти се говори, нямаш нито опита нито интелектуалния капацитет още, сори ако ти звучи обидно, но е факт.

noworries
08-20-2013, 12:36
Временно било,щяла да ги откаже от раз стига да има волята..същата воля с която запали втора цигара,след като първата не ти е харесала ли ..хах
Иначе виждам,че колкото и да ти обясняват колко е вредно за здравето,няма да разбереш и да се замислиш..Поне се замисли как ще се задъхваш от кратка разходка в парка и как като станеш на 25 години ще приличаш на 40 годишна..

Чудно какво ли ще почнеш като и цигарите ти станат скучни..хм

Mary_Jane_69
08-20-2013, 13:34
и солетите, и солетите!

НАЙ-ВЕЧЕ!

an7raks
08-20-2013, 14:13
Авторката! Много тъпо парче си май, а? Кво като си 99 ли? Недоразвитите ти дробчета ще станат на това:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/Cancerous_lung.jpg/240px-Cancerous_lung.jpg
И Чачо ти го обясни и много мои близки пушачи също съжаляват за "скуката"...
Едит: И как така като излизам не ми е скучно, въпреки че не пуша, а част от компанията ми пуши?

muhatacece
08-20-2013, 14:36
Не се оправдавай, забутан град и т.н, все ще се намери занимание, нали, а не да станете градските гангстерчета с цигарата в уста, само и само да се правите на модни, скоро и всички бойни спортове ще ги знаете, то е модно всеки втори да пуши, или да е mma боец в фб и т.н и един съвет: не сте модерни . Да си модерен не означава да се водиш по тъпия акъл на другите и грешната им представа за модерност. Слагаш едни хубави дрешки, миеш си зъбите и хоп, модерен си ! :D да не забравя и прическата ! :P

Cloud9
08-21-2013, 06:42
Да така е, но всички мои приятели пушат ..
:/

Следва логичния въпрос ако всички приятелки скочат от моста ти какво ще ги последваш,а?!И скучно ви било.Почакайте да пораснете да видите какво е скука.Надявам се баща ти да разбере че пушиш.

wickedbitch
08-22-2013, 20:48
ти си тъпа путка

Vladislav Hellsing
08-22-2013, 20:52
ти си тъпа путка

так так.

tHe_COolEst_GIrl
09-15-2013, 12:08
Тц, браво бе... Айде вземи да помогнеш на майка си, полей цветята, изглади дрехите, а, какво ще кажеш?