PDA

View Full Version : Коса ?! ПОмощ>@



anc4etu0
08-17-2013, 13:50
Искам дълга коса ,а ми е спешно и трябва да я пусна до февруари месец ?! МОята е средна дължина и искам наистина да ми е дълга ?!Моля ако някой знае някакви трикчета или неща за бърз растеж да ме посъветва ,отговаря или пише на лично .Благодаря ви ,Лек ден ???!

POLLINA
08-17-2013, 14:53
трикчета :lol:
тривитаминол , маски, стимулант на Икаров, масла

Anastasiq5910
08-17-2013, 16:32
бадемовото масло на д-р Икаров и може би някакви маски

Free_Hugs
08-17-2013, 16:39
И масаж на скалпа

FuCKkK13
08-17-2013, 17:10
маски с тривитаминол направо ти давам един режим и няма да е зле ако ме послушаш : 1 месец маски с тривитаминол ( купува се от ветеринарна аптека,6-8-9лв. е,зависи от къде го купуваш,за животни е ама да не те притеснява много жени го използват представлява комплекс от витамини -САМО И ЕДИНСТВЕНО така че не се притеснявай)давам ти маска,която е препоръчително да правиш 1 месец 2 пъти в седмицата ( малко разяснение - количеството на тривитаминола зависи от това колко често я правиш - НЕ повече от 2 пъти в седмица,ако е 2 пъти - по 1сп.л. в маска,ако е един път в седмицата по 2сп.л. в маската)
примерна маска с тривитаминол:
1 жълтък
2-3сп.л. кисело мляко
1сп.л. тривитаминол ( или 2сп.л. както ти казах,ако я правиш един път на седмица са 2сп.л,ако я правиш 2 пъти по 1сп.л.)
1-2сп.л. бадемово масло ( колкото и да сложиш не е грешка,то не е силно колкото тривитаминола)
1сп.л. някакъв алкохол ( най-често ракия използваме,но ракия/водка,абе някакъв твърд алкохол)
и 1сп.л. оцет ПО ЖЕЛАНИЕ ( ако искаш може и без оцет)

това го правиш всяка седмица по 2 пъти в продължение на един месец като нанасяш маската по цялата коса ( а.к.а. корени,дължина,върхове - абе всичко)

след като мине тоя месец си купуваш стимулант за коса на Икаров ( 5-6лв. е,той е комплекс от масла,но не омазнява косата ако го отмиеш добре,така че не се притеснявай) и го използваш в продължение на 2 СЕДМИЦИ т.е. би трябвало да се намажеш 4 пъти за тия 2 седмици
нанасяш го пак 2 пъти в седмицата и стоиш по няколко часа с него ( пак в корените,дължината и върховете) като докато го нанасяш масажираш с пръсти корените ,захващаш косата на кок с фибички ( тия черните обикновените най-добре) отгоре слагаш найлонова торбичка/шапка за баня,а над нея кърпа хавлиена или нещо плътно,някаква кърпа за коса ( имаше преди години нашумели едни летни ако имаш са идеални,аз с такава се завивам) и стоиш както казах няколко часа ( 2-3-4,а може и вечер да се мажеш,да спиш така - слагай кърпа на възглавницата,ако се разтече леко да не клепаш и на сутринта отмиваш)
след това ( от 2рия месец са ти останали 2 седмици) в които НЕ слагаш НИЩО ! просто както до сега - само шампоан и евентуално кристали в краищата след баня
като минат тия 2 седмици почивка от клепаниците можеш пак 1месец тривитаминол,2седмици стимулант,2 седмици почивка.. и така можеш да си редуваш до февруари )
като ги смятам това са 6 месеца,за тия 6 месеца косата може да ти порасне с около 12-13 см.което си е доста


сега почвам с нещата в банята и извън нея различни от домашно клепане 8-)
купи си професионален шампоан ( не знам какви са финансовите ти възможности,но дори излиза по-евтино,примерно 1л. шампоан ти е 25-30-40лв - ама и тия от 25-30 ще ти вършат работа.,а 250мл. от магазина и то НЕ професионален са ти 6-7-8лв. та като го сметнеш ти идва г/д. еднакво,даже ако ти е 25лв. шампоана ти идва по-евтино)
купи си някаква маска за в банята,за да ти се разресва косата по-лесно - примерно на орзен маските са добре,елсев 5 съм я пробвала и тя ми хареса,те са по около 5-6-7лв. и ще ти стигат за месец-два ( зависи) и в банята след шампоан нанасяй за 2-3 мин. и отмивай само с вода
за след баня си купи кристали за връхчетата ( г/д. всякакви би ти вършили работа и все пак ако искаш аз ползвам едни на Лакме,100мл. - около 15лв. май бяха и стигат за повече от година -слага се по 2-3 капки на ръцете след баня и разнасяш САМО ПО ВРЪХЧЕТАТА)
купи си дървен гребен ако си намериш ( 2-3лв. е)
намали пресите до минимум или най-добре изобщо не използвай
ако ползваш си вземи термозащитен продукт ( слага се преди преса и защитава косата от пресата)

купи си някакви витамини,които да приемаш допълнително ( примерно бирена мая,някакви комбинирани за коса,кожа и нокти,тия разтворимите - абе всичко би ти вършило работа) яж здравословно,повече плодове и зеленчуци,пий много вода



ако се сетя за още нещо ще допълня,ако имаш въпроси - питай

FuCKkK13
08-17-2013, 17:10
лелее то много дълго станало бе 8-)

Anabell_19
08-17-2013, 19:18
Аз съм опитвала с хининова вода ,но почти няма ефект ... ако искаш по скоро можеш да си поставиш екстеншъни ,но според мен няма смисъл.Свеждай горенето на косата до минимално ..Също можеш да опиташ с маски ...