PDA

View Full Version : Далеч от очите, но близо до сърцето



goldenfairy
08-17-2013, 18:39
Здравейте! Така искам само да започна с това, ако е възможно да си спестите глупавите коментари (: Също така знам, че това, което ще разкажа може да звучи нелепо, но моля ви - съвсем сериозна съм и очаквам нормални отговори.

Та така...аз съм момиче на 16, а той на 20. Въпросът е, че никога досега не съм го виждала на живо, защото ами...той живее в Англия. Намерихме се съвсем случайно в интернет и започнахме да си пишем, а след това и да си говорим по скайп. Честно казано, знам, че не го познавам достатъчно добре, защото всичко това е малко абсурдно, но въпросът е, че не мисля, че съм срещала такъв човек до сега. Можем буквално да говорим за всичко - спорт, култура,музика, пътувания, лични преживявания...просто за отрицателно време имам чувството, че си намерих "соумейт". Ужасно мил е с мен и постоянно си говорим за това как наистина трябва да се видим. Проблемът е обаче, че аз съм само на 16, а ми се иска като отида там да съм без нашите, за което ще се наложи да изчакам още две години. Той е неспособен да дойде до тук, защото билетите на британските авиокомпании са по 500паунда и нагоре само за едната посока. И най-лошото е, че усещам как се привързвам към човек, който всъщност никога не съм виждала на живо, човек, който може да е нещо съвсем различно от това, за което се представя...
Да, може би сега ще кажете "е, остави го, ще си намериш някой тук" или "ти докато станеш на 18 ще си го забравила вече", но не е така. Усещам, че и той е много сериозен в намеренията си един ден да се видим. И както вече казах, говорили сме си много и то за всякакви неща и просто виждам как такъв човек не е за изпускане и в същото време обстоятелствата, в които се намираме ми смачкват всички надежди.
Според вас какво е разумно да направя и възможно ли е наистина нещо такова да проработи по някакъв начин? Доста ми е гадничко, че сме толкова далеч един от друг, но...
Благодаря ви много за отделеното време. Очаквам вашите коментари (:

Silviahh
08-17-2013, 19:18
Гледай филма trust

goldenfairy
08-17-2013, 19:30
Гледала съм го. Има ужасно много доказателства, че той е човекът, с който действително комуникирам. Знам, че мога да си навлека хиляди проблеми с това, но не мисля, че има таква опасност. Внимателно съм проучила много неща за него и съм на 100% сигурна, че не е някой дърт чичко зад профила му, след като и най-малкото сме си говорили по скайп (:

Mary_Jane_69
08-17-2013, 19:51
Ами единственото нещо, може би е търпението ти, за да дочакаш до заветната 18ка, надявам се дотогава да сте с добри отношения с момчето. Не се чувствай странна, познавам хора, които така намериха половинката си, но разбира се тези неща също така крият и много рискове. Надявам се да ви сработят нещата, защото си личи по написаното, че това е нещо много специално за теб, искрено ти пожелавам да се "намерите". :)

mila_pila
08-17-2013, 22:50
Как така той не може да дойде, защото билетите са по 500 паунда? Той като е в Англия оттам насам не летят само британски авиолинии, нали се сещаш? Според мен те мотае за билетите.
Мисля, че или ти ще срещнеш някой друг за тези 2 години, които планираш да чакаш или той ще срещне някоя, и от само себе си ще станат нещата. Според мен е най-добре да се видите сега и да се реши по-бързо цялата сага, юркай го да идва, пак ти казвам, че това с билетите е пълна глупост.

goldenfairy
08-18-2013, 08:11
Хм, аз обаче не мисля, че дори и той да дойде тук и да се видим, всичко ще приключи.

Colouring
08-18-2013, 09:15
Скептична съм. Не мисля, че би станало нещо.
От колко време си пишете?

PainMonopoly
08-18-2013, 09:24
Как така той не може да дойде, защото билетите са по 500 паунда? Той като е в Англия оттам насам не летят само британски авиолинии, нали се сещаш? Според мен те мотае за билетите.


Именно.

Иначе не можеш да кажеш нищо преди да се видите. Като се видите може, и ще бъде, съвсем различен от това, което си представяш.

tweettyy
08-18-2013, 16:25
Леле.. гледам и чета.. и дет' се вика " гледам и не мога да повярвам на очите си " :D Срещнах го по интернет, от Англия, искам да го видя, ще чакам 2 години докато отида аз там в Англия, за да се видим... Сериозно ли? Толкова ли няма момчета тук в България? Лелееее...

Извинявай, ако това според теб е ' глупав ' коментар, но просто не можах да се сдържа.

FuCKkK13
08-18-2013, 16:37
Как така той не може да дойде, защото билетите са по 500 паунда? Той като е в Англия оттам насам не летят само британски авиолинии, нали се сещаш? Според мен те мотае за билетите.
Мисля, че или ти ще срещнеш някой друг за тези 2 години, които планираш да чакаш или той ще срещне някоя, и от само себе си ще станат нещата. Според мен е най-добре да се видите сега и да се реши по-бързо цялата сага, юркай го да идва, пак ти казвам, че това с билетите е пълна глупост.
съгласна съм.. няма как да не може да дойде ако наистина толкова много го иска.. натискай го той да идва и да е колкото се може по-скоро щото всичко може да се случи - да не го харесаш като личност на живо,да се разочароваш и т.н. и ако това стане след 2 години чак ще съжаляваш защото ще са ПРОПИЛЕНИ 2 години... а и на него му е скъпо,а ти като станеш на 18 няма да ти е да отидеш до там при непознат,по-голям от теб ? айде бе !

ако има желание и той наистина дойде ви пожелавам всичко най-хубаво,но ако чака теб - не бъди наивна !

Amore-Mio*
08-18-2013, 16:56
Преди известно време се занимавах и бях заедно с момче от Разград, а аз съм от Русе. И разстоянието не е чак толкова голямо, но ми липсваше изключително време и трудно издържах. Само разликата при нас беше, че ние се виждахме редовно и най-вече той идваше.

Всъщност, реално не знам защо ти го давам като пример - може би, защото да разбереш, че има ли желание - има и начин. Демек, той ако иска да дойде, ще намери начин. В Англия авикомпаниите не са само британски. Просто, струва ми се, си губи времето с теб, от скука.

Djenka
08-18-2013, 21:01
И аз имам един такъв приятел от Холандия. Писахме си супер много, той беше на 19, а аз на 15 (сега сме съответно на 20 и 16). И аз си мислех, че съм срещнала момчето на живота си, говорихме си супер много, той ми правеше серенади по скайп :D Иии той ми казваше как ме харесва и т.н., но аз бях уплашена и горе-долу против връзките с човек, който не бях виждала и му отказах. След известно време пак си писахме, и той ми разказа как си хванал някакво момиче на 16, но после разбрал, че е на 14 и някакви такива драми... иии да, иначе и ние правихме някакви планове как ще отида да уча в Англия и ще се видим и т.н., но знам, че има много време дотогава и просто не си давам големи надежди. Той си има приятелка, аз - все още не, но за 2 години много неща могат да се случат. Та просто ще оставя живота да си тече, а ако един ден имаме възможност да се срещнем - сигурно ще го направим, но ще бъде само като стари приятели.
Иначе и досега отвреме-навреме си пишем по скайп. :)

Та моя съвет е go for it, изглежда свястно момчето, 4 години не са нищо. :) Проблема е, че живеете в две различни държави и много ще си липсвате, когато не сте заедно, ти не живееш там, няма как да знаеш със сигурност дали си има приятелка или ако пък тръгнете, дали няма да ти изневерява. Според мен трябва да изчакаш, докато има възможност той или ти да се преместите и да заживеете поне в една държава. Аз на негово място бих дошъл тук, примерно на екскурзия заедно или нещо такова, да се поопознаем на живо.

Smrazqvashta
08-18-2013, 21:13
Това с билетите звучи толкова неправдоподобно. Има ли желание, има и начин.

И аз, като една дърта свекърва бих измърморила... Не знам колко го познаваш и в какво си убедена, но наистина е изключително опасно да отидеш сама в чужда държава при непознат!

ImmortalForever
08-19-2013, 13:17
Това за 500-те паунда са абсурдна глупост и не знам кой ти ги говори тия неща, ако е той - тогава доста се съмнявам, че иска да те види. С WizzAir , в благоприятно време от месеца съм купувала билети за 200 ЛЕВА, подчертавам ЛЕВА, в ДВЕТЕ(пак Подчертавам ДВЕТЕ ) посоки.Така че , щом живее там, сигурно работи и около 80-100 паунда ще му се откъснат от сърцето ако наистина иска да те види.Ако пък ти искаш да го видиш, събирай от закуски и му купи билет :)

TheDevilInMe
08-20-2013, 15:00
Абсолютно нищо няма да излезне, не се вкарвай в излишни филми, че едва ли не той е момчето на живота ти, защото реално с много хора можеш да получиш същото удовлетворение в общуването с разликата, че ще бъде очи в очи. Защо просто не продължиш да си комуникираш с него без да влагаш излишни надежди и не се разтоварваш и забавляваш просто, понеже той със сигурност прави точно това и то от самото начало. Ако има по сериозни намерения към теб не би ти излизал с номера за скъпите билети, има намаления, особено ако си ги купиш доста преди датата на заминаване за около 100 лири, баламосва те ;)

crazy_elf
08-20-2013, 16:23
Относно темата,с моят приятел се запознахме по същият начин с разликата ,че на него не му пукаше колко ще даде и работеше ,за да се видим и да прекараме няколко дни заедно.Така че, ако този момък иска толкова да те види, ще направи първата крачка той.Не мисля ,че ако билетите са толкова скъпи,трябва ти да си даваш парите ... или най-малкото ти да ходиш до задника му.Мисли разумно.

fenastz
08-20-2013, 22:36
SPOILER ALERT

Вариант 1 - Родителите ти са достатъчно глупави и те оставят да заминеш и животът ти свършва в някой бордей на запад или в някоя канавка

Вариант 2 - Не заминаваш за Англия, няколко години оплакваш съдбата, накрая осъзнаваш какво тъпо дете си била и как си се вързала на най-евтиния номер

marilyn
08-21-2013, 15:57
Филмарска история. И това с билетите звучи неправдоподобно.

И аз съм намерила сродната си душа в нета, знам какво е. Но това вашето малко нереално изглежда. Не се вглъбявай толкова, ако дойде да се видите- вижте се, но не мисли, че това е единствения ценен човек в живота ти.

пAteNцЕ
08-21-2013, 16:55
той ако иска да дойде, ще намери начин.

Абсолютно вярно
Моят приятел не е от моя град. Но пък винаги успяваме да се видим и то поне по 2 пъти месечно +/-
И фактът, че автобусните билети не са за джоба му, не успя да го спре. Да, ще пътува и с най-мизерния влак, пълен с всякакви откачалки в лошо време, ама няма да се откаже.

Авторке, ако той наистина изгаряше от желание да се видите и пеша би тръгнал!

marilyn
08-22-2013, 13:42
Вярвам, че когато човек иска да направи нещо - има начин. Но какво е това виждане 2 пъти месечно? Не се заяждам, ама наистина ли мислиш, че имаш връзка?
Авторката сега ще вземе да си помисли, че може да поддържа тия отношения Англия-България.

Screwyouuu
08-30-2013, 16:23
Вярвам, че когато човек иска да направи нещо - има начин. Но какво е това виждане 2 пъти месечно? Не се заяждам, ама наистина ли мислиш, че имаш връзка?
Авторката сега ще вземе да си помисли, че може да поддържа тия отношения Англия-България.

A ти от къде знаеш за тия 2 пъти месечно за по колко дни се виждат?

FuCKkK13
08-30-2013, 16:36
Вярвам, че когато човек иска да направи нещо - има начин. Но какво е това виждане 2 пъти месечно? Не се заяждам, ама наистина ли мислиш, че имаш връзка?
Авторката сега ще вземе да си помисли, че може да поддържа тия отношения Англия-България.

всъщност ако се виждат 2 пъти в месеца за по 5-6-7 дни изобщо не е толкова фрапиращо

Screwyouuu
08-30-2013, 17:00
всъщност ако се виждат 2 пъти в месеца за по 5-6-7 дни изобщо не е толкова фрапиращо

Точно това имах предвид и аз :)

marilyn
08-31-2013, 08:39
Като чуя, че се виждат 2 пъти месечно си представям нещо от рода на един уикенд. Дори да се виждат за по 5-6 дни, сещате ли се, като са далече един от друг и ако ще искаш да си видиш човека за 1 час, да си поговорите, да пиете по едно кафе или да седнете на една пейка.. и не може. Това е кофтито. И това да се прави секс.. когато може, а не когато им се иска.

Screwyouuu
08-31-2013, 10:37
Като чуя, че се виждат 2 пъти месечно си представям нещо от рода на един уикенд. Дори да се виждат за по 5-6 дни, сещате ли се, като са далече един от друг и ако ще искаш да си видиш човека за 1 час, да си поговорите, да пиете по едно кафе или да седнете на една пейка.. и не може. Това е кофтито. И това да се прави секс.. когато може, а не когато им се иска.

Твое мнение :). Аз лично знам за много такива връзки и има такива които са успешни :). Когато има истински чуства , всичко друго губи значение, както искаш го разбирай :).

marilyn
08-31-2013, 10:41
Много си въобразявате. Ти знаеш за много такива връзки, но аз искам оптималната връзка. И имам такава. За мен другото не става, това, че вие имате някакви псевдо връзки и си ги поддържате от разстояние.. ваша си работа.

Screwyouuu
08-31-2013, 11:49
Много си въобразявате. Ти знаеш за много такива връзки, но аз искам оптималната връзка. И имам такава. За мен другото не става, това, че вие имате някакви псевдо връзки и си ги поддържате от разстояние.. ваша си работа.


E, за теб е псевдо връзка, но за много хора не е - ФАКТ. Не всички сме еднакви, едни мислят като теб, други като мен , така че няма абсолютно никакъв смисъл от спорове и развиване на романи , кое е правилно и кое не :) !

marilyn
08-31-2013, 11:52
О, дано не съм прозвучала все едно си натрапвам мнението, защото не е така. Просто си говорим и си разсъждаваме. Не ви карам да мислите като мен. Просто ви съветвам да искате възможно най-оптималното за себе си. Да се стремите към възможно най-доброто и да не се примирявате с малко. :)

Screwyouuu
08-31-2013, 12:48
О, дано не съм прозвучала все едно си натрапвам мнението, защото не е така. Просто си говорим и си разсъждаваме. Не ви карам да мислите като мен. Просто ви съветвам да искате възможно най-оптималното за себе си. Да се стремите към възможно най-доброто и да не се примирявате с малко. :)
Разбирам, но все пак има хора , които са повече от щастливи с такава връзка и не бива едва ли не, да се умаловажава такъв вид връзка, почти с нищо не е по различна от всички останали :). Всеки е щастлив по свой си начин...

FuCKkK13
08-31-2013, 12:54
Като чуя, че се виждат 2 пъти месечно си представям нещо от рода на един уикенд. Дори да се виждат за по 5-6 дни, сещате ли се, като са далече един от друг и ако ще искаш да си видиш човека за 1 час, да си поговорите, да пиете по едно кафе или да седнете на една пейка.. и не може. Това е кофтито. И това да се прави секс.. когато може, а не когато им се иска.

кофти ама си е връзка за тях,а ти каза,че това изобщо не евръзка

FuCKkK13
08-31-2013, 12:56
Твое мнение :). Аз лично знам за много такива връзки и има такива които са успешни :). Когато има истински чуства , всичко друго губи значение, както искаш го разбирай :).

ааа тука се различавам от тебе по мнение 8-) аз не съм честно казано за такива връзки,защото много ама наистина много малко хора го могат.. и то по принцип е когато за с връзка от разстояние да кажем за няколко месеца и после знаят,че пак ще са заендо..

Tsukuda_Hiroshi
09-01-2013, 06:09
Мацка, зарежи. Както казаха хората - може да се дойде до тук за много по-малко от 500 паунда. Или той е кретен и не е проучил въпроса, или не е кретен, ами е много хитър и не е проучил въпроса, но ти казва, че е скъпо = не иска да идва. Според мен, ако си 1 умно 16-годишно момиче, ще влезеш в интернет ( от където явно не излизаш ) и ще провериш кой е най-евтиния вариант за дестинацията Англия-България. Казваш му го, ако почне да се дърпа и да увърта, просто го игнорвай и си хващай някой друг.
До колкото помня, в мIRC е пълно със загорели хора, които искат онлайн любов.

Tsukuda_Hiroshi
09-01-2013, 14:37
Грозно, ама вярно! От разстояние връзка няма. Това си е пародия.

Mary_Jane_69
09-02-2013, 20:11
Леле.. гледам и чета.. и дет' се вика " гледам и не мога да повярвам на очите си " :D Срещнах го по интернет, от Англия, искам да го видя, ще чакам 2 години докато отида аз там в Англия, за да се видим... Сериозно ли? Толкова ли няма момчета тук в България? Лелееее...

Извинявай, ако това според теб е ' глупав ' коментар, но просто не можах да се сдържа.

Що за консервативно мислене, ужас, ужас, бягайте от такива хора, ще ви направят живота сив и скучен. :(

Tsukuda_Hiroshi
09-02-2013, 20:14
Пародия са ви доводите по тая тема, както и цялото ви мнение по въпроса.

Екскюз мИ! Викам да ти преотстъпим правата на тоя форум, като си толкова компетентна и само твоето мнение е вярно, а? Аз си казвам мнението, ти си казваш мнението, после някой друг - всички тези мнения са резултат от нещо - както моето, така и твоето така и на останалите. Защо нашите доводи и мнения да са пародия, а твоето да е нещо повече? Преживяла си нещо повече от останалите губещи време по форумите? Живота ти е бил разтърсен от някакво събитие, което те е накарало да видиш Вселенския замисъл и сега ние сме като мравчици в краката ти ли? WTF и егоцентризъм!
Аз и marilyn сме на мнение, че връзката от разстояние е скапано нещо, ако това изобщо може да се нарече връзка и за себе си ние сме си прави. Не ти налагам мнение и не казвам, че твоето не е правилно. Ти може и да се радваш точно на подобна връзка (или да не си имала нещо по-различно, като гледам колко време висиш тука). Не се опитвам да те убеждавам в правотата си. Не се пробвай и ти.

PainMonopoly
09-02-2013, 21:04
Екскюз мИ! Викам да ти преотстъпим правата на тоя форум, като си толкова компетентна и само твоето мнение е вярно, а? Аз си казвам мнението, ти си казваш мнението, после някой друг - всички тези мнения са резултат от нещо - както моето, така и твоето така и на останалите.

Ами нашето мнение е, че вашите доводи и мнение са пародия. Такова ни е мнението. :-|

anonymous708973
09-02-2013, 23:16
Авторке, билетите могат и няколко месеца предварително да се запазят, така няма да му излезе 500 паунда. Провери в някой сайт, не си малоумна и му го подметни това.

anonymous708973
09-03-2013, 09:07
Всъщност могат да обясняват на когото искат каквото искат. Авторката пита какво е "разумно". Това е опасна думичка, доста субективна, също както "успешна връзка", която някои се опитват да дефинират.

FuCKkK13
09-03-2013, 09:10
Всъщност могат да обясняват на когото искат каквото искат. Авторката пита какво е "разумно". Това е опасна думичка, доста субективна, също както "успешна връзка", която някои се опитват да дефинират.
всъщност те май си спорят за връзките от разстояние като цяло,а не точно за на авторката 8-)

chupachups
09-03-2013, 09:22
Може да потърсиш някаква екскурзия/почивка в Англия и да навиеш вашите да отидете и така ще може да си уредите среща и да се видите. Ако проблема са парите може да потърсиш да работиш някъде и да спечелиш малко пари :)

horacio
09-03-2013, 12:17
Не си налагайте представите за това какво е истинска връзка и други такива глупости. За всеки е различно, всеки както се чувства добре. Аман от простотии. Та, чак и се карате с другите. О.о еби му майката

Към авторката, виж в нета цените за билетите от Англия до тук, подхвърли му тая идея да дойде и ако почне да овърта и да си измисля оправдания, мисля, че ще ти стане ясно как стоят нещата.

Tsukuda_Hiroshi
09-03-2013, 17:31
Взе ми го от клавиатурата! :cool: Това ми беше първата мисъл като му прочетох приумиците.


Tsukuda_Hiroshi, никой в нищо не те убеждава, душко. Идеално го разбирам вашето мнение. Но не може да обяснявате на трети хора как тяхното не било връзка, само защото вие сте с други убеждения.


Колкото аз нямам право да обяснявам на трети хора, толкова и ти нямаш. Това май е първия форум, в който някой пита нещо, а се оказва, че другите нямат право да му отговорят. В случая, аз казвам собственото си мнение за връзката на авторката, която де факто е връзка от разстояние, което според мен е глупаво. Не налагам мнението си както на теб, така и на авторката. Да прави каквото си иска! Някой ден може да се окаже, че съм грешил, но докато това не се случи - вярвам, че подобен тип връзки са пародия...душко!

Tsukuda_Hiroshi
09-03-2013, 19:51
Просто искаш да кажеш нещо последна, за да "затапиш", нали? Дори и да не е свързано вече с темата? ОМГ! Това беше проницателно от моя страна!!

FuckinAwesome
09-03-2013, 21:54
Бих ти дал един пример:
Най-добрата ми приятелка е от тук. Той е от Торонто, Онтарио - Канада. Той, само за да я види дойде на стоп от ТАМ. Значи, не знам как го направи, не знам колко пари е дал, но тръгна от там с около 200$ и тук като дойде имаше 150 (от София до тук и други разходи е имал). Пътувал е няколко дни при най-различни "невестулки" така да се каже и дойде.
Ако и твоят човек има желание - е, може да дойде - не е невъзможно!
Да, наистина има такава любов, ако това е човекът за теб, ако си го проучила - чакай го. Любовта е изпитание, особено, ако е от разстояние! Ако ти си сигурна в него, че няма да ти изневери и той за същото в теб - тогава давайте.
Няма нищо лошо в това, но като си говорите по скайп му кажи да си пусне камерката. ;)

Tsukuda_Hiroshi
09-04-2013, 20:28
Бих ти дал един пример:
Най-добрата ми приятелка е от тук. Той е от Торонто, Онтарио - Канада. Той, само за да я види дойде на стоп от ТАМ. Значи, не знам как го направи, не знам колко пари е дал, но тръгна от там с около 200$ и тук като дойде имаше 150 (от София до тук и други разходи е имал). Пътувал е няколко дни при най-различни "невестулки" така да се каже и дойде.
Ако и твоят човек има желание - е, може да дойде - не е невъзможно!
Да, наистина има такава любов, ако това е човекът за теб, ако си го проучила - чакай го. Любовта е изпитание, особено, ако е от разстояние! Ако ти си сигурна в него, че няма да ти изневери и той за същото в теб - тогава давайте.
Няма нищо лошо в това, но като си говорите по скайп му кажи да си пусне камерката. ;)

Какво стана после с твойте познати? Останаха ли заедно или той се върна в Канада?

panda_girl_
09-05-2013, 01:39
Ако толкова държи на теб, ще направи всичко, за да дойде и да те види. Щом не иска, значи изобщо не си струва.

anonymous708973
09-05-2013, 07:46
Да допълня нещо: С нискобюджетна компания полет Франкфурт - Лондон струва 45 евро.
Сама прецени.

babity
09-05-2013, 09:45
Един приятел постоянно пътува. България-САЩ му е кат' ходене до морето, за нищо го няма. Жалвах му се преди две седмици как приятелка ме налива постоянно, че се "оправдавам" с ниския си бюджет само и само да не и отида на гости в Англия. Каза, че ако му кажа по-отрано дата, ще пътувам двупосочно за 60 паунда.

По темата съм на мнение, че ако толкова държиш да се видите, трябва той да дойде. Нали това е нормалното стечение на обстоятелствата, в крайна сметка мъжът трябва да "завоюва" жената. Убедена съм, че това е фаза и ще го преживееш, особено след някоя годинка, когато вече си пълнолетна, животът те грабне и не ти остава толкова време за компютърния ти соулмейт. Най-доброто, което можеш да направиш, е да поставиш ултиматум. Или измисля начин да дойде да те види, или всичко приключва. Ако обичаш себе си достатъчно, не бива да се оставяш он холд.