PDA

View Full Version : замисляли ли сте се...



awerw
08-18-2013, 15:13
Ясно че вселената се е създала от големият взрив, имало е някакви частици прах, това онова смесило се е и бум, НО откъде са се взели тези неща, винаги ли ги е имало ? Чудно ми е как са се създали те, преди тях нищо ли не е имало, я ми кажете, можете ли да си представите ако нямаше НИЩО, абсолютно нищо, ако нямаше дори тези "неща" да създадат взрива, откъде се е взело ВСИЧКО, има някакви хипотези, за паралелни вселени това ясно, но мислил ли е някой, ако нямаше НИЩО, и откъде се е взело всичкото това, как е станал взрива, абе изобщо откъде се е взело всичко, знам че си повтарям въпросите, ама не мога да си представя да няма нищо, ако се опитам си представям само черен цвят, но черният цвят е някаква материя, а ако нямаше материи и антиматерии, тогава какво ? Представете си да няма нищо, аз лично не мога, винаги ми излиза черния цвят в мозъка.....

M37_Unseen
08-19-2013, 08:12
И аз съм се питал същия въпрос.Имало е Енергия.Това е което открих.

npp
08-19-2013, 12:41
някои неща нямат нито начало нито край, и това са: Бог, вселената като пространство и (изначална) субстанция, времето като непрестанно протичащо, душите, и "тъмнината"

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата." Битие 1: 1-2

an7raks
08-19-2013, 12:44
И аз съм се питал същия въпрос.Имало е Енергия.Това е което открих.

Да, според теорията, в началото е била чистата енергия. Нямало е време, пространство или материя. След големия взрив, част от енергията се е превърнала в материя.
Има бая неизвестни, но ми се струва, че ще намерят логични отговори.

M37_Unseen
08-19-2013, 14:02
Аз мисля, че все още няма енергия.Това понятие измислено сравнително скоро.Ако намериш отговор или предположение за нещо, не се колебай да го публикуваш тук.Заформя се интересна дискусия на още по-интересна тема.

an7raks
08-19-2013, 14:11
Аз мисля, че все още няма енергия.Това понятие измислено сравнително скоро.Ако намериш отговор или предположение за нещо, не се колебай да го публикуваш тук.Заформя се интересна дискусия на още по-интересна тема.

Не се чувствам достатъчно компетентен, за да я коментирам тази тема. Само написах, това което съм чел.

Otis_Driftwood
08-19-2013, 14:29
Не можеш да си представиш "нищо", това е непосилно начинание. Единствения начин да си представиш нищо, е да спреш да си представяш. А като знаем, че преди големия взрив, не е имало кой да си представя, то не е толкова трудно да си обясниш проблема с "нищото".
Също така, основният проблем, зададен в темата, произлиза от това, че разглеждаш "нищото" като "нещо", и така неволно му придаваш качества като пространствено разположение или времева линия, а тези неща са приложими само при съществуващите "неща". "Нищото" не съществува, затова не е толкова трудно да си обясниш, защо "го е имало" преди големия взрив (ако изобщо е било така). Всъщност "нищото" постоянно ни заобикаля, а "нещата" се случват в него. "Нищото" е дори необходимо за да се случва "нещо", точно както тишината е необходима за да се чуе някакъв звук. Така и нашата вселена е просто звук в безкрайната тишина на това, което лежи отвъд космоса. А можеш ли да чуеш тишината? Можеш ли да опишеш тишината със звук? А "нищото" с "нещо"? Ето това е големия парадокс...

awerw
08-19-2013, 17:32
Otis_Driftwood много си прав... ама трябва да има отговор.. според мен всичко е обяснимо, ама трябва време, че да се роди някой умник да го каже..

M37_Unseen
08-20-2013, 08:42
Айнщайн се е трудил върху тази област, но ще трябва да погледна какво точно беше написал, за да не ви объркам.