PDA

View Full Version : Тумор или каво?



NissaN
08-18-2013, 15:47
Здравейте на 17 съм момче от няколко години главата ме боли много често през ден два и понякога дори по два пъти на ден мине ми от Беналгин и след 5-6 часа отново заболи.Това започна когато бях на 15 ходих на доктор и каза че е мигрена пих лекарства простотии и след 6 месеца пак.Тренирам редовно всеки ден по три пъти.Преди пиех много енергиини напитки помислих да не е от това спрях ги не е и пак си пия но съм намалил дозите.Подозирам че имам тумор.Дайте съвет моля.Предварително благодаря!

FuCKkK13
08-18-2013, 15:53
лекар...

Smrazqvashta
08-18-2013, 15:55
Не си мисли толкова страшни неща без да си ходил на лекар. Силно ли те боли? И мен ме наболява доста често. Подозирам, че е свързано с работата ми и стоенето доста дълго време пред компютър. Претоварване, преумора и т.н. Нещо подобно при теб, може би?

POLLINA
08-18-2013, 16:00
Свиквай
имам главоболие нон стоп, вече даже не ми прави впечатление,когато е по-леко. Пия хапчета, понякога помогат ,понякога не.
Ходила съм на скенер, нищо.

yakuza_
08-18-2013, 16:10
Вие не сте добре. Мен глава ме боли на 3 години веднъж. По колко часа спите на ден?

POLLINA
08-18-2013, 16:12
3-4 :Д

yakuza_
08-18-2013, 16:45
Там ти е проблема, истината е в добрия сън. :D

girlwithblueeyes
08-18-2013, 16:47
Може и на психична основа да е главоболието
Якуза не винаги е от недоспиване аз страдам от безсъние но глава не ме боли от това
:D

POLLINA
08-18-2013, 16:54
oт сън спомени нямааа

Fisherman
08-18-2013, 16:55
Ако беше тумор,болката в главата ще е да е най-малкия ти проблем.

yakuza_
08-18-2013, 16:59
Може и на психична основа да е главоболието
Якуза не винаги е от недоспиване аз страдам от безсъние но глава не ме боли от това
:D

Ще ти разкрия една тайна, не всички които спът по 4 часа, ги боли глава. Но не пречи да опитат 1 месец да спът по 8 и да си лягат поне в 11:30пм.

POLLINA
08-18-2013, 17:10
Да си лягам в 11:30 ти добре ли си бре:Д
аз кажи-речи тогава излизам

Mary_Jane_69
08-18-2013, 17:10
Тиквата те пари ако спиш малко за нужното ти. (примерно при мен тва трябва да са 10 часа) Щом са ти и открили мигрена, кво се чудиш, а през ден е щото се щадиш от сън.

yakuza_
08-18-2013, 17:12
Да си лягам в 11:30 ти добре ли си бре:Д
аз кажи-речи тогава излизам

Ако трябва да избирам от това да се тъпча с хапчета и да спонсорирам евреи или да си лягам по-рано, ами идва ми да си легна още сега.

FuCKkK13
08-18-2013, 17:12
oт сън спомени нямааа

а от безсъние можеш да си докараш много повече проблеми























тумор и да не е пак е добре да отиде на лекар ...

girlwithblueeyes
08-18-2013, 17:14
При тумор има главоболие и поввръщане
Следват халюцинации и т.н

POLLINA
08-18-2013, 17:15
Aма лягайте в 11 като искате.
6 часа сън са напълно достатъчни

Отиди на един скенер, да се успокоиш.
Това е единственият начин да стане ясно.

POLLINA
08-18-2013, 17:15
При тумор има главоболие и поввръщане
Следват халюцинации и т.н

и объркано обоняние

NissaN
08-18-2013, 17:23
Благодаря за мненията.Ще отида на лекар.И аз спя по 3-4 часа защото имам безсъние просто не мога повече.

heartlesandfreaky
08-20-2013, 19:09
Безсънието не е единствения фактор.. Мен лично ме боли главата, когато спя на неудобна възглавница или на течение. Схване ли ми се гърба/шията веднага почва да ме боли и главата. Бях чела някъде, че в повечето случаи болката не идва от главата, а от врата. Ако все пак много се притесняваш, нищо няма да загубиш, ако идеш на лекар

NissaN
08-21-2013, 12:53
Аз вече ходих разправя празни приказки да не се напрягам ядосвам и т.н

NissaN
08-24-2013, 08:30
А може ли главоболието да е от чуждо тяло ПП: пише се какво моя грешка сори

marilyn
08-24-2013, 18:46
Тумор... как се диагностицира сам?

Открили са ти мигрена, явно е от това. Имам приятелка, която страда от мигрена, боли я с дни, хапчетата рядко ѝ помагат, мигрената се отключва от какво ли не.
От недоспиване също може да те боли. И това по колко часа спите е индивидуално, има хора, на които 5-6 часа им стигат, има хора, на които и 10 са им малко. Но е хубаво човек да има режим и да не издевателства над себе си. Не казвам да си лягаш в 8, но все пак сънят е важен.

nikolov757
08-26-2013, 11:45
Ако болката е най-силна сутрин, съпроводена от повръщане, може да се замислиш за някакъв обем заемащ процес. Болката в главата, като цяло, е нещо нормално. Тя е като високо кръвно налягане - 99 от 100 причини, които могат да го причинят, зависят от теб, начина ти на живот и могат да бъдат променени. Пробвай с промяна на хранителния режим, прави повече кардио упражнения, спи минимум по 6 - 6:30 часа на нощ, не слушай глупостите за 8те или 4те часа ... следи си циклите на съня и се настройвай алармата по тях, по принцип, първото събуждане сутрин е времето, когато си се наспал и организма ти казва, че можеш да ставаш. Не прекарвай много часове пред компютъра, а когато се налага на всеки 40-60 минути ставай от него и си почивай по 10 минути, гледайки през прозореца, някъде надалеч, за да отпуснеш мускулите, които фокусират на близко разстояние. Ако живееш в голям град, друг фактор е шума. Шумовата болест е много подценявана, но тя убива бавно и сигурно. В зависимост от разположението на тумора, останалите симптоми са различни - халюцинации - слухови, вкусови и т,н., честа промяна в настроенията - агресия или депресия, проблеми с очите - диплопия най-вече и още хиляди и милиони, все пак това е мозъка - той контролира всичко. Не се притеснявай излишно, за да не си докараш сам някоя болест.

Cloud9
08-27-2013, 13:33
Аз съм с главоболие откакто се помня и наскоро откриха,че мозъкът ми не се оросява както трябва. Отиди си на невролог,но не мисля че ще ти кажат универсално лекарство.А ако ти кажат-моля те пиши ми,че не се издържа вече.

Впрочем проблемът може да е в очите.Ако седиш много пред компютъра това също влияе. Ниско кръвно също е фактор.Абе причини много-лек никакъв.И съм забелязала че невролозите не се интересуват от главоболието ти, освен ако не е тумор.

NissaN
08-27-2013, 14:26
Благодаря много найстина може да е от очите,че преди имах ядове не съм носил очила,но слагах едни капки.

muhatacece
08-27-2013, 16:20
Ама вие сте много тъпи личностти, извинявам се са израза, ама тумора е сериозно нещо бе, момче ... Как може да питаш, дали имаш тумор в някъв форум, пълен с непознати, дето пускат всякакви простотии .. Бързо 'оди на лекар, че ме изнервяш :D

siiska
08-28-2013, 15:19
Ако беше тумор,болката в главата ще е да е най-малкия ти проблем.

+++++++++++++++++++

maldini
08-28-2013, 15:32
Ама вие сте много тъпи личностти, извинявам се са израза, ама тумора е сериозно нещо бе, момче ... Как може да питаш, дали имаш тумор в някъв форум, пълен с непознати, дето пускат всякакви простотии .. Бързо 'оди на лекар, че ме изнервяш :D

+1 не мога да разбера защо хората предпочитат да пишат във форум за здравословните си проблеми пред това да отидат на лекар . А и в случая става дума за нещо сериозно..