PDA

View Full Version : Майка ми иска да се самоубие



KaiTorrito
08-18-2013, 18:09
Здравейте. На 15 съм. Израстнал съм с майка и баща, но вече от 1 месец майка ми постоянно говори на мен и на сестра ми (тя е на 12) че иска да се самоубие, че и е писнало от живота, нямало пари за нищо, така щяло да бъде по добре. Тя не иска да казвам на никой. Ако някой има идеи какво да правя моля ви кажете. Писна ми постоянно да плаче вкъщи ...

anonymous895156
08-18-2013, 18:29
Баща ти не може ли да направи нещо по въпроса? Трябва да му кажеш. Или някой роднина, семеен приятел, който да й помогне. Определено трябва да посети психолог, само така може да се реши проблемът.
А и е много вредно да говори такива неща на подрастващи деца.

FuCKkK13
08-18-2013, 18:32
апф ужас...
кажи на баща си,закарайте я на психолог,купи и някакви успокоителни докато я закарате на психолог

skornex
08-19-2013, 01:36
пари...
Намери си работа и помагай и ти на семейството си не може всичко наготово

maldini
08-19-2013, 02:04
пари...
Намери си работа и помагай и ти на семейството си не може всичко наготово

на 15 е каква работа да си намери?

ебаси майката честно.. да говори такива неща пред децата си..

skornex
08-19-2013, 03:36
на 15 е каква работа да си намери?

ебаси майката честно.. да говори такива неща пред децата си..

как каква работа който иска да помогне на семейството си или пък иска да си купи нещо ще търси аз как съм на 15 и си намирам работа

fevoos
08-19-2013, 09:03
Не всичко е пари, но е факт, че те съсипват повечето хора...
Всеки има момент в който стига до извода, че не трябва да живее и е възможно това да е само моментно, така че може да кажеш на баща ти и да направите нещо по въпроса...заведете я на психолог, на почивка, на каквото и да е, просто трябва да знае, че с нищо няма да помогне смъртта ѝ.

Жълто
08-19-2013, 14:15
1во смъртта и ще влоши нещата много...тва ще е голям психически удар.
2ро успокойте я някак си..укоражете я, все пак не сте единственото семейство с проблеми, има семейства с най-различни проблеми, както и с много по-големи. Също така и трябва психиатър. Щом си го е мислила значи не е нещо както трябва и само с говорене ей така за 1 час няма да оправи работите, то и е втълпено в главата. Трябва лекар, но трябва и бащата да знае!

pepinio
08-19-2013, 20:04
Звънни на телефон на доверието!!! Там има психолози и психиатри и ще ти дадат професионален съвет !!!

Или на 121, но по-добре на ... тел на дов..

hristo99
08-20-2013, 16:44
Няма какво друго да се направи, освен да полагате огромни усилия да я развеселявате, да и помагате много вкъщи, да се прибере и да си каже, че няма какво да прави и да седне и да отпочине от работа, да погледа телевизия или такива неща...

Chacho
08-21-2013, 14:27
Набийте й в главата, че е физиологичен проблем, който предизвиква депресията и й изостря житейските проблеми. Да намери там някъв изход, пък после заедно ще решавате останалото.