PDA

View Full Version : Искам да си пробия ухото



Desincet0
08-19-2013, 19:02
Здравейте, решила съм да си пробия втора дупка на ухото и една отгоре ( ушната дъга ). Та исках да попитам боли ли и дали трябва да го промивам (ако някой знае моля да сподели с какво ) Благодаря предварително ! :)

tori
08-19-2013, 19:20
Трябва да се почиства от време на време със физиологичен разтвор. Не боли кой знае колко.

Lian4ety
08-23-2013, 16:11
Втората дупка боли, колкото обикновено пробиване на уши, за ушната дъга мисля,че се прави с абокат и никак не е приятно, но ако имаш желание ще изтърпиш, става бързо :)

DisappointedDreamer
08-23-2013, 16:15
Втора дупка на ухото долу си направих като ме проби една приятелка вкъщи с игла. Боли повече, отколкото ако е с пистолет. Промивай го, въпреки, че аз не го правих. Слава богу нямах проблеми.

Desincet0
09-02-2013, 09:53
Ами пробих си ухото ... втората дупка не ме боли изобщо ... Но тази на ушната дъга .. еми тя си боли ! Получи ми се някаква инфекция ! Ухото ми отгоре стои червено и е леко подуто ! Но аз го промивам с ракия и мисля че ще се пооправи :) Искам да попитам всички които имат и втора дупка и дупка на ушната дъга ... Колко време седяхте с медицинските обици ? :)

tori
09-02-2013, 12:53
Не с ракия, а със физиологичен разтвор. Даже не с кислородна вода. Стоиш докато ти зарасне ухото. Мажи с гентамицин.

tori
09-02-2013, 18:27
Само да спомена, че забравих - Гентамицин само когато има проблем (инфекция) и не повече от седмица.

Anastasiq5910
09-02-2013, 19:02
само да спомена ,че една приятелка си направи втора дупка и много я болеше

Meonesssss
09-02-2013, 19:05
И как искаш да ти кажем дали боли? Някои ги боли много, други малко, мен изобщо не ме боля .. :/

Desincet0
09-03-2013, 10:05
Само да спомена, че забравих - Гентамицин само когато има проблем (инфекция) и не повече от седмица.
Ами не мога да кажа че се е получила инфекция ! Ухото е леко зачервено и съвсем малко подуто ... ;х И затова го мажех със ракия казаха ми, че е добра дизинфекция ... Сега мисля да започна да го промивам с физиологичен разтвор ... Но за гентамицин не съм сигурна ... защото не знам дали се е получила инфекция ...

tori
09-03-2013, 19:08
Ми щом е червено и подуто от няколко дни е възможно. Намажи го няколко пъти обилно да видиш дали е от това и ще се оправи ли. А ракията не е добър вариант, защото е спирт. Спирта изсушава.

mimito379
09-04-2013, 19:28
аз си направих втора дупка към края на февруари и седмица след това на същото ухо трета, но третата започна доста да ме боли, въпреки че всеки ден ги промивах със спирт и след около месец (толкова ми казаха да стоя с тях) ги махнах и видях че третата се инфектирала и има засъхнала кръв доста и второто също е започнала леко и веднага ги промих хубаво и им сложих сребърни обици но не успях да спася третата и я оставих да зарасне а втората продължих още доста време да я промивам и сега е добре :) третата си зарасна с времето и смятам след време пак да се пробвам за трета дупка :) по добре в началото слагай само благородни метали и ако наистина смяташ че се инфектирала незабавно махни медицинската и сложи сребърни или златни обеци и я промивай редовно и ще се оправи ;)

Desincet0
09-04-2013, 21:24
Aми с вторaтa нямaм проблем, но тaзи нa хрущялa зaпочнa дa боли и нaй - гaдното е че aко не я мърдaм сякъш зaрaствa ;/

tori
09-05-2013, 07:22
Никакво сребро и златото да е по-голям карат от 14, 16. Пък то тва, че залепва е от ухото ти това е лимфа и разни секрети от ухото. Смени обецата със медицинска стомана, може и алергия/непоносимост да се е получила.

Desincet0
09-14-2013, 16:45
Значи махнах медицинската обица само на втората дупка ... Все още не мисля да махам тази на хрущяла .. И сложих злато на 11.09... сега за 16 мисля да сложа тенекия ... но се притеснявам да не се възпали ...

tori
09-14-2013, 18:50
Никаква тенекия, даже не е трябвало да махаш медицинската.

Desincet0
09-14-2013, 21:42
Aми дa aмa я мaхнaх, слaвa богу нямaм проблем зa сегa :)

tori
09-14-2013, 22:39
Радвай се и не сменяй обеци много-много в началото.