PDA

View Full Version : Фобия от асансьори? :D



tweettyy
08-20-2013, 11:49
Не знам дали е тук мястото за тази тема, но.. няма къде другаде да я пусна.. май :D
Имам въпрос.. С приятелят ми и с приятелите ми спорихме, че само мен ме е страх от асансьори и същност наистина не съм срещала друг човек освен мен, та реших да питам и тук, ей така, от любопитство. Някой има ли фобия от асансьори.. смисъл страх го е да влезне, има чувството, че ще пропадне, нещо ще се скъса.. не знам :D :D :D Само при мисълта да влезна и просто.. тръгнаха да ме карат на сила и аз се разревах, супер странното е, а никога не съм засядала ( преди като съм се возила ). :D От може би 4-5 години не съм стъпвала в асансьор.. една приятелка живееше на 18 етаж и аз по стълбите нагоре и обратно 2-3 пъти.. :D :D :D Та.. само аз ли съм така? :D :D

Cloud9
08-20-2013, 12:00
И аз съм така!Добре че живеем на четвъртия, а не на 18-тия етаж!

anonymous708973
08-20-2013, 12:03
Не бой се, и по-зле от теб има - мен ме е страх от стълби :д

noworries
08-20-2013, 13:24
И при мен има нещо такова /не чак толкова де/ .. преди бях като теб въобще не исках да чуя за асансьори-пеша по стълбите и това е ;ddd но вече като се прибирам и асансьора е на първия етаж и не трябва да го чакам се качвам...но и аз така добре че живея на четвъртия етаж.. ;dd

cartwheelzombie
08-20-2013, 13:28
Не бой се, и по-зле от теб има - мен ме е страх от стълби :д
Аз съм комбо - и от двете ме е страх, само че стълбите ги понасям малко повече.

tori
08-20-2013, 13:31
Една приятелка я беше страх като дете, но се оправи вече. Една друга позната от квартала още се качва до 4тия етаж пеша.

kalzzz
08-20-2013, 13:39
постоянно съм по стълбите и аз, и моите приятели нон-стоп ме бъзикат :д Най-редовното е до 12 етаж при една фр да съм пеша .. разбирам мъката ти :Д

AlliToOoO^^
08-20-2013, 13:42
Аз веднъж съм засядала, обаче не ме е страх и продължавам да си се возя. Що се отнася до стълбите....с тях нямам никакви проблеми:D

xoxi
08-20-2013, 13:55
И аз не използвам асансьор (освен, когато не мога да ходя вече от умора). Не ме е страх, но предпочитам стълбите. Първо, защото се качвам по-бързо от асансьора. :D И второ, нашият асансьор толкова често засяда, че ако бърза човек и заседне, най-добре да се отпише от сметките. Асансьорните техници им се налага да идват през ден, макс два и вече им е писнало, затова и не си дават много зор да дойдат. Абе шантава работа е.
Засядала съм има-няма 100 пъти в асансьора и ми е писнало от него.

Vensii
08-20-2013, 14:29
Постоянно съм с асансьор. Веднъж закъсах в него на път за училище, а до началото на часа оставаха 10 минути, дори се зарадвах :D Нямам фобия от асансьори. Стълбите почти не ги ползвам, само ако бързам.

muhatacece
08-20-2013, 14:46
Пф, мене пък ме е страх, като влизам в някой блок с кучето и вляза в асансъора, а кучето извън него и така, фобия имам :D

BlackEyedPeas
08-20-2013, 15:01
Преди се побърквах от ужас при мисълта да съм в асансьор, камо ли да съм сама вътре. Много рядко се качвах и то с бая голям зор ;д Живеехме винаги на първия етаж и не ми се налагаше, когато обаче преди 3 години се преместихме, налагаше се да го ползвам и едвам свикнах, но сега вече ми е съвсем нормално ;д Преди винаги имах чувството, че някое от въжетата ще се скъса и асансьора ще полети надолу или, че тока ще спре, следователно и асансьора и никога няма да ме открият ;д Иначе и от стълби имам фобия, постоянно си гледам в краката докато слизам, не знам защо. Просто си набивам филмите, че ще се подхлъзна точно накрая или ще стъпя накриво и ще си строша главата на стълбите, фък лоджик ;д

Иначе преди имах някакви сънища, че съм в асансьор и съм вътре и изведнъж не спира на етажа ми, а продължава все по-нагоре и нагоре, а ние сме на пред последния етаж о.О Или, че продължава надолу, надолу ;д Четох, че доста хора сънували подобно нещо, някой тук сънувал ли е такова? ;дд

tweettyy
08-20-2013, 15:09
Да и аз съм го сънувала това с асансьора. И двете същност. :D Или че ми продължава след етажа.. или че падам надолу и надолу.. по-скоро това второто по-често.. Като ги сънувах тия двете неща изпадам в такава паника.. веднага се будя. :D

Supermassive____
08-20-2013, 15:21
Аз пък имам фобия от лопати, мотики, търмъци и всякакъв селскостопански инвентар. :D

muhatacece
08-20-2013, 15:27
Преди се побърквах от ужас при мисълта да съм в асансьор, камо ли да съм сама вътре. Много рядко се качвах и то с бая голям зор ;д Живеехме винаги на първия етаж и не ми се налагаше, когато обаче преди 3 години се преместихме, налагаше се да го ползвам и едвам свикнах, но сега вече ми е съвсем нормално ;д Преди винаги имах чувството, че някое от въжетата ще се скъса и асансьора ще полети надолу или, че тока ще спре, следователно и асансьора и никога няма да ме открият ;д Иначе и от стълби имам фобия, постоянно си гледам в краката докато слизам, не знам защо. Просто си набивам филмите, че ще се подхлъзна точно накрая или ще стъпя накриво и ще си строша главата на стълбите, фък лоджик ;д

Иначе преди имах някакви сънища, че съм в асансьор и съм вътре и изведнъж не спира на етажа ми, а продължава все по-нагоре и нагоре, а ние сме на пред последния етаж о.О Или, че продължава надолу, надолу ;д Четох, че доста хора сънували подобно нещо, някой тук сънувал ли е такова? ;дд


Supernatural фен ? и the vampire diares ?

Mary_Jane_69
08-20-2013, 15:35
yap асансьорофобия!

CuzYouLoveMe
08-20-2013, 15:35
Аз абсурд да вляза в асансьор сама.Изпитвам ужас, че ще пропадне...още като малка по новините даваха човек, който е починал, защото е паднал с асансьора.Оттогава това ми се е набило и не излиза...влизам само ако има поне 2 - 3 човека, асаньора не е много стар и иначе трябва да се качваме по много стълби. :D
Иначе засядала съм, но за няколко секунди само.Сигурно 3 - 4 пъти, може и малко повече.

hristo99
08-20-2013, 16:38
Преди се побърквах от ужас при мисълта да съм в асансьор, камо ли да съм сама вътре. Много рядко се качвах и то с бая голям зор ;д Живеехме винаги на първия етаж и не ми се налагаше, когато обаче преди 3 години се преместихме, налагаше се да го ползвам и едвам свикнах, но сега вече ми е съвсем нормално ;д Преди винаги имах чувството, че някое от въжетата ще се скъса и асансьора ще полети надолу или, че тока ще спре, следователно и асансьора и никога няма да ме открият ;д Иначе и от стълби имам фобия, постоянно си гледам в краката докато слизам, не знам защо. Просто си набивам филмите, че ще се подхлъзна точно накрая или ще стъпя накриво и ще си строша главата на стълбите, фък лоджик ;д

Иначе преди имах някакви сънища, че съм в асансьор и съм вътре и изведнъж не спира на етажа ми, а продължава все по-нагоре и нагоре, а ние сме на пред последния етаж о.О Или, че продължава надолу, надолу ;д Четох, че доста хора сънували подобно нещо, някой тук сънувал ли е такова? ;дд

Е то примерно ако ти си за 5 етаж и някой от 8 етаж извика асансьора части от секундата преди ти да си натиснал/а бутона за своя етаж много ясно, че ще ти пропусне етажа и ще разбереш какво се случва чак когато вратата се отвори и видиш, че някой е извикал асансьора. А иначе и мен ме е страх да влизам в стари, тесни асансьори с пропаднали бутони, на които не се вижда етажа и без крушка вътре.

awerw
08-20-2013, 16:41
и аз като малък съм ревал много, но баща ми упорито всеки път ме вкарваше в супер разбити асансьори с багаж около 50кг заедно с нас, направо АД... но с времето свикнах, сега се качвам само в хубавите и то рядко... а в някъф разби никъф шанс да вляза :D

BlackEyedPeas
08-20-2013, 22:31
Supernatural фен ? и the vampire diares ?

ноуп ;д само на първото

heartlesandfreaky
08-20-2013, 22:38
И мен много ме е страх от асансьори, особено ако се качват на високи етажи. Като цяло всичко свързано с височини ме изкарва извън релси.

M37_Unseen
08-21-2013, 06:25
Аз до към 20 годишен имах фобия от асансьори, но веднъж сварих един техник да поправя счупен асансьор и го попитах за колко време свършва въздуха вътре.Той ми отговори, че старите асансьори, които са най-разпространените в панелките са направени така, че да не може да ти свърши въздуха никога.В новите кооперации е по-различно.

~The Smile~
08-21-2013, 08:46
Нямам фобия от асансьори, но ако заседна, изпадам в паника... По-скоро имам акрофобия.

Dannie96
08-21-2013, 09:14
Фобия да имам-не, но не ми е приятно да се возя в асансьор и си качвам стълбите. Може би, защото е стар и мръсен и ме е гнус до някаква степен. Но, ако е асансьор в хотел примерно, където са по- нови нямам проблеми, стига а не е бавен.

sun_princess
08-21-2013, 09:34
Нямам фобия от асансьори,но имам от пчели,оси,паяци,змии и други влечуги

yakuza_
08-21-2013, 12:15
Нямам фобия, ама по-често използвам стълбите, а и е по-полезно. И в тия новите асансьор имам чувството, че ще си изплюя карантията.

koisitibe
08-21-2013, 16:25
Бал съм му асансьора от кво да ме е страх, пък по принцип новото поколение сте толкоз технически грамотни, че не е за разправяне. Ако са му на място чаркалъците не може да пропаднеш, ако някой умник е човъркал нещо-да. Взе пак има аварийна спирачка.
Иначе гледам да преживея мизерията в по-старите нищо повече...

Rocknroll
08-21-2013, 20:53
Не се притеснявай.Всеки има фобии.

Sirona
08-21-2013, 22:40
имам 2 приятелки, които ги е страх от асансьори, така че спокойно не си само ти :)

strawberry88
08-21-2013, 23:32
И аз имам познати, които ги е страх от асансьори. Не си само ти. :д И, да, има и по-зле от теб. Мен ме е страх от кучета. :д :) Абсолютно всякакви, дори и много малки. Така че... :д

tweettyy
08-22-2013, 10:32
Бал съм му асансьора от кво да ме е страх, пък по принцип новото поколение сте толкоз технически грамотни, че не е за разправяне. Ако са му на място чаркалъците не може да пропаднеш, ако някой умник е човъркал нещо-да. Взе пак има аварийна спирачка.
Иначе гледам да преживея мизерията в по-старите нищо повече...

Ама аз много добре си знам, че всичко му е наред и че има много малък шанс да заседна, просто ме е страх?! Няма нищо общо колко сме ' грамотни ' относно това, просто си имам фобия. Новото поколение.. ми ти като си от ' старото ' к'во правиш тука, бе? :D Аман от разбирачи

moni10
08-24-2013, 09:58
И мен ме е страх, предпочитам да катеря стълби.

Зайче..
08-24-2013, 21:10
Аз откакто заседнах (т.е. тока спря, асансьора тръгна рязко надолу, стана тъмно и абе кошмар направо) в един асансьор и си видях живота на лента, имам голям страх и всеки път, когато се качвам се препотявам по 100 пъти докато не сляза. Имам чувството, че въздуха ще ми свърши, ще падна рязко надолу и не знам си още какви щуротии ми минават през главата 8-)
Но все пак се качвам, защото трябва да преодолея този страх.

SHPAIdURmeN
08-24-2013, 21:20
Мда е и аз имам огромна фобия, когато вляза в асансьора с някой приятел му споменавам, че имам фобия от асансьори и той се смее и аз смеейки се заедно с него, дърпам аварийната спирачка :D, направо им изскачат очите, а по тениските им се виждат леки ударни вълни предизвикани от сърцето им, незабравима гледка... :D е поне разбират защо имам фобия. :D

dani_s7z
09-07-2013, 08:57
I az bqhh taka :D , no weche ne chak tolkova kato ima hora s men sam dobre inache .. ;x kato sam sama se kachvam samo kogato mnogo me marzi po stulbite :D

Meonesssss
09-07-2013, 09:02
А бе за асансьори не знам, но ако някой има страх от секс, би било проблем ... :D

MonicaR
09-08-2013, 17:08
Живеем на 12-тия етаж и като по-малка ми се беше случило да заседна няколко пъти. Гадното на нашия асансьор е, че когато тръгне отново винаги слиза в мазата и след това се качва нагоре. А долу, в мазата, някой ми беше казал, че вратите не се отварят и никой не ходи там често. Беше мрачно, студено, гадно и след тази случка използвах стълбите около седмица :D

baby_baby
09-10-2013, 19:55
ооо спокойно не си само ти и аз съм така много ме е страх :X имам една приятелка дето живее в блок на 7 етаж и аз като хода при нея ходя по стълбите само :D :D :D

Котка.
09-11-2013, 11:16
Чак пък фобия нямам, но като вляза в някой много стар и тесен ме е страх да не спре. :Д

DarkTemplar
09-11-2013, 11:17
Не ми е проблем, качвал съм се във всякакви кочини, половината от които са на възрастта на родителите ми.

Maria62
09-11-2013, 11:31
Аз като малка, някъде на 4-5 години, имах голям мерак да се качвам на асансьора. Та качих се един път сама и онзи полудя. Тръгна да ме разхожда от 1-вия до 8-мия етаж / блока беше на 8 етажа/ и аз скачам да стигна копчето за спиране ама не го стигам и така. Виках, блъсках, накрая спряха тока и ме извадиха. Оттогава изпадам в ужас като трябва да вляза в асансьор, особено в по-стар. И все се взирам в телефона дали има обхват. :D

naty:)
09-11-2013, 11:52
Мен напоследък ме е страх като че ли,особено от по старите асансьори в блоковете,ако чуя някакъв звук ,дори и най малкия,така се панирааам ,всички ме гледат странно :D Гледам да избягвам чисто сама да се качвам в асансьора и да минавам много етажи...ама напоследък усещам ,че е възможно да имам клаустрофобия ,защото като си представя,че засядам в това тясно и малко пространство краката ми омекват :X . Така че..стълбите по често! Хубаво ,че живея в блок без асансьор :D

tHe_COolEst_GIrl
09-17-2013, 16:44
Аз съм с нов асансьор, на който още има найлоново покритие, така че нямам проблеми ;)

steffi98
09-24-2013, 18:39
И аз съм така! Адски ме е страх, особено когато трябва да слизам ...... :D

xXxAngerfisTxXx
09-24-2013, 21:13
на нашия долу на партера вратата му бяха счупили стъклото и се виждаже сичко... оная противотежест която се издига като се спуска кабината и 1 сноп кабели :D Бахти якото. Иначе си засяда яко ама 19 години го ползвам и съм свикнал :lol:

heartshapedbox
09-26-2013, 11:53
Не ме е страх, но ми е доста неприятно и се паникьосвам да не се скъса някое въже и да падна рязко надолу.
Иначе от засядане не ми е толкова гадно.

Mickey G.
09-26-2013, 12:08
И аз имам фобия от асансьори >.<
Засядала съм само веднъж и ми беше достатъчно за да се наплаша за цял живот.

malkasladka
09-30-2013, 18:45
Имам същия проблем, катеря стълби като луда, миналата година в у§илище ми дадоха клю§ за асансьора, защото бях с патерици, та драпах с патериците по стълбите от страх...

qhnalametlata
10-07-2013, 15:38
Хубавото от цялата история е, че качването и слизането по стълбите, особено повечко етажи, е добре за мускулите на краката и дупето. Така че продължавай в същия дух! ;)

girlwithblueeyes
10-07-2013, 15:49
Мразя асансиорите
Бих изкачила 20 етажа .