PDA

View Full Version : Брекети



meganet
08-20-2013, 15:20
Здравейте, искам да ви попитам, понеже имам нужда от брекети, обаче на ренгеновата снимка се виждат на долните зъби два мъдреци който израстват към вече израстналите зъби, един зъболекар ми каза, че тия мъдреци щели да ми пречат на лечението.Попитах оротодонтката ми и тя каза че може и да се сложат няма проблем, но така или иначе трябвало да се изкарат тия мъдреци защото рястяли накриво и тя ми каза ти решаваш какво да правиш.И заtова ако има някой с подобен проблем ако може да пише защото съм тотално объркан ;X

iibiza
08-20-2013, 17:32
Да , хубаво е да ти ги махнат защото сега дори да спрат растежа си след време ще ти разбутат оправени вече зъбите.. така че е логично.. почти при всеки случай носене на брекети махат мъдреците :)

mlf
08-24-2013, 19:04
По- добре да ти ги махнат .. аз все се чудя .. защо Господ ни е дал тия зъби като само пречат

slunch
08-29-2013, 10:47
Аз съм в горе-долу същото положение. Това не пречи да сложиш брекети. Аз ги нося вече около 5 месеца, но се налага мъдреците да се извадят оперативно. Такава интервенция е някъде около 10 мин. ... При мен стана така, сложих брекетите и след около един месец от слагането им, като свикнах с тях, извадих първи мъдрец. В този случай брекетите не пречат на тази операция. Няколко дни няма да можеш да се храниш нормално, защото ще ти се подуе леко, но после ще се оправи и готово. На мен скоро ми предстои да извадя втори. Предполагам ортодонката ти е обяснила г/д всичко за тези неща. Ако имаш още въпроси пиши... :)

aleksandra74
09-07-2013, 19:36
И моят проблем е същия нося брекети от 5 месеца и засега са ми махнали само 1 мъдрец и ще ми махат и другите 3 оперативно. Няма от какво да е притесняваш не боли по време на операцията с местна упойка е, после е малко некомфортно, но се свиква и отминава за 2-3 седмици. Задължително е да се махнат, иначе обезмислят цялото лечение на брекетите, после тея мъдреци е започнат да бутат 7мите ти зъби, 7мите ще бутат 6тите и така постепенно ще ти се разбутат и пак си с криви зъби. На мен 1ния мъдрец, който ми извадиха ми го вадиха преди да сложа брекетите, могат да се махнат и след като ги сложиш. Успех дано да съм помогнала.

Едит: Между другото брекетите ти на Деймън систем ли ще са?