PDA

View Full Version : Може ли една любов да се запази цял живот?



Uzerneim
08-20-2013, 17:57
И всеки път като видиш човека да е като в първия ден от както си се влюбил в него? Родителите ми и приятелите на родителите ми - всичките имат стабилни връзки, започнали от 18 годишна възраст и се обичат супер много. Проблема е, че усещам как нашите вече не се привличат толкова много а смешното е, че и двамата са във форма, поддържат се, но едвам дори си говорят.
Направо ужасен съм като си представя, че това може да се случи и на мен, планини бих повдигнал за да запазя любовта в мен и в партньора ми.
Наблюдението ми е, че просто двойките с течение на времето почват да прекарват по-малко време заедно и така се отчуждават. Не правят нищо забавно заедно и любовта умира (явно).
Как според вас може една любов да се запази завинаги? На какво сте готови вие да запазите това чувство?

8bit
08-20-2013, 18:39
Набий си една чикия и ще ти мине.

Dannie96
08-20-2013, 19:27
Това не значи, че не се обичат. И нашите не излизат много, но си се обичат. Помнят кога са се срещнали, кога се тръгнали (неща случили са се преди ~25 години) и баща ми винаги й носи цветя, нещо сладко. И поне на майка баща ми й е първата любов, което доказва, че хората понякога се улучват от първия път, но те все пак са се срещали в друго време.
Смятам, че след толкова време заедно е нормално двойките да са вече доста по- улегнали и умерени в действията си. Може би присъствието на другия и възможността да му разкажеш за деня си им е достатъчно, както е при нашите. Но едва ли при всички е така. Почти всички семейни приятели са разведени и нямам много други наблюдения.

Smrazqvashta
08-20-2013, 19:31
Определено се обичат щом са стигнали до тук и са извървели толкова дълъг път. Просто любовта също, като хората изглежда по различен начин с разчлините години.

NissaN
08-21-2013, 12:36
КАТЕГОРИЧНО НЕ

nepowtorima
08-21-2013, 13:34
Не е задължително когато хората се обичат, след като са изминали доста години, да правят същите неща както в началото.
Любовта се променя според годините.

marilyn
08-21-2013, 15:14
Зависи. Не мисля, че има универсален случай, едва ли не, че всяка любов може да издържи цял живот. Всичко е много комплексно.

wasch0
08-21-2013, 16:14
Всичко около мен се опитва да ми покаже и докаже, че не може, но аз съм си оптимист и вярвам,че не е така. Всичко зависи от двойката - ако искат да я запазят, ако се постараят, то значи ще се справят.
П.П. Не се притеснявай за майка си и баща си. Те са големи хора, това е личното им пространство и е по-добре да не се месиш.

Rocknroll
08-21-2013, 20:19
Според мен се обичат,но просто с годините,хората не,че се отчуждават,ами си омръзват.Нямат какво да си кажат.Но определено се обичат.Не знам просто трябва да се опитваш да поддържаш нещата,такива каквито са били преди години,което трудно се постига,но не е невъзможно.Мъжът да носи на жена си често по една роза и такива малки жестове,който всъщност значат много.Да си дават нужната свобода и такива лесни,но често трудно постижими за хората неща. :)

HollyGolightly
08-22-2013, 12:37
Да, стига и двамата да имат желание да поддържат тръпката във връзката си. Но разбира се винаги има и такива моменти, когато просто не ти се занимава и малко занемаряваш нещата, но всичко може да се промени

kstew
08-22-2013, 13:17
Според мен може да се запази една истинска любов. Зависи и от хората, аз лично съм влюбена в братовчед си. И го харесвам от 10 години, но наскоро осъзнах, че съм влюбена. Макар и да го виждам през 1-2 години и да не си говорим си го обичам. То моето си е проблем, но не е за тази тема сега. ;dd Та искам да кажа, че това може би е временно.