PDA

View Full Version : Какво да уча след 12 клас ?



arssena
08-20-2013, 21:18
Значи от известно време се чудя какво да уча като след 12 клас... Сега уча информатика и такава ми е специалността...
Мразя да правя сайтове не мога да рисувам - така, че няма да стана за анимации фотошоп и тнт. Какво мога да уча в компютрите.? Също така искам да стана счетоводител, защото ми харесва много, но не знам дали ще се справя като не съм учил икономиката счетоводство..
Кажете какво може да уча свързано с компютри..
И вие какво мислите да следвате следвате или сте следвали и защо ?

ankiiiii
08-22-2013, 18:18
Аз мисля да запиша „Бизнес администрация„ или „Социални дейности„.

anonymous708973
08-22-2013, 21:13
Кажете какво може да уча свързано с компютри..
И вие какво мислите да следвате следвате или сте следвали и защо ?

Учиш информатика и не знаеш какво можеш да правиш с нея? Не ви ли говорят за такива неща в училище?

Ivaaaaa
08-22-2013, 21:19
Също така искам да стана счетоводител, защото ми харесва много, но не знам дали ще се справя като не съм учил икономиката счетоводство..


счетоводството е много лесно, достатъчно е да си разбрал основите му
всичко друго е дребно надграждане
няма как да имаш проблеми ;]

8bit
08-22-2013, 23:13
В "училище и приятели" има много подобна тема.

ПП - Аз препоръчвам градинарство.

anonymous708973
08-23-2013, 06:30
счетоводството е много лесно, достатъчно е да си разбрал основите му
всичко друго е дребно надграждане
няма как да имаш проблеми ;]

И умопомрачително скучно.

yakuza_
08-23-2013, 07:50
счетоводството е много лесно, достатъчно е да си разбрал основите му
всичко друго е дребно надграждане
няма как да имаш проблеми ;]

ахсхдахдхасхдххасхсхаххах ххахахаахахххххХАСДХАХДХА СДХАСДХАСХАХХАХАХХАХСХДха хсдахдхасдхасхасхдахдахах аххахахсхххххххххХХАХСХАХ ХАХАХХХххахсхдхасдхахдаха ххсхахфахфххфах
да не си се запекла и да имаш обратна тяга ?
има 1000 подробност, като отиде да учи в университет няма да учи само смешното счетоводство дето ви го преподават в смешните гимназии дето ви казали няколко основни неща и всеки се взел на сериозно
има
банково
пенсионно-осигурително
бюджетно
управленско
застрахователно
финансово
да не говорим, че трябва да учиш и контрол
като между тия всяко си има свой сметки, и са 4-5 сметкоплана, било лесно, вие всичките го бяхте завършили нали? а не вие даже не бяхте студенти, за какво се изказвате неподготвени? ако ви бях баща щях да се празня само на салфетка

yakuza_
08-23-2013, 08:04
да се върна на темата
(11:02:16) <YakUza_> XaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXa
(11:02:18) <YakUza_> XaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaX4aXaXaXaXaXaXaXaXa
(11:02:21) <YakUza_> XeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXeXe
(11:02:23) <YakUza_> hihi
(11:02:26) <YakUza_> hah
(11:02:26) <YakUza_> ha
(11:02:29) <YakUza_> XaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXa
(11:02:32) <YakUza_> XaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXaXa
(11:03:53) <YakUza_> XEAXEaxEaxeaxeaXEAXEaEXAEXaEXAExAExaXEaXEAXEaxeaEX AXEaxeAxAExaXEaXEaEXAEXaxeaxeaXeaEX12AXEaExAExAExa EXA7ExaxeaxeaXEaxeaEXa9XEXAXEaExaXEaXEaExaExaExaEx aExAExAEXaXEaxea
(11:03:53) <YakUza_> XAaxXaXaXaXa XaH XAHH aHXAXax aX a XahxahXHa XHa hxh AHah xhaXHahXHahX hAXH ahxhaxhahXahXhaHXa x AX axa xhaxhaHXHaXhaHXahXhaXHaHXhaXHaHXahXhaH
(11:03:53) <YakUza_> MyXAxXaxAAXAXAaxaxxAAXXExexeXEXExexEXEXExexeXoxoxO XoxoxoxXOXOxoxoXOxoXuxxuXUxuxuXUxuxUXUxuxuXUXxixiX IxIxIxIxiXIXIxxAXaxaxAXAaxAXAxaAXAXaxAXAXaxa

yakuza_
08-23-2013, 08:04
Учи каквото си решиш, може да завършиш и счетоводство, но не мисли, че е лесно.

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:08
:lol:

а кой е казал, че не съм учила различни видове счетоводство???
колкото за сметкоплана - всяка фирма може да си има собствен, а не са 4-5 :lol:
а и не се учат всички сметки от него наизуст...то не е една сметка
пък и от всяка група са ти нужни две сметки, а някои раздели даже почти не се ползват... :lol:

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:10
чувала ли си за счетоводство? имаш ли си някаква идея?

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:11
Якузаа искаш ли да решаваме задачи?

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:17
Един приятелски съвет от мен, навън недей да споменаваш за познанията си по тази тема, защото в началото будиш само смях, ама като продължиш и става тъжно.

ок

yakuza_
08-23-2013, 08:20
Якузаа искаш ли да решаваме задачи?

давай, регистрирана е застраховтелна полица по директно сключена застраховка Живот. начислени са застрахователни премии в размер на 2000 лв., това е елементарно

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:30
давай, регистрирана е застраховтелна полица по директно сключена застраховка Живот. начислени са застрахователни премии в размер на 2000 лв., това е елементарно

имаш лс

yakuza_
08-23-2013, 08:36
"може и така да е
а защо не ме попита от какво счетоводство да е задачата?
много умно мдаа
застрахователно не съм учила
мога да осчетоводя само премията
защо не например банково?"


защото основата била 1 и съща и не е трудно, целта на това нещо беше да осъзнаеш, че не може да дадеш обективно мнение за нещо което си учила само в гимназията

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:38
но принципа е един и същ

дебит разход/кредит разчет

не е ли така за премията?
всичко е едно и също с малки надграждания

yakuza_
08-23-2013, 08:44
има 1000 специфични неща, дето аз не ги знам, какво остава за някой учил в гимназия, един асистент редовно ни питаше неща, от които даже най-умните гледаха като мечка след среща с асфалтополагаща машина
сметките в банковото нямат общо с финансовото, нито с бюджетното, в застрахователното някои се препокриват, но има още 1 кашон нови, в управленското няма сметки, все едно аз да кажа, то правенето на сайтове е лесно, аз си имам направен такъв в гугъл.сайт

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:48
има 1000 специфични неща, дето аз не ги знам, какво остава за някой учил в гимназия, един асистент редовно ни питаше неща, от които даже най-умните гледаха като мечка след среща с асфалтополагаща машина
сметките в банковото нямат общо с финансовото, нито с бюджетното, в застрахователното някои се препокриват, но има още 1 кашон нови, в управленското няма сметки, все едно аз да кажа, то правенето на сайтове е лесно, аз си имам направен такъв в гугъл.сайт

ок, може и така да е
не съм учила в уни
но г-жата ни казва, че учим материал, който го учат и там
сметкоплана ни е на такова уни
от счетоводтсвата, които съм учила всички ми се виждат еднакви
относно моята задача: не е нужно да си го учил
достатъчно е да знаеш принципа и да ми кажеш поне как е кореспонденцията
както аз не съм учила застрахователно и не знам сметките

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:49
чакам си лс-то
тъкмо ще се упражня малко

yakuza_
08-23-2013, 08:54
мързи ме да си търся сметкоплана, а и банково не съм решавал от година, но не ми изглежда трудна

Ivaaaaa
08-23-2013, 08:56
ми не е
разплащанията са най-лесни


както и да е
можеше да ми кажеш както казах само кореспонденцията без сметки
уеревър
друг път може и да потренираме

yakuza_
08-23-2013, 08:58
аз няма какво да го тренирам, аз съм на 1 изпит от диплома и не мисля да се занимавам с това