PDA

View Full Version : Закъснение



cvetitoyoy
08-20-2013, 21:58
Първият ми менструация беше преди 3-4 години. Редовен си ми беше още от началото ,но от ноември цикълът ми закъснява почти всеки месец с поне 5 дни.Случвало ми се е дори да не ми идва даден месец. Не водя полов живот, не се друсам , не пия хапчета , пия алкохол рядко и то в ограничени количества.

Преди месец говорих с майка ми по въпроса - заведе ме на гинеколог. Намериха ми киста на единия яйчник и ми обясни , че заради това не ми идвало и когато се пукнела щяло да ми дойде (точно този месец ми закъсня с поне 20 дни ).

Сега пак ми закъснява с близо 10 дни. Възможно ли е всеки месец да имам киста? Или може би причината е друга (нещо което гинеколожката ми не е открила или сетила като възможност ) ?

(четох и други подобни теми на момичета с нередовен цикъл и видях че ги питате за години и кг та - 17 години , 44-45 кила )

Rocknroll
08-21-2013, 20:50
Малко си слабичка.
Не мисля,че имаш проблем,но все пак посети лекар.

mlf
08-24-2013, 18:47
Доста си слаба и това е фактор.
Ми отиди на лекар пак и дано не е нещо сериозно :)

marilyn
08-24-2013, 18:50
Принципно при много слаби жени може да има смущения в цикъла. Ти казваш колко килограма си, но колко си висока? Едно е да си 1.50 с посочените килограми, друго е да си 1.70.

Явно кистите ти влияят на цикъла. Отиди пак на лекар, ако не си доволна от този, сменяй го. Не се доверявай само на едно мнение.

cvetitoyoy
08-25-2013, 22:19
1,60 съм висока. Най-многото което съм стигала като килограми е 47. Притеснява ме единствено това че преди си беше редовен , а сега закъснява почти всеки месец и то не с ден два ами с по 10-15 дни. А ми звучи нереално всеки месец да се появяват нови и нови кисти.

tonique
08-25-2013, 22:28
Абе как, че е слаба - вие кво искате да става модел на Animal Planet ли? :D

да сложа и някакъв пост на лигнята си все пак: яж повече плодове и пий повече течности

макар, че момче да споделя мнение относно такива теми е меко казано.. стрелям на посоки ;d

даваха някаква реклама по телевизията за закъсняването нещо сигурно за такова закъсняване са лафели, не ги разбирам много тия неща :D

NissaN
09-20-2013, 12:13
Има 1000000000000 такива теми

qhnalametlata
09-29-2013, 09:07
Разнообразен хранителен режим, по възможност без junk food е част от решението.
Наличието на кисти по яйчниците говори за 5-а или 6-а от общо 7 степени на интоксикация.
Решението: повечко вода, пресни плодове и зеленчуци, мед и производни продукти (напр. пчелен прашец), стига да нямаш алергия към тях. Ако проблемът с кистите продължи, преди да почнеш да пиеш хормонални препарати, каквито обикновено докторите предписват, посъветвай се със специалист за използването на билки. Имаше едно време едни "еликсири" с номера, вместо с имена и аптека, в която се продават, някъде на Руски паметник. Тогава ми свършиха работа за това, което трябваше да оправям. Представляват етанолови екстракти от различни билки, които се пият на капки. Понякога се изсипва цялото шише в буркан с мед и се консумират сутрин на гладно по 1 с.л. или нещо такова ... абе в аптеката ще ти кажат, стига да съществува още.
Само не се шашкай, защото по ред причини много жени в последно време се оплакват от кисти и миоми, но за щастие тези неща вече често се решават с природни средства и нестандартни лечебни практики, на които "истинските" лекари гледат с насмешка :)

qhnalametlata
10-02-2013, 13:24
+1
И задължително се информирай за всевъзможно детоксикиращи програми, които могат да решат проблема без хапчета и без скалпел (щото пък други едни доктори, размахващи скалпел, само се оглеждат кого да изкасапят - има или няма нужда).