PDA

View Full Version : Университет - първи учебен ден



DanieLa_SmiLe
08-21-2013, 08:07
Хей, студентките! Как мислите да се облечете на първия ви учебен ден? Нещо по-обикновено като всеки ден или нещо по-специално? Аз все още се чудя дали да съм с някакъв панталон или рокля или пола, ниски обувки или токчета... Вие решили ли сте г/д?

BonnieandClyde666
08-21-2013, 09:43
С балната рокля отиди направо!

anonymous708973
08-21-2013, 10:31
Колкото и да ми се иска да съм с делова рокля и токчета, най-вероятно ще ме гледат като побъркана, затова ще съм с тесни тъмни дънки, платформи, риза в бяло или ярък цвят и сако от костюм плюс гъзарски часовник и ярък маникюр като акценти.

mimsssssss
08-21-2013, 14:06
На моя първи ден в унито бях с една изрязана туника с гол гръб, клин и кецове. И косата във всички посоки. Веднага се надушихме с компанията, която явно щяхме да си бъдем. Другите или бяха семейни, с деца, и т.н., или прекалено сдухани и не говореха с никого.
Не мисля, че официално облекло е подходящо, тъй като още сте деца. А облеклото, и държанието ви, от първия ден е важно - с цел да сте си себе си. Не се обличайте като някой, който трябва да сте. Казвам ви го от опит и наблюдения.

п.п. Това е нещо като мацките на токчета по дискотеките, които след първия час си вадят пантофките/сандалките от дамските чанти, а токчетата ги завират под масата. Супер смешно и ненужно - да бъдеш някой, според стандартите на друг.

anonymous708973
08-21-2013, 14:35
п.п. Това е нещо като мацките на токчета по дискотеките, които след първия час си вадят пантофките/сандалките от дамските чанти, а токчетата ги завират под масата. Супер смешно и ненужно - да бъдеш някой, според стандартите на друг.

indeed.
Ама какво става, ако желаеш да си себе си, но така гарантирано няма да се впишеш :д

mimsssssss
08-21-2013, 14:43
Ами и аз така си мислех. Седнах на вторият ред и всички колеги седнаха зад мен. Тоест първият ред бе свободен. Малко преди да започнем пристига едно момиче 1,80 и малко повече и ми вика "Здрасти, свободно ли е" при което се захилвам, тъй като до мен има четири свободни места, а пред мен пет. Момичето сяда и почва да си лафим. Пита ме пуша ли - викам не. Пиеш ли - не. Влиза професора и настъпва мълчание. На първата почивка тя ме вика да отиде да изпуши една цигара. Насочват се още 3-4 момичета към нас и става въпрос за пушене. От всички само тя пушеше, другите излезнахме ей така за компания. Останалите казаха че сме се надушили, просто сме си допаднали и те така.
Не сме се наговаряли нещо по стилове на музика и нещо подобно. Приятелствата в университета просто се случват. Курса се разделя на групи. Само не бъдете срамежливи. Говорете, питайте, опознавайте се.

п.п. Момичето се оказа че е баскетболистка в А група. Аз точно бях получила травмата и бях спряла да тренирам. Ама иначе съм дребосък. Тя с дълга коса до кръста, аз бях с къса на бодлички. Нищо общо. Ама никой не е казал, че трябва да сме сиамски близнаци. Все се намират общи теми. Ние взехме да си лафим за бодипиърсинги и в последствие татуси. И после за Юнг и Адлер :Д

Hayashi
08-21-2013, 14:49
Онзи ден инцидентно си купих една супер сладуреста ежедневна рокля. Имам и перфектните бели пантофки за нея.
http://www.hm.com/us/product/16133?article=16133-A Даже я намерих в интернет.
Аз ще съм по-заета да разглеждам университета от колкото да гледам кой как се облякъл. :D

rositzza
08-21-2013, 15:49
Представа си нямам как да се облеча :D

anonymous708973
08-21-2013, 16:49
Онзи ден инцидентно си купих една супер сладуреста ежедневна рокля. Имам и перфектните бели пантофки за нея.
http://www.hm.com/us/product/16133?article=16133-A Даже я намерих в интернет.
Аз ще съм по-заета да разглеждам университета от колкото да гледам кой как се облякъл. :D

Дааа, ама във Франция не са толко' консервативни. И няма да ти е бахър.
:(

NqkfaNikakva21
08-21-2013, 16:52
На първия ви учебен ден, първо, че няма да се доредите до тържеството, второ ще ви заврат в няква зала да ви дават книжките и общо взето това е. После кой от къде е и с приятели, ако идете някъде.
И вече, ако в тоя ден имате лекции.

Hayashi
08-21-2013, 17:18
^ Аз си имам обиколка на университета където следва ни запознаят кое къде се намира и как се ползва.

NqkfaNikakva21
08-21-2013, 17:24
Ясно е, че в България такова нещо няма :Д

anonymous708973
08-21-2013, 17:39
^ Аз си имам обиколка на университета където следва ни запознаят кое къде се намира и как се ползва.

Сейм.
НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ!!!!

mimsssssss
08-21-2013, 17:54
Пантерке, ти къде си, че ще ти е студено?

anonymous708973
08-21-2013, 18:09
Германско. Сбогом, къси роклички и високи токчета на бар...

Hayashi
08-21-2013, 18:14
Токчетата защо? Едва ли ще е вечно заледено там, пък тротоарите им със сигурност са по-добре от нашите. :D

rositzza
08-21-2013, 20:28
PinkPan7her Благородно ти завиждам :D

PS: Само да питам. Има ли смисъл да ходя на тържеството/откриването или там както се води, което e няколко дни преди първия учебен :D

anonymous708973
08-21-2013, 20:45
Токчетата защо? Едва ли ще е вечно заледено там, пък тротоарите им със сигурност са по-добре от нашите. :D

Щото ако се глася както съм свикнала... както ми се е случвало да се чувствам underdressed в Студентски, със същото облекло и обувки там ще ме питат колко струвам на час. Не е преувеличено, за съжаление.

NqkfaNikakva21
08-22-2013, 13:33
PinkPan7her Благородно ти завиждам :D

PS: Само да питам. Има ли смисъл да ходя на тържеството/откриването или там както се води, което e няколко дни преди първия учебен :D


Шансът въобще да не се доредиш до откриването е огромен.
В УНСС е в една от залите и просто не може да се набуташ там :Д

lisi4ety
08-22-2013, 13:35
Бе, сериозно ли съществува такава тема :D
Изобщо няма да се глася.. дънки, блуза и кецове и това е :D

DownloadVirus
08-22-2013, 14:52
Брей,закъсняли сте сериозно!! Как може чак сега да се сещате какво ще обличате на ПЪРВИЯТ Ви ден като студент..Това е най-важното решение в целия Ви живот,трябваше до почнете да го мислите още от детската си градина ,когато сте си играли с кукличката Доли и Дядо Коледа ви е бил любимец.

marilyn
08-22-2013, 15:16
Няма много какво да се правите. Аз си облякох панталон и блуза, високи обувки, изправена коса. Толкоз. Няма много за какво да се гласите.

DownloadVirus
08-22-2013, 15:40
Е ти па ,ся . :D Има хубави батковци ,може някой да реши да я опъне още на първият ден в кенефа .. :lol:

TheBanzai369
08-22-2013, 15:44
Ами и аз така си мислех. Седнах на вторият ред и всички колеги седнаха зад мен. Тоест първият ред бе свободен. Малко преди да започнем пристига едно момиче 1,80 и малко повече и ми вика "Здрасти, свободно ли е" при което се захилвам, тъй като до мен има четири свободни места, а пред мен пет. Момичето сяда и почва да си лафим. Пита ме пуша ли - викам не. Пиеш ли - не. Влиза професора и настъпва мълчание. На първата почивка тя ме вика да отиде да изпуши една цигара. Насочват се още 3-4 момичета към нас и става въпрос за пушене. От всички само тя пушеше, другите излезнахме ей така за компания. Останалите казаха че сме се надушили, просто сме си допаднали и те така.
Не сме се наговаряли нещо по стилове на музика и нещо подобно. Приятелствата в университета просто се случват. Курса се разделя на групи. Само не бъдете срамежливи. Говорете, питайте, опознавайте се.

п.п. Момичето се оказа че е баскетболистка в А група. Аз точно бях получила травмата и бях спряла да тренирам. Ама иначе съм дребосък. Тя с дълга коса до кръста, аз бях с къса на бодлички. Нищо общо. Ама никой не е казал, че трябва да сме сиамски близнаци. Все се намират общи теми. Ние взехме да си лафим за бодипиърсинги и в последствие татуси. И после за Юнг и Адлер :Д

100% учиш социални дейности и нещо с педагогика, където сте учили за Адлер. И сега го спомена, за да изглеждаш умна :)

mimsssssss
08-22-2013, 16:19
Хах, уча Психология. И цялата ни наука се основава на теории за Адлер, Юнг и който му харесва - Фройд. И го споменах постфактум, тоест беше си второстепенна важност. Имах предвид, че независимо дали сте в икономическа специалност, хранително - вкусова или химична - на никой не му пука за това първият ден и едва ли ще ви е първата тема на разговор. Най-вече се опознавате - кой каква музика харесва и какви клубове посещава, дали ходи на кино/театър/изложби и такива неща - нещо, което може да правите след лекции. Така се оформят връзките - все пак трябва да имате минимална допирна точка, ако искате да си прекарвате времето заедно.

anonymous708973
08-23-2013, 07:45
Гр, Фройд. По това, което съм чела от него като теории, просто ми се вижда толкова... теоретичен, толкова не в час, толкова тип "просто излети тези без никаква аргументация", чесане на пръсти и т.н. Обаче може да греша. Какво негово ще ми препоръчаш, където в минимален обем са представени максимално негови убеждения?

mimsssssss
08-23-2013, 09:42
Аз точно т'ва казах за Фройд - който му харесва. Аз и по коридорите бих вървяла с табела "Против" да се изучава в университетите :Д Както и да е.
Неговите теории са основани на тема секс. Спира да прави секс на 40 годишна възраст (а има жена на 21-22 мисля) само за да види ефектите върху психиката си. При него ако проблема не е свързан със секса в двойката, то е свързан със сексуално влечение към брата, сестрата, майката, бащата... някой чичо и т.н. Ако пък не се изнамери проблем се започва дългият път на психоанализата, с който той трябва да открие поддтиснати от проблемния човек спомени за негово евентуално изнасилване.
Та с една дума - нямам какво да ти предложа да четеш. Може би най-интересното негово нещо е биографията му и после стъпките на Ана Фройд. Който иска да си го разбира, аз явно не мога.

anonymous708973
08-23-2013, 19:58
О, значи не е теоретик, а просто побъркан. Красота.
Е, да, то ако нямам сексуални проблеми във връзката, минаваме през Едиповия комплекс, установяваме и неговата липса и за да си докаже теорийките, най-вероятно ще проимам сексуално влечение към хамстера.

mimsssssss
08-23-2013, 20:57
Това е то Фройд :д
Не само хамстери, ами и неудошевени предмети. И всякакво задоволяване на орална, анална и т.н. фаза... Абе само биографията му струва. За преди години си е бил нещо велико, ама всичко с времето си. Вече доста неща се доказаха и то не в негова полза. Добре е човек просто да се запознае отгоре-отгоре с материята, да знае с какво си има работа. Ама не и на сляпо да се приема всичко казано, видиш ли щото чичко Фройд го е казал.

п.п. Първото му име е Зигизмунд :Д Един професор беше чел една писмена работа, в която имаше изречение започващо с "Малкия Зиги..." и поясни, че ни моли в писмени работи да не се изразяваме така :д ама на устно няма проблем, хах

POLLINA
08-23-2013, 21:15
Ооооо говорете ми за Фройд!:Д
Имах да пиша реферат за него, за Едиповия комплекс и комплекса на Електра ,психоанализа бла бла бла. Тотално извращение!!! За Бога, уча икономика:Д

mimsssssss
08-23-2013, 21:30
Майко мила... т'ва малко като при нас дето имахме три икономически дисциплини - Психология на потребителя, Бизнес психология и другото даже го забравих. Та модели ли не бяха, изчисления, мани - мани... Някой път прекаляват.

ValLoveYa
08-24-2013, 19:32
Нищо кой знае какво - дънки, пантофки и блузка

AliceSw
08-24-2013, 21:06
Майко мила... т'ва малко като при нас дето имахме три икономически дисциплини - Психология на потребителя, Бизнес психология и другото даже го забравих. Та модели ли не бяха, изчисления, мани - мани... Някой път прекаляват.

Аз архитектура уча, въпреки това съм учила 2 икономически дисциплини - Маркетинг и Обща строителна икономика и 2 философски - Теория на ценностите и Естетика...

:D:D:D