PDA

View Full Version : Какво да правя, имам чувството че съм Бог



EmilTG
08-21-2013, 18:03
Хора не знам какво да правя аз разбрах че съм Алфа и Омега,началото и края за всеки от вас аз съм вашия Исус Христос най-накрая пак дойдох на земята какво да правя?

Видите ли осъзнах неща който ума на обикновения човек не може да проумее.Понеже Ум Ум създава Буда,но Буда ума не създава.....Осъзнах смисъла на самия живот.Вие ще си кажете че съм луд,но щом съм луд защо през живота си близо 10 души ги направих сами да си говорят.....Не говоря за тъпи хора разберете,а за учени люде и то в техните специалности??....Как да ви обясня че всичко което някога сте мислили че съществува не съществува....Как да ви обясня на мъжете че могат да имат всяка една жена,а всяка жена всеки мъж.....Защото Ум Ум Създава.....Как да ви го обясня като даже и каквото и да напиша нивата ви на осъзнатостт са доста по ниско от моето собствено.Вие ще кажете че тоя е луд и се прави на интересен???Но защо да се правя на интересен,вие от къде щяхте да знаете че се правя на интересен ако не бяхте прочели по горното?Вие ще кажете че аз вас маниполирам,но си ЗАДАЙТЕ ЕДИН ВЪПРОС ПРОСТО....ВИЕ КОЛКО ХОРА СЕ ОПИТВАТЕ ДА МАНИПОЛИРАТЕ....Задайте си въпроса преди да отговорите на този горен логически въпрос?Вие ще бъдете провокирани от емоция да напишете нещо.....Но как да ви обясня че когато на човек Ум Ум създаде Буда,няма емоция има само смирение......Как да ви обясня колко елегатно се движи целия свят даже ума на даден човек не го побира.Днес обясних на една съседка какво мога и тя испадна в Истерия и каза:"Плашиш ме ти си твърде умен за твоята възраст трябва ти работа някаде"....Как да ви обясня че мога да доловя нейното собствено лицемерие,желание и жажда.....Като и кажа че не ми се налага да работа в дадена компания понеже може да оптимизирам процеса и да превзема компанията понеже съм смирен и не съм гневен......


Какво да правя бе хора....Да работа ли като идиот или да ползвам знанието и още другата неделя да стана БОГ.Какво е първото нещо което вие бихте направили ако осъзнаете че можете всичко от най-първобитното до най-голямото....Как да ви обясня че мога да имам всяка една жена която искам и за това не искам.Знам как тя се опитва да маниполира и знам как аз да маниполирам нея.Знам че вие мислите че обичате хората до вас,но вие обичате себе си понеже лицемерничите и сте дяволи на самите себе си.....Как да ви обясня как мисля.....Как да ви обясня че логиката изключва логика....Как на човек четящ Философия да го обедя че няма Философия......Не да споря като христянин със Филосов Христос-Дзен.А да изчета всичко това да осъзная отвъд осъзнатото и да разбера че Библята и Дзен сама по себе си изключват не като споря с вас,а сам със себе си.Как да ви обясня това,като ще ви го кажа вие ще разберете това което вие сами искате да разберете и после ще излезете навън и ще сложите лица на лицемери,лъжци и мошеници,а аз даже нямам нужда да правя това понеже познавайки ВАШАТА ПРИРОДА аз познавам моята собствена....


Хахаха И не съм вашия Исус Христос казах това само и за да ви провокирам или да се смеете или да плачете или да мислите че съм луд ;-)Аз даже не съществувам или съществувам колкото вие ми давате значение сами за себе си.....Вашите Емоциии,Комплекси и вашето Битие вие е определило как ще отреагирате на този Пост дали с насмешка дали ссс.......Как да ви обедя че това го поствам тук в един Пост,а не в друг след вашите отговори понеже после няма да мога да ви обедя че вече съм го написал и мисля.Този до мен ще знае че е така,но как да обедя вас бе хора че се намирам в Нирвана или там където вие мислите че искате да се намирате.Как да ви обесня че това не е лесно за постигане и не е трудно(аз го постигнах след няколко и повече нервни срива които ме докараха до лудост преди да осъзная това което не можех даже и осъзнах).....Омръзна ми да плаша хората до мен понеже те са лицемери,а аз виждам това лицемерие....


P.S:Тук искам да благодаря на един Георги от Форума.....Приятел благодаря ти че ми помогна да постигна даже и неосъзнато може би Нирвана....Срещата с теб доведе до това 2-3 месеца след това да си купя книга за Дзен която ми помогна да достигна там където ума не може да проумее на повечето хора....Ум Ум създава Буда,но Буда Ум не хихихи колко е забавно....Благодаря ти най-искрено.


P.S:Блажен народът, чийто Господ е Бог! Дефакто чиито народ хората чието битие се определя от Бог демек от Ума....Ума да определя битието,а не обратното....Минал съм през всичките нива на обществото не защото исках и не защото ми беше приятно правех го против желанието си от състрадание към тях да им помагам на хората и ще ви кажа че ако някой от вас си мисли че познава хората до него греши той познава единствено себе си....Ако мислите че дадена странна е такава заради самата система пак грешите....Страха от страха контролира хората.....Или по точно страха ви от представите ви....Точно за това някой от вас ако е егоцентрик или прочие или зависимост от неговото Битие определило неговия емоционален заряд ще ми отговори подобаващо спрямо него самия си даже да не осъзнава какво прави.Ще кажете не но хайде да ви питам едно нещо.Ако сме трима души в една стая и аз излеза на вън от къде ще знаете какво правя?Вие може да имате представи,но какво ще правя може да е предположение.Даже да сте Айнщайн няма да знаете може само да ПРЕДПОЛАГАТЕ.Тези които в момента ще отпряват критика не им се сърдя понеже те критикуват сами себе си и за това в техния РЕАЛЕН ЖИВОТ са критикувани.Не разбира те ли?Нека хвърли първи камък този който е безгрешен....Вие си мислите че имате дадено минало,но нямате.И определяте бъдещето спрямо своето минало....ТОЛКОВА СЕ ИНАТИТИЕ и не искате да се промените вашето поведение че то става логично до една степен....Но вие минало нямате.Вие имате преживявания които вече ги няма.И вие живеете за нещо което го няма.

Бог
08-21-2013, 18:05
Честит СПИН!

npp
08-22-2013, 08:37
Бог е който спасява погиващите/погиналите, изгонвайки злите духове от обладаните, изцелявайки болните, възстановявайки инвалидите/сакатите, поправяйки неправедните/злите, свидетелствувайки само Правдата, и въобще който прави само съвършени добрини, ти кое от тези добри неща си правил досега та си счел себе си за Бог?!

an7raks
08-22-2013, 10:00
Бог е който спасява погиващите/погиналите, изгонвайки злите духове от обладаните, изцелявайки болните, възстановявайки инвалидите/сакатите, поправяйки неправедните/злите, свидетелствувайки само Правдата, и въобще който прави само съвършени добрини, ти кое от тези добри неща си правил досега та си счел себе си за Бог?!

Друсал е LSD до припадък и благодарение на това е отървавал света от своята особа за определени периоди от време. :)

Otis_Driftwood
08-23-2013, 15:14
Честит СПИН!

Thanks Jesus!
.................................................. .......
Към OP-то:
Ако искаш поне за кратко да създадеш илюзията, че знаеш или можеш нещо повече от останалите (което е основен похват в троленето), трябва да прилагаш някои по-интелигентни тактики - да си придадеш вид на сериозен, да си изчистиш правописа и езиковата култура. Пък ако можеш прояви и малко задълбоченост в изказа си, иначе личи, че си поредния, изтъркан трол. От мен имаш 4/10, като давам бонус точки за малоумщините, които си написал и на които искрено се посмях. А ако си ги написал нарочно, с цел да иронизираш общата маса от "просветени" индивиди - 8/10.

bazingaaaa
08-23-2013, 19:14
tl;dr

socareless
08-27-2013, 00:24
Бог е който спасява погиващите/погиналите, изгонвайки злите духове от обладаните, изцелявайки болните, възстановявайки инвалидите/сакатите, поправяйки неправедните/злите, свидетелствувайки само Правдата, и въобще който прави само съвършени добрини, ти кое от тези добри неща си правил досега та си счел себе си за Бог?!

искаш да кажеш,че няма бог?;<<

npp
08-27-2013, 13:28
искаш да кажеш,че няма бог?;<<


има истински Бог, но досега нямаше достатъчно истински Светии, които да го събудят, понеже още от седмият ден досега Той се намираше в състояние на полусън, затова е вярата чрез молитва и пост, за да бъде събуден чрез нея

"И каза им: Тоя род с нищо не може да излезе, освен с молитва [и пост]." Марк 9: 29

Otis_Driftwood
08-27-2013, 14:09
има истински Бог, но ДОСЕГА нямаше достатъчно истински Светии, които да го събудят

Значи вече има "истински Светии"? Откога? Кои са те и ти част ли си от тях?

npp
08-27-2013, 16:26
истинските Светии са (така да се саже) частиците пробуждане на истинският Бог т.е. тяхното явление е признак за това че Той се пробужда все повече и повече с течение на времето, понеже Те са (така да се каже) израз на Неговата будност, що се отнася до мен, не мога да се похваля с себе си макар и досега да бях свидетел на истинският Господ Бог чрез истинските Светии, но всеки човек може да има Св. Дух в начатък стига да има достатъчно желание за това

Otis_Driftwood
08-27-2013, 17:47
Към това ли се стремиш? Да имаш Св. Дух?

Питам те всичко това във връзка с един друг въпрос. Работите с Бог, Св.дух, Светиите и т.н. ги разбрах, но въпросът ми е... Къде точно си ТИ в цялата тази схема? В смисъл, на какво ниво се поставяш, каква е твоята роля във всичко това? Ти си просто свидетел, или си говорител от името на истинските светии, или имаш някаква специална мисия, или какво?

npp
08-27-2013, 21:03
истинският Бог знае най-добре какво съм (аз) и какво не съм, така (е) и с всеки друг човек, ние всички сме негови създания - Той сътворява/създава всеки човек от нищото, виж как обикновено никой човек не знае: от къде е дошъл преди да се е родил, кой е той, какво прави тук, и какво ще бъде с него подир, а всичко това е съвсем типичен признак на човешкото същество, но когато предпочиташ съдбата от Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, тогава намираш истинската победа, която не е над ближния, но над суетата, както марионетките не биха могли да се задвижат без своят кукловод, така и човеците не биха могли да сторят нещо без своят истински Господ Бог, докато злото е нищо

Otis_Driftwood
08-27-2013, 23:44
Това съвсем не е отговор на въпроса ми.

Значи вече си победил суетата? За разлика от другите хора?

Auriss
08-28-2013, 04:12
Оти, бе, Отисе ? Оти ? Дръпни си филмче, научи се да рисуваш, излез пий една бира ...

Оти ми кажи :( ?

Otis_Driftwood
08-28-2013, 10:42
http://prikachi.com/images/31/6495031E.png

npp
08-28-2013, 11:37
Това съвсем не е отговор на въпроса ми.

Значи вече си победил суетата? За разлика от другите хора?


победителят е истинският Господ Бог, понеже ако не беше Исус Христос, сега едва ли щеше да има по-добро спасение, но щяха да убиват човеците с камъни само защото са правили извънбрачен секс, и пр., така че редно е да сме благодарни на истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос задето ни спасиха от старозаветните човешки(второзаконни) постановления

Otis_Driftwood
08-28-2013, 13:07
Отклоняваш се дори повече от темата. Не ми отговори на въпроса - къде поставяш себе си във всички тези дела? Смяташ ли себе си за "спасен"? Или се бориш за спасение? Не искам да ти се подигравам или да пускам поредната злобна забележка. Питам те конкретен въпрос изцяло с информативна цел. Изцяло в полза на истината. И очаквам истината, защото какъв свидетел на "истински" Бог си ако не говориш истината, когато те запитат?

npp
08-29-2013, 07:26
Отклоняваш се дори повече от темата. Не ми отговори на въпроса - къде поставяш себе си във всички тези дела? Смяташ ли себе си за "спасен"? Или се бориш за спасение? Не искам да ти се подигравам или да пускам поредната злобна забележка. Питам те конкретен въпрос изцяло с информативна цел. Изцяло в полза на истината. И очаквам истината, защото какъв свидетел на "истински" Бог си ако не говориш истината, когато те запитат?


безброй много души се нуждаят от спасение за изобилен и вечен живот, а ти отново си заинтригуван от това какво има в паницата на другиго, истината според Словото на истинският Господ Бог е онова, което е добро за всички(-те) човеци, а не просто някакви факти, има разлика между истина и факти, понеже дори много реални факти могат да се окажат лъжа, виж как човеците в пристъп на болезнена/болна правда са погубили своят единствен Господ и Спасител - Исус Христос, при това най-вече духовни/окултни човеци Го убиха - хора(-та), които уж бяха Божии(-те) духовни служители на земята, осъдиха Го само защото е позволявал на учениците си да ядат с немити ръце и защото е спасявал погиващите/погиналите хора в съботен ден - заради все човешки/суетни правила, които са били реален факт за дълго време, безброй много човеци/души "въздишат" от мъка а почти няма кой да ги спасява докато в същото време мнозина се разполагат удобно за себереализация "измивайки ръцете си" по фарисейски като считат себе си за по-достойни от другите със своята безотговорност към тях подобно на ядящи изрядни ястия насред милиони умиращи от глад, а не си дават сметка че някой ден ролите ще се разменят докато съдбите ще бъдат същите и тогава самите те ще страдат по същият начин като другите, вярата е дадена за да се работи за спасението на всички човеци, а не само за себеспасение, докато много духовни/окултни човеци обърнаха благодатта на истинският Господ Бог в похот(-ливост), която нарекоха: духовност, религия, йога, кришнаизъм, хиндуизъм, сатанизъм, ислям, юдаизъм, йеховизъм, християнство, и т.н., но именно това е първородният и същинският грях

Otis_Driftwood
08-29-2013, 11:02
Не гледам в твоята паница, въобще не съм подходил с такова намерение. Отговорите на въпросите, които ти задавам, са по-важни за теб, отколкото за мен, дори и да не го осъзнаваш.
Колкото до истината, сам си противоречиш. Казваш че според "Словото" истината е онова, което е най-добро за всички. Та нали точно "добрата за всички истина" е фундаментът на всички човешки/суетни правила и себеслужещи "истини", срещу които толкова протестираш. Истината няма как да е онова, което е добро за всички, понеже истината не се интересува от това за кого да е добра.

Но както и да е, не ми се спори за това. Въпросите, които ти зададох, разбирам че са донякъде лични, затова ако искаш ми отговори на ЛС. (Въпреки че това определено би доказало, че си суетен). Също така, един кратък отговор няма да помогне за спасението на човеците, но няма и да навреди. Ако имаш някаква свидетелска мисия и аз те отклонявам от нея, съжалявам. Но ми се струва, че умишлено отбягваш въпросите. Ако наистина си свидетел на истинския Господ Бог, то не би трябвало да имаш нищо да криеш (за да не ми отговаряш), понеже желанието да скриеш нещо неудобно е най-добрия пример за суета.
И така, питам те отново. Къде поставяш себе си в това, в което вярваш? Каква е твоята роля във всичко това?

defender
08-29-2013, 12:27
само чрез Иисус се спасяват човеците, npp е някакъв менте спасител.

Аз досега не съм чул за светец, които приживе да се е обявявал за спасител на човеците и че може да ги спасява.

Otis_Driftwood
08-29-2013, 13:18
само чрез Иисус се спасяват човеците, npp е някакъв менте спасител.

Аз досега не съм чул за светец, които приживе да се е обявявал за спасител на човеците и че може да ги спасява.
А, ти пак ли си тука ве гей?
http://www.youtube.com/watch?v=nasreAVbodg

npp
08-29-2013, 15:34
това че досега един или друг човек е поставял себе си за нещо или някой дало ли е изобилен и вечен живот на някого от хората досега?!, защо въобще човек трябва непременно да се поставя за нещо или някой?!, не е ли по-важно да се осигури изобилен и вечен живот на онези хора, които все още не са придобили такъв, отколкото да се изживяваш като нещо или някой?!, какво ако си някакъв духовен/окултен дон кихот или санчо панса, а мнозина човеци погиват около теб?!, не е ли в крайна сметка жалко (това) някакъв си борец да демонстрира и да се хвали (с това) как поваля опонентите, които си намира, докато всички други около него умират?!, така и много духовни/окултни човеци си изнамираха опоненти, които намираха в лицето на не един от другите човеци, все похотствуваха като дон кихот и санчо панса, но никога не се смиряваха пред милиардите погиващи техни братя/ближни/съжители, сякаш това да побеждаваш другиго е по-важно от човешкият живот, но какво ще им бъде на същите онези духовни/окултни човеци ако (не дай си Боже) се разболеят и отивайки в болниците се окаже че всички лекари там атакуват пациентите в пристъп на донкихотска похот(страст) вместо да ги лекуват?!, понеже така и те не изпълняваха задълженията си като духовни служители, но предпочитаха да бият своите братя/ближни

"Господ каза: Кой е, прочее, онзи верен и благоразумен настойник, когото господарят му ще постави над домочадието си, да им дава на време определената храна? Блажен онзи слуга, чиито господар, когато си дойде, го намери, че прави така. Истина ви казвам, че ще го постави над целия си имот. Но ако онзи слуга рече в сърцето си: Господарят ми се забави, и почне да бие момчетата, и момичетата, да яде, да пие и да се опива, то господарят на онзи слуга ще дойде в ден, когато той не го очаква и в час, който не знае, и, като го бие тежко, ще определи неговата участ с неверните. И онзи слуга, като е знаел волята на Господаря си, но не е приготвил нито постъпил по волята му, ще бъде много бит. А онзи, който не е знаел и е сторил нещо, което заслужава бой, малко ще бъде бит. И от всеки, комуто много е дадено, много и ще се изисква; и комуто са много поверили, от него повече ще изискват." Лука 12: 42-48

какво ако имаш всичкото богатство на света, а спасение за човеците няма, но всички те погиват/умират?!, това е все едно да ядеш най-изрядни ястия насред милиони гладни сомайлийски/африкански деца наблюдавайки ги как се мъчат и умират от глад, или все едно лекарят през цялото време да кара болният от рак пациент да разказва къде е бил, какво е правил и какво е ял през живота си, вместо да го подложи директно на терапия, и така докато пациента му умре, ето виж как дифендър бърза да донкихотства против мен, но така и не дойде за да каже някакви благи думи за спасението на човеците, така от поведението на вярващите се вижда че те не обичат своите братя/ближни, но бързат да ги съдят и да им подлагат съблазън

"Всеки, който мрази брата си, е човекоубиец; и вие знаете, че в никой човекоубиец не пребъдва вечен живот." 1 Йоаново 3: 15

вески такъв казва: "аз съм по-мъдър", или пък: "аз съм по-силен", или: "аз съм по-достоен", но на нито един от тях не му пука за спасението на погиващите/погиналите, така и самите те някой ден ще се окажат в положението на погиващи/погинали и не ще има кой да ги спаси, но ще се мъчат

"Имаше някой си богаташ който се обличаше в мораво и висон(т.е. имаше някой си властен и възвишен духовен/окултен служител/работник), и всеки ден се веселеше бляскаво(т.е. и всеки ден се опиваше с блаженство/благодат). Имаше и един сиромах, на име Лазар, покрит със струпеи, когото туряха да лежи пред портата му, като желаеше да се нахрани от падналото от трапезата на богаташа(т.е. като търсеше някой духовен служител, който да му помогне); и кучетата дохождаха и лижеха раните му(т.е. и езичници идваха да му помагат, било то с пари, храна или облекло). Умря сиромахът; и ангелите го занесоха в Авраамовото лоно(сиреч, в раят). Умря и богаташът(т.е. умря и духовникът) и бе погребан. И в пъкъла, като беше на мъки и повдигна очи, видя отдалеч Авраама и Лазара в неговите обятия. И той извика, казвайки: Отче Аврааме, смили се за мене, и изпрати Лазара да натопи края на пръста си във вода и да разхлади езика ми; защото съм на мъки в тоя пламък. Но Авраам рече: Синко, спомни си, че ти си получил своите блага приживе, така и Лазар злините; но сега той тук се утешава, а ти се мъчиш. И освен всичко това, между нас и вас е утвърдена голяма бездна, така, че ония, които биха искали да минат оттук към вас, да не могат, нито пък оттам да преминат към нас. А той рече: Като е тъй, моля ти се, отче, да го пратиш в бащиния ми дом(сиреч, в храма на моята религия/деноминация, в който служех като духовен служител); защото имам петима братя(т.е. защото имам петима духовни съслужители там), за да им засвидетелствува, да не би да дойдат и те на това мъчително място. Но Авраам каза: Имат Моисея и пророците; нека слушат тях(т.е. нека да внимават на думите им). А той рече: Не отче Аврааме; но ако отиде при тях някой от мъртвите, ще се покаят. И той му каза: Ако не слушат(т.е. ако не внимават на думите на) Моисея и пророците, то и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да се убедят." Лука 16: 19-31

не напразно има и една поговорка: "да би мирно седяло, не би чудо видяло", понеже много духовни/окултни рабитници/служители си позволяваха през цялото време досега да съдят другиго, обаче точно по този начин те могат да се прецакат най-много

"и ти си без извинение, о човече, който и да си, когато съдиш другиго; защото в каквото съдиш другия, себе си осъждаш; понеже ти, който съдиш, вършиш същото(сиреч, понеже най-малкото съденето е грях), А знаем, че Божията съдба против тия, които вършат такива работи, е според истината. И ти, човече, който съдиш ония, които вършат такива работи(сиреч, онези, които причиняват зло дургиму), мислиш ли, че ще избегнеш съдбата на Бога, като вършиш и ти същото(т.е. след като и ти вършиш същото най-малкото като съдиш тях)? Или презираш Неговата богата благост, търпеливост и дълготърпение, без да знаеш, че Божията благост е назначена да те води към покаяние? а с упорството си и непокаяното си сърце трупаш на себе си гняв за деня на гнева, когато ще се открие праведната съдба от Бога, Който ще въздаде на всеки според делата му: вечен живот на тия, които с постоянство в добри дела търсят слава, почест и безсмъртие; а пък гняв и негодувание на ония, които са твърдоглави и не се покоряват на истината, а се покоряват на неправдата; скръб и неволя на всяка човешка душа, която прави зло, първо на юдеина, после и на гърка, а слава и почест и мир на всеки, който прави добро, първо на юдеина, после и на гърка. Понеже Бог не гледа на лице." Римляни 2: 1-11

целта не е да се съди, но да се допринася за спасението на неспасените човеци, което е в истинският Бог и истинският Исус, ето защо и ние двамата свидетели (без да се хвалим със себе си) не съдим никого, но единствената ни цел е да работим за спасението на другите човеци

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко(т.е. във всичко добро), като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

defender
08-29-2013, 17:05
целта не е да се съди, но да се допринася за спасението на неспасените човеци,
това че разделяш хората на неспасени и спасени означава ли, че ти си спасен, а ако кажеш, че не си спасен то тогава как би могъл да допринасяш за спасението на други. Или нима казваш, че си спасен..............

А също един от начините да допринасяш за спасението на другите човеци не е ли като им показваш "лъжесвидетелите на словото" за да не се заблуждават.


ето защо и ние двамата свидетели (без да се хвалим със себе си) не съдим никого, но единствената ни цел е да работим за спасението на другите човеци

Кои вие двамата свидетели, ти не си ли сам,.................... самообявил се свидетел.
То и аз утре сам мога да се обява за президент на САЩ.

VenaeCavae
08-29-2013, 17:59
Нпп, какво според теб ще се промени, когато Бог се пробуди?
Ти как по-точно спасяваш хората? Не мога да разбера какъв е смисъла да "свидетелствуваш" във форум и 3 години да пишеш едно и също, а ако те попитат, да не отговаряш?

Otis_Driftwood
08-29-2013, 19:10
защо въобще човек трябва непременно да се поставя за нещо или някой?!, не е ли по-важно да се осигури изобилен и вечен живот на онези хора, които все още не са придобили такъв, отколкото да се изживяваш като нещо или някой?!...................................... .............
какво ако имаш всичкото богатство на света, а спасение за човеците няма, но всички те погиват/умират?!
Това е АБ-то на всяка идеология. Обекта на идеологията може да приеме всякакви форми, но винаги е проектиран извън човека, вярващ в идеологията, и така остава напълно несъзнателен. В случая обекта е "неспасените", което е съвсем аналогично на "онеправданите", "засегнатите" и "наранените". Всяка идеология си има такъв обект. Примерно в политическите идеологии, винаги има значими за идеологията личности, които винаги се проектират като наранени и обезправени. Те стават мъченици на идеологията, а за "последователите" - образ, в който привиждат себе си и своето собствено вътрешно състояние. Затова и се идентифицират с него, понеже му съчувстват. Ако си говорим за мъченици. Християнството в крайна сметка си е култ към мъртвец - мъченик. В култовете към герои и "големи личности", идентификацията става не чрез съчувствие, а чрез възхищение, което се проявява в явлението "подражание". Но и там, именно тези, които се изживяват като "малоценни", боготворят "пълноценния", "онзи, който си е дал живота за нещо"- Това е източника, захранващ всеки, който се отдава в името на своя идеология. Най-интересното е обаче, че всеки вярващ в идеология остава напълно несъзнателен за причините, поради които застава зад каузи - а именно самия себе си (или социума, при по-конформистките идеологии, но там двигателя е страха). В момента все едно си застанал пред едно мръсно огледало и виждаш само мръсотиите, но не и собствения си образ. Каузите ти колкото и да са благородни, все пак са плод на твоите потребности и фантазии. Не осъзнаваш, че образът на "неспасените" съществува единствено в твоите вътрешни "игри" на огледала и отражения. Неспасените не съществуват извън твоя ум. За мен няма неспасени, за повечето хора също. Хора умират откакто има хора, даже сега умират много по-малко, и то най-вече заради онези, които не са чакали помощ свише. Смъртта е естествена част от цикъла на живота, а дори и да не е естествена, то наличието й е факт. Ако не желаеш да я приемеш и си измисляш истории за спасение и вечен живот, вече е друго нещо. Но няма общо с истината.

Също така, защо смяташ, че искам да се изживяваш като някакъв "по" от останалите? Позицията ти не е задължително да изразява някакво предимство пред останалите. Питах те за позицията ти в своите собствени очи, не е нужно да се изживяваш като нещо повече от останалите. Ето примерно дефендър се изживява като грешник, не като светец. Ако това не искаш да кажеш, то поне кажи каква е практическата ти роля? Какво точно правиш, каква е мисията ти?

ПП: Вие вярно ли двама човека пишете, защото не забелязвам разлики в стила на писане?

npp
08-29-2013, 21:07
това че разделяш хората на неспасени и спасени означава ли, че ти си спасен, а ако кажеш, че не си спасен то тогава как би могъл да допринасяш за спасението на други. Или нима казваш, че си спасен..............

А също един от начините да допринасяш за спасението на другите човеци не е ли като им показваш "лъжесвидетелите на словото" за да не се заблуждават.

Кои вие двамата свидетели, ти не си ли сам,.................... самообявил се свидетел.
То и аз утре сам мога да се обява за президент на САЩ.


разбира се че истинският Бог знае най-добре кои все още не са спасени и кои са, особено след като ние човеците по принцип не можем да виждаме и да знаем всички останали човеци/души на света/вселената както и какво е положението на всеки един от тях - например ако не можем да виждаме и да знаем какво е положението с милиони човеци от собствената си държава, какво остава да виждаме и да знаем колко други населени с човеци планети има в космоса и какво е положението на всеки човек там?!, такива хора, които само знаят да обвиняват, но не и да представят конкретни доказателства, сме срещали хиляди пъти - нито беше първият, нито последният - претенции големи, а пък "покритие" никакво?!

npp
08-29-2013, 21:26
Нпп, какво според теб ще се промени, когато Бог се пробуди?
Ти как по-точно спасяваш хората? Не мога да разбера какъв е смисъла да "свидетелствуваш" във форум и 3 години да пишеш едно и също, а ако те попитат, да не отговаряш?


винаги сме отговаряли на достойните въпроси когато са ни питали освен ако не сме разбрали за (съществуването на) някой от тях - например някой може да е задал въпрос някъде из форума и ние да не сме го видяли (но за това пък има лични съобщения), а ако истинският Бог се пробуди, тогава ще дойде спасение за човеците много повече отколкото иначе, затова и целта на вярата е Той да бъде събуждан чрез добри молитви за спасение на хората/душите - Той (съз-)даде вярата именно с тази цел

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина(т.е. от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети(т.е. и истинският Бог (съз-)даде вярата като средство за Неговото събуждане), защото в него си почина(т.е. защото от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2: 2-3,

"Помни съботния ден(т.е. винаги (вз-)имай предвид времето, през което истинският Бог се намира в състояние на полусън), за да го освещаваш(т.е. за да освещаваш Божието създание/творение докато Той се намира в това състояние на непълна състоятелност да се погрижи съвършено за всички човеци/одушевени веднъж завинаги). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно сте напълно свободни да вършите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на който и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. обаче докато Бог се намира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. да не пропускате да пазите и възстановявате Мирът, Чистотата, Неприкосновеността, Здравето, Добродетелта, Целостта и въобще Благодатта, които Бог е положил в създанието/творението така щото всички човеци да имат живот и да го имат изобилно), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейностите си), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(т.е. в вярата); защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. но от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. за това Той (съз-)даде вярата така щото духовниците/духовните служители да освещават създанието/творението докато Той се намира в състояние на полусън)." Изход 20: 8-11,

"И каза им: Тоя род с нищо не може да излезе, освен с молитва [и пост](т.е. освен с добра молитва и загриженост за спасението на човеците за изобилен и вечен живот в истинският Господ Бог)." Марк 9: 29,

"И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения(т.е. добри молитви, ходатайства, застъпничества, и благословения) за(т.е. за пълното спасяване на) всичките човеци, за(т.е. за пълното спасяване на) царе и за(т.е. и за пълното спасяване на) всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината(т.е. и всички те да станат добри/праведни). Защото има само един Бог и един ходатай между Бога и човеците, човекът(т.е. одушевеното същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината. И тъй, искам мъжете(т.е. вярващите мъже) да се молят на всяко място, като издигат ръце свети(сиреч, като правят само добро), а не гневни и препирливи(сиреч, но не и зло), Така и жените да украсяват себе си със скромна премяна(т.е. така и вярващите жени да бъдат смирени), със срамежливост(т.е. с скромност) и целомъдрие(т.е. и благост), не с плетена коса(т.е. не с високоумстване) и злато(т.е. и тщеславие) или бисери(т.е. или чрезмерна мъдрост) или скъпи дрехи(т.е. или възвишеност), а с добри дела, както прилича на жени, които са се посветили на благочестието." 1 Тимотей 2: 1-10

npp
08-29-2013, 21:46
Това е АБ-то на всяка идеология. Обекта на идеологията може да приеме всякакви форми, но винаги е проектиран извън човека, вярващ в идеологията, и така остава напълно несъзнателен. В случая обекта е "неспасените", което е съвсем аналогично на "онеправданите", "засегнатите" и "наранените". Всяка идеология си има такъв обект. Примерно в политическите идеологии, винаги има значими за идеологията личности, които винаги се проектират като наранени и обезправени. Те стават мъченици на идеологията, а за "последователите" - образ, в който привиждат себе си и своето собствено вътрешно състояние. Затова и се идентифицират с него, понеже му съчувстват. Ако си говорим за мъченици. Християнството в крайна сметка си е култ към мъртвец - мъченик. В култовете към герои и "големи личности", идентификацията става не чрез съчувствие, а чрез възхищение, което се проявява в явлението "подражание". Но и там, именно тези, които се изживяват като "малоценни", боготворят "пълноценния", "онзи, който си е дал живота за нещо"- Това е източника, захранващ всеки, който се отдава в името на своя идеология. Най-интересното е обаче, че всеки вярващ в идеология остава напълно несъзнателен за причините, поради които застава зад каузи - а именно самия себе си (или социума, при по-конформистките идеологии, но там двигателя е страха). В момента все едно си застанал пред едно мръсно огледало и виждаш само мръсотиите, но не и собствения си образ. Каузите ти колкото и да са благородни, все пак са плод на твоите потребности и фантазии. Не осъзнаваш, че образът на "неспасените" съществува единствено в твоите вътрешни "игри" на огледала и отражения. Неспасените не съществуват извън твоя ум. За мен няма неспасени, за повечето хора също. Хора умират откакто има хора, даже сега умират много по-малко, и то най-вече заради онези, които не са чакали помощ свише. Смъртта е естествена част от цикъла на живота, а дори и да не е естествена, то наличието й е факт. Ако не желаеш да я приемеш и си измисляш истории за спасение и вечен живот, вече е друго нещо. Но няма общо с истината.

Също така, защо смяташ, че искам да се изживяваш като някакъв "по" от останалите? Позицията ти не е задължително да изразява някакво предимство пред останалите. Питах те за позицията ти в своите собствени очи, не е нужно да се изживяваш като нещо повече от останалите. Ето примерно дефендър се изживява като грешник, не като светец. Ако това не искаш да кажеш, то поне кажи каква е практическата ти роля? Какво точно правиш, каква е мисията ти?

ПП: Вие вярно ли двама човека пишете, защото не забелязвам разлики в стила на писане?


Бог ще ти въздаде според това, което искаш пред Него, ако наистина винаги предпочиташ преди всичко спасение за всички човеци, тогава Той ще те възнагради, а ако искаш лоши неща за човеците, тогава Той може да те накаже, а ето как от горният цитат на твоят пост се вижда че насосваш вместо да освещаваш - по този начин рискуваш да прокълнеш разни човеци и после Бог да те съди за това

да двама свидетели сме, но засега само аз писах от този потребителски акаунт, ала все пак не смея да изтъквам себе си повече от моят брат по мисия(другият свидетел), ние не знаем каква е нашата мисия, но въпреки това я изпълняваме според както ни се дава от истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос

Otis_Driftwood
08-30-2013, 00:33
Бог ще ти въздаде според това, което искаш пред Него, ако наистина винаги предпочиташ преди всичко спасение за всички човеци, тогава Той ще те възнагради, а ако искаш лоши неща за човеците, тогава Той може да те накаже, а ето как от горният цитат на твоят пост се вижда че насосваш вместо да освещаваш - по този начин рискуваш да прокълнеш разни човеци и после Бог да те съди за това
Старая се да направя преди всичко анализ, не да те "насосвам". Ако някъде съм изглеждал осъждащ, то вероятно е грешка в подбора ми на думи.

да двама свидетели сме, но засега само аз писах от този потребителски акаунт, ала все пак не смея да изтъквам себе си повече от моят брат по мисия(другият свидетел), ние не знаем каква е нашата мисия, но въпреки това я изпълняваме според както ни се дава от истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос
Как точно изпълнявате мисия, която не знаете? Или поне, какво сте направили досега?
Също така, това че сте двама променя всичко. Може ли поне след всеки пост да се подписвате с А и Б, примерно, та да знаем кой пише? Дори и да сте братя по мисия, все пак не сте еднакви. Оставяте частица от себе си във всеки пост. Колко глупаво от моя страна, да не се сетя, че може да пишат двама човека. То обяснява всичко. Аз се чудех защо впечатленията ми от вашия профил са толкова противоречиви.

npp
08-30-2013, 10:16
Старая се да направя преди всичко анализ, не да те "насосвам". Ако някъде съм изглеждал осъждащ, то вероятно е грешка в подбора ми на думи.

Как точно изпълнявате мисия, която не знаете? Или поне, какво сте направили досега?
Също така, това че сте двама променя всичко. Може ли поне след всеки пост да се подписвате с А и Б, примерно, та да знаем кой пише? Дори и да сте братя по мисия, все пак не сте еднакви. Оставяте частица от себе си във всеки пост. Колко глупаво от моя страна, да не се сетя, че може да пишат двама човека. То обяснява всичко. Аз се чудех защо впечатленията ми от вашия профил са толкова противоречиви.


кофтис драйфлуд :-D и двамата знаем че "анализът" ти е подвеждащ, така че и ти приеми един съвет от нас, не се опитвай да саботираш истинският Господ Бог и Неговите люде, иначе можеш да си навлечеш голямо наказание

Otis_Driftwood
08-30-2013, 10:59
кофтис драйфлуд :-D и двамата знаем че "анализът" ти е подвеждащ, така че и ти приеми един съвет от нас, не се опитвай да саботираш истинският Господ Бог и Неговите люде, иначе можеш да си навлечеш голямо наказание

Аз се държа човешки, а сега ти си позволяваш да ме обиждаш и дори заплашваш. Изглежда все пак не сте толкова праведни, на колкото се правите. Или това си само ти, "субект А"?

npp
08-30-2013, 11:15
Аз се държа човешки, а сега ти си позволяваш да ме обиждаш и дори заплашваш. Изглежда все пак не сте толкова праведни, на колкото се правите. Или това си само ти, "субект А"?

пошегувах се - нямах намерение да ти се подигравам или обиждам, нито те заплашвам, защото имах предвид рискът от наказание от Бога

Otis_Driftwood
08-30-2013, 11:32
Ти май много се страхуваш от божието наказание? Досега наказвал ли те е с нещо?

defender
08-30-2013, 13:15
пошегувах се

нима твоя спящ бог се шегува.........

npp
08-30-2013, 17:03
Ти май много се страхуваш от божието наказание? Досега наказвал ли те е с нещо?

претърпявал съм колосални мъки и то при положение че не съм съгрешавал много

shusha
08-30-2013, 17:56
Не, няма да прочета цялата тема. :lol:
ще кажа, че трола е скучен.

Otis_Driftwood
08-30-2013, 18:30
претърпявал съм колосални мъки и то при положение че не съм съгрешавал много

Това също се връзва, трябва да си преживял много нещастия, за да се отдадеш с такава любов в мисията си, каквато и да е тя. Но не допускаш ли, че именно трудните моменти са те оформили такъв какъвто си? Дали е случайно, че си изтърпял много и в последствие си възприел тази идеология? Не си ли я възприел именно за да компенсираш нещастието? Обекти на твоята идеология са "наранените", а ето че и ти самият си такъв. Затова и се идентифицираш с тях. Не случайно ти казвам, че всичко, което правиш е отражение на самия теб. Само дето не виждаш отражението, понеже си се вгледал в обекта, и през него проектираш "гледането" си.
И така, ако си приел вярата си за да компенсираш някакво вътрешно противоречие, това не те ли прави пряк потребител на тази вяра? Не мислиш ли, че е възможно, всичко, което говориш тук, да си го повярвал единствено за да поддържаш една религиозна илюзия, с която задоволяваш психичните си нужди. В такъв случай, откъде знаеш че това, в което вярваш е истината?

defender
08-30-2013, 21:00
претърпявал съм колосални мъки и то при положение че не съм съгрешавал много

нима свидетелстваш, че твоя спящ бог е несправедлив към теб.

npp
08-31-2013, 05:56
няма проблеми за вас - сякаш всички проблеми са решени - все още ви е достатъчно комфортно за да можете да си го позволявате, а милиардите погиващи/погинали човеци и до този час въздишат и душите им викат за помощ, разбира се че истинският Господ Бог не е виновен/грешен, но това че само високоумствате никак не решава проблема на страдащите хора - докторчето пак ги насосва, а дефендърчо пак донкихотства

Otis_Driftwood
08-31-2013, 12:01
Проблемите не съществуват извън човешкия ум, проблемът със страдащите не прави изключение. За мен страдащите не могат да са проблем, понеже не се идентифицирам с тях. Не мога да им съчувствам понеже не съм страдащ. При теб обаче нещата не стоят така. И точно в тази насока исках да помислиш, да видиш как външните фактори са ти повлияли, а вярата и борбата ти са просто компенсаторна реакция. Исках за момент да допуснеш, че вярата ти е просто продукт на обстоятелствата. За да видиш че няма истина в нея, нито във която и да е идеология, понеже вярващия в нея има личен мотив да я изповядва, и всяко поклащане на тази фиктивна структура води до разпадане и на самия човек. А никой човек не иска това за себе си, то е инстинктивно заложено. Затова хората са готови да вярват във всичко, само и само да запазят крехката илюзия, в която съществуват. Там където имат цел и призвание, и кауза, за която да се борят, която да придава смисъл и оправдание на всичко, което правят. Ако свалиш всичките си религиозни дрехи и всичките призиви и послания за помощ, борба и спасение, какво би останало от теб? Можеш ли поне за един ден да спреш да бъдеш религиозен, без молитви, постове, свидетелствуване и т.н?

defender
08-31-2013, 12:18
Можеш ли поне за един ден да спреш да бъдеш религиозен, без молитви, постове, свидетелствуване и т.н?

ако това стане npp ще стане като тебе, а това ще е стъпка назад.

Otis_Driftwood
08-31-2013, 12:35
ако това стане npp ще стане като тебе, а това ще е стъпка назад.
Аз не искам той да става като мен, всеки е уникален в своята собствена патология на психологично развитие. Аз също съм продукт на обстоятелствата.Но има и една вътрешна природа, която не е обособена от външни фактори, понеже тя е вечна и еднаква за всички.Въпросът е единствено да стигнеш до нея, а затова трябва да решиш своята собствена загадка. Затова посоката на развитие винаги върви към самообособяване и индивидуализъм - това е истинския процес на съзряване. Като едно дете, на което вече не му е интересно да си играе с любимите играчки. Това не мисля, че е стъпка назад. Само дето в идеологиите нещата се възприемат малко по различно, там такова израстване се счита за бягство и предателство към принципите на идеологията.
Не искам да отнемам любимата играчка на нпп, нито твоята, понеже никое дете не израства, когато му вземат играчките. Вместо това, променя се вътрешния светоглед и детето вече няма нужда от тях. Затова и всяка промяна първо израства вътрешно във всеки човек и си зависи изцяло от неговото ниво на самоосъзнаване. Към вашето осъзнаване аз не само, че нямам отношение, но и никакво влияние. Всичко е във вашите ръце.

defender
08-31-2013, 12:58
Затова посоката на развитие винаги върви към самообособяване и индивидуализъм - това е истинския процес на съзряване.

Ние вярваме че човек дори не принадлежи на себе си и затова неговия път е към богоуподобяване, а не към индивидуализъм - освен в случая, че тъй като във всеки човек има заложено нещо божествено и индивидуализмът се разглежда като насоченост на човека към себе си но с цел да преоткрие и развие това заложени божествено в себе си. Ако индивидуализма се разглежда, като нещо друго (от горенаписаното), като развитие на някакви лични заложби чиито източник е индивидиума то тогава е отдалечаване от Бога и разпад и идолопоклонство на индивидума.

ПП: Ако човек принадлежеше на себе си то той щеше да е господар на съдбата и обстоятелствата си .................. но това не е така, в живот на човек често се случват нещо, които са независими и непредвидими от човека, въпреки, че той се е стремил към други неща.

Otis_Driftwood
08-31-2013, 13:31
Никога не съм разглеждал индивидуализма като себепоклонничество, а като следствие от самоосъзнаване . Развиването на заложбите няма голямо значение дали са в името на Егото или Бог, понеже второто понякога се явява заместител на първото.

ПП: Също така, израстването в личен план с цел "богоуподобяване" е най-красноречивия пример за детско подражание и идолизиране. Не дотолкова, че християните искат да се превърнат в Бог, а искат да се превърнат в това, което Бог иска те да бъдат. Също както едно дете се опитва да покрие суровите изисквания на своя баща.
Ето затова, "бого-У-ПОДОБЯВА-НЕТО" няма как да бъде израстване... това е имитация на израстване, чрез покриване характеристиките на някакъв висш образ. Нищо повече.

defender
08-31-2013, 13:34
Егото или Бог, понеже второто понякога се явява заместител на първото.

Ами за мен първото и фалшива имитация на второто (т.е. идол). Може да има само една всемирна истина. не може да има две истини, защото едната истина ще отхвърли другата - така не може да има два бога - или егото или Бог.

ПП: между другото прав си ............... на това му се вика лицемерна вяра.

defender
08-31-2013, 13:53
ПП: Също така, израстването в личен план с цел "богоуподобяване" е най-красноречивия пример за детско подражание и идолизиране. Не дотолкова, че християните искат да се превърнат в Бог, а искат да се превърнат в това, което Бог иска те да бъдат. Също както едно дете се опитва да покрие суровите изисквания на своя баща.
Ето затова, "бого-У-ПОДОБЯВА-НЕТО" няма как да бъде израстване... това е имитация на израстване, чрез покриване характеристиките на някакъв висш образ. Нищо повече.

тогава стани хирург без да се учиш от другите лекари и учебниците да те видим до къде ще стигнеш.................... отхвърляш очевадни житейски истини, само и само да е на твоето ..................

ако се лекароуподобяваш няма как да станеш лекар.................... така ли бре, баси.

Otis_Driftwood
08-31-2013, 15:19
тогава стани хирург без да се учиш от другите лекари и учебниците да те видим до къде ще стигнеш.................... отхвърляш очевадни житейски истини, само и само да е на твоето ..................

ако се лекароуподобяваш няма как да станеш лекар.................... така ли бре, баси.

Ти разбра ли изобщо нещо от това, което казах?

npp
09-01-2013, 09:35
Проблемите не съществуват извън човешкия ум, проблемът със страдащите не прави изключение. За мен страдащите не могат да са проблем, понеже не се идентифицирам с тях. Не мога да им съчувствам понеже не съм страдащ. При теб обаче нещата не стоят така. И точно в тази насока исках да помислиш, да видиш как външните фактори са ти повлияли, а вярата и борбата ти са просто компенсаторна реакция. Исках за момент да допуснеш, че вярата ти е просто продукт на обстоятелствата. За да видиш че няма истина в нея, нито във която и да е идеология, понеже вярващия в нея има личен мотив да я изповядва, и всяко поклащане на тази фиктивна структура води до разпадане и на самия човек. А никой човек не иска това за себе си, то е инстинктивно заложено. Затова хората са готови да вярват във всичко, само и само да запазят крехката илюзия, в която съществуват. Там където имат цел и призвание, и кауза, за която да се борят, която да придава смисъл и оправдание на всичко, което правят. Ако свалиш всичките си религиозни дрехи и всичките призиви и послания за помощ, борба и спасение, какво би останало от теб? Можеш ли поне за един ден да спреш да бъдеш религиозен, без молитви, постове, свидетелствуване и т.н?


а защо прочие да не е истина това ако вярваш че доброто не е нищо лошо?! - нали вече обяснихме че истината според истинският Господ Бог е доброто, докато лъжата е злото, например ако някой се опитва да убеди другиго че някакъв човек трябва непременно да бъде мъчен за да прокопса, той е лъжец особено ако е вярващ, същото важи и за онези, които причиняват зло другиму - те лъжат себе си и другите като им причиняват зло макар и в такъв случай лъжата да изглежда като явяваща се под/придобила друга форма, а ти можеш ли без да се стискаш да спреш да уринираш поне за един ден?!, или да демонтираш половите си органи и да ги поставиш на нощното си шкафче преди да заспиш така щото след това отново да можеш да ги монтираш едно към едно както са си били и преди(без да умрат)?!, още повече отговорът е "не" що се отнася до същите въпроси но приложени за вярата, тя е невидимият/скритият орган в нашето тяло, който ни кара да обичаме другите а особено страдащите, тя не може да спре да действува в нас, нито е възможно да я изтръгнеш от себе си, нещото, което прави човека верен на доброто, иначе ако не беше така, то тогава мнозина(-та) човеци нямаше да имат никаква любов в себе си, но както дори и най-злите не могат да се разделят с половите си органи или с ръката си или кракът си или с мозъкът си най-малкото защото не биха искали да ги загубят, а и защото не могат да ги демонтират лесно от тялото си така щото после да могат лесно да ги монтират отново, така и вярата още повече не може да се демонтира, нито може да бъде изключена, защото тя дори не се вижда и не може да бъде открита в човешкото тяло тъй като е нещо от материята на душевното/духовното, например ето колко хора бяха изобличавани от собствената си съвест, и колко човеци изпитваха неприятно усещане когато извършваха злодеяния, или колко хора плакаха поради злото на света, и колко негодуваха против несгодите, но вярата малко или много работеше у всеки един, например как можеш да не се трогнеш състрадавайки болката на другите?!, или въобще да не останеш верен на безобидното?!

Otis_Driftwood
09-01-2013, 11:15
Мисля че бъркаш понятията. Истината е напълно самостоятелно понятие, което не се нуждае от етикети като добро и зло. В човешката история и еволюция на социалните взаимоотношения обаче се е наложило схващането че истината е добра, а лъжата е зла, най-вече защото лъжата рано или късно излиза наяве и носи страдание. Но това не прави доброто да е истина, понеже доброто е само етикет, лепнат върху истината. В доста случаи истината е най-голямото зло за хората. Ако всички хора в социума изведнъж осъзнаят в какви лъжи вярват, ако осъзнаят колко лъжат останалите и най-вече самите себе си, то би настанала абсолютен хаос. Идеята за доброто и злото също е една потребна лъжа, която автоматично дава правото на един човек да отхвърли всичко неудобно, и в същото време да приеме на драго сърце, всичко което му е удобно. Затова и понятията добро и зло са се променяли коренно през човешката история, но не и истината - тя е винаги вечна. Въпреки че като сътворено от човека понятие, тя също претърпява промени, но не в исторически, а в чисто личностен план - в зависимост от нивото на разбиране на понятията.

Също така, въпросът ми дали можеш да спреш да вярваш, беше по-скоро реторичен. Знам че не можеш, поне не и на този етап. Но това си се отнася само за теб. Вярата може да бъде "изтръгната", въпреки че това не е много подходяща дума. Вярата, може да загуби своя смисъл, дотолкова понеже губи своята функция и необходимост. Но това е въпрос на вътрешно израстване, някъде по линията между неосъзнатия социален етап и индивидуалното осъзнаване.

Ето един материал за вярата, където явлението е разгледано по-комплексно.
http://www.izvorite.com/smf/index.php?PHPSESSID=b056277f8bb07fe3f8c09095ebb0d4 9d&topic=1538.0

npp
09-01-2013, 17:33
истина ли е че никой човек не би предпочел да трябва да търпи неприятното или най-малкото непоносимото за него?, и истина ли е че нито един човек не би пропуснал въможността да се наслаждава на приятният или най-малкото пълен с удоволствия Рай за всички човеци?, ето как истината е че доброто винаги превъзхожда злото, и че само доброто е истина(-та) и правда(-та), докато злото е лъжа(-та) и неправда(-та), правилната вяра е нещо, което никой не може да унищожи, защото Тя произлиза от Онзи, Който наистина е единственият истински Господ Бог, а Той е по-силен от всичко, защото е над всичко, и Той е Който винаги остава верен на пълното спасение и осигуряване за всички човеци/души дори и ако човек е в състояние на пълна смърт или ако душата е в състояние на пълно несъществуване, и понеже Той не може да умре или заспи напълно но винаги остава достатъчно буден така щото да поддържа основните неща, които е създал и положил, затова и вярата (под една или друга форма) не може да спре да съществува във всеки един човек, понеже именно Той е истинската Светлина, Която свети във всеки човек (Йоан 1:9-10)

defender
09-01-2013, 21:06
................

...................

абе, няма ли най-накрая да се ожените бе братче........................ хихи

Otis_Driftwood
09-01-2013, 22:14
абе, няма ли най-накрая да се ожените бе братче........................ хихи

Казва го човека, който си търси жена във форума. :lol: Избивай си комплексите другаде, сексуално незадоволен, форумен травестит.

defender
09-02-2013, 11:51
ок, сега лягай си, че е 00.14 ч.

defender
09-02-2013, 15:39
форум набира вече спасени "свидетели на словото" да спасяват............ :)

npp
09-03-2013, 10:35
самото свидетелство на Словото не би могло да спаси когото и да е от човеците/душите ако не дойде достатъчно благодат от истинският Господ Бог, понеже по принцип винаги има такава благодат обаче досега имаше и кризисни моменти, иначе най-малкото може да упъти вярващите по пътят на правилната вяра така щото (самите) те да станат такива, чрез които Божията благодат дохожда на света

defender
09-03-2013, 15:49
http://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=312641&dateline=1378171160&type=thumb

хехе :D ....................... ко рече, ко



.......

npp, абе ти как се "спаси" бе (и твоя приятел "спасител")

defender
09-03-2013, 20:56
"свидетеля на словото" спасява "сатаниста" - епизод 2

моля, спасението да започне,......... сега.

3aBuCu
09-04-2013, 13:37
"свидетеля на словото" спасява "сатаниста" - епизод 2

моля, спасението да започне,......... сега.

Някой само да спре да ти обръща внимание и почваш с глупостите .... ах колко ми приличаш на един стар образ от форума.

defender
09-04-2013, 14:56
^
да не би нещо да съм излъгал ................ а че са глупости, глупости са.

и като ти приличам на някой, че кво ............... тва можеше и да не го казваш.... все тая

npp
09-05-2013, 13:59
npp, абе ти как се "спаси" бе (и твоя приятел "спасител")

нали знаеш че този род не излиза без молитва и пост, "молитвата" това е ходатайството пред истинският Бог Отец в името на истинският Господ Исус Христос за спасение на погиващите/погиналите, а "постът" това е загрижеността за тях, според както пише и в Исая 58 гл.

3aBuCu
09-07-2013, 01:15
^
да не би нещо да съм излъгал ................ а че са глупости, глупости са.

и като ти приличам на някой, че кво ............... тва можеше и да не го казваш.... все тая

Гейски, ти ли си, бе, педал?