PDA

View Full Version : Антидепресанти без рецепта



GabrielaBlue13
08-21-2013, 22:41
Здравейте!
Досега никога не съм пила антидепресанти, не съм пушила, не съм употребявала наркотици. Напоследък обаче съм непрестанно в депресия. Дори когато няма причина пак съм притеснена. Вечер не мога да спя, през деня съм замаяна (най-много да спя по 3-4 часа). Освен това имам доста голяма социална фобия (social anxiety) заради която съм неадекватна около хора. В интернет препоръчват в някои английски форуми да взема някакви антидепресанти или бензодиазепин или нещо такова. Кажете някое хапче, което ще ми го дадат без рецепта (лекарката няма да ми даде без да говори с майка, нямам 18 ). Или ако има някоя аптека в Бургас където няма да ми искат рецепти стига да имам пари да го купя. Ако може да ми кажете колко често се пие ще съм ви много благодарна. Знам че пристрастяват и т.н. но ще поема риска. Повярвайте ми другия вариант е по-лош и най-вероятно ще става по-зле. Майка не ми вярва, че съм в депресия, че имам социална фобия и т.н. и мисли че се лигавя защото съм била мързелива, така че сама ще се оправям. Мерси (извинете ако има грешки пиша от телефон)

antineutral
08-22-2013, 14:53
Не взимай нищо преди да се консултираш с лекар. Добър начин, по който можеш да действаш, е първо да се консултираш с психолог. Той, преди да започне работа с теб, те пита за физиологични проблеми и ако е наложително - праща те на лекар, който да постави адекватна диагноза и да назначи нужните лекарства. Но тръгни от психолога. Говори с майка си да ти отпусне пари да си платиш поне един сеанс. Ако толкова не ти вярва, нека да отиде с теб, нищо страшно няма. И бъди настоятелна :)

babity
08-22-2013, 15:05
Да ти кажа, права е майка ти. Щом още от пубертета искаш да посягаш към хапчетата, вместо да се постараеш да преодолееш проблемите си, значи наистина си ааадски мързелива и ти е много удобно да си седиш в позицията на жертва. Ако бях на майка ти, не само че щях да се подигравам на приказките ти за хапчетата, но и щях да те накарам да поемеш повече домакински задължения, да видиш как кат' се налага да си мърдаш трътката ш' си забравиш половината депресии.

pamito14
08-22-2013, 21:41
бабиту не знаем в какво положение е недей така