PDA

View Full Version : Въпроси към модераторите



Smith_1
08-22-2013, 02:06
Така отдавна съм в този сайт и от известно време ми стана интересно какво точно правят модераторите?(това е главния въпрос)
Към него искам да добавя и няколко други пряко или непряко свързани с горепосочения, като в скоби ще пиша очаквания отговор до които съм стигнал на база досегашните ни срещи.
2. Модераторите знаят ли някой програмен език(C/C++/C#,PHP,Pascal(не е много важно но все пак да го има),Java)? (Очакван отговор: НЕ)
3. Модераторите участвали ли са в разработването на сайта(под разработване на сайта се има впредвид взимането на участие в писането на кода на сърварната програма(вероятно ще ви трябва PHP, Java Script,C/C++,C#(сайта може да е написан на които и да е от тях(без Java Script там мисля че ще ти трябва малко от другите) или някаква симбиоза между тях, въпреки че слагам жетоните на PHP))) (Очакван отговор: НЕ)
4. Имали ли сте достъп до горепосочената програма или модерирането на сайта става под формата на специално програмиран панел от които се избира предварително зададени опции. (Очакван отговор: След думата "ИЛИ")
5. Можете ли да променят и надстройвате сайта(за това ще трябва поне първа точка да е "да"), под настройване не спада отперването на бан, затварянето на тема, изтриването на тема, промяната на раздела на тема, променянето на името на тема, а неща като променяне на изгледа на сайта, промяната на потребителския панел, променянето на пакетите и тяхната последователност за осъществяване на връзка със сайта(или нещо друго свързано със цялостната му структура). (Очакван отговор: НЕ)
6. Когато правите бан по IP вие засичате от програмата сървър IP-то на човека, програмта ви "казва" неговото IP и вие го записвате във специален вектор от който после сайта проверява всеки влизащ или вие просто натискате голям червен бутон с надпис "Наложи Бан по IP" и всичко става автоматично. (Очакван отговор: Логично е да е след думата "ИЛИ" но все пак да попитам, ако това не е вашия отговор бих желал да ми кажете моето IP)
7. Ако на горепосочените сте отговорили не така както съм очаквал имам един последен въпрос: Вие ли направихте и притежавате сайта, или просто следите за спазването на чужди правила?


Надявам се Чачо да ме поправи, ако/като види грешка/та, в този късен час започнах да виждам тройно, лека нощ.
Възможно е да съм пропуснал някой въпрос, веднага когато се сетя ще го добавя.

LadyDi
08-26-2013, 09:42
Модераторите на форума нямат нищо общо с програмирането и изграждането на сайта. Тяхната работа е да следят за спазването на правилата от страна на потребителите. Те не се грижат за техническата поддръжка на платформата.

Приятен ден :)

Smith_1
08-26-2013, 19:54
Това значи ли че предположенията ми са верни?

LadyDi
08-26-2013, 21:16
Част от тях.
Не смятам да обяснявам как става модерирането, след като си такъв разбирач, би следвало да знаеш на каква платформа е изграден сайта и по какъв начин действа форума.
Някои от модераторите владеят някои от изброените езици.
И не, модераторите не са участвали и не участват при писането на кода на сайта.
Двете ти мнения са написани от различни IP-та.

Smith_1
08-26-2013, 22:01
Платформата на сайта се избира по-личен избор(главно) и това не ми позволява да научкам какво им е хрумнало на разработчиците(друг е въпроса че научкване на толкова реда код е невъзможно, аз мога да го направя по един начин, ти по друг, трети по трети начин...). Мога да следя връзките със сървара и да ги "фалшифицирам" но това няма логика освен ако не смятам да стана спамер.(за една година учене толкова, догодина пак през лятната ще има следващ рунд)
Ти владееш ли някой език?(единствено ти се отзова на тази тема, с един повече от очакваното :D)
Това с IP-то ме впечатли(защото не го очаквах), можеш ли да ми кажеш някое от тези IP-та (на лично или тук не е от значение)
ПС "разбирач", това мисля че не съм го заслужил, написаното досега може да се каже от човек прочел 12 реда от уикипедия с цел да се мисли за велик(въпреки че усещам лек сарказам, но като видях дарбата на останалите в сферата на сарказма не знам какво да мисля).

LadyDi
08-26-2013, 22:05
пак повтарям - не се занимавам с кода на сайта, не ме интересува, има си хора
модераторите тук се занимаваме със съвсем други неща
79.100.169.112 е IP-то от което пишеш в момента и ако е реалното, вероятно си ми съгражданин

как да е, мисля да лягам
и без това не мога да ти отговоря на техническите въпроси

Smith_1
08-26-2013, 22:44
Благодаря за отговорите дано още някой коментира.