PDA

View Full Version : Кучето ми. :@



tweettyy
08-22-2013, 10:50
Здравейте. Имам куче от септември месец, мъжко, порода шпиц ( те попринцип са си много диви ). Моя грешка е, че не го бях учила на никакви команди освен '' Седни " ии "Дай лапа", на "Дай лапа" така и не се научи.. а седни го изпълнява само когато има полза от него.. както и да е.. Та проблема е, че изобщо не ме слуша, смисъл страшно привързано е към мен, постоянно е с мен в къщи, гушка се и т.н, но когато излезе навън е само на каишка,защото иначе...изобщо не ме отразява. Все едно ме няма. Пусках го няколко пъти навън без каишка и то ходи на 3456787654346 км от мен, щяха да го сгазят колите, минава покрай всякакви улици, не ме слуша, не идва при мен.. Дори и храна да нося-не ме отразява.. Всичко друго му е по интересно от мен..И се губи... Приятелят ми го намира почти винаги някак си след 50 мин търсене или гонене, аз се побърквам.. Всички кучета са супер послушни и ги извеждат без каишка, а моето вече е на година и не мога да го изведа без каишка, имам чувството, че е малоумно.. Някои имал ли е такъв проблем.. и ако да как се е справил.. :(

an7raks
08-22-2013, 10:56
Гледай малко говорещият с кучета по нешънъл джиографик. /не, не се бъзикам/ Човека обяснява доста верни и работещи неща. ;)

tweettyy
08-22-2013, 10:59
Гледала съм, но не съм сигурна дали там има епизоди за това, което мен ме интересува.. защото там май обясняват за по- съществени неща..

an7raks
08-22-2013, 11:02
Цялата идея е да го накараш да ти се довери и да те следва. В почти всички епизоди се обяснява за това. И го поощрявай само, когато се подчинява на командите ти, не да бяга като бясно из парка и ти да го гониш с една шепа гранули.

tweettyy
08-22-2013, 11:06
не да бяга като бясно из парка и ти да го гониш с една шепа гранули.

Повечето пъти това се получава.. :D
Аз като гледам и по улиците тези породи, колкото и големи да са на години, ги държат на каишка, защото са им бягали.. питала съм и стопани и да.. но аз не искам да държа кучето си на каишка цял живот защото е своенравно.. Ще го гледам това, дано да ми помогне..

an7raks
08-22-2013, 11:12
Повечето пъти това се получава.. :D

Знам, щото това е най-често срещаната картинка из парковете. :D
Моето преди бягаше така и на два пъти го заебах да прави каквото иска, ама като се прибере, манджа - йок, само вода/няма да го уморявам/. Бърже се научава от къде духа вятъра.
Не си мисли, че е вредно да го оставиш един-два дни гладно. Тези с кучешките впрягове ги хранят на седмицата два пъти. ;)

tweettyy
08-22-2013, 11:16
Аз ако го оставя като тебе то няма да се прибере.. :D Няма да помни пътя :D ...

an7raks
08-22-2013, 11:19
Аз ако го оставя като тебе то няма да се прибере.. :D Няма да помни пътя :D ...
Е, ако го караш с кола, няма да се оправи, ама ако сте стигнали пеш, ще намери дома много бързо. Стига да не намери някоя баничарница и да си изкарва прехраната с влажен поглед в ръцете на клиентите. :D

tweettyy
08-22-2013, 11:27
Нене, говоря тука в квартала.. Изведа ли го и ако е някъде наблизо, може би, ще намери пътя, но ако отиде по-натам, което е по-вероятно, абсурд..

an7raks
08-22-2013, 11:29
Нене, говоря тука в квартала.. Изведа ли го и ако е някъде наблизо, може би, ще намери пътя, но ако отиде по-натам, което е по-вероятно, абсурд..
Гаранция, че не е толкова просто! ;)

tweettyy
08-22-2013, 11:38
Лс :D

koce1313
08-22-2013, 12:01
Здравей ! И аз имам куче пекинез много е послушен ,но когато си реши е пълен дивак =]
Не смея да го пусна на оживени места само някъде където е далеч от шосе или път ,защото иначе от колите ме е страх и затова че дори когато е на каишка налита на уличните кучета :C !

Та моя не мога да му имам доверие да го пуста в квартала ,защото е див и щастлив като е без каишка на оживено място !!!

Щом е бягал не знам дали може да му имаш доверие да го пускаш така ,защото опасността за него е голяма ! Моето куче знае много команди и е много умен ! Знае когато е виновен и му се скараш без да го гониш сам излиза от стаята , знае седни ,легни ,викай играчката . Ние сме на къща и той когато излезе на двора обича да тича и да играе с кутия от шоколадово яйце :D ! Но ме ядосва когато не ме слуша и да не ходи по тревата ,да не закача котките и да не взима камъчета ,защото много обича да играе с камъни !

Препоръчвам ти да го пуснеш някъде където смяташ ,че няма къде да хукне и да го повикаш при теб ако когато около него няма коли ,хора ,други кучета и не се разсейва ще се научи и да слуша докато е сред хора ! :) Поработете с командите ТУК ,
ДО МЕН ,РЕДОМ и когато я изпълни го награждавай с нещо което много обича както an7raks каза !

Надявам се да помогне и пиши как са нещата ! :3

tweettyy
08-22-2013, 21:19
Ще се опитам с тези команди, въпреки че вече е на година и нещо и няма да е толкова лесно.. а знае само ''Седни".. :( :D Но не ми пречи, искам само да го водя без каишка.. ще поработим над тези.. мерси

an7raks
08-22-2013, 21:41
Ако не стане нищо, му поговори малко за виетнамците.

baby_baby
08-23-2013, 15:52
Много голям проблем имаш няма що както по-горе казаха намери някаква поляна да няма хора други животни и коли и му дай команди ако те послуша го му дай нещо

JusttMee_16
08-26-2013, 12:28
и аз имам куче, то е мелезче между ловно куче и улична превъзходна :D и то е своенравно, но чак толкова проблеми не ми е правило, макар че е малко бясче на 7 мес. :D