PDA

View Full Version : Щот веднъж го направи няма ли да го направи пак?



tit
08-23-2013, 08:07
Здравейте...Извинявам се предварително не сам спала 2 дена и го написах много набързо ..извинявам се за грешките ако има такива сигурно има и за пропуснатите запетаи. КАкво да си мисля? Какво да правя? Аз ли преувеличавам или не е кой знае какво? Момиче съм на 17 .. приятеля ми е на 18 и сме заедно от 4 месеца. Много пъти сме се карали ревности глупости но винаги се оправяме. Но при една от караниците ни той ме остави защото изревнува от най-добрия ми приятел. Опитах да говоря с него но беше категоричен въпреки че след седмица някъде той сам ме потърси искайки да се оправим продължавайки да ми мрънка колко се бил дразнел и т.н. Както и да е. През това време ... той си е легнал с момиче с което преди са били заедно .. ходили са 1 месец и той я оставил общо взето заради баща й,защото веднъж му направил проблем нещо и така ... но и от това което ми е разказвал в началото когато бяхме приятели само.. виждаше се че е с нея ей така и не е била нещо по-различно от постоянното му сменяне на момичета за по месец и после ги зарязва. И много пъти ми е казвал как с мен за него било наистина различно.. и че 4 месеца заедно и имал чувството че можел да прекара и целия си живот с мен. Говори ми за съвместен живот държи се мило и ... миналата вечер бяхме на рожден ден на негов приятел.. при което не се отлепи от мен понеже аз много се притеснявах,тъй като не познавах никого а и по принцип съм много срамежлива. Изключително мило се държа даже до тоалетната да отида сама не ме оставяше ;д .. но относно доверие .. на моменти му вярвам на моменти не колкото и малоумно да звучи. Прибрахме сме ние останахме в тях... и естествено легнахме си и спахме заедно като се има на предвид че ми беше за първи път и се чувствах наистина сигурна и ми беше едно такова.. приятно защото знаех че няма да съжалявам... или поне така си мислех докато не си отворих тъпата уста и даже не знам откъде ми дойде на акъла и просто го питах като се бяхме разделили за 1 седмица дали е правил нещо с друга и в първия момент каза не.. след което се замисли и нямате си и на представа как се почувствах... тъй като знаех какво ще чуя.. това бяха най-дългите ми 10 секунди в живота честно.. след което каза ДА и аз останах с отворена уста... да вярно е аз го накарах да ми каже истината и вътрешно в себе си ... тайничко се надявах да ме излъже.. но всъщност радвам се че не го направи. Преди това пак го бях питала веднъж той пак ми каза не. И точно когато му се доверих и така нататък.. да чуя това? Излязохме навънка разходихме се и през цялото време бях като... не знам даже нямах желание да го погледна да говоря с него стояхме така 2 часа мълчейки... опита се 4 5 пъти да говори с мен а аз само го отблъсквах с ужасното си държание и мога да кажа,че наистина се държах изключително гадно. Но само като се сетя как като бяхме в приятеля му ми каза тя и да речем К ( това момиче с което са си легнали) ще дойде... ама спокойно само приятели сме.. колко ли смешно съм щяла да изглеждам аз в нейните очи? Добре, че си тръгнахме. Твърди, че е станало след като сме скъсали, което стана преди месец за 1 седмица, но откъде да съм сигурна че е така... знам че няма смисъл да продължавам, но после започнаха безкрайните обещания от негова страна колко наистина съжалявал и все се оправдаваше с това "ние тогава не бяхме заедно" .. а седмица преди това твърдеше че ме обича и държи на мен и като го питах "защо тогава го направи" ми отговори "бях пиян, почти не помня как стана бяхме се събрали тя беше там категорично мислех че сме се разделили и ядосан бях исках по някакъв начин да си те изкарам от главата " ... от една страна може би има малко логика но ... в крайна сметка да не би да очаква да ми стане приятно? Изтри и номера пред мен.. каза ми че повече даже на една маса няма да сяда с нея щял да я махне отвсякъде и за него едва ли не това било ей така само секс и нищо повече.Даже на сутринта и 2мата нищо не си казали все едно изобщо нищо не се било случило.. нямал нито тръпка към нея нищо освен един прост секс за 1 вечер и да.. ако изобщо се е случило тогава. Но да речем е станало така ...твърди че никога повече няма да се повтори ... нямало да го позволи защото след това че сме го били направили малко или много ме чувствал още по близка била съм 1вото момиче което наистина може да каже че обича .. въпреки че и той самия си е мислел че не може да се влюби в никоя защото с всяка досега му било ей така... Не знам какво да си мисля и какво да правя... сега ако се разделим... ще ми е ужасно гадно но щом един човек го е направил веднъж няма ли да го направи пак? Че и даже няма да ми признае тоя път... оценявам това че ми каза истината но за малко да се разделим следващия път изобщо нищо няма да ми каже дори и да е направил нещо.. казвам за малко защото уж му простих и просто .. сега като останах насаме със себе си.. всякакви неща ми минават през главата... .. Благодаря на всеки който го е прочел ...

tweettyy
08-23-2013, 08:34
Първо щях да ти кажа, че ако те цени и си те обича не би го направил.. но после се замислих, защото аз съм изпадала в почти същата ситуация.. само че съм била на негово място и не е било секс, а натискане и целувки, а въпросът е че дори не знам защо го направих, даже момчето с което се целувах не ми беше и много приятно.. казах на приятелят ми и той ми прости.. но до ден днешен ми го натяква постоянно.. И аз направих така изтрих му номера, махнах го от всякъде, казах му че не искам нищо общо с него повече и не спирах да се извинявам и да плача на приятелят ми... но още си ми тежи..

Та дадох ти този пример защото.. ако го обичаш, просто му прости, но си имай едно на ум, защото всеки може да сгреши,няма безгрешни хора.. но ако се случи втори път-край. :)

AliceSw
08-23-2013, 11:49
това напомня на епизода от приятели с Рос и Рейчъл "We were on a break"

:D:D:D

vassy
08-23-2013, 13:23
Според мен трябва да му простиш, но не и да го забравиш.. Прощавайки, ще му покажеш, че уважаваш честността му, което би помогнало ако се случи нещо такова втори път да ти каже.
Все пак сте били разделени, което е достатъчно оправдание.
Ако обаче се случи нещо такова втори път, особено ако сте заедно.. дори и за е само натискане, трябва да го зарежеш
Стане ли веднъж, може да е за последно, но има ли втори път, задължително ще има и трети..

Dannie96
08-23-2013, 13:56
Прости му. Заболяло те е от истината, но в крайна сметка сте били разделени. Едва ли си очаквала да стои в тъмна стая и да плаче за теб. Станалото станало, сега гледате напред. Ако ти изневери докато сте във връзка тогава му мисли. От прочетеното мисля, че действително има силни чувства към теб затова му прости и му покажи, че си оценила искреността му.

seek&destroy
08-23-2013, 15:43
Хмм, аз не бих простила. Кво значи да сте разделени за седмица, да загърби 4 месеца и съвсем спокойно да си легне с друга (при тва с бивша). Представи си занапред ще имате още много скандали, раздели и събирания, пак ли така мисли да постъпи?!

tit
08-23-2013, 16:16
Знам че звучи много тъпо ... с тези пароли и т.н но след това просто му я поисках (паролата за фб) и той просто си ми каза "няма да стане забрави,аз парола повече няма да ти давам" защото сме щели да се караме тъй като веднъж му е имах и той моята но аз нищо не съм му казвала за това с кой си пише какво си е писал а той на мен такива скандали ми дигаше затова и скъсахме. Викам му моята ако искаш ще ти я дам но искам да ми дадеш твоята и той ми вика "забрави, абсурд" и после му предложих защото се бяхме разбрали да гледаме филм вкъщи да не ми дава паролата си но държах да вида с кой какво си е писал при което пак ми отговори с "няма да стане" и в крайна сметка даже не дойде вкъщи защото му се спяло точно тогава бяхме навънка и оттам направо щяхме да отидем към вкъщи. Добре е ... колко голям е шанса да не иска защото крие нещо? Мен в момента това почна да ме измъча изнервям се на това че ми казва "не" ако ми беше казал да добре и ми я даде даже нямаше да си направя труда да вляза. Имах му паролата 2 3 месеца и бях влязла само веднъж защото той ме беше накарал да го направя. Но самият факт че ми отказва така упорито... ме притеснява,започвам да си мисля глупости и направо не знам а и преди това още преди да разбера за това се съмнявах че като скъсахме е почнал да ги зарибява въпреки че той ми излиза с изречението "аз ако исках ги зарибявам нямаше да тръгна по фб да го правя" ...

tweettyy
08-23-2013, 16:33
Добре е ... колко голям е шанса да не иска защото крие нещо?

Огромен.. същност това е единствения шанс. Няма друг. Иначе ще ти даде поне да видиш с кой, какво си е писал. Кратко и ясно. Ние с моя си имаме паролите от преди да тръгнем почти ;д

Dannie96
08-23-2013, 16:56
Огромен.. същност това е единствения шанс. Няма друг. Иначе ще ти даде поне да видиш с кой, какво си е писал. Кратко и ясно. Ние с моя си имаме паролите от преди да тръгнем почти ;д

Не е единственият шанс. Хората имат нужда от лично пространство. Независимо дали излизат от 4 месеца или са женени 30 години човек трябва да има свое лично пространство. Не значи, че има нещо да крие. Става дума за доверие. Ако ще го проверява с кого си пише и пр. каква ще е тази връзка. Момчето е в правото си. И аз не бих си дала паролата.

Към авторката, ти добре ли ще се почувстваш, ако приятелят ти показва такова недоверие към теб? Какво ли са правили хората преди интернет? Как ли са проверявали приятелите си? Стига с глупости! Били сте разделени, мислил е, че е окончателно. Дори не ти е изневерил.

Казах ти продължете напред. Май се оказва истина, че момичетата сами си създаваме допълнителни драми и се вкарваме ненужно във филми. И! се потвърждава теорията ми, че facebook може да донесе само неприятности на една връзка.

marilyn
08-23-2013, 16:59
Детска история сте. Имаш право да ти е гадно, защото ако толкова те обичаше и искаше нямаше да си легне с друга, веднага щом те е зарязал. Карате се, ревнувате се... детска работа.

Ако има нещо, би трябвало да си го усещаш. Да забелязваш сама тия неща, а не да му искаш паролата във фб и да четеш чатове. Най-малкото, защото е долно.

XTREMEFREERIDE
08-23-2013, 17:21
Прости му. Заболяло те е от истината, но в крайна сметка сте били разделени. Едва ли си очаквала да стои в тъмна стая и да плаче за теб. Станалото станало, сега гледате напред. Ако ти изневери докато сте във връзка тогава му мисли. От прочетеното мисля, че действително има силни чувства към теб затова му прости и му покажи, че си оценила искреността му.
Абсолютно съм съгласна. Искреността пред всичко.

Огромен.. същност това е единствения шанс. Няма друг. Иначе ще ти даде поне да видиш с кой, какво си е писал. Кратко и ясно. Ние с моя си имаме паролите от преди да тръгнем почти ;д
А това е пълен bullshit. Най-вероятно не иска да ти даде да видиш какво е писал, защото може да те заболи от нещо, което за него всъщност не е имало никакво значение и просто иска да затвори тази страница. А пък това да си имате паролите е...думи нямам. Никога не бих го направила. Нито да си дам своята, нито да му търся неговата. Защото ако се филмираш и започнеш да си търсиш проблем някъде, винаги ще го намериш. А и е задушаващо. Липсата на лично пространство убива всичко хубаво. Хора сме, все пак. Всички.

tweettyy
08-24-2013, 07:29
А това е пълен bullshit. Най-вероятно не иска да ти даде да видиш какво е писал, защото може да те заболи от нещо, което за него всъщност не е имало никакво значение и просто иска да затвори тази страница. А пък това да си имате паролите е...думи нямам. Никога не бих го направила. Нито да си дам своята, нито да му търся неговата. Защото ако се филмираш и започнеш да си търсиш проблем някъде, винаги ще го намериш. А и е задушаващо. Липсата на лично пространство убива всичко хубаво. Хора сме, все пак. Всички.[/QUOTE]


Според мен щом не иска да и даде да види какво е писал, сигурно има някаква причина, нали така? Като не е имало значение, защо го е писал.. аз не говоря да види някакви стари работи и глупости, ами неща от скоро.. Не виждам каква друга причина може да има да не и даде дори да му погледне фейсбука, освен да крие нещо. А това с паролата - различни хора, различни виждания ;)

zlatna lqstovica
08-24-2013, 08:03
Според мен прости му,но го предупреди,че ако се повтори трябва да забрави за теб.Относно фейсбука ти така показваш,че му нямаш доверие и с право де,но всеки си има лично пространство и не трябва да му го нарушаваш.Пък ще видиш хронологии,които ги е писал ей така на шега,а ти ще си помислиш,къде къде по-различни неща.Щом е искал да поговорите значи не си му безразлична и наистина те обича.

Dannie96
08-24-2013, 09:10
Според мен щом не иска да и даде да види какво е писал, сигурно има някаква причина, нали така? Като не е имало значение, защо го е писал.. аз не говоря да види някакви стари работи и глупости, ами неща от скоро.. Не виждам каква друга причина може да има да не и даде дори да му погледне фейсбука, освен да крие нещо. А това с паролата - различни хора, различни виждания ;)

Не е въпросът дали не иска да види, а дали е редно. Системно да проверяваш чатовете на приятеля си е повече от немислимо. Да не говорим, че за момчето това е унизително приятелката му да му няма доверие. Като не му вярва де не е с него. Тя иска да засегне личното му пространство и да му отнеме част от свободата.
Другото, което е той вече веднъж си е давал паролата и караниците са започнали. Всеки си има лафове и бъзици с приятелите си, които други хора няма да разберат и тя може да ги разбере по друг начин.
Ревността е нещо нормално, но когато се превърне във постоянно следене и дебнене става прекалено. Никой, уважаващ себе си човек, не би позволил да бъде така мачкан и потискан.

XTREMEFREERIDE
08-24-2013, 12:44
Не е въпросът дали не иска да види, а дали е редно. Системно да проверяваш чатовете на приятеля си е повече от немислимо. Да не говорим, че за момчето това е унизително приятелката му да му няма доверие. Като не му вярва де не е с него. Тя иска да засегне личното му пространство и да му отнеме част от свободата.
Другото, което е той вече веднъж си е давал паролата и караниците са започнали. Всеки си има лафове и бъзици с приятелите си, които други хора няма да разберат и тя може да ги разбере по друг начин.
Ревността е нещо нормално, но когато се превърне във постоянно следене и дебнене става прекалено. Никой, уважаващ себе си човек, не би позволил да бъде така мачкан и потискан.

Точно за това говоря. ;) И от личен опит го говоря, думите ми не са вятър.

Имах период, в който поради ред причини адски ревнувах настоящият ми приятел от една негова бивша, с която не са имали нищо общо вече 6-7 години, но са запазили добрия тон от тогава и са си останали приятели. Обаче, търсиш ли повод, винаги ще намериш. Направих грешката веднъж да му погледна един чат, беше й писал "хайде, сега ще идвам по София, свободна ли си, че ми се пие жива бира с теб, 2 не виждам". Смачка ме това нещо, ВЪПРЕКИ, че знам, че той просто е искал да си полафят, примерно. И дори шанса да се видят да е бил 1%, аз се размазах да го мисля от всички възможни лоши страни.
Друг случай съм имала, в който аз съм разправяла на една приятелка как съм излизала навън с едни авери от старата ми компания, там е било едно момче, с което имахме нещо като полу-one-night-stand. След това й разправях колко секси съм се чувствала в дрехте, които съм си била облякла и как съм забелязала, че той е забелязал това. Приятелят ми тогава ми беше разбил паролата на скайпа и се беше докопал до тези хронологии. Е, прие го толкова грешно, че и на двамата ни излезна през носа докато си стабилизираме връзката след това.
Подобни неща служат за урок. Никога повече не искам да му виждам никакви хронологии, а той никога повече не се е опитвал дори да надниква зад монитора ми (въпреки, че живеем заедно и може преспокойно да го прави, дори като заспя/отида до магазина/хвана се да готвя и т.н.).

fenastz
08-24-2013, 13:19
tl;dr

напиши резюме на темата до 10 изречения и ще ти дам съвет

tit
08-24-2013, 18:50
Ревността е нещо нормално, но когато се превърне във постоянно следене и дебнене става прекалено. Никой, уважаващ себе си човек, не би позволил да бъде така мачкан и потискан.

Имах една таква връзка и знам че това даване на пароли е пълното безумие което води само до проблеми. Той първи ми поиска паролата толкова ми мрънкаше и толкова се караше с мен че си помислих че ако му я дам и наистина види че няма от какво да се притеснява ще спре. Е стана по зле,защото той е човек който ревнува СТРАШНО много. След което аз си смених паролата и му казах,че повече аз парола няма да си дам. След което станаха тези неща .. започнах да се съмнявам в него и да .. имало е защо затова същия ден когато щяхме да отидем вкъщи му казах добре би ли ми показал САМО с кой си си писал хронологиите не искам да ти ги чета .. ако ми беше казал "да добре" съм сигурна че щях да му кажа че не искам да го прави.. питах го само защото исках да вида какво ще ми отговори и когато чух това "не,абсурд" тогава вече ми стана едно такова неприятно и съмнително. Това с паролите ми е ясно,че са глупости само излишни проблеми,караници и се стига далеч. Не искам да знам какво си пише, даже предпочитам да му я нямам но дори и да я имах .. нямаше да влизам в това съм сигурна. Но това как реагира ... съвсем се вкарах в филма,такива работи ми минаха през главата. Даже като го попитах направо се молех да ми каже да няма проблем и аз да му кажа че няма нужда и да не говоря повече за това но той така реагира ... че какво да си помисля?

tweettyy
08-24-2013, 19:12
Не е въпросът дали не иска да види, а дали е редно. Системно да проверяваш чатовете на приятеля си е повече от немислимо. Да не говорим, че за момчето това е унизително приятелката му да му няма доверие. Като не му вярва де не е с него. Тя иска да засегне личното му пространство и да му отнеме част от свободата.
Другото, което е той вече веднъж си е давал паролата и караниците са започнали. Всеки си има лафове и бъзици с приятелите си, които други хора няма да разберат и тя може да ги разбере по друг начин.
Ревността е нещо нормално, но когато се превърне във постоянно следене и дебнене става прекалено. Никой, уважаващ себе си човек, не би позволил да бъде така мачкан и потискан.

Така..първото, което е.. доколкото разбрах тя изобщо не му е проверявала чатовете, а е искала да види само веднъж, не виждам какво лошо има? Второто, което е..тя каза, че когато са си дали паролите, караниците са започнали..ОТ НЕГОВА СТРАНА, а тя изобщо не му е правила скандали за нищо относно фейсбука му.. така че, пак казвам, не виждам основателна причина, поради която да не и даде да погледне един път.. а не да и дава паролата си.. просто е глупаво! :)

Dannie96
08-25-2013, 13:40
И от "дай само веднъж да видя" ще се превърне в навик. Както казах, ако не му има доверие да не е с него. Замисли се как една такава дори само единствена проверка може да засегне другия. Най- малко да поиска да му погледне в нещата е нетактично и глупаво. Какво ще се постигне с нея? Ще се успокои момичето, но той? Той започва да е по-предпазлив, губи доверието в момичето и винаги си има едно наум. Недоверието поражда само недоверие и неприятности и за двете страни. Единствено ненужно се усложняват отношенията.
Не е въпроса дали има нещо да крие. Стигне ли се до проверки и съмнения една връзка е приключена.

zlatna lqstovica
08-26-2013, 11:22
Щом му няма доверие защо е с него.Момиче в една връзка няма ли доверие тази връзка рано или късно ще пропадне.НЕ може всеки ден да се чудиш къде,с кого ама защо и така нататък.Доверие няма ли по-добре да няма и връзка.

tit
08-26-2013, 18:38
Искаше да му простя-направих го,заедно с това гледам да не си мисля глупости и да му вярвам. Опитвам се. Казва ми излизам викам добре нито питам с кой къде и т.н. имам предвид по никакъв начин гледам дори и да си мисля глупости да не го показвам но това което стана днеска мина всякаква граница. Бяхме в негов приятел и тоя моя ми вика "влез си в фб" ама ей така от нищото БЕЗ аз да съм казала нещо ... и аз казах че няма да стане ... почнахме да се караме защото му казах че наистина това с фб в тъпо че аз му вярвам и държа и той да го прави ... но като се почна едно мрънкане повишаване на тон се изнервих влязох викам айде прочети каквото искаш тъй като аз НИЩО не крия не съм писала НИЩО което ако види да се подразни или поне така си мислех докато не видя хронология в която с този моя много добър приятел (познаваме се от години, всичко ми знае това момче близки сме и т.н. но тъй като е от друг град не сме се виждали) и му бях казала че сега като завърша имам намерение да уча в София и му бях казала ей поне ще може все някога да се видим тъй като винаги се разминаваме когато той идва към Бургас. И се почна защо аз съм му казала така, защо на него съм споделяла,защо трябвало изобщо да имам близки приятели момчета ... без тях не съм ли можела. Сега се скарахме нито ми вдига нито иска да говори с мен.. аз наистина не знам какво толкова съм казала аз каквото и да напиша той все по друг начин ще го разбере. И като си тръгнахме от това момче в което бяхме опитах да говоря с него той нещо ми повиши тон след което му казах да не ми говори така и той ми вика "какво очакваш да ти кажа" добре това което той направи след всичко аз мога да му се доверя отново да гледам да не го задушавам притискам или да показвам недоверие но той не може да се опита да преглътне това защото и той много пъти е казвал че е наясно с това че ревнува много и да ми се довери? Добре наистина не знам греша ли? НЕ МУ ИСКАМ ПАРОЛАТА каквото иска да си пише с която и да е доверявам му се ще му вярвам и ще се опитам само и само защото не искам да приключат нещата между нас обичам го държа на него но не.... след което видя едно нещо в което с това момче беше ме разпитвал за бившия ми и му казах че съм го обичала но съм го преодоляла и че човека с който съм сега ме прави много по щастлива ... просто си говорихме и ме пита така и така да му кажа честно какво чувствам разказах му всичко след което моя като го прочел "защо едва ли не съм ги сравнявала" и ми вика вече знам какво чувстваш "обичала си го повече отколкото мен сега" и това направо като ми го каза само като го чух ... останах без думи. Никъде не съм казвала такова нещо точно обратното ... че мисля че той държи повече на мен че му вярвам повече отколкото преди на другите с които съм била ... и че колкото и да ме е лъгал не само за това с бившата му ... мога да му се доверя отново и да забравя всичко... че държа на него и че съм щастлива с него той ми вика "обичала си го повече от мен" ....... Ходих с бившия си година и нещо и не съм си лягала с него на което много хора ми се чудеха и да обичах го.. но с това момче е различно направих го .. и мога да кажа че за мен не беше просто ей така просто секс.. и той това изобщо не го оценява и изобщо имам чувството че не го вижда. Сега отново скарани той ми е бесен какво да очаквам .. ся като отиде на дискотека да ги мине всичките? Просто не знам какво да си мисля вече... благодаря на всеки който ми прочете глупостите ..

Cloud9
08-27-2013, 13:24
То ти хубаво си простила, ама доверието си е отишло. Все някога ще се замислиш дали не е направил пак някаква глупост и не крие от теб.Съмненията са много гадно нещо.Ако толкоз те обичаше щеше да си ближе раните, а не да си задоволява егото. Да не говорим че той е ревнивият в случая? Следващия път ако ти намекне че му изневеряваш му кажи че с какъвто се събереш, такъв ставаш и го зарязвай.Няма право така да те тормози при положение че той има по-голяма вина.

Amore-Mio*
08-28-2013, 10:15
Прости му.

Да, заболяло те е от честността му и от случката, но нямаш право да го съдиш - били сте разделени и просто се е случило. Сега е до теб, с теб и се опитва по някакъв начин да се докаже, че съжалява и че не би се повторило. Дай му един шанс, пък ако го изпусне - той си си е виновен.

baby_baby
09-25-2013, 18:54
Вие сте били разделени тогава не виждам къде е проблема

prince
09-25-2013, 20:58
Деца.