PDA

View Full Version : Армията



alice.a
08-25-2013, 12:55
Здравейте! Въпросът ми е има ли Българска армия, защото доста се рових по гугъл и нищо не открих. Целта ми е да влезна в армията, но също така трябва да знам дали приемат и момичета. Моля някой да ми каже по-подробно как да влезна и така нататък. И също взимат ли българи в Американската армия? И как стоят нещата там? Става въпрос за гражданство и така нататък? Благодаря ви предварително

nansi_00
08-25-2013, 13:36
какъв чеп ще търсиш в армията ??

mimsssssss
08-26-2013, 22:21
Българска армия има. Има такива които ги пращат на мисия, има такива в поделенията, има и гвардейци. Няма страна без армия.
Сега, относно въпроса дали приемат момичета. По принцип приема в армията е тотално спрян и влизат само хора с връзки, ама дебели връзки. Понякога откриват свободни места, но трябва да ги следиш. Виж тук http://www.md.government.bg/ може да намериш някакво инфо. Преди бях гледала и критерии и норми за прием - което също трябва да покриваш (говоря за височина, килограми, психотест, бягане спринт, крос, коремни, лицеви и т.н.). И в този ред на мисли - да, приемат момичета но мисля че беше 1 на 10 или нещо такова - когато има свободни места. Т.е. има 20 свободни места - сравняват ви по всякакви критерии и е по вероятно да вземат 18 момчета и 2 момичета. В армията нямат право да кандидатстват хора над 35 години и такива, които са осъждани.
За армията в САЩ първо се изкарва работна виза, защото това си е работа. Кандидатстваш точно с работна виза, като заявяваш намерението си. Не се изкарва нито временна виза, нито студентска. Трябва да те одобрят да можеш законно да останеш и работиш там. А вече там как стоят нещата - нямам си идея. Сигурно се свързваш с тяхното Министерство, гледаш къде има такива будки за войници, къде набират и така.

an7raks
08-26-2013, 22:22
какъв чеп ще търсиш в армията ??

Войнишки...

shusha
08-27-2013, 11:47
Откъде тоя интрес към армията ?
Успех, ще ти е нужен

AnarchyBoy
08-27-2013, 13:00
В момента армията е наемна, т.е няма да си войник, а наемник. :)

Бащицата
08-27-2013, 14:44
В момента армията е наемна, т.е няма да си войник, а наемник. :)

Или пък ще си наемен войник ?!?!

AnarchyBoy
08-27-2013, 17:16
То същото.. под наемник имах предвид наемен войник...

Auriss
08-28-2013, 03:52
То дали ще ти плаща държавата да трепеш хора или ще го правиш от 'родолюбие' се тая - пак си шибана отепка и убиец.

AnarchyBoy
08-28-2013, 06:36
Е да ама като ти плаща изкарваш стабилно много :D

Познавам такъв човек, който беше в ирак за 6 месеца и взе 120 000 долър..
Питах к'во правихте там?
Той ми отговори, че са щъкали с пълно бойно и са помагали на хората в реконструирането на сгради етц, местили са отломки и т.н и т.н :)

HollyGolightly
08-29-2013, 04:11
Отговарям на въпроса ти за US Army
трябва да си или гражданка, или поне със Зелена карта, за да можеш да станеш част от армията.
Работните визи обикновено са за не повече от 12 месеца, а те кадрите си ги обучават, за да си останат техни, нямат нужда от човек, който тъкмо го научат на нещо и той си замине на другия край на света.