PDA

View Full Version : ''Шестото клеймо'' - Дан Браун



antoniyaatanasova
08-26-2013, 15:14
Наскоро я прочетох и изгарям от любопитство да разбера тези неща случили ли са се наистина или всичко е измислица? Някой има ли представа ? :Д

FuCKkK13
08-26-2013, 15:40
еее как ме е яд за тая книга 8-) цяло лято не намерих време да я прочета.. даже още книгите за лятото не съм свършила.. иначе е у нас де,като я прочета ще пиша ако се сетя 8-)

socareless
08-26-2013, 18:10
естествено........че не,книгата е по-скоро метафора на определени събития и явления

antoniyaatanasova
08-26-2013, 21:50
Прочети я! Страхотна е!

Интересно ми стана защото всичко е толкова добре замислено и изпипано, че започвам да мисля Дан Браун за някъкъв гений :Д

AnarchyBoy
08-27-2013, 16:51
Нормално всичката тази информация е събирана в продължение на години..

"Шестото клеймо", е само първата от 3-те книги за Робърт Лангдън, щом ти е харесала задължително ти препоръчвам 2-ра част "Шифърът на Леонардо" и 3-тата "Изгубеният Символ". Книгите са страхотни, а авторът пише прекрасно, за мен това са от онзи тип книги в, които няма и една излишна думичка..
По първите 2 книги има филми, по третата в момента се снима.. Робърт го играе Том Ханкс и филмите са доста успешни.

Шестото клеймо -> Ангели и Демони
Шифърът на Леонардо -> Шифърът на Леонардо

Относно въпросът ти дали това е истинско, не не е истинско, но фактите в книгата са истински, препратките също, цитатите от книгите описани в книгата също са истински.. Ватиканската библиотека е огромна, вътре има всичко, но достъпът до нея за жалост е ограничен.. :?

102
08-27-2013, 17:20
Няма първа, втора и трета част.. сега новата четвърта ли е...? Няма части, напълно отделни книги са си.. Главен герой в тях е Робърт Лангдън.. така по-става. Прочети първо Шестото клеймо, тогава гледай Ангели и демони. Краят на Шестото клеймо ми хареса, който е чел и гледал ще знае разликата. Ватиканската библиотека.. по-скоро невъзможен, отколкото ограничен. А кво ще кажем за най-новата.. Ад..?

8bit
08-27-2013, 20:59
В една друга тема вече дадох мнение за Ад:D

Четох книгата на английски, наблюдава се деградация в качеството на книгите му с всяка нова. Поне не е нарушил традицията с плагиатстването, този път на мушка е Джефри Дийвър.

LadyDi
08-28-2013, 06:35
Не бих го нарекла "най-великия писател, съществувал някога". Нито мисля, че идеите му са кой знае колко оригинални. Не знам дали плагиатства.
Но Дан Браун има едно качество, което е особено важно, за да бъде добре продаван - пише увлекателно.
Дори да се наблюдава деградация в книгите му, всички, с които съм говорила и които са прочели "Ад", твърдят, че не е лесна за оставяне, щом веднъж я почнеш.

Колкото до това, дето питате дали описаното в книгите е истина - почти във всяка книга в началото, авторът казва, че описва съществуващи организации, предмети на изкуството и "теории". Но събитията са плод на художествена измислица.

И накрая - филмите. Не съм им фен. Хич.

AnarchyBoy
08-28-2013, 10:52
Няма първа, втора и трета част.. сега новата четвърта ли е...? Няма части, напълно отделни книги са си.. Главен герой в тях е Робърт Лангдън.. така по-става. Прочети първо Шестото клеймо, тогава гледай Ангели и демони. Краят на Шестото клеймо ми хареса, който е чел и гледал ще знае разликата. Ватиканската библиотека.. по-скоро невъзможен, отколкото ограничен. А кво ще кажем за най-новата.. Ад..?

Знам, че любимото нещо ти е да ме ядеш, ма айде пък да не си прав..
Да наистина книгите не са в строго определен ред, но ако ги четеш така..
Шестото клеймо -> Шифърът -> Символът - са съвсем леко и тънко навързани нещата, има препратки и т.н. :)

LadyDi
08-28-2013, 11:10
Има препратки, но книгите като цяло са си самостоятелни. Т.е. и отзад напред да почнеш, не бърка :)

AnarchyBoy
08-28-2013, 11:20
Да, но цялостно е по-добре да се четат в този ред.. :)

Инак, кака е права.. :)

LadyDi
08-28-2013, 11:25
То е добре, ама в България първо издадоха Шифъра. Чак като видяха, че се харчи, пуснаха Шестото клеймо :) Както и другите 2 книги, дето нямат общо с Лангдън.

102
08-28-2013, 13:09
Естествено, че не е лесна за оставяне.. знаейки че си дал 20 кинта.... плюс това се чете за 5-6 часа, кво толкова.
Сещам се за 2-3 автора на секундата, които пишат по-увлекателно от тоя бастун. Ако сте забелязали всичките са от поредица Кралете на трилъра.. има още 50 автора в тая поредица.
Като казахме другите две книги.. Цифрова крепост на мен ми хареса.
@AnarchyBoy, що спориш ?

LadyDi
08-28-2013, 13:11
Аз не съм казала, че е най-увлекателния.
И аз не я изчетох щото съм дала 20 кинта за нея...

102
08-28-2013, 13:16
Ти си човек с фирми.

Meryvn
08-29-2013, 15:47
Здравейте и от мен.Първата книга ,която прочетох на Дан Браун беше Ад,буквално я прочетх за 4 дни,толкова интересна беше.И от тогава се запали интересът по книгите му.Сега чета Шестото клеймо,вече прочетох и Шифърът на Леонардо,наскоро си купих и Изгубеният символ.Определено Робърт Лангдън се превърна в любимия ми герой.Научих доста нови неща покрай тези книги.

ysmivka
08-30-2013, 19:52
Във всяка една от книгите има голяма доза истина. За "Шестото клеймо" точно не съм проверявала, но се бях запалила по "Изгубения символ" и от там доста неща си ги записвах и после проверявах и търсих информация, наистина съществуваха. Естествено историята в която за "замесени" е авторова измислица, но организации и други, са истина. Иначе всички книги на Дан Браун са много интересни. Независимо кой като какъв автор го определя - добър или лош, факт е че книгите му са много популярни и когато започнеш да ги четеш се потапяш в света на героите. А какво е по - хубаво от това да избягаш от ежедневието си чрез един добре написан роман, било то пълна измислица или не? :)

LadyDi
08-30-2013, 20:02
Ми че той човекът във всяка книга в началото казва, че описаните предмети на изкуството, сгради и организации са реално съществуващи.

ysmivka
08-30-2013, 20:19
Някои, които са по - известни и съм ги чувала ок, но такива които не съм и са ми непознати си ги проверих и ми беше интересно. А и проверката е висша форма на доверие :)

Meryvn
08-30-2013, 21:12
Така е.Аз също докато четях Ад,Шифърът на Леонардо и Шестото клеймо проверявах нещата ,които се споменават в книгата и наистина се оказаха верни.Не вярвам Дан Браун да тръгне да си измисля.Освен това съм била в Рим и Париж и местата ,които описва в двете книги са истински и реални и това още повече засилва тръпката при четенето.Сега започнах да чета Изгубеният символ,но мога да кажа ,че най-добрата му книга е Шестото клеймо.Прочетох я за 5 дни,просто не ми се искаше да я оставям и накрая финала беше зашеметяващ.Филмът също не е лош,но доста са се отклонили от ключови моменти в книгата и това не ми хареса

Meryvn
08-30-2013, 21:21
А някаква информация дали ще има филм по Изгубения символ? Гледах някакъв трейлър в ютуб,обаче по скоро ми се стори направен от фенове,отколкото истински.Дано да има.Ад ще го чакаме през 2015 та чак

urlittlelady
08-30-2013, 21:25
някой би ли споделил мнение за "Метеоритът" ? :D

Meryvn
08-31-2013, 08:13
Някой мои познати казват,че е хубав ,други не.Чудя се и аз дали да си го вземам изобщо

LadyDi
08-31-2013, 08:26
Ще ви кажа само, че е различен от серията за Лангдън.
На мен ми хареса.

Meryvn
08-31-2013, 08:33
Значи може да си го поръчам.Пак ли е в същия стил - мистеии и загадки?

Meryvn
08-31-2013, 08:40
Намерих тук някакъв постер на филма Изгубения символ,обаче пак ми се струва нереален

http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/246/3/5/the_lost_symbol_movie_poster_by_kriftonucci-d5dhry5.jpg

LadyDi
08-31-2013, 09:06
Според imdb, филмът е в предпродукция -т.е. още избират кой ще го режисира, кой ще пише сценарий и така нататък.
Според Уикипедия, обаче, продуцентите са се отказали от него и вместо това ще филмират Ад. Първоначално обявена дата за "Ад" - 18 декември 2015.

Meryvn
08-31-2013, 09:36
Да и аз така четох,че са се отказали от Изгубеният символ и направо ще заснемат Ад,да видим

LadyDi
08-31-2013, 10:03
Не съм сигурна, че ще ходя да го гледам.
След първите две големи разочарования.

Meryvn
08-31-2013, 10:27
На мен ще ми е интересно да видя как ще пресъздадат всичко.Вярно Ангели и демони не е толкова хубав като книгата.Доста важни моменти са пропуснали,ако бяха ги включили щеше да е много по- добре и щеше да има по-голям интерес към филма.Нямаше никакви наченки на любовната история между Лангдън и Витория ,пък на мен това ми беше любимата част,особено накрая :D

urlittlelady
09-01-2013, 10:18
аз лично не съм по филмите правени по книги. Предпочитам да си го представя сама, защото понякога актьорите не ми се вписват в образа на всичко. А и в книгата е много по-интересно обяснено, докато във филмите изпускат важни ключови моменти или добавят неща, които дефакто ги няма в оригиналната история. Общо взето, друго си е книгата, особено за хората с по-голямо въображение :D

Meryvn
09-01-2013, 15:52
Съгласна съм,макар че Том Ханкс мн добре се справя с образа на професора и режисьорите до голяма степен допринасят за развитието на героя.Аз вече доста напреднах с Изгубеният символ и все още не мога да разбера какъв е смисълът на тия загадки.Въртят ми се някой идеи,но сигурно като стигна до края чак тогава ще разбера.За мен най-интересни си остават Шестото клеймо и Ад

LadyDi
09-01-2013, 16:54
Том Ханкс е една от основните причини, поради които не харесвам филмите.

Meryvn
09-01-2013, 17:27
Аз пък много го харесвам,даже ми е един от любимите актьори.Но определено не ми харесва режисьорската работа,пропуснали са мн важни моменти и в двата филма

LadyDi
09-01-2013, 17:30
Режисьор е различно от сценарист.
Но и режисурата не ми допада. Като цяло, въпреки пропуснатото, сюжетът върви тежко, мудно, за разлика от книгите. Прескачат от действие на действие, без реално обяснение защо и можеш да схванеш правилно, само ако си чел преди това.

Meryvn
09-01-2013, 17:52
Да ,добре че ги бях прочела книгите преди да гледам филмите

urlittlelady
09-01-2013, 18:24
Изобщо книгите на Дан Браун са много интересни. Той пише увлекателно и просто сърце не ти дава да я оставиш. Като си помисля как съм чела до никое време, че после съм го и сънувала :lol: Като цяло пише много увлекателно и никога не знаеш какво да очакваш, което понякога е трудно да се постигне.

Meryvn
09-01-2013, 18:40
Оооо и аз ги сънувах по едно време,толкова бях запалена,че просто не откъсвах поглед от тях,особено с Шестото клеймо,стоях до късно и четях и изобщо не ми се искаше да оставям книгата