PDA

View Full Version : Утре



tori
08-26-2013, 19:01
с един приятел мислим да ходим на църква. Ей така, да опитам нещо ново, а и не само. Аз лично не вярвам много-много и уж се водя атеист ама си викам "айде поне да пробвам, няма какво да се обърка." Естествено, онова нахално гласче в шибаната ми глава тихичко ми нашепва разни неща от типа на "църквата ще изгори като влезеш в нея." обаче аз някак си искам да отида, ей така за да видя дали наистина ще изгори. Пък и баба ми вярва в разни такива неща, та повече заради нея. И принципно искам да споделя просто, защото едва ли ще кажа на друг, пък и тука нещата са малко или много анонимни и едва ли леля Пенка от долния етаж ще разбере. Та така, стискаме палци и се молим на всички богове да не запалим църквата, щото не ми се мре още.

socareless
08-26-2013, 19:06
да не си вампир ве?

nqmaznacheniee
08-26-2013, 19:09
кажи кога точно и в коя църква, аз ще я запаля ;)

tori
08-26-2013, 19:12
Не, не съм вампир. Иначе в Русе в една църквичка. Вземи запали всички.

an7raks
08-26-2013, 19:14
И как отричаш нещо, без да го познаваш?

socareless
08-26-2013, 19:15
а защо трябва да пламне не разбрах,смисъл имаш няква информация за умишлен палеж или?

tori
08-26-2013, 19:20
Не, но принципно си мисля, че това е един вид свещено място, на което едва ли не ще се струпат хиляди бедствия при влизането на неверник. Нещо такова, знам ли. Иначе, Антракс, (това ми напомня, че така и не ти знам името) аз не го отричам, просто не съм от най-вярващите и като се замисля никога не съм била. Пък вярата в нещо не е нещо лошо, аз мразя тая сляпата, дето хората казват, че някъф си дух нямало да бъде доволен ако излъжеш или убиеш примерно.
И общо взето все още обмислям идеята.

socareless
08-26-2013, 19:23
Не, но принципно си мисля, че това е един вид свещено място, на което едва ли не ще се струпат хиляди бедствия при влизането на неверник. Нещо такова, знам ли. Иначе, Антракс, (това ми напомня, че така и не ти знам името) аз не го отричам, просто не съм от най-вярващите и като се замисля никога не съм била. Пък вярата в нещо не е нещо лошо, аз мразя тая сляпата, дето хората казват, че някъф си дух нямало да бъде доволен ако излъжеш или убиеш примерно.
И общо взето все още обмислям идеята.

тея две твърдения не си ли противоречът леко ;d

an7raks
08-26-2013, 19:26
Сокерес, и аз т'ва щях да кажа. :D
Тори, аз съм ГошУ, приятно ми е да се запознаем, мило другарче!

tori
08-26-2013, 19:34
Мъничко си противоречат, да. Усещам и усетих даже. Честно казано ми е малко мъгла в момента, едва ли говоря нещо кой знае колко правдоподобно.
Да пробваме да се изясня: Ами първото е някаква догадка просто. Едва ли съм права ама нейсе. Второто болднато е по-скоро преувеличение. Даже не ами просто няква мисъл, минала през мойта призма. И преувеличена де. Пак едва ли съм права. Приемам съвети относно за и против, щото ми е много объркано.
Едит: Приятно ми е, Гошу.

socareless
08-26-2013, 19:56
епа щом ти се ходи,ходи,ако се запали църквата обаче не съм виновен

tori
08-26-2013, 20:00
:дддд Окей, мълча си. Пък за ходенето ще видим.

RagioL
08-27-2013, 08:14
църквите не са готини