PDA

View Full Version : Нужен ми е съвет



998877
08-26-2013, 18:22
Първо, може би само факта, че търся мнение от тотално непознати хора показва в каква безизходица съм. Не съм малка и недорасла и ще се радвам, ако получа добри съвети.
Много дълго време (4 години) имах приятел. Нещата бяха много сериозни, но наскоро се наложи той да замине за неопределен период от време в чужбина. Говорихме дълго и решихме като се прибере да решим как да продължат отношенията ни. Засега оставихме всичко на никакво ниво.
Започнах съвсем невинно да поддържам връзка с друго момче. Още първият път щом се видях с него му разказах как стоят нещата с моя бивш приятел и той ги прие нормално. Продължихме да се виждаме и всичко беше много хубаво, но аз се държах изключително дръпнато на моменти. Това, че съм била толкова много време с някой ме караше да се страхувам много от това да бъда с някой друг. Бях много лоша и заядлива и постоянно му намеквах с действия, че аз рано или късно отново ще се събера с бившия ми.
В един момент на него явно му омръзна от потайности и несигурност и ми каза, че иска да приключим. Както почти всички момичета започнах да обсъждам и анализирам отношенията ни и осъзнах колко зле съм се държала с човек, който наистина харесвам. Звъннах му още веднага и говорихме много дълго време за нас, но извиненията ми бяха позакъснели. Той ми спомена, че щом е решил нещо, няма връщане назад. Като повечето хора, аз осъзнах стойността на нещо, когато го загубих.
Какво ще ме посъветвате да направя? Не искам да изглеждам жалка и смешна с постоянни търсения и смси. Уважавам решението му да не бъде с мен и го приемам с достойнство. Що-годе съм пораснала и желая някакъв разнежващ жест, с който да му покажа какво значи за мен, може би единствено така ще му покажа мн неща

br0ken
08-26-2013, 19:02
И аз съм била в горе-долу такава ситуация, но проблема според мен няма решение. Съжелявам, че ти казвам най-лошото, защото както всеки който пише по такаватеми, така и ти искаш да имаш съвети от рода "Покажи му, че го харесваш много и всико ще бъде наред". Да ама не. Той сам ти е казал, че щом реши нещо връщане няма. И аз опитвах в продължение на 2-3 месеца (не е много, но все пак са си опити) и нищо не стана. Но и твоето държание трябва да си има обяснение.
Вариант 1. Все още обичаш бившото си гадже и надеждата че ще с върне скоро не умира. Точно за това се държиш така с момчетата които си падат по теб. Т.е. показваш им, че ти вече си заета и няма нужда да правят излишни опити.
Вариант 2. Твърде наранена си от заминаването на бившото ти и все още не си готва за нова връзка, не си готова да обичаш някой така както обичаше него.
Вариант 3. Просто те е страх и със новото ти гадже да не стане така както с бившото ти и да изгубиш и него.

Да ти кажа честно третият вариант е най-добър. Ако е той пеосто му го обясни. Кажи му че всичко е заради стахха от това да не го изгубиш, а в същото време този стар те е провокирал да се държиш така и да го отблъснеш, но след като си го загубила си осъзнала как всъщност имаш. Не разчитай на това с жестовете. Той е момче!! Ако той беше направил тов с теб може би щеше да е по-лесно..примерно да ти донесе голям букет от рози или някакво мече. Все има начин, но това е разликата между двата пола. Момичетата не случайно са наречени "Нежният пол" ние сме по-чуствителни и по-лесно могат да ни накарат да се "разнежим", но за момче цветя или мечета не вървят нали?

Таа съвета ми:
Опитай се да поговорите пак и да разбере наистина какво всъщност чустваш. Покажи му че те боли от действията ти и , че съжеляваш за тях. А ако не стане - горе главата и продъвжи напред, оглеждай се за някой друг и ако го намериш не прави тази грешка с него. Пък и ако бившото ти гадже се върне и все още го харесваш може пак да се получи нещо ;) КЪСМЕТ!!!

SheBites
08-27-2013, 07:32
И аз съм ЗА да му обесниш вариант 3 - стига да е истина.. : )

RedRanger
08-27-2013, 09:39
tl ; dr

scandalousLady
08-27-2013, 19:04
Поговорете отново, ако не е решил наистина твърдо всичко да приключи. Дано да е размислил. Иначе освен разговор и пълно обяснение на ситуацията, не знам какво друго би могла да напправиш. Покажи му, че наистина е важен за теб. Успех!

fenastz
08-27-2013, 23:02
Не е нужно нищо да казваш, той вижда, че си тъпа гъска

WhiteRanger
08-27-2013, 23:15
Викни ме мене, ще го разбия тоя/тая !

baby_baby
09-26-2013, 13:10
Поговорете