PDA

View Full Version : да избягам ли от нас



mishicwe
08-26-2013, 21:05
Здравейте , едно момиче пусна такава тема ,но реших и аз да се посъветвам . При мен става въпрос за същото - на 18 съм баща ми ми се прави да стоя до късно . Говорила съм много абсолютно всеки ден му се моля и му казвам че няма от какво да се притеснява не съм малка и т.н..... Сега не му говора и обмислям утре да събера малко дрешки и да се махна за няколко дена за да разбере че не съм малка и ми е важно защото се излагам пред другите като се прибера в 9:30 макс 10 .... Има къде да остана това не ми е проблема просто ме е страх да няма инат от тяхна страна да си кажат ' Няма да я потърса да видиме колко време може да издържи щом не иска да се прибира няма да се прибира' или пък от друго ме е страх ... когато се прибера какво ще стане как ще се държат , дали няма да ги ядосам още повече и дали изобщо ще има няква промяна и ще види ли баща ми колко е важно за мене ... дали няма да ме набият и да ме накажат не знам ..... посъветваите ме , но просто не издържам така , не съм някво малко момиченце +тва съм със доста момчета в компанията и няма кой какво да ми направи , но вече ми писна всяка вечер да си измислям оправдания за да се прибера докато е още светло ... :(

Cооkie
08-26-2013, 21:23
Завърши училище, намери си работа и тогава бягай. Да отидеш за няколко дни някъде няма никакъв смисъл и няма да постигнеш нищо положително с това.

mishicwe
08-26-2013, 21:29
Завърши училище, намери си работа и тогава бягай. Да отидеш за няколко дни някъде няма никакъв смисъл и няма да постигнеш нищо положително с това.

да , но по друг начин няма как да му покажа че много искам да си стоя до късно :( В компанията има 3 мацки едната е 97 другите 96 те стоят повече от мен !!!! Кофти ми е така , баща ми живее в 5ти век все едно не знам какво може да стане при положение че има 10тина здравеняци покраи мен .... :( Става тъпо вече 1 месец си измислям накви глупости за да си тръгна към 10 и те се не не стой още малко ..... ама като не мога :@ на 18 съм имам вечерен час .. супер тъпо се чувствам ....

Cооkie
08-26-2013, 22:12
Запознай баща си с някой по-надежден от въпросната компания. Ако му има доверие, може и да те пуска да по-късно. Или се уговорете една вечер от седмицата да излизаш до колкото си искаш, всички останали да се съобразяваш.
Докато живееш с родителите си и зависиш финансово от тях, няма как да не те ограничават за някои неща, ако ще и на 30 да си.

anonymous908491
08-26-2013, 22:20
Води го с теб, а иначе докато те хранят, обличат и живееш на техни разноски, ще се прибираш и като се стъмни.

an7raks
08-26-2013, 22:36
Избягай!

Supermassive____
08-27-2013, 01:48
Помни, че родителите винаги казват за добро. Слушай ги за да не патиш после. И не върши глупости, за които след това ще съжаляваш.

~The Smile~
08-27-2013, 06:20
По-добре слушай родителите си, те мислят за доброто ти.

C0oKieS
08-27-2013, 07:17
Помни, че родителите винаги казват за добро. Слушай ги за да не патиш после. И не върши глупости, за които след това ще съжаляваш.

+

Anastasiq5910
08-27-2013, 08:50
Завърши училище, намери си работа и тогава бягай. Да отидеш за няколко дни някъде няма никакъв смисъл и няма да постигнеш нищо положително с това.

+1

shusha
08-27-2013, 09:21
НЕ. няма нищо да постигнеш

an7raks
08-27-2013, 09:44
Не ги слушай! Това са някакви забили пенсии! Ти си голяма и готяна, избягай!

draid
08-27-2013, 09:52
Има една приказка: "Никога не вади оръжие ако няма да го използваш" твоето е точно такова. Ти не може да се махнеш за повече от седмица макс, родителите ти те издържат, така или иначе ще се върнеш при тях и пак ще е тяхното.

an7raks
08-27-2013, 10:04
Има една приказка: "Никога не вади оръжие ако няма да го използваш" твоето е точно такова. Ти не може да се махнеш за повече от седмица макс, родителите ти те издържат, така или иначе ще се върнеш при тях и пак ще е тяхното.
Абе, тя една вечер не може да изкара навън, не седмица! :lol:

Cloud9
08-27-2013, 13:38
Завърши училище, намери си работа и тогава бягай. Да отидеш за няколко дни някъде няма никакъв смисъл и няма да постигнеш нищо положително с това.

++++

SNikolov_Rugby
08-27-2013, 15:46
След време ще разбереш защо не те е пускал. Стой си на г.за и не се занимавай с глупости. Като избягаш какво ще направиш, от къде ще вземаш пари да се храниш и обличаш?

Vicky.
08-27-2013, 15:53
Дори и да избягаш за няколко дена ще влошиш нещата...Ще се върнеш у вас и какво...само ще разрушиш и малкото доверие,което ти имат...и според мен ще стане по-зле,тъй като те издържат и живееш у тях-като приказката "Моята къща-моите правила" и може дори да те накажат..така че е по-добре да помислиш : )

muhatacece
08-27-2013, 16:25
Хора, к'ви са тия отговори в темата, че докато живееш под техния покрив ще ги слушаш, ама хора, не сме в 15-ти век, че такива условия да се поставят, ако не искат момчето/момичето им да живее щастливо социалния си живот да не са си правили деца ... Ужасно е така .. Съвета ми е да поговориш сериозно с родителите си и да им обясниш ситуацията, че не си малка и така, но пропускаш подробността в каква среда живееш тоест квартала .. Аз живея в циганска махала, ама не ми е проблем на мене, но пък имам сестра на 16, за това винаги я посрещам, при нас проблема е махлата, не знам при теб, дали махлата прави проблеми :)

iSev
08-27-2013, 18:49
Според мен ако избягаш няма да докажеш, че не си малка даже обратното ще покажеш че взимаш глупави решения и просто ще има обратен ефект (и само ще ги изплашиш). Това си е лично мое мнение ти си решавай.

Meonesssss
08-27-2013, 18:49
На 18 си - прави каквото искаш.
стегни на баща си нещата в няколко куфара и му кажи да се изнася :D :D :D

muhatacece
08-27-2013, 19:04
много добро +1 :D

mayaaa
09-02-2013, 19:50
Абе я се стегни. По поста ти изобщо не личат годините. С това "бягане" ще изглеждаш смешна и жалка. А и какво въобще го питаш, на 18 си - прави каквото искаш. И отново на 18 си, какво ще те накажат? Ще те заключат в стаята ти или ще ти вземат телефона? :lol: Айде мисли малко и не прави някакви демонстративни бягания.

an7raks
09-02-2013, 20:22
Абе я се стегни. По поста ти изобщо не личат годините. С това "бягане" ще изглеждаш смешна и жалка. А и какво въобще го питаш, на 18 си - прави каквото искаш. И отново на 18 си, какво ще те накажат? Ще те заключат в стаята ти или ще ти вземат телефона? :lol: Айде мисли малко и не прави някакви демонстративни бягания.
Аз, ако съм на техните и вземе да ми "прави каквото си иска", си купувам нова брава и да се оправя, нали е голяма!

Meonesssss
09-02-2013, 20:47
Аз на 18 не бих живеела с мама и тате :lol:

NikafNqkaf
09-02-2013, 21:00
На 18 си - прави каквото искаш.
стегни на баща си нещата в няколко куфара и му кажи да се изнася :D :D :D

ХАХАХАХАХАХХАХАХ.

kam3n1tza
09-02-2013, 21:09
не знам какво може да стане при положение че има 10тина здравеняци покраи мен ....
Може би в това е проблема, че има много здравеняци покрай теб и баща ти го е страх да не би да се чукаш с някой от тях или пък всичките(що не? :D) и да те оплодят тва е! :D

an7raks
09-02-2013, 21:09
Аз на 18 не бих живеела с мама и тате :lol:

А, ще си купиш апартамент ли? :lol:

Котка.
09-04-2013, 09:50
На 18, а с акъл на 10 - годишна.Силно се надявам да си трол.

horacio
09-04-2013, 21:57
да, като направиш тая тъпа и безрасъдна постъпка ще му покажеш колко си зряла
да
...
с право не те пускат навън по-късно от 10, на 18 си уж, а се държиш като пикла
а, за коментара на меонес "Аз на 18 не бих живеела с мама и тате "
:lol: мумидже, осъзнай се, хахахахаха

lilqna96
09-05-2013, 21:38
Milata tq! Az ako ti kaja v kakuv ad jiw=veq nqma da povqrva6, no ne sum trugnala da bqgam. Ami ako be6e po-bliska s va6ite(neznam kak stoqt ne6tata), moje6e te da ti imat pove4e doverie. Doverieto e mn. vajno, povqrvai mi! A su6to I spodelqneto s tqh(ne 4e 6te im kazvash vsi4ko de:), ob6ti prikazki), taka 6te te 4yvstvat po bliska. Az sam na 16 I moite roditeli nito mi zvanqt kogato sum na vun nito imam ve4eren 4as.

CriminalgirL
10-02-2013, 18:03
На 18 си - прави каквото искаш.
стегни на баща си нещата в няколко куфара и му кажи да се изнася :D :D :D
+ 1

baby_baby
10-02-2013, 19:19
Не бягай родителите ти правят това за твое добро ако избягаш ще направиш най-голямата глупост и ще загубят доверие към теб

HollyGolightly
10-02-2013, 19:44
Ако имах такава ограничена дъщеря, която смята бягането от вкъщи за решение на проблема и наказание за мен, и аз нямаше да я пускам до късно, даже и рано нямаше да я пускам. Какво като си на 18, работиш ли, сама ли си изкарваш прехраната, телефона кой ти го плаща? Ако родителите ти покриват всички тези разходи, то тогава ще си седиш на задника и ще изпълняваш какво ти се казва, ако ще и на 38 да си. Докато не си заработваш сама парите, те определят какво и кога ще правиш,

qhnalametlata
10-07-2013, 15:26
Запознай баща си с някой по-надежден от въпросната компания. Ако му има доверие, може и да те пуска да по-късно. Или се уговорете една вечер от седмицата да излизаш до колкото си искаш, всички останали да се съобразяваш.
Докато живееш с родителите си и зависиш финансово от тях, няма как да не те ограничават за някои неща, ако ще и на 30 да си.

Точно!

Иии, относно страховете за това или предположенията за онова ... Който го е страх от мечка, обикновено не ходи в гората ;)
Ако направиш това, дето се каниш, трябва да си готова да си поемеш последствията.
Една моя позната си реши проблема с дъщерята като почна да ходи с нея по дискотеки и др. подобни места... без да се набива на очи, разбира се.

Amareta24
10-30-2013, 23:57
Запознай баща ти с някой от въпросната компания. Така ще има повече доверие и ще ти "махне" вечерния час по някое време. Казвам че действа от личен опит. Ако така не стане бягай, ако не ти пука че може да те търси полиция ..

heartshapedbox
10-31-2013, 04:54
Къде ще бягаш бе, стига глупости.
Пари имаш ли, да си плащаш квартира и сметки? А за джобни?
Сядай си на детския гъз и мирувай, докато вашите те издържат.

an7raks
10-31-2013, 10:59
Не ви ли писна да ровите из архивите?

LLiiLii
11-01-2013, 13:07
Явно не си им доказала, че си достатъчно голяма, за да ти имат доверие ? Или просто не могат да свикнат, че дъщеря им вече не е малко момиченце. :Д::ДД

BlackEyedPeas
11-01-2013, 13:50
Трудно ти е и гадно, но за съжаление само ще влошиш нещата ако избягаш. Завърши и следвай в друг град, а ако няма да следваш - излез на квартира някъде.

~LadyCrawley~
11-01-2013, 13:57
Твърдиш, че искаш да се отнася с теб като с голяма и да не ти определя час, но мислиш да бягаш? Не знам, една година по-малка съм от теб и моите също са прекомерно строги в някои отношения, но да бягаш е най-глупавото нещо, което можеш да направиш. Говори, сърди се, излизай въпреки всичко, но му докажи, че може да разчита на теб.

ninesLeepy
11-04-2013, 22:29
.. на 18 съм баща ми ми се прави да стоя до късно ..

Ми прави се и ти с него .. :D

fibonacci
11-08-2013, 12:05
Не ми се чете поста ти, но според мен е хубаво да избягаш. Ако може, и от света избягай.

vampire_girl_
11-08-2013, 14:40
Като тръгнеш да бягаш от някъде е хубаво да знаеш в каква посока.
Имаш къде да останеш - колко време мислиш,че можеш да стоиш у приятели и т.н.? Ако нямаш някакви сигурни доходи няма да издържиш дълго.

naceluvana
11-08-2013, 16:31
Ако избягаш от вас ще изгубиш доверието на родителите си

SHPAIdURmeN
11-11-2013, 19:56
Завърши училище, намери си работа и тогава бягай. Да отидеш за няколко дни някъде няма никакъв смисъл и няма да постигнеш нищо положително с това.

Мхм, този начин е най-добър ^ + ако избягаш губиш доверие и обстановката се стъжнява още повече, а не искаш да си черната овца ;-). Щом вече си разговаряла с него, ясно е че той се притеснява повече от необходимото за теб, ама това му е работата все пак ти е родител хаха.

v.salvatore
11-16-2013, 19:08
Най-добре си стой у вас!! :)

heartsdesire
11-16-2013, 19:55
Ти си мислиш, че като избягаш ще ти е по-добре ли? Преди да прочета темата си мислех, че може би баща ти те бие. Ти искаш да избягаш, защото не те пускат до късно? Ако някой те отвлече или нещо по-лошо се случи, тогава ли ще осъзнаеш, че баща ти е прав? Стой си у вас и прочети някоя книга най-добре. ИМАШ НУЖДА!

beach.ch
11-17-2013, 00:51
Тва пък е толкова жалко.
Щом те издържа ще слушаш.
Той баща ти ти мисли доброто, твоите приятели ако искат да остават и до сто часа.
Първо на първо драга, си момиче. Много ясно, че ще те прибира по- рано.
Второ на второ, вместо да спориш прекарвай малко повече време с родители си, после цял живот ще има да се мъкнеш по баровете ако искаш.
И кво като избягаш? Само ще притесниш горките си родители и нищо няма да постигнеш. Детски истории.