PDA

View Full Version : Искам да чуя мнението ви за..



SheBites
08-27-2013, 06:50
Здравейте,

С приятеля ми сме от година и нещо заедно и се разбираме доста добре.Но много пъти сме се карали за дреболии от един и същи тип и почти винаги стигаме до раздяла (до след няколко часа).И въпреки това с времето тази тема започва много да тежи, той уж се съгласява с моето виждане на нещата, но след няколко месеца ме изкарва, че го ограничавам и той мисли по друг начин.А в същото време, ако приема неговия начин на мислене и държание той ще сдуха и виждам, че и него не го кефи реално, но не го осъзнава, докато не му се случи и на думи винаги и много ларж и аз все съм крива и т.н.
Ще ви дам един пример за скорошно скарване, което дори не беше свързано с нас, но пак ме изкара, че се впрягам много, но приятелките ми са на моето мнение, че е нормално, ако имам принципи да не ме кефят такива неща, защото са грозни.

За моят приятел е нормално, когато баща му каже на майка му "отивам по курви", въпреки че вижда, че на нея не й е приятно и не го приема на шега и следват кавги.След време ми го казва на мен и се скарваме, защото смята, че това е смешно и съм нямала чувство за хумор...А според мен просто е грозно и неуважитално? Преди време се карахме, защото ми викаше пикло, гъз и въобще никакво отношение към момичетата нямаше..След супер много месеци разбра, че не е прав и не съм му някаква приятелка да си говорим така, а все пак момиче, с което иска да бъде и в началото ме е свалял и няма как да ме впечатли с такова отношение..
Онзи ден колегата му, който има две деца и е женен казва пред 3 годишното си дете "Айде да ходим да гледаме новите колежки как са" ...а другото му дете - на 6-7 го пита "Тате, защо казваш на всички момичета по улицата миличка?"
Изказах си мнението, че е грозно пред дете, защото те попиват като гъби, но отново аз нямах чувство за хумор..

Знам, че в днешно време морала и ценностите, както и уважението между хората почти ги няма..Но аз се гордея с това, че няма да го поставя него в такава ситуация и да разправям пред приятелките си как днеска съм видяла еб* ти пича..и да се държа все едно моя ми е по между другото..И колкото и малки да изглеждат тези неща, всъщност не са..Защото ако не можеш да накараш една жена да се чувства уважавана, вместо унижавана (дори уж на шега), то няма как да я накараш да се чувства обичана..
Имам самочувствието на момиче, което изглежда добре, умно е, занимавам се с различни неща, имам цели и амбиции ..и наистина смятам, че заслужавам момче, което да показва, че го оценява, както аз правя спрямо него.Защото съм имала ситуации, в които неговите собствени приятели се опитват да го дразнят като ми се лепят, искат да ме гушкат и т.н. и се подхилкват злобно, той едвам се сдържа да не ги удари, то му личи, но се държи на положение и нищо не казва.. и аз съм ги отрязвала тях, за да покажа уважение и да не му се смеят (дори на шега) за това, че гаджето му им обръща внимание и им връзва на всичко..Знам, че изглеждат супер малки неща, но малките неща правят живота истински : )
За себе си се чувствам права и приятелите ми ме подкрепят, но все пак са ми приятели и..искам да чуя и мнението на хора, които нямат нищо общо, защото не съм такава, че да си мисля "винаги аз съм права, а другите са криви" и се опитвам да видя и другата гледна точка..Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете : )

SheBites
08-27-2013, 07:21
Violenza, и аз до този извод стигнах, когато си мислех за причината да са такива нещата..Но не мога да намеря решение различно от раздяла - или аз трябва да го дръпна нагоре в това отношение (но нямам идея вече как), или той ще ме дърпа надолу и ще ме прави нещастна и да се чувствам като някой парцал, който приема да се държат с нея кофти и си мълчи, за да има мир..И другото е раздяла, защото на моменти наистина не издържам да съм все аз лошата като покажа, че не съм парцал и си имам мнение, но е безумно хора, които не могат да се разделят и за ден, още имат чувства един към друг и нямат други проблеми да се разделят за такова нещо..Два дена съм в драмата, събирам си багажи и работи, много ми тежи, ама не мога да си тръгна, все едно още имам надежда, че може нещо да се направи..но е адски трудно, защото струва много усилия от моя страна и преглъщане на неприятни неща и след това не мога да кажа, че няма промяна..има, вече не си позволява да ми казва ей гъз и т.н., но в други моменти агресира срещу мене много - че едва ли не го ограничавам и аз съм кривата, а той си е ок..нали всички в обкръжението му се държат така..А като го питам дали мисли, че искам от него нещо ненормално - казва не..обаче иначе яко агресира и едва ли не му било зле с мен, защото винаги се караме за такива неща.. е, на мен ми писва да падам на неговото ниво и да се държа като него всеки път, за да види, че реално не е приятно никак..Само си пилеем нервите и връзката, вместо да правим нещо приятно и готино, за да му показвам защо твърдя, че нещо е кофти..И не мога да продължавам така..Иска ми се да се замисли над нещата просто, вместо да трябва да сгреши, да прецака всичко, после и аз да прецакам нещата, за да може да види и усети за какво съм говорила..

RedRanger
08-27-2013, 09:39
tl ; dr ;(

feikk
08-27-2013, 11:16
Как въобще си го харесала тоя ?
Или си дайте някакво време като му кажи абсолютно всичко и го остави да преосмисли що за поведение има или наистина просто го зарежи. Вярвай ми, причината може да ти изглежда адски тъпа и неоснователна, но що пък да не заслужаваш нещо по-добро ?

Amore-Mio*
08-28-2013, 10:08
Лично аз не бих харесала подобен тип, камо ли пък да тръгна с него.
Но, както и да е.
В случая, на мен най-логичното и правилното решение е да прекратите всякакви взаимоотношения. Защото, честно казано, се съмнявам да успееш да го промениш - това се е вкоренило вътре в него и всичко му е съвсем нормално и естествено.

NissaN
08-30-2013, 13:24
Зарежи го този

Smrazqvashta
08-30-2013, 13:30
Дали не го прави още повече, защото вижда, че се впрягаш?

NikafNqkaf
08-30-2013, 13:51
При следващото "гъз, бай хуй, ковро" и т.н. му кажи да си поработи над речника, ако иска да е във връзка с теб и си тръгни/затвори телефона и т.н. И да тръгне след теб - игнорирай го, и да ти звъни - затваряй. Ако пак ти се иска да си кажеш "не мога повече, трябва да го потърся" си спомни какво се е случило в последните няколко пъти, когато си постъпвала така - нищо не се е променяло и старата приказка се е повтаряла отново и отново. Игнорирай го поне 2-3 дни, ще има време да помисли. Ако няма промяна след това - го пращай на село.

bitchwolf
08-30-2013, 18:32
млад меринджей гъзарче го раздава. прати го да си ходи.

Lian4ety
08-30-2013, 20:18
Мисля,че сте доста различни, но това не му дава правото да се държи унизително с теб. Не знам дори как си с този човек след като те нарича на подобни неща, но това си е твой избор.
Относно изразите между него и баща му, вероятно толкова е свикнал,че го приема като нещо готино, въпреки че вижда твоята раздразнителност от това. Не превръщай връзката си с него в примирение на това какъв е, и да, връзката между двама човека не означава да променяш другия, а да правиш компромиси. По това, което си написала съдя,че той не прави компромис с твоите виждания за нещата.
Също така мисля,че твоето не е липса на чувство за хумор, а по-скоро цивилизовано държание. Виждам,че си момиче с ценности и амбиции прояви себеуважение и не позволявай той да се държи на ниско ниво с теб. :)

marilyn
08-31-2013, 09:10
Защо го търпиш това отношение? Както каза Виоленца, явно той го намира за нормално, така е израснал.
Намери си някой по-възпитан, с който сте на едно ниво. Този простак ми се струва.