PDA

View Full Version : Кибер тормоз



nuance
08-27-2013, 07:52
Здравейте. Преди една година подадох оплакване срещу лице, което от 3 години не е спряло да ме тормози, чрез заплахи срещу мен, родителите ми и близките ми. Блокирала съм десетки негови интернет профили, но изникват нови и нови. Въпросното лице намира всевъзможни начини да се свързва с мен, било то чрез телефони, имейли и какво ли още не. От жалбата подадена от мен миналата година досега промяна не е настъпила, въпросния тип се има за недосегаем, защото не е от София, а от малък град и се крие зад компютъра си, заплашвайки. Проблемът е обаче, че въпросния човек знае адреса ми и никога не мога да знам дали не може нещо да му прищрака и да осъществи някоя от грозните си закани. Реално е идвал до нас, драскал е по блока ми, разпространявал е мои снимки ( имали сме неколкомесечна връзка преди 3 години, оттогава гледам да ограничавам всеки начин за комуникация между мен и него). Човекът е с лабилна психика, твърди, че няма нищо за губене и е готов да посвети живота си на това да ме тормози и да ме кара да страдам. Редовно ми звъни от скрити номера и мълчи. Моля ви, дайте ми съвет. Подадох второто си оплакване до МВР, но въпросния човек явно не схваща ,че е редно да спре да ме тормози. Как се процедира в такъв случай?

RedRanger
08-27-2013, 10:56
наемаш нас да го спрем :)

nuance
08-27-2013, 11:12
Благодаря за подкрепата. Саморазправата в този случай не би ли поощрила даже още повече въпросния човек да ме тормози. Физически никога не съм била наранявана, но знае ли човек кога какво би могло да се случи...

DarkTemplar
08-27-2013, 11:42
Намери хора да го закопаят някъде.

an7raks
08-27-2013, 12:13
Прати му едноседмичен бебешки труп с бележка "Не се ебавай с баш бай брадър, данитъ изплюща!", написана с кръв.

RedRanger
08-27-2013, 14:17
хахахахаха :lol:

nuance
08-27-2013, 15:50
Прати му едноседмичен бебешки труп с бележка "Не се ебавай с баш бай брадър, данитъ изплюща!", написана с кръв.


В началото и аз подхождах с насмешка, но вече минава трета година и някак си не ми е забавно... :)

shusha
08-27-2013, 15:56
Премести се.
ДРуг изход не виждам освен това и бой (но няма гаранция за това).

Abrasaks
08-27-2013, 16:44
Разбери, че с МВР просто няма да се спасиш. Съд, МВР, РПУ, на никой от тези организации не му пука за никого, освен за собствената си заплата. Защо си мислиш, че изобщо някой е прочел твоите оплаквания? Единствения начин тези да ти обърнат внимание няма да го споделям, че много се разприказвах. Сега за решението - няма да е зле наистина да се преместиш, но тайно, ако е нужно дори във форума не споделяй, само родителите ти нека знаят (ако имаш, разбира се :) ). Като стана въпрос за родители - ако според теб е нужно, сподели и на тях, те винаги могат да ти помогнат, независимо от възрастта им (и твоята). Ти обръщаш ли му някакво внимание, ако да - спри. Хейтърите се боят най-много от това. Не му обръщай внимание и ще спре. Представи си само колко е деградирал, че единствената причина, заради която се събужда сутрин е да те тормози!!! Ако се чувстваш в заплаха вземи си оръжие ( с разрешително естествено). Смени си пощата, имейли, регистрации във сайтове, във фейсбук ЗАДЪЛЖИТЕЛНО нов профил, другия го изтриваш, на ново изцяло. Всеки проблем си има решение, всеки ад има край, след всяка буря грее слънце. Успокой се, направи каквото ти казах и стискай палци. Ще свърши и това тегло, спокойно. Пращам ти поздрави и искрена подкрепа! :)

skornex
08-27-2013, 17:52
Значи няма начин да нямаш момчета приятели , хвърляте му яко бой но проблема че и той може да те съди за тва :|

muhatacece
08-27-2013, 18:13
И тя може да го съди за това, което прави ?

an7raks
08-27-2013, 19:16
В началото и аз подхождах с насмешка, но вече минава трета година и някак си не ми е забавно... :)

Че кое му е смешното на едноседмичния бебешки труп?
Освен изражението му, де.

OoVasKoO
08-27-2013, 19:43
В началото и аз подхождах с насмешка, но вече минава трета година и някак си не ми е забавно... :)
Бой, бой, бой и само бой за него. Друго няма да го оправи според мен. Ама як бой, да има кръв. Да разбере, че вече не може да си позволява да се ебава с теб и да те тормози . . .

siiska
08-28-2013, 02:42
Имах подобен проблем, но с човек не от български произход а даже от друга държава. За мое щастие той престана след като си направих нови профили навсякъде и си преинсталирах компютъра който той /ест/ беше набъкал с вируси... Смених си и телефонния номер, но той поне не ми знаеше адреса... разбирам сигурно е ужасно да живееш с мисълта, че на тоя баламурник може да му прещрака нещо да дойде до вас, така че в случая може би единственото решение е да се преместиш, но заради едно тъпо копеле да започваш наново не си заслужава. В такъв случай съм на мнението на другите форумци по-добре го сплаши с бой или спри да му обръщаш внимание.
В тая тъпа държава със съд и полиция нищо няма да стане...

Dannie96
08-28-2013, 18:23
Смени си номера, направи си нови профили навсякъде. Не мисля, че боят ще помогне в случая. Само може да се озлоби още повече. Иначе за всеки случай може да се запишеш на курс по самозащита или нещо подобно. Искай ограничителна заповед и така.

nuance
08-28-2013, 20:23
Ще сменям адреса си съвсем скоро. Родители ми си остават на същия адрес обаче. Понеже са отправяни заплахи и срещу тях и не желая да бъдат притеснявани излишно се чудех дали ще е уместно просто да спомена публично в някой от профилите си, че си сменям адреса, без да споменавам къде точно отивам. Просто, за да знае въпросния гнусен тип, че не може повече да ме намери на досегашния ми адрес.

nuance
08-28-2013, 20:24
Относно самозащитата- мисля да си закупя хладно оръжие.

Cloud9
08-29-2013, 06:47
Полицията няма как да помогне в този случай.Могат само при следващо нарушаване на забраната да го приберат за 24 или 48 часа и това е.Осъди го.Не му мисли.Запази всички доказателства за тормоза, който ти е причинил.Делата са дълги и скъпи,но вероятността да го осъдиш е голяма. Виждам че си интелигентна и осъзнаващ много добре ситуацията. Една приятелка 3 пъти подаде жалби срещу подобен маниак и накрая издейства ограничителна заповед. Смени си номера, дори телефона ако трябва.Не вдигай на непознати номера,нека само най-близките ти знаят този номер.Спри да използваш фейсбук и други места, където имаш профили поне за година.И фалшив да имаш пак ще те намери.Спри да му обръщаш внимание и той ще спре.Успех,мила!

DarkRaven
08-31-2013, 08:56
Полицията едва ли ще помогне. Освен всичко друго, (ако не ме лъже паметта) самият закон ги ограничава. Игнорирай го този тип поне на пръв поглед, но си имай едно на ум. Този свят е пълен със всякакви извратеняци... Най - добре както казаха другите смени профилите си и изтри старите. Добре е също, да избягваш да качваш снимки във Фейсбука и за свръзка ползвай основно скайп или мобилен телефон. Добре е да избягвай и да вдигаш на непознати номера, щом не си ги записала вероятно не искаш да разговаряш с тях. Не добавяй всичките си приятели наведнъж във фейса ако държиш на социалната мрежа, ще се усети ако профила ти изчезне, но всичките ти приятели изведнъж се сприятелят с някой друг общ приятел (поне аз бих се усетил). Найстина може да споменеш, че сменяваш адреса си. Лошото е, че той може да научи и новия адрес, но това винаги има риск да се случи. Ако не си казала на родителите си, тук честно казано не знам как точно да подходиш. До някъде е добре да знаят ако наистина ги грози заплаха, а от друга страна ако всичко е само вятър работа наистина ще се притесняват излишно. Въпросният тип ми напомня на някакво депресарче, избиващо на комплекси, предпочита да те тормози в интернет и от далечен град - вероятно е страхлив, с малко или почти никакви социални контакти - вероятната причина за депресията му, явно не може да приеме раздялата, отчаян е... Или пък е просто психопат (всъщност той пак си е психопат де). Може и просто да е садист и да обича да гледа как другите страдат... Все пак не го познавам, пък и почти нищо не знам за него (почти нищо ако брой това което си писала), за да му правя какъвто и да е психологически профил. Хладното оръжие (предполагам нож) за което спомена ми звучи като добра идея. Човек никога не знае... И да! В Краен случай ако нищо друго не помага, няколко счупени кости и вътрешни кръвоизлива могат да свършат чудеса. :D

nuance
08-31-2013, 18:05
Въпросният тип наистина е жалка твар, която рядко излиза от тях. На 23 е, живее с родителите си, не работи и свободното си време (тоест целия си ден) явно прекарва в създаване на милиарди регистрации и регистрациики, от които да ми следи личния живот. Не мисля, че изобщо има някакви приятели в града си. Последно ме видя наживо преди година на Sofia Rocks, обърна се и се скри, само и само, за да може 2 часа по късно да ми напише, скрит зад компютъра ЕСТЕСТВЕНО, как щял да пребие приятелите ми. Комплекси има много, но има и защо, имайки предвид външния му вид, липсващият му умствен капацитет и всякаквата липса на възпитание и елементарна човещина. Всичко, което описвам звучи жалко и смехотворно, но все пак бих желала да избегна момента, в който този дрисък ще събере дори малкото останало му достойнсво и смелост и ще опита реално да направи нещо от нещата, които е заплашвал, че ще направи. Пък и бих искала да съм свободна да споделям каквото пожелая в интернет, без постоянно да мисля, че някой си в Царево ежедневно проверява всиките ми профили. За момента напредък по случая почти няма, опитвам се да намеря телефона на родителите на този малоумник, защото живее под техния покрив и е редно да знаят какви ги върши и говори. Успях да издиря брат му (правих се на детектив тези дни) и ще говоря и с него. Намерих и познат на приятеля ми, който е следовател.

Otis_Driftwood
08-31-2013, 19:32
Че кое му е смешното на едноседмичния бебешки труп?
Освен изражението му, де.

Дори и изражението му не е смешно.

http://prikachi.com/images/718/6508718f.jpg

> inb4 butthurt
> inb4 bann

VenaeCavae
08-31-2013, 20:11
^
:lol:
Къде ги намираш такива?

Vladislav Hellsing
08-31-2013, 20:54
В ИНТЕРНЕТ!

nuance
09-01-2013, 07:50
Да, в интернет герои всякакви.

DarkRaven
09-01-2013, 11:53
Въпросният тип наистина е жалка твар, която рядко излиза от тях. На 23 е, живее с родителите си, не работи и свободното си време (тоест целия си ден) явно прекарва в създаване на милиарди регистрации и регистрациики, от които да ми следи личния живот. Не мисля, че изобщо има някакви приятели в града си. Последно ме видя наживо преди година на Sofia Rocks, обърна се и се скри, само и само, за да може 2 часа по късно да ми напише, скрит зад компютъра ЕСТЕСТВЕНО, как щял да пребие приятелите ми. Комплекси има много, но има и защо, имайки предвид външния му вид, липсващият му умствен капацитет и всякаквата липса на възпитание и елементарна човещина. Всичко, което описвам звучи жалко и смехотворно, но все пак бих желала да избегна момента, в който този дрисък ще събере дори малкото останало му достойнсво и смелост и ще опита реално да направи нещо от нещата, които е заплашвал, че ще направи. Пък и бих искала да съм свободна да споделям каквото пожелая в интернет, без постоянно да мисля, че някой си в Царево ежедневно проверява всиките ми профили. За момента напредък по случая почти няма, опитвам се да намеря телефона на родителите на този малоумник, защото живее под техния покрив и е редно да знаят какви ги върши и говори. Успях да издиря брат му (правих се на детектив тези дни) и ще говоря и с него. Намерих и познат на приятеля ми, който е следовател.

Ще ми се да му видя физиономията ако се стигне до там да го приберат. :D Та съмнявам се да направи нещо поне до момента в който не превърти напълно ( ако това вече не се случило, вероятно ще стане след няколко години ако продължава по същия път ). Мога даже и да си представя какви глупави заплахи е правил, хората като него по принцип има много изкривено мислене и са страшно озлобени, защото вярват, че целия свят им е виновен за това което са. Все едно. Предполагам, че нещата ще минат добре ( особено щом ще се намесва следовател ). А родителите му сигурно ще му стегнат каишката и ще го пратят на психолог, та току виж до няколко години може да е взел и да се е оправил.

baby_baby
09-03-2013, 16:12
И аз преди бях така с бившето ми гадже като го скъсах само ме тормозеше просто спрях да му дигам тела блокирах го от всякаде и засега спря да ме тормози дано спре изцяло

happy_milenitka
09-04-2013, 10:24
Много неприятно, но май наистина най-добре е да говориш с неговите близки - с родителите му и брат му. Ако някой може да му въздейства, това са хората. Дано скоро спре този тормоз :)

horacio
09-04-2013, 16:06
Съветвам те известно време да си изтриеш фейсбука поне, другите профили просто си ги смени. Въ фейсбук шанса да те намери ако си направиш нов профил е голям. Преди да го изтриеш може да напишеш, че се местиш, съмнявам се да разбере къде живееш.Полицията няма да помогне. Те за убийства и изчезнали хора не реагират кой знае колко, пък за нещо подобно.

an7raks
09-06-2013, 18:29
Дори и изражението му не е смешно.

http://prikachi.com/images/718/6508718f.jpg

> inb4 butthurt
> inb4 bann

Ее, трябва да нямаш никакво чувство за хумор, за да не ти е смешно!

istina777
01-23-2018, 21:49
подяволите

kompleksar
01-23-2018, 22:12
подяволите

Къде има дявол да го изгоня ?

istina777
01-25-2018, 06:34
Социалния експеримент на дриймлокър и тайните служби е успешен. А аз бях най-издирвирания престъпник със заслужен БАН. ужас. :D

istina777
01-25-2018, 23:17
превърнах се в изрод