PDA

View Full Version : На 15 съм,нямам цикъл и мисля ,че знам причината.



iknowyou325
08-27-2013, 22:17
Здравейте на всички!Искам да споделя моят проблем тук и ще съм ви много благодарна ,ако ми помогнете.Така, както пише в заглавието след 2 месеца ставам на 15г. и все още нямам цикъл.Като цяло аз се развивам бавно ниска съм още дори два зъба не са ми сменени.Както и да е.Но основният проблем е ,че ме АДСКИ МНОГО ме бяха наплашили с факта ,че понеже съм прекалено слаба и никога няма да ми дойде. :( В началото не обръщах внимание ,защото бях по-малка ,но сега се замислих и съм много притеснена.А аз наистина съм доста слабичка (и ниска).Висока съм 157-8см и тежа 35кг.Наистина много искам да имам цикъл , не заради това ,че искам да съм порастнала или нещо от сорта просто съм толкова изплашена..На всичкоро отгоре всичките ми приятелки имат цикъл и честно да кажа неудобно ми е да си призная пред тях.За това знаят само най-добрият ми приятел и най-добрата ми приятелка.Моля ви помогнете ми :) . Благодаря предварително ! :)

Sirona
08-27-2013, 22:51
Все още си малка, има да се развиваш спокойно. Относно въпроса ти - на всяко момиче ѝ идва по различно време, на теб явно ще ти дойде по-късно, не бива да се срамуваш от това. Все пак това е физиологичен процес, който протича по силно индивидуален начин. И не, килограмите не влияят на това. Не го приемай по грешния начин, но ще те посъветвам да прочетеш малко повече за цикъла в интернет, мисля че ще намериш полезна информация. :)

BRUNETTE,
08-27-2013, 23:28
Имам приятелки на които им дойде в 5 клас.. имам и такива, на които им дойде на 15-16-17 напълно нормално е. Всяка момиче се развива различно.

Cloud9
08-28-2013, 06:55
Имам приятелки на които им дойде в 5 клас.. имам и такива, на които им дойде на 15-16-17 напълно нормално е. Всяка момиче се развива различно.

+1

На мен ми дойде в четвърти клас и е голяма наказия. На една колежка й беше дошло на 18. Това не е нещо което се контролира.Ако вече до 19 не ти е дошло си е проблем.радвай се на живота без цикъл!!!

FuCKkK13
08-28-2013, 07:00
има време да ти дойде... не е заради това,че си слаба... аз също съм слаба ( е не колкото тебе де) и нисичка - и то доста ( 152,39/40кг ) обаче ми дойде на 11
до 18-19 максимум не ти ли дойде трябва да посетиш лекар
има хора на които им идва и на по 17-18


храниш ли се нормално ?
майка ти слаба ли е като теб ? - ако е,просто можеш да я попиташ на нея кога и е дошло

shusha
08-28-2013, 07:17
късен побертет. НОрмално

CuzYouLoveMe
08-28-2013, 07:34
Здравейте на всички!Искам да споделя моят проблем тук и ще съм ви много благодарна ,ако ми помогнете.Така, както пише в заглавието след 2 месеца ставам на 15г. и все още нямам цикъл.Като цяло аз се развивам бавно ниска съм още дори два зъба не са ми сменени.Както и да е.Но основният проблем е ,че ме АДСКИ МНОГО ме бяха наплашили с факта ,че понеже съм прекалено слаба и никога няма да ми дойде. :( В началото не обръщах внимание ,защото бях по-малка ,но сега се замислих и съм много притеснена.А аз наистина съм доста слабичка (и ниска).Висока съм 157-8см и тежа 35кг.Наистина много искам да имам цикъл , не заради това ,че искам да съм порастнала или нещо от сорта просто съм толкова изплашена..На всичкоро отгоре всичките ми приятелки имат цикъл и честно да кажа неудобно ми е да си призная пред тях.За това знаят само най-добрият ми приятел и най-добрата ми приятелка.Моля ви помогнете ми :) . Благодаря предварително ! :)

Ако не ти дойде до 1 година по - добре отиди на лекар, но засега е нормално да нямаш.Радвай се, че още не ти е дошло. :)
Познавам момичета, на които им дойде във втори - трети клас и такива, на които им дойде на 19 години.Просто всеки е различен.На мен пък ми дойде в шести клас.

marilyn
08-28-2013, 13:48
Може и да е заради това, че си слаба, но може и да не е. На някои им идва по-късно, на мен ми дойде в 4ти клас и не е кой знае какво щастие, да ти кажа.
Иначе ако се храниш пълноценно и нормално, ако не спазваш строги диети и тн.. не би трябвало да е заради теглото.

siiska
08-28-2013, 15:06
Няма за какво да се притесняваш, някои се развиват по-бързо други по-бавно. А до килограмите съвсем няма от какво да се притесняваш на твоите години бях 158- 37 килограма, но ми беше дошло на 13. Така, че това че си слаба съвсем не означава , че няма да ти дойде камоли НИКОГА... глупости.. Вече ако не ти е дошло до 2 години отиди на лекар. До тогава мисля, че няма от какво да се притесняваш радвай се, че не се гърчиш всеки месец в болки за сега хахаха :))

Meonesssss
08-28-2013, 15:28
На всеки му идва по различно време. На мен ми дойде 4 клас, а на едно момиче и е дошло на 17 , така че общо взето, няма от какво да се притеснявам .. :) Пък и мен изобщо нищо не ме бoли, пък някой се гърчат като червеи :D :D
+ това след като ти дой, може да не ти идва няколко месеца и чак тогава да ти дойде, защото в началото цикалът е колеблив !! :)

mlf
08-28-2013, 20:39
Спокойно мила .. Просто ще ти дойде по- късно, което е и по - добре ... :)
А ти е подготви за това като имаш с теб превръзки и мокри кърпи по всяко време :)

tedka soletka
08-30-2013, 07:47
Всеки се развива различно. Явно се развиваш по-бавно, но не се притеснявай- и твоят ден ще настъпи. На мен ми дойде на 11 и това си е голямо наказание. Ако не ти дойде до другата година, отиди на лекар. :)

aniezina
08-30-2013, 14:31
Това с цикъла го изяснихме, обаче теглото ти ужасно ме притеснява. Аз съм 158 см, на тази височина съм сила най-малко 49 кг и бях ...абе на границата на кльощаво, а ти с твоите 35 кг... брат ми е на 11 и е 34 кг. Не мисля, че теглото ти е особено здравословно.

Marshmallow
09-01-2013, 20:22
Засега няма от какво да се притесняваш, може да ти дойдеш на 16-17-18 имам прителки на които им дойде на 18. Теглото ти наистина е притеснително и е възможно да повлияе на цикъла.

asdfghjkfsdgfrghjk
09-01-2013, 20:30
радвай се че си без цикъл, много мъчно е с него
п.п. само да вметна, че ако си мъж няма да дойде, освен ако не си направиш операция, но тя е много скъпа

TrollFaace1
09-01-2013, 20:34
има време да ти дойде... не е заради това,че си слаба... аз също съм слаба ( е не колкото тебе де) и нисичка - и то доста ( 152,39/40кг ) обаче ми дойде на 11
до 18-19 максимум не ти ли дойде трябва да посетиш лекар
има хора на които им идва и на по 17-18


храниш ли се нормално ?
майка ти слаба ли е като теб ? - ако е,просто можеш да я попиташ на нея кога и е дошло

Ти си направо анорексичка е :D

tori
09-03-2013, 07:20
Ти си направо анорексичка е :D
Анорексията е диагноза. Ако момичето се храни нормално и няма някакви поведенчески изменения, то тя не е анорексичка.
Авторке, не се шашкай, и твойто време ще дойде.

danka__
09-13-2013, 09:58
Не ти идва, защото си едва прекалено слаба!!!

sara123
09-30-2013, 15:04
+1

На мен ми дойде в четвърти клас и е голяма наказия. На една колежка й беше дошло на 18. Това не е нещо което се контролира.Ако вече до 19 не ти е дошло си е проблем.радвай се на живота без цикъл!!!
Наистина радвай се, че нямаш цикъл все още. Всеки се развива различно. На мен ми дойде в началото на осми клас :)

C0oKieS
09-30-2013, 15:38
питай майка си кога и е дошло може и на нея да и е дошло късно , носи 2,3 превръзки с теб на училище ,
всеки се развива различно има време да ти дойде на мен ми дойде в 6ти клас на 13 г