PDA

View Full Version : Как да се събудим лесно и ефективно?



M37_Unseen
08-28-2013, 04:09
Много хора, тласкани от различни причини, вземат решение да спрат да пият кафе.До тук добре, но привикнали да се събуждат с чашката кафе, те не могат да се разбудят бързо и ефективно.Главоболието, често е спътник на отказалите кафето.С какво вие заменяте кафето или с какво бихте го заменили, ако трябваше?

fatcat
08-28-2013, 08:06
няма такова нещо, с което да се замени кафето.
- - - - -
моля посетете www.iskampak.com

ameli
08-28-2013, 09:43
Чай

mlf
08-28-2013, 10:11
Некафе 3 в 1 е просто част от моя ден .. особено като съм на у-ще .. иначе съм труп

marilyn
08-28-2013, 13:46
Защо да го заменяш? Кафето е полезно, ако не се прекалява. Чела съм някакви статии, предпазвало от някои болести, ако се приема разумно.
Аз не искам да спирам да пия кафе, много ми е добре. Друг е въпросът, че аз прекалявам и го знам.

Не мисля, че има с какво да заместиш кафето, с чай, може би, но вкуса и усещането си е съвсем различно от това да пиеш чай и кафе.

ADMIRALKA14
08-28-2013, 13:52
Много хора са ми обяснявали как поради еди-какви си здравословни причини не им е позволено да пият кафе и го заместват с нещо наречено "цикория", ако искаш проучи го и виж дали става за теб.

DarkTemplar
08-28-2013, 14:28
Най-доброто и качествено събуждане е със свирка.

misha.rooney
08-28-2013, 14:55
Една кофа ледена вода в/у главата :D :D

DrSmurph
08-28-2013, 23:25
Водата действа по същият начин след 3-тия ден. Дали ще е студена или топла - ефекта е абсолютно същия.
:)

HollyGolightly
08-29-2013, 00:56
Кафе не пия, ставам час и половина по-рано, ако е хубаво времето ходя и тичам, след това един душ и нямам никакви проблеми.

NissaN
09-23-2013, 17:21
Ставаш и правиш една тренировка и си готов при мен това работи.

draid
09-24-2013, 10:56
Гледам тук разни философи обясняват как чая не помагал. Я вземете се образовайте малко за черният чай, че и за зеления и колко по-полезни са те от кафето. Кафето не е някаква чудотворна напитка без която не може да се събудиш, рядко пия кафе и никога не ми е било необходимо такова за да се събуждам. Да не говорим, че кафето има и доста вредни влияния върху организма. Най-доброто събуждане би било сутрешна разходка/тичане и душ след това, а не цигара и кафе.

seek&destroy
09-24-2013, 19:41
Като малка ми беше много интересно защо мама и баба всяка сутрин като станат пият кафе? Какво му харесват на тва горчиво гадно кафе, че даже им доставя и удоволствие да го пият? След години и аз започнах да пия кафе, не знам защо. Не оказва влияние на състоянието ми. Не ми е вкусно. Пия, когато излизам на т.н " на кафе", в нас мнооого рядко бих си направила, всъщност не мога да твърдя че пия кафе, поне не често. Както се казва "От дъжд на вятър". И без кафе ще стана и без него деня ще ми тръгне, но някак по-красиво е да те чака с цигарка .. е така.
Таа след толкова години все още ми е чудно какво кара хората да го правят. Има ли някакъв вид пристрастяване, или пък е навик/нагласа, или просто така е прието по света. Хмм хмм ..

qhnalametlata
10-08-2013, 17:49
Като малка ми беше много интересно защо мама и баба всяка сутрин като станат пият кафе? Какво му харесват на тва горчиво гадно кафе, че даже им доставя и удоволствие да го пият? След години и аз започнах да пия кафе, не знам защо. Не оказва влияние на състоянието ми. Не ми е вкусно. Пия, когато излизам на т.н " на кафе", в нас мнооого рядко бих си направила, всъщност не мога да твърдя че пия кафе, поне не често. Както се казва "От дъжд на вятър". И без кафе ще стана и без него деня ще ми тръгне, но някак по-красиво е да те чака с цигарка .. е така.
Таа след толкова години все още ми е чудно какво кара хората да го правят. Има ли някакъв вид пристрастяване, или пък е навик/нагласа, или просто така е прието по света. Хмм хмм ..

Кофеиномания му викат на това :))) в комбинация с никотиномания (всъщност пушачите се пристрастяват не точно към никотина, а към едни други съставки в цигарите, които са къде-къде по-вредни.
Докато към теина в зеления чай не се получава привикване.