PDA

View Full Version : ужасна коса ;xxx help



Dqvolchetooo
08-28-2013, 18:47
Здравейте! Косата ми е права, но от известно време, като се подстригах на степени и ми стана нещо, като на чупки!!! Ужасна е, може да се подстрижа на черта, но ще ми стане много къса, а и не искам все да я минавам през пресата!! Може ли да ми кажете някакви лесни начини за изправяне или пък да ми кажете някакви хубави подстрижки, тъй като чертата вече сигурно е демоде! Ще съм ви много благодарна ;)

mimijessi
08-28-2013, 20:58
Давай на черта и чакай да порасне.. :)

marilyn
08-28-2013, 21:06
Ако ти отива, карето не е зле.
Досадните пластове се махат много трудно, още страдам от това, но нямаше как да се подстрижа и да я направя равна.

strawberry88
08-28-2013, 21:33
Защо пък чертата да е демоде?

Desincet0
08-28-2013, 21:41
Преди и aз бях нa степени... aх тези степени... още се чудя с кaкъв aкъл съм ги прaвелa... Тa тaкa де и aз се постригaх нa чертa .... вярно стaнa достa късa, но след време порaстнa (aко искaш дa порaстне по бързо имa и други теми тук ) ! Просто си я изрaвни и недей повтaря същaтa грешкa ;)

Dqvolchetooo
08-28-2013, 21:53
Преди и aз бях нa степени... aх тези степени... още се чудя с кaкъв aкъл съм ги прaвелa... Тa тaкa де и aз се постригaх нa чертa .... вярно стaнa достa късa, но след време порaстнa (aко искaш дa порaстне по бързо имa и други теми тук ) ! Просто си я изрaвни и недей повтaря същaтa грешкa ;)

:)

tori
08-29-2013, 09:31
Не разбирам защо толкова ги мразите тези стъпала. Аз лично съм на такива и си се кефя. Наскоро се подстригах - преди около 3 месеца и мойта също от тогава почна да се начупва, но аз е радвам на чуплива коса. Мен не ми пречат стъпалата щото аз не си правя разни плитки и други.
Авторке, черта и чакаш да порасне.

marilyn
08-29-2013, 09:42
Не разбирам защо толкова ги мразите тези стъпала. Аз лично съм на такива и си се кефя. Наскоро се подстригах - преди около 3 месеца и мойта също от тогава почна да се начупва, но аз е радвам на чуплива коса. Мен не ми пречат стъпалата щото аз не си правя разни плитки и други.
Авторке, черта и чакаш да порасне.

Ама то в стъпалата няма лошо, просто зависи от косата. Имам една приятелка с коса, която няма обем, склонна към омазняване, права с тънък косъм. Тя откакто се направи на етажи изглежда много по-добре и на мен ми харесва много. Но моята коса... реших преди много време да я направя на етажи с идеята да се обнови косата, да не ми е толкова топло лятото и да не ми е толкова обемна. Леле... няма такава грешка... изглеждаше супер зле, не стоеше на никъде. А не исках всеки ден да я горя, ако я изправяш ок, но ако не... чуплива, бухнала някаква... много зле стоеше. Сега поне попорасна вече и е в пъти по-добре. Така че зависи от косата.

Lanator
08-29-2013, 17:29
Относно стъпалата(пластовете),зави и каква е по принцип косата,т.е. дали е права,или е къдрава.

При правите коси не е задължително да си на платове,а и зависи дали ти отива.А на черта спокойно можеш да се подстрижеш,както и на каре.

При къдравите коси е точно обратното-задължително е косата да е на пластове,иначе става една безформена,поне при мен.Това го знам не само от личен опит,също го пише тук: http://www.zajenata.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B8%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-news2261.html .

Anastasiq5910
08-29-2013, 18:58
ако ти отива с къса коса се пострижина черта , а ако не използвай някакви маски за по бърз растеж

LadyTerrible
09-03-2013, 11:58
И аз бях на етажи като малка,още помня колко ме нервираше,че не мога да си връзвам косата без да ми падат кичури от най-късия етаж,побеснявах. :D В моя случай,лично,не съм правила нищо особено,изчаках я да порастне просто.Ако не искаш да я режеш,не мисля,че има какво да направиш,освен да я чакаш да израсте или да я изправяш.Чувала съм за някакви кремове за изправяне,мои познати са много доволни от тях,но не мога да ти кажа марка,попитай в някоя дрогерия или аптека.

Ninitoo
09-04-2013, 11:07
Позната грешка. Единственото решение е черта, но ако не искаш да ти е много къса косата постепенно си ги изравнявай. Примерно първо си изравни последните етажи, като порастне още малко изравни още един етаж и така. Междувременно можеш да си правиш маска с тривитаминол за малко по-бърз растеж на косата, а и самата тя ще изглежда много по-добре.
За изправяне без горене на косата ... в момента се сещам за един начин. Увиваш си косата около главата и я прихващаш с фибички - знам, звучи странно, но в повечето случаи се получава. Или пък да я сушиш с кръгла четка, да я навиеш с големи ролки ... има най-различни алтернативи потърси из гугъла.

Hidayet
09-05-2013, 15:43
И аз бях на етажи и съм с права коса като теб. Откакто тогава се реших да се подстрижа на етажи и на мен косата започна да ми се начупва - нещо, което никога не е било. Аз имам коса, точно каквато Мерилин описа и после всички, които ме видяха с новата прическа ми казаха, че така ми е по добре, но аз пак не бях удовлетворена. Сега друга фризьорка ме подстрига уж пак на етажи, ама не така че горе да имаш много коса, а надолу да си като проскубана, ами представи си все едно до средата на косата по диагонал и така и с другата страна, та сега косата ми най-долу е във формата на триъгълник. Едва ли придоби представа :D. Аз отначало много се ядосах, защото ми отряза бая коса, но сега съм убедена, че така е по-добре. Иначе единият вариант е да ти изравняват етажите един по един, другият да отидеш да те подстрижат на черта. :)

sunshine :**
09-05-2013, 15:59
давай на черта и може с ролки или плитки да си я къдриш, на къса коса отиват букли :) или пък с пяна да си дооправяш и т.н.

kaRamella
09-07-2013, 04:18
Кака ми и една от приятелките ми имаха най-правата коса , която бях виждала. Жива магистрала . Но и двете се подстригаха на етажи, филиране, глупости и познай - и на двете им се начупи ужасно . Хвърчи отсвсякъде, трудно се изправя. Не използваш ли сешоар - си седи полу-къдрава полу права ( аз и викам умряла ;д ). Много е гадно. Ето защо съм се спряла на черта ( която въобще не е демоде) и си се харесвам така. Моят съвет : Остави я да порасне и с времето я изравнявай до последния пласт. Ще видиш , че ще се оправи :)

lalala___
09-21-2013, 21:01
Подстригвай само долния пласт докато не се изравни ... преди 4 години бях на черта косата ми порасна и искаx просто да ми я изравнят , нo некадърния фризьор ми каза , че неможело и ме подстрижа на степени (най-горния пласт беше 4 пръста къс) продължих да ходя на фризьор и исках лека полека да ми изравнят косата (нямаше никакъв ефект). От 2 години се подстригвам сама (тей като доста си разбирам от фризьорство) и ми останаха още 2 пласта за махане (happy) ...... тa за твоята коса трябва да си намериш наистина добър фризьор