PDA

View Full Version : Дойде ми за първи път



gabi22
08-28-2013, 19:47
здр,дойде ми за 1-ви път на 13 август, та исках да помоля за съвети, от сорта на ако се изцапам в училище, как да не се забележи и мда след това се появи бял секрет по бикините ми, нормално ли е това бяло е и мокри бикини те ми, моля ви за съвет.Благодаря предварително и да, как да разбера кога ще ми дойде за 2-ри път.На 12 съм, измежду другото.
Благодаряяяяяяяяяяяяяяяяя яяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя яяяяяяяяяяяяяяя!!!

sweetmony
08-28-2013, 19:53
Здравей! Първо искам да ти кажа честито превърнала си се в жена! В училище трябва да си много внимателна, ходи често до тоалетна и мисля, че няма да има проблем. А ако се изцапаш отиди до мед. сестра или до учителката ти, те ще ти помогнат. Относно това течение е нормално, просто си слагай леки ежедневни докато мине. Отначало ще ти е непостоянен може да го очакваш по всяко време. Попринцип идва през 28 дни. Вземи си календар и си отбелязвай. И общо взето е това..

mlf
08-28-2013, 20:32
Честито като За начало .. Тив ече си госпожица :)
Цикалът ти е нормално да е между 3-8 дни и да те кара между 25-31 дни.
Преди да ти дойде може да го усетиш с болки в кръста, гърдите .. Може да си малко по- нервна + в началото на всеки цикъл и в края му ще е нормално да имаш бяло течение.
При първото и последното изхвърляне на кръв от орг. Ти е нормално кръвта да е кафява (за1 цикъл).
Когато си в цикъл и си на у-ще си сменяй превръзката на 2 часа, а не на 4-както е нормално да праеиш през другото време.
+ дръж на ниво личната си хигиена в у-ще .. Мий си ръцете преди вяка смяна на превръзка и след и се трий с мокри кърпи там долу.
+ ходи си черни панталони , че ако има гаф да не се вижда :)
Успех и не се притеснявай и питай и майка си :)

gabi22
08-29-2013, 10:44
Много ви благодаря за съветите!!!

gabi22
08-29-2013, 10:46
Майка ми ми подари календарче и си записвам.Благодаря ви

aleksandra74
09-07-2013, 19:40
И аз се радвах на първия ми цикъл, но после го намразих страаашно много, заради болките. Иначе не ми пречи като цяло си ползвам тампони :D

draid
09-08-2013, 20:22
Три неща ще кажа:
1.Тия въпроси обикновено се задават към родителското тяло от женски пол сиреч майка ти.
2.Не виждам защо си толкова радостна, след като много скоро ще проклинаш тия дни от месеца, ама хайде дете си още.
3.Само на мен ли ми се струва глупаво да се честити такова нещо ?

FuCKkK13
09-08-2013, 20:24
Три неща ще кажа:
1.Тия въпроси обикновено се задават към родителското тяло от женски пол сиреч майка ти.
2.Не виждам защо си толкова радостна, след като много скоро ще проклинаш тия дни от месеца, ама хайде дете си още.
3.Само на мен ли ми се струва глупаво да се честити такова нещо ?

+

Meonesssss
09-08-2013, 20:28
Три неща ще кажа:
1.Тия въпроси обикновено се задават към родителското тяло от женски пол сиреч майка ти.
2.Не виждам защо си толкова радостна, след като много скоро ще проклинаш тия дни от месеца, ама хайде дете си още.
3.Само на мен ли ми се струва глупаво да се честити такова нещо ?

Ми малка е, за първи път и идва и се радва

FuCKkK13
09-08-2013, 20:36
Ми малка е, за първи път и идва и се радва

то и аз бях малка ( на 11) ама ми беше много тъжно 8-) и като ми е болезнена менструацията беше някакъв ад 8-)







добре де,айде честито щом се радва,но съм сигурна,че после ще ни псува тия дето и честитихме

Meonesssss
09-08-2013, 20:40
Мен пък нищо не ме боли, че даже и бързо минава :cool:

draid
09-08-2013, 20:44
Мен пък нищо не ме боли, че даже и бързо минава :cool:

Аха, ама ако го нямаше щеше да е по-добре нали ? Дори само разправията е достатъчна, за да съжалява. Да не говорим, че имам приятелки дето го страдат много, а една колежка първите 2 дни изобщо не може да прави нищо от болки.

Meonesssss
09-08-2013, 20:47
Аха, ама ако го нямаше щеше да е по-добре нали ? Дори само разправията е достатъчна, за да съжалява. Да не говорим, че имам приятелки дето го страдат много, а една колежка първите 2 дни изобщо не може да прави нищо от болки.

Имат шибан късмет ... Аз се радвам, че съм си добре :lol:

FuCKkK13
09-08-2013, 20:48
Аха, ама ако го нямаше щеше да е по-добре нали ? Дори само разправията е достатъчна, за да съжалява. Да не говорим, че имам приятелки дето го страдат много, а една колежка първите 2 дни изобщо не може да прави нищо от болки.

да,говори така щото е късметлийка ... аз също не мога,защото всичко ми се схваща от болки и кръста и корема,преди пиех доста силни хапчета и ми се е случвало на училище да не мога да отида

aleksandra74
09-09-2013, 01:54
Три неща ще кажа:
1.Тия въпроси обикновено се задават към родителското тяло от женски пол сиреч майка ти.
2.Не виждам защо си толкова радостна, след като много скоро ще проклинаш тия дни от месеца, ама хайде дете си още.
3.Само на мен ли ми се струва глупаво да се честити такова нещо ?
++

tHe_COolEst_GIrl
09-15-2013, 11:36
Честито! Вече ставаш жена! :) Относно темата не можеш да разбереш кога ще ти дойде за 2-ри път. В началото менструацията е нередовна и това продължава 1-2 години. Затова си вземи торбичка, кутийка или нещо друго за превръзките и си ги носи на училище или като излизаш навън. Така ще се чувстваш по-защитена :)

Lori2
09-05-2016, 11:53
gabi22 an sum na 13 i mi doide predi 5 dena ohh mnogo me boli korema i kurvq kato kran4e dano ti si po dobre.

Lilly23
12-28-2017, 18:16
На мен ми дойде за първи път на 5 декември в 6 клас. След месец станах на 12. Бях в училище, но не ме болеше, не се изцапах много и ми мина бързо! От година имах бяло течение и всичко мина добре! Само че още не съм казала на мама - тя все още си мисли, че съм дете! Е, успех!

kompleksar
12-28-2017, 18:52
Само че още не съм казала на мама - тя все още си мисли, че съм дете!

Е, ти не си ли? :razz:

Lilly23
04-22-2018, 17:06
Всъщност не ми дойде, беше просто зацапване. Но бяло течение имам от 2 години и очаквам да се случи скоро.

Necrologist
04-22-2018, 17:53
Всъщност не ми дойде, беше просто зацапване. Но бяло течение имам от 2 години и очаквам да се случи скоро.

С нетърпение ще очакваме да се похвалиш, че си станала жена.

Necrologist
04-23-2018, 17:58
Когато проникне някоя момче в нея...

Няма, няма, тя ще се пази за мен. Ние ще сключваме първия форумен брак.

Lilly23
06-14-2018, 18:26
...