PDA

View Full Version : "Приятелите" ме използват



tokiohotel4e
08-29-2013, 16:34
Здравейте казвам се Яница и съм на 15 живея в Гърция от 8 години проблема ми е че тук немогат да се намерят приятели които да не се възползват от теб. Винаги аз съм потърпевшата защото винаги когато имат проблем аз бягам за да им помогна а гокато аз испадна в такава ситуация не ми обръщат внимание. Преди 1 седмица се ми се обади едно от момичетата и ми каза че я зарязали и няма с кого да излезне аз веднага отидох при нея за да не се чувства изоставена а слет три дни когато аз и се обадих за да излезнем тя ми каза че няма време трявало да се гризи за брат си, примирих се и излезнах сама и я засякох по улиците с другите момичета много ме заболя испаднах отново в депресия това се случва много често и ме побърква вече цели 5 години страдам от депресия и посегнах на зивота си 3 пъти срязох жените си. Ако някой има същия проблем бих искала да разбера как се справя с тази ситуация.
П.С:Съжелявам за правописните грешки но не съм учила български!

JustaLittleKid
08-29-2013, 17:39
Миличка, стегни се. Само това ще ти кажа.
Животът е много повече от някакви тъпи повърхностни идиотки. Потърси си други приятелки, все някога и някъде ще се намери човек, който няма да те използва. :)
И не си режи вените, това е толкова... mainstream.

hristo99
08-30-2013, 20:46
Аз от много време карам без приятели. Просто говоря с хора, с които не съм скаран.

Meonesssss
08-30-2013, 20:57
Аз мога да ти разкажа истинска история. Бях на осем и с една приятелка Мая винаги излизахме в 4 и се чакахме пред блока (тя беше тогава на 9).. Та веднъж наобед дойде до у нас да ми каже, че няма да излезе щото щяла да ходи някъде си. Та излизам аз и я гледам с едно момиче и като отидох до нея и се развиках и й праснах един юмрук в лицето и оная кат ревна чи вика майка си и др майки наскачаха срещу мене , че не ме изкалина площадката, невъзпитана съм била, побойница. :D :D :D

Qsen_Mak.kenli
08-30-2013, 21:22
izpolzvai gi i ti :d

heartsdesire
08-30-2013, 21:37
Ами, остави го това момиче, щом не иска да излиза с теб се примири и излизай с други хора.

draid
08-30-2013, 21:41
1. Научи се да различаваш приятелите си от познатите.
2. Научи се за кои неща си заслужава да си изгубиш живота.

Qsen_Mak.kenli
08-30-2013, 21:42
napravi kato meonesssss ( opasno hlape si bila :D )

Meonesssss
08-30-2013, 21:45
napravi kato meonesssss ( opasno hlape si bila :D )

Ам малко :D :D

muhatacece
08-30-2013, 21:48
имаш страхотни приятели

tokiohotel4e
08-31-2013, 15:19
Аз мога да ти разкажа истинска история. Бях на осем и с една приятелка Мая винаги излизахме в 4 и се чакахме пред блока (тя беше тогава на 9).. Та веднъж наобед дойде до у нас да ми каже, че няма да излезе щото щяла да ходи някъде си. Та излизам аз и я гледам с едно момиче и като отидох до нея и се развиках и й праснах един юмрук в лицето и оная кат ревна чи вика майка си и др майки наскачаха срещу мене , че не ме изкалина площадката, невъзпитана съм била, побойница. :D :D :D
Lele opasna si bila triava i az da go probvam :P

~The Smile~
08-31-2013, 17:12
Аз от много време карам без приятели. Просто говоря с хора, с които не съм скаран.

Същото е и при мен.

Бях приятелка с една съученичка, която се измести в друго училище за втория срок на седми клас. Докато беше в училището, в което и аз учех, си имаше още една приятелка. Но когато се скараше с нея, веднага за мен се лепваше. На всичкото отгоре, когато беше скарана с другата си приятелка, ми казваше, че аз съм човекът, който ще остане винаги до нея и още куп мили думи ми приказваше. Но осъзнах, че всичко е било една голяма лъжа! Просто се е преструвала на моя приятелка, а аз какво ли не направих, за да се чувства добре в компанията ми, да й е приятно, да й е забавно, също така две години се опитвах да запазя приятелството си с нея, и пак не можах да й угодя.. Но след като се сдобреше с приятелката си, веднага забравяше, че съществувам!
Два пъти това лято й предлагах да излезем и двата пъти "болна съм, не мога да изляза". Това беше последното нещо, което я помолих. Щом не съм желана, няма да нахалствам.
Към авторката: ще те посъветвам да не обръщаш внимание на такива "приятели". Личи си, че не заслужават приятелството ти.

mayaaa
09-01-2013, 18:54
Добре, това е едно наистина неприятно нещо, ама айде стегни се малко и не се самосъжалявай толкова. "Животът не е сцена - не драматизирай." Явно приятелите ти са... как да го кажа по-мило.. боклуци. И все пак има много хора по света, така че спри да мислиш за самоубийство, а се замисли как да се запознаеш с нови хора. А колкото до тази твоя "приятелка", аз щях да отида при нея и да да и направя злобничка забележка, както и да й го напомня следващият път. Ако не се оставяш да те използват (което си зависи изцяло от теб) някой хора може би няма да те харесван, но поне ще те уважават. И аз съм имала проблеми с приятели, но в крайна сметка съм намерила истински хора, които няма да ме използват. И не, че са перфектни, правили са гадни неща, и аз съм правила, но сме си осъзнавали грешките и сме се поправяли.

Ou7oFmYhEaD
09-03-2013, 19:11
Авторке, ще бъда честна с теб ЖЕНСКО ПРИЯТЕЛСТВО не съществува, насочи се към мъжката половина.

BlackEyedPeas
09-03-2013, 19:30
На земята има +/- 7,000,000,000 хора, просто ти си се паднала с най-неподходящите. Винаги ги има такива, за това не й се вързвай толкова, остави я и като те вика си измисли извинение. На човек отвръщаш ли му с добро - не очаквай подобно. Заложено е в живота, малко хора биха отвърнали с това. Живота е тепърва пред теб, не се давай толкова лесно и не страдай, да си мислиш, че живота не струва заради една, която не знае къде й е мястото. Изчакай постепенно и всичко ще дойде един ден.

Котка.
09-03-2013, 19:39
Здравейте казвам се Яница и съм на 15 живея в Гърция от 8 години проблема ми е че тук немогат да се намерят приятели които да не се възползват от теб. Винаги аз съм потърпевшата защото винаги когато имат проблем аз бягам за да им помогна а гокато аз испадна в такава ситуация не ми обръщат внимание. Преди 1 седмица се ми се обади едно от момичетата и ми каза че я зарязали и няма с кого да излезне аз веднага отидох при нея за да не се чувства изоставена а слет три дни когато аз и се обадих за да излезнем тя ми каза че няма време трявало да се гризи за брат си, примирих се и излезнах сама и я засякох по улиците с другите момичета много ме заболя испаднах отново в депресия това се случва много често и ме побърква вече цели 5 години страдам от депресия и посегнах на зивота си 3 пъти срязох жените си. Ако някой има същия проблем бих искала да разбера как се справя с тази ситуация.
П.С:Съжелявам за правописните грешки но не съм учила български!

Както предполагам си разбрала това въобще не са ти истински приятели.Разбирам отлично как се чувстваш, защото и за съм попадала в същата ситуация.Препоръчвам ти да се запознаеш с нови хора, все ще намериш някого, с когото ще се разбираш.Можеш да се запишеш на някакъв спорт или език...

chupachups
09-04-2013, 09:04
Авторке, ще бъда честна с теб ЖЕНСКО ПРИЯТЕЛСТВО не съществува, насочи се към мъжката половина.

Абсолютно съм съгласна! \\:D/
Последния път когато ходих с група момичета (преди 3 год.) се скарах с едната и се сбихме :smt021 и то гадно понеже аз си бях бойна тогава :D и сега съм си де. И като почна да ме скубе, аз се ядосах и с един юмрук в личицето и и направих услуга, че и "помогнах" да и паднат двата предни зъба така и така се клатеха леко. И от тогава само с момчета и си е супер яко. Много по-забавно ми е така :)
Е... аз имам сега най-добър приятел в момента в мъжки и в женски род. Така имам винаги 2 гледни точки :)

-TheAnonymousOne-
09-05-2013, 12:59
От моя гледна точка имаш 2 възможности.
Първата - подбери си нова, по-добра компания. Разходи се. Едва ли в града ти има само 3-4 тийнейджъра. Намери някоя групичка, която да ти допада, да имате общи интереси и се запознай с тях. Прекарвай време с тях. След време няма изобщо да си спомняш, че въпросните приятелки са те зарязвали, защото няма да бъдеш с тях. Но внимавай, намери си наистина свястна компания. Просто се огледай.
Втората възможност е по-трудна според мен. Прекарвай време със семейството си и по-важното, прекарвай време с тебе самата. Свали си любимите си песни на телефона, сложи си слушалките и излез. Разхождай се безцелно, но не се самосъжалявай. Не мисли за тъжни, гадни неща, а за хубави или за неща, заслужаващи вниманието ти. Ходи из целия град, гледай хората, радвай се на природата, купи си сладолед и така. Така няма да си сама, поне няма да се чувстваш сама, ще имаш себе си. Ако пък ти се говори с някой, излез с родителите си. Никой приятел, не е по-ценен, от теб самата, повярвай. Не прави компромиси със своето състояние и настроение заради "приятели".
В краен случай, ако чак пък толкова искаш да си с тези момичета - говори с тях. Обясни им. По реакцията и следващите им действия ще разбереш дали си струва да се занимаваш с тях.
Не се режи. Няма смисъл. На 15 години си, още толкова пъти ще бъдеш разочарована, че не можеш да си представиш. Всеки минава през това рано или късно. Все пак, ако се откажеш още сега, няма да можеш да се радваш на хубавите моменти, а те са пред теб. :)

paradosou
09-07-2013, 15:16
Много е възможно да излъчваш несигурност и това да отключва у тях садистични реакции 8-). И така да е, държанието им, разбира се, никак не е оправдано, но си заслужава да се замислиш. Не си насаждай чувство за вина, всеки бърка и понякога изпраща грешни сигнали;; единственото важно е да разбереш първопричината за ситуациата и да почнеш малко по малко да я отстраняваш (никой не се променя истински с щракване на пръсти).
Как се държиш, когато се сдърпате например? Ако независимо от случката и позициите си склонна веднага да забравиш всичко и да пренебрегнеш себе си в името на мира... време е да да забравиш за отстъплението и да си изградиш нови навици. Между компромис и постоянна мекушавост има разлика, научи я, страшно полезно би ти било.
Отзовавай се, когато имат нужда от теб, показвай съпричастност, пръскай позитивизъм с шепи 8-)..., но цени и собственото си време, не бъди 'на повикване', уважавай си желанията. Ако ти предложат разходка в парка, а на теб ти се прави нещо съвършено различно, не се чувствай длъжна да приемеш. Все пак се постарай да изградиш усещане за някаква взаимност и си носи емпатията винаги в джоба ;р.
Пропуснах да отбележа, че всичко това е почти невъзможно да се случи с хората, които в момента са наоколо. Те вече имат изградено мнение за теб, ти пък пазиш кофти спомени от отделни случки... Насочи се към непознати и си опитай късмета в нова среда. Бъди усмихната, искрена (най-вече пред себе си), отстояваща мнението си и отворена към промени/всичко непознато. Останалото не зависи съвсем от теб.
:)

DoubleDMG
09-07-2013, 15:28
Начи трябва да стана гей. Поуката от тази тема - на жена доверие нямай. :D

tokiohotel4e
09-07-2013, 19:58
От моя гледна точка имаш 2 възможности.
Първата - подбери си нова, по-добра компания. Разходи се. Едва ли в града ти има само 3-4 тийнейджъра. Намери някоя групичка, която да ти допада, да имате общи интереси и се запознай с тях. Прекарвай време с тях. След време няма изобщо да си спомняш, че въпросните приятелки са те зарязвали, защото няма да бъдеш с тях. Но внимавай, намери си наистина свястна компания. Просто се огледай.
Втората възможност е по-трудна според мен. Прекарвай време със семейството си и по-важното, прекарвай време с тебе самата. Свали си любимите си песни на телефона, сложи си слушалките и излез. Разхождай се безцелно, но не се самосъжалявай. Не мисли за тъжни, гадни неща, а за хубави или за неща, заслужаващи вниманието ти. Ходи из целия град, гледай хората, радвай се на природата, купи си сладолед и така. Така няма да си сама, поне няма да се чувстваш сама, ще имаш себе си. Ако пък ти се говори с някой, излез с родителите си. Никой приятел, не е по-ценен, от теб самата, повярвай. Не прави компромиси със своето състояние и настроение заради "приятели".
В краен случай, ако чак пък толкова искаш да си с тези момичета - говори с тях. Обясни им. По реакцията и следващите им действия ще разбереш дали си струва да се занимаваш с тях.
Не се режи. Няма смисъл. На 15 години си, още толкова пъти ще бъдеш разочарована, че не можеш да си представиш. Всеки минава през това рано или късно. Все пак, ако се откажеш още сега, няма да можеш да се радваш на хубавите моменти, а те са пред теб. :)

Da no az nemoga da govoriq s maika si zashtoto me prashta podiavolite kreshti mi za vsichko a bashta mi izopshto ne me zabeliazva

MaybachMusicGroup
09-07-2013, 20:23
А как е времето в Гърция?

Жълто
09-07-2013, 22:15
Еми много просто, определи на кои хора не си заслужава да правиш услуги и не прави, за да не те тъпчат.

SHPAIdURmeN
09-08-2013, 11:26
Споко е подметка :D

"На грък гръб не се обръща" та ти си за това си патиш :D

NissaN
10-08-2013, 11:16
Дружи с хора който те уважават.

magneticfields
10-08-2013, 17:22
В днешно време всеки гледа да извлече полза от теб, за съжаление. Много трудно се намира човек, на когото да можеш да разчиташ. Свиквай! Просто не се предоверявай на хората и разчитай единствено на себе си. Не случайно има една поговока- "На вълка му е дебел вратът, защото си върши всичко сам!'. ;)

CoNviCt
10-08-2013, 19:00
Не си режете жените!

crazy_mofo
10-08-2013, 19:17
Аз нямам най-добра приятелка или нещо подобно имам само нещо като приятели и познати.. Винаги са ме предавали, честно казано свикнах. Разбрах, че не трябва да имам доверие на никого. Единствените ми приятели, които ме изслушват са котките ми. :D

bogitooo12
10-22-2013, 11:48
и аз съм горе долу така- смени приятелската среда намери хора които ще те ценят :)