PDA

View Full Version : Какво да правя????



justcallmeV
08-30-2013, 06:20
Окей, принципно не правя такива неща, обаче съм обзета от пълно отчаяние и.. реших да потърся помощ. Имам (или по-скоро "имах") приятел, когото обичам невероятно много. Не мога да си представя живота без него. Той обаче се държи отвратително с мен от близо година, направо ми прави животът невъзможен.
Накрая се разделихме. Имах друга връзка, но след месец се върнах при него. Мислех, че ще стане по-добре, но положението се влоши. Затова се разделихме още 2 пъти, а аз отново се вкопчвах в някой тотално неподходящ за мен, като удавник за сламка.
Преди да се разделим за предпоследен път обаче.. имах нещо като афера с негов приятел. Изневерих му, за което се мразя от дъното на душата си. Успях да го опазя в тайна... до вчера, когато той разбра. Мисля, че му е дошло до гуша от мен, а аз се чувствам ужасно виновна, но от друга страна вярвам, че той също има някаква вина, държейки се с мен като с боклук през 99% от времето. Но аз винаги го оневинявам, прехвърляйки цялата вина върху себе си. Искам да си го върна, обаче... смятам, че този път няма да успея. Обикновено се справям с такива ситуации сама, но в момента нямам нужната сила, нито пък знам какво точно трябва да направя, за да ми прости. Искам да бъде с мен отново, искам и да се промени, но най-вероятно ако се съберем и този път, ще се държи хиляда пъти по-зле с мен и ще ми го връща тъпкано всеки ден. Обаче предпочитам този ад, пред това да съм без него. Наистина съм ужасно объркана... Винаги след като се разделим, аз съм съсипана и всеки, който ми каже мила дума, съм готова да бъда с него. А с неговият приятел... Не исках да става така, но бях ужасно уязвима в този момент, бяха ми се случили отвратителни неща, а моят приятел нехаеше, както винаги. Онзи се възползва от ситуацията и с две мили думи успя да ме придума да имаме нещо като "тайна връзка". Искам си моят приятел, с всичките му недостатъци. Не искам да се разделяме отново...

bambinkataaa
08-30-2013, 06:59
Преди да се разделим за предпоследен път обаче.. имах нещо като афера с негов приятел. Изневерих му, за което се мразя от дъното на душата си. Успях да го опазя в тайна... до вчера, когато той разбра. Мисля, че му е дошло до гуша от мен, а аз се чувствам ужасно виновна, но от друга страна вярвам, че той също има някаква вина, държейки се с мен като с боклук през 99% от времето.
А с неговият приятел... Не исках да става така, но бях ужасно уязвима в този момент, бяха ми се случили отвратителни неща, а моят приятел нехаеше, както винаги. Онзи се възползва от ситуацията и с две мили думи успя да ме придума да имаме нещо като "тайна връзка". Искам си моят приятел, с всичките му недостатъци. Не искам да се разделяме отново...

Maцка, много ти е голям филмът, да ти кажа честно. Ако си обичаше приятеля каквото и да ставаше нямаше да погледнеш друго момче, пък камоли да искаш да имаш и тайни връзки. Повече от половин година съм разделена с приятеля ми , едва преди месец успях да погледна друго момче. Това дали ще ти прости .. съмнявам се - не се прощава с приятел изневяра , не знам дали си го чувала това. Толкова ли свършиха момчетата, че се хвана с негов приятел ..

justcallmeV
08-30-2013, 07:07
Бях глупава, а мина половин година от този случай. Промених се и не исках това да излиза точно сега наяве, защото осъзнах, че обичам само него, а с онова момче тогава не бяха близки.. В последствие се сближиха. А моят приятел наистина ме третираше като боклук, обвиняваше ме в какво ли не, докато аз му бях абсолютно вярна и търпях всичко, без да кажа и дума. Това не оправдава постъпката ми, но всичко е различно вече. Изпитвам ужас при мисълта да се разделим или да е с друга.. не, че няма да го простя, стига да си се върне при мен, но ще ме убие. Не знам дали ще ми прости поредната издънка, но той не иска и да чуе, че има вина за неадекватното ми поведение. Винаги съм била моногамна и съм презирала изневярата, а изневерих на единствения човек, когото съм обичала. Не ме съди твърде сурово, всеки допуска грешки...

bambinkataaa
08-30-2013, 07:15
Еми щом го изкарваш толкова черен, как той бил виновен за това , което си направила.. защо искаш да си с него? Не казвай само " обичам го " .. аз по принцип съм леко крайна , съжалявам , за мен изневярата е много голяма грешка и не знам дали бих простила, за това съм толкова кофти настроена : )) Ако се държи с теб като с боклук, защо го търпиш? А щом си стигнала до изневери, значи имаш нужда от някой друг до себе си .

justcallmeV
08-30-2013, 07:26
Трудно е за обяснение. Заедно сме от твърде много време и знам, че под студената му обвивка все още го има онова мило момче, което ми четеше приказки, когато не можех да заспя. Обвинявам себе си за промяната му, въпреки че никога не е само единия виновен. Не само го обичам, той е част от мен, от семейството ми дори. Досега съм си споделяла целият живот с него, нямам друг близък човек, а честно казано не искам и да имам. Колкото и неща да ми причини, аз винаги ще го оневинявам. Не знам кой е по-виновен - той, който ме тъпче психически или аз, която постоянно си хващам разни идиоти да ме разсейват. Не искам да повярвам, че не сме един за друг. Чаках го прекалено много време, за да се разделя с него сега, търпях му всички връзки, една от която близо 2 години, само и само за да бъде накрая с мен. Понякога имам чувството, че подсъзнателно искам да му го върна за това. Не знам. Не мога да спя, не мога да ям, нищо не мога да правя.

marilyn
08-30-2013, 07:35
Ти си много зле. Ясно ми е, че не си пуснала темата за да ти казваме това, но е така. Ти съзнаваш ли как звучи темата ти, като я четеш отстрани? От една година приятеля ти се държи зле с теб, не ти харесва това, ти търпиш, късаш с него, връщаш се, мъчно ти е, че си му изневерила и въпреки ужасното му поведение искаш пак да си с него?!?

Имам чувство, че просто си свикнала да имаш някой до себе си и ти е странно да си сама. А не трябва да е така. Остави го, за какво търпиш такова поведение? Как можеш да обичаш някой, който те тормози?

Къде ти е себеуважението?

justcallmeV
08-30-2013, 07:41
Права си, всеки ми го казва. Но той не беше такъв преди, а понякога и аз съм отвратителна. Просто... искам да си го върна, а от там нататък ще си търпя последствията от необмислените ми постъпки, но не зная как...

marilyn
08-30-2013, 07:52
Остави какъв е бил преди. Сега какъв е? Как се държи? Хубаво ли ти е с него, имаш ли спокойствие, разбирате ли се, уважава ли те?

Ти наистина... нямаш сякаш нито самочувствие, нито самоуважение.

justcallmeV
08-30-2013, 07:58
Е, как да ме уважава след всичко това. Сега е отвратителен, но той твърди, че аз съм виновна. Наистина, непоносима съм, мрънкам за всичко, избухлива съм, а и с тези глупости сега... Понякога, когато сме заедно, направо кипя от щастие, а в други моменти направо ми иде да скоча отнякъде, но е за предпочитане пред това да го няма. Просто... не мога. Ужасно съм привързана. Искам да му се извиня подобаващо за.. тази изневяра, но засега единствените ми идеи се въртят около серенада под балкона и висене пред тях, а силно се съмнявам това да е подходящото решение. Дали не е най-добре да спра да го занимавам и да го оставя да премисли нещата? Страх ме е, че ако го направя, може би никога няма да ме потърси...

marilyn
08-30-2013, 08:00
Той и преди да му изневериш ми се струва, че не те е уважавал много-много.
Ти ако толкова го обичаше и искаше да си с него, щеше ли да му изневериш?

На колко си години? Струваш ми се малка и неопитна, също така и drama queen.

justcallmeV
08-30-2013, 08:09
На 19 години съм. Не съм drama queen, всъщност никога не споделям, някак си се престраших сега, а и се крия зад някаква анонимност, по-лесно ми е така.
Всичко тръгна от там, че се познаваме от деца. Той беше свидетел на разни мои "връзки" и не можа да го преживее. От там и тръгна отвратителното му държание. Опит... нямам много, истина е.
Тогава не ми пукаше особено, но след това истински се влюбих в него. Някак си ми беше нужно това, за да осъзная, че другите силно ме отвращават. Наистина не драматизирам, просто се влюбвам така за пръв път, а да не говорим, че вече връзката ни е доста сериозна, намесени са семействата ни, до месец-2 щяхме да живеем заедно и някак си... не мога да се откажа точно сега.

marilyn
08-30-2013, 08:18
Не съм много по-голяма от теб, казвам ти го за да не мислиш, че ти говори няква леля едва ли не. :D

Просто явно и липсата ти на опит влияе. Познавате се от деца, имате си доверие и тн., разбирам. Но това, че едно време ви е било хубаво, не значи, че трябва цял живот да сте заедно. Привързала си се, приемаш това момче като неразделна част от живота ти. Живот има и без него, сигурно и по-хубав. Мислиш си, че едва ли с друг би си паснала толкова и бихте се обичали повече, но това явно не е така. Карате се, имате проблеми, явно той не се държи уважително. Защо правиш компромис със себе си?

Повечето хора вярват, че връзките не може да са идеални и все има нещо, което куца. И това намират за нормално. Но не е. Ако търсиш винаги най-доброто, това ще намираш.

Cloud9
08-30-2013, 08:19
Я се стегни и обясни всичко точно и ясно.Аз сега в тая история не разбрах кой е лошия герой.Той ли се държи с теб като с боклук /което всъщност е широко понятие/ или ти се държиш ужасно с него?! Имала си връзки преди и той се е отвратил?Че какво толкоз си правила? Той се държи студено, защото вече му е омръзнало от тебе и драмите сигурно. Не търси онова момче в него. Сега той е такъв и няма как да го върнеш. Трудно е да загърбиш толкова планове, но пък цялата ви връзка е пълна катастрофа и не виждам какво хубаво можете да изградите сега.

justcallmeV
08-30-2013, 08:21
Не, не можа да преживее, че не е първи. Може би сте прави и това е загубена кауза, колкото и да не ми се иска да го повярвам.

bitchwolf
08-30-2013, 18:41
Не съм пророчица и не мога да кажа какво ще стане с вас, ако сте заедно, но по мое мнение след всяка следваща раздяла се натрупва една тежест във връзката (или всъщност каквото там е останало от нея) и нещата се повтарят като всеки следващ път все по-тежко и по-гадно. Т.е. замисли се тва ли искаш 2 дни да сте добре, на третия не сте. Щастие? Спокойствие? Удоволствие от връзката? Помниш ли ги тия неща какви са...
Някак си ще те посъветвам да останеш сама, да загубиш малко, за да не загубиш после повече (ако ме разбираш).

Welinn
08-31-2013, 18:47
ако се съберете, няма да бъде себе си, ще търси вината у него заради това, че си му изневерила и ще се държи като абсолютно нов човек, а аз мисля, че харесваш него, а не някой непознат.

Colouring
08-31-2013, 18:58
Дори и да сте имали нещо специално и хубаво, според мен вече всичко е свършило и няма връщане назад. Ти си му изневерила - окей, съжаляваш, но това не променя факта, че се е случило. Сама казваш, че се държи през повечето време като боклук. Освен това той е разбрал за постъпката и едва ли ще ти прости някога и ще иска да сте отново заедно. Не ти ли звучи като история, чийто край е настъпил?

justcallmeV
08-31-2013, 20:00
@bitchwolf, дълбоко вярвам, че си права, а и всеки това ми повтаря... Под напрежение съм 24/7, спрях да се храня, не мога да спя.. Станала съйм 46 кг., а далеч не съм ниска. И аз вече не знам кое е правилно и кое - грешно...
@Welinn, той не е такъв, че да търси вината у себе си - според него той е безгрешен и аз съм виновна за всичко, но не мога да му обясня, че той е допуснал много грешки... Ще стане грубо и в крайна сметка пак аз ще отнеса всичко.
@Colouring, точно така звучи, но не ми се иска да го повярвам. Решихме да опитаме отново, но според мен това е загубена кауза. Ще трябва да плащам за грешката си ден след ден, а не мога да го понеса. Цялото това напрежение ме съсипва.

Colouring
08-31-2013, 20:23
Сама казваш, че е загубена кауза. Защо тогава се самоизмъчваш? Трябва да се научим да не бъдем толкова големи мазохисти. Според мен няма какво повече да черпиш от тази връзка и единственото решение е и двамата да сложите край на всичко. Естествено, че ще ти е гадно и ще ти трябва време да се отърсиш от всички глупости, но във всеки случай е по-добре от това да стоиш във връзка, която е в застой и не се вижда светлина накрая на тунела.

TrollFaace1
09-01-2013, 00:25
ти си тъп мазохист като гледам

trouble_78
09-01-2013, 11:54
След всичко , което ти е причинил пак искаш да си с него? Момиче , не си заслужава. Като ми го описваш така ми е ясно какъв човек е. На твое място не бих се събрала пак с него. Ще те нарани пак и този път може да ти дойде в повече , което е още по-зле. Може и да го обичаш , но на твое място не бих предпочела да ме нараняват така. По-добре ще си без него , повярвай ми. Всичко най-хубаво. :)

teoss
09-01-2013, 12:40
Ti si edna kurva, koqto iska da oneveni sebe si. V cqlata napisana glupost celta ti e da nqmash vina, da si svetica I da ne ti e prez putkata. Taka I ne kaza kakwa e greshkata na partniora ti? Qvno po vsqkakuv glupav nachin tursish oblekchenie tuk, da te naprawim bezgreshna I tvoq fr da e bokluka. I sled kato si vkarash filma che toi e vinoven she mojesh da go zarejish bez da te komentirat kakwa si vsushtnost. E twa ti teji che si pacha, sega razbra li?

teoss
09-01-2013, 12:42
I ne znam kakwi hora sa pisali komentari, samo gluposti vurhy gluposti. Puk to e tolko ochevidno, che me zabolq glavata.