PDA

View Full Version : Каланетика или .. ?



Minwu
08-30-2013, 21:46
Трябва да си избера спорт и се чудя дали Каланетиката е добър избор. Ако някой я е практикувал или има наблюдения от познати моля да ги сподели. Целта е сваляне на 1-2кг., стягане и най-вече Удоволствие! :)

Колебая се между нея, пешеходен туризъм (това предполагам е разходки из планините?) и спортно ориентиране ( загубване из планините? :д) - за всяко едно от тях бих била доволна на каквато и да е информация.

muhatacece
08-30-2013, 21:48
дори не знам, че има такъв спорт :D

Minwu
08-31-2013, 08:35
еми то с тоя бодибилдинг... :Д

ADMIRALKA14
08-31-2013, 08:50
Чувала съм, че каланетиката извайвала тялото, но не съм пробвала. Ако искаш пробвай пилатес подобно е и от личен опит мога да ти кажа, че е много приятно за разпускане, но като основен спорт тренирам друго.

nexttt
08-31-2013, 09:58
При спортното ориентиране се изисква от теб да намериш дадена точка по карта с помощта на компас. На всяка точка има контрола, през която трябва да минеш. Целта във всичкото това нещо е да минеш през всички контроли и да стигнеш първа ;D

Ninitoo
08-31-2013, 13:33
Каланетиката е страхотна ! Горещо ти я препоръчвам! Аз с нея свалих близо седем килограма, а и е много приятна! Пробвай, нищо няма да изгубиш! А за стягането - определено ще се стегнеш.

Minwu
08-31-2013, 14:54
Значи ще е каланектика и пешеходен туризъм.. спортното ориентиране явно не е за мен. Не обичам да съм под напрежение и на зор. :Д Нини, това е невероятен резултат! За колко време го постигна? Не, че бързам, ама ми е любопитно.. :)

muhatacece
08-31-2013, 18:59
Тренирай пред компа .. Тренираш само десния мускул на ръката ! Ако ме разбра .. :D Аз от много цъкане с дясната ръка оформих бицепс, йеах

Ninitoo
08-31-2013, 20:50
За около два месеца. На първи януари си обещах да отслабна и така започнах. От началото само се ограничих и леки упражнения. После открих каланетиката - видео урок на руски от замундата. Правех я всеки ден и резултата беше на лице. После правих какво ли не - то не беше зумба, аеробика, бягане и скачане на въже. Абе общо взето от началото на годината до днес съм свалила общо почти 14 килограма. В момента се поддържам само с йога и пилатес и съм доволна, но най-голям ефект видях от каланетиката. С нея се стягаш, сваляш килограми и ставаш по-гъвкава. Много е лесна за изпълняване, лесни упражнения, но си напрягаш всеки възможен мускул.

Stellichka
09-22-2013, 11:25
За около два месеца. На първи януари си обещах да отслабна и така започнах. От началото само се ограничих и леки упражнения. После открих каланетиката - видео урок на руски от замундата. Правех я всеки ден и резултата беше на лице. После правих какво ли не - то не беше зумба, аеробика, бягане и скачане на въже. Абе общо взето от началото на годината до днес съм свалила общо почти 14 килограма. В момента се поддържам само с йога и пилатес и съм доволна, но най-голям ефект видях от каланетиката. С нея се стягаш, сваляш килограми и ставаш по-гъвкава. Много е лесна за изпълняване, лесни упражнения, но си напрягаш всеки възможен мускул.

Ще изпратиш ли линк , да видим кои са упражненията ? :))

xantia
09-22-2013, 12:35
дори не знам, че има такъв спорт :D

И аз. :D