PDA

View Full Version : Колебание....да съм с него или не ?



byby0202
08-31-2013, 10:29
Здравейте! Пиша тази тема с надеждата да чуя различни мнения за ситуацията. Има едно момче,с което от Декември месец започнахме да се занимаваме,тръгнахме преди 3 месеца,влюбихме се и тук идва проблема-той е турчин. Родителите ми не го одобряват точно поради тази причина. А техните-ме харесват.Приятелките ми казват да го оставя,защото не виждат бъдеще в нашата връзка.Отделно,аз като почна университета,той ще е на 500 км от мен и най-много 2 пъти да се видим в месеца.Не мога да реша дали да съм с него или не,сърцето ми казва,че го обичам,но ума ми казва да го оставя.А той ме притиска да взема решение.Мислих,мислих и нищо не можах да реша.Моля ви за съвети...

Lilanda
08-31-2013, 10:39
Чакай сега, проблемът ти е, че родителите ти не го харесват, защото е турчин или че след няколко дена /предполагам говориш за тази година, не за следващата/ отиваш в университет?

Ако е първото, не разбирам защо родителите ти имат проблем с това, при положение, че го обичаш /отново предполагам/ и че сама си си го избрала. Никой не те е карал да бъдеш с него на сила.

Ако пък е второто, доста хора имат връзка от разстояние, която върви много добре. Ако си му вярна, той ти е верен, имате си доверие един на друг и т.н., не мисля, че разстоянието би било причина да се разделите.

Аз бих останала с него, ако бях на твое място. Все пак ти си знаеш. Решението е твое. ;д

marilyn
08-31-2013, 10:52
Това, че е турчин, трябва да решиш дали те притеснява. Всеки има мнение по този въпрос, аз не бих се хванала, но това е мое мнение.

Относно това, че ще се местиш за да учиш, ако нямате шанс да сте на близо, не виждам смисъл.

Lilanda
08-31-2013, 10:57
Това, че е с него не значи ли, че отдавна вече е решила дали я притеснява?

И защо да няма смисъл? Ако любовта им е достатъчно силна, не мисля, че би било проблем.

byby0202
08-31-2013, 11:00
Целия проблем идва от това,че всички ми казват да го оставя,преди да започна университета.Че там ще си намеря по-добър и че ще се забавлявам.А не ми пука,че е турчин,адски съм влюбена и знам,че и той ме обича..
Единсвения шанс да го виждам е 10 часа път с влак за 2-3 дни и после пак наобратно още толкова..
Според него можело да се виждаме и ми каза че ако го обичам,разтоянието няма да е проблем.

Lilanda
08-31-2013, 11:03
И на теб ти пука за мнението на другите, защото...?

След като си адски влюбена в него, какъв е проблемът? Остани си с него, пък времето ще покаже дали разстоянието ще ви попречи или не.

byby0202
08-31-2013, 11:05
Всички ми казват,че съм сляпа,че не виждам той,как изисква от мен да му казвам,къде ходя и какво правя,че искал да си стоя вкъщи и никъде да не ходя...просто от няколко дни не съм на себе си,виждам,че и на него му е кофти.

marilyn
08-31-2013, 11:18
Целия проблем идва от това,че всички ми казват да го оставя,преди да започна университета.Че там ще си намеря по-добър и че ще се забавлявам.А не ми пука,че е турчин,адски съм влюбена и знам,че и той ме обича..
Единсвения шанс да го виждам е 10 часа път с влак за 2-3 дни и после пак наобратно още толкова..
Според него можело да се виждаме и ми каза че ако го обичам,разтоянието няма да е проблем.


Проблем е. Това да се виждате 2 пъти в месеца за по 1 уикенд, няма да ви стига. Ще си липсвате много, ти ще си заета в университета, вероятно е да срещнеш и друго момче, което да те впечатли повече. Наслаждавай си се на първата година в унито, ще видиш колко е готино, нови хора, нов начин на живот, нови приятели, ходения насам-натам. Вероятно ще започнеш да се прибираш все по-рядко и по-рядко, забелязала съм, че живота по Студентски град, често така се отразява.

А и ти искаш ли да го виждаш рядко и през другото време да си сама?

byby0202
08-31-2013, 11:27
По принцип искам да го виждам,но ще ни е много трудно.Иначе той започна много гадно да се държи,пише ми в скайп да не го занимавам..не искал да бъде с лапе...много ме боли и ми е много гадно.Говорих сега с моя приятелка и тя ми вика по-добре,че се държи така,поне те улеснява да го оставиш.Но аз се измъчвам,от това,какво ще стане,ако съм без него или пък със него.....трудно и гадно е.....той не може да ме разбере......

NikafNqkaf
08-31-2013, 11:58
Всички ми казват,че съм сляпа,че не виждам той,как изисква от мен да му казвам,къде ходя и какво правя,че искал да си стоя вкъщи и никъде да не ходя...просто от няколко дни не съм на себе си,виждам,че и на него му е кофти.

Ако наистина ти държи сметка за това къде ходиш - няма да стане номера. Щом е тръгнал от сега с тия глупости, представи си какво ще е, като сте още по-далече един от друг. Няма смисъл. Пък и той го е осъзнал и е започнал да действа по въпроса с раздялата ви. Съветвам те да го направиш и ти.

bambinkataaa
08-31-2013, 14:04
Виж какво ще ти кажа, след като няма да имате възможност да се виждате поне според мен ще ви е много трудно и всичко е обречено. Имате пречки във връзката си и неговото отношение наистина те улеснява да го оставиш . Започването на университета ти дава възможност за един нов старт. Ще се запознаеш с нови хора , ще излизате , ще се забавлявате, възможно е да срещнеш ново момче.. и какво искаш да ми кажеш, че ти ще си седиш вкъщи когато всички други купонясват и им е готино само защото някой си на 500км от теб ти е забранил да правиш каквото и да било, че вие да не сте женени? А той вкъщи ли ще си седи през цялото време докато те няма и ще си показва носа навън 2 пъти в месеца? Айде моля ти се.. ти си свободен човек , който има възможност да си даде нов шанс и това ще е най -доброто за теб !

Tsukuda_Hiroshi
09-01-2013, 06:01
Всички ми казват,че съм сляпа,че не виждам той,как изисква от мен да му казвам,къде ходя и какво правя,че искал да си стоя вкъщи и никъде да не ходя...просто от няколко дни не съм на себе си,виждам,че и на него му е кофти.

Често става така, че околните имат по-добра видимост ;) Това, че е ТОЧНО турчин, мен би ме притеснило, ако съм момиче. Знаеш - фереджета, "няма да излизаш, ще гледаш децата" - това не би ми допаднало. Но след като си се примирила с това...
Остават вашите. Те явно мислят като мен и не искат нещо такова за дъщеря си. Все пак, аз лично винаги съм бил на мнението, че ако харесвам дадено момиче, мнението на нашите няма да е решаващо. Ако не им е приятна, няма да им я водя, но няма да я оставя. НО! Но ако на теб мама и тати смятат да ти плащат учението, значи си зависима и могат да те натиснат. "Да си ти го плаща той" - сещаш се.
Разстоянието е пречка. Имал съм подобни връзки. Дори имаше период, в който почти постоянно бях у приятелката ми в София. Пак не станаха нещата и се разделихме. Километрите пречат. Почват съмненията и мога да ти кажа, че дори и да не се разделите, на края връзката ви ще се превърне в ад.
Трябва да се замислиш обаче и за приятелите си. Ако 1 - 2 мадами ти казват, че трябва да го зарежеш, за да си хванеш някой от университета, може просто да завиждат, 'щото пича е готин. Но ако повечето ти приятели го казват, значи може би виждат нещо, което на теб ти убягва. Ако почне да ти забранява да се виждаш с твои приятели-момчета, значи работата е ясна - ограничава те и нещата тепърва ще се задълбочават.

Успех с връзката ти желая, щом си го обичаш, но аз лично не залагам големи надежди, че всичко ще е наред.

Anastasiq5910
09-01-2013, 06:25
Това, че е турчин, трябва да решиш дали те притеснява. Всеки има мнение по този въпрос, аз не бих се хванала, но това е мое мнение.

Относно това, че ще се местиш за да учиш, ако нямате шанс да сте на близо, не виждам смисъл.+

Rocknroll
09-01-2013, 14:03
Това, че е турчин, трябва да решиш дали те притеснява. Всеки има мнение по този въпрос, аз не бих се хванала, но това е мое мнение.

Относно това, че ще се местиш за да учиш, ако нямате шанс да сте на близо, не виждам смисъл.
+1

druzilla
09-01-2013, 21:15
Всички ми казват,че съм сляпа,че не виждам той,как изисква от мен да му казвам,къде ходя и какво правя,че искал да си стоя вкъщи и никъде да не ходя...просто от няколко дни не съм на себе си,виждам,че и на него му е кофти.

По-малка съм от теб,но водя връзка от разстояние.Аз съм много влюбена,изглежда,че и той също,но още докато се виждахме всеки ден той изискваше от мен постоянно да знае какво правя и не ми даваше да излизам с други момчета.Тогава беше окей,защото исках да излизам само с него.Сега обаче нямам възможност да излизам с него,а той не ми позволява да излизам и да се забавлявам с други.Явно той ти няма доверие (с основание или без) и това ще направи връзката ви много трудна,постоянно ще те подтиска.Друг фактор е и това,че се очуждавате до някъде и това също ще причини много скандали помежду ви.Казва ти че родителите нямат значение щом го обичаш,но в крайна сметка не са ли това най-важните хора за теб?Ако очакваш общо бъдеще с него,мисля че е редно да се разбира и с роднините и приятелите ти.Та моя съвет е ако толкова много го обичаш да дадеш шанс на връзката ви,но ако видиш,че много те ревнува и се опитва да те контролира,не се заблуждавай и не го оставяй да те подтиска,а се раздели с него.Все още си достатъчно млада и сега ти е времето да се забавляваш,а и също имаш достатъчно време да откриеш някой по-подходящ.

marilyn
09-02-2013, 08:18
още докато се виждахме всеки ден той изискваше от мен постоянно да знае какво правя и не ми даваше да излизам с други момчета.Тогава беше окей,защото исках да излизам само с него.Сега обаче нямам възможност да излизам с него,а той не ми позволява да излизам и да се забавлявам с други.

:shock: :shock:

И защо позволявате някой да "не ви дава да правите нещо", "да ви контролира" и тн.?

Mary_Jane_69
09-02-2013, 20:14
Ако слушаш винаги някакви хора да ти дават съвети относно твоя живот, е, евала.

HollyGolightly
09-03-2013, 01:39
Като се абстрахираш от заобикалящите те ( родителие, приятели, съседката Пенка, etc) ти самата сигурна ли си, че ще можеш да водиш такава връзка от разстояние? Освен това мислиш ли, че имате бъдеще заедно?
Аз лично мисля, че щом се колебаеш, значи не е за теб тази работа. Едно нещо или го искаш, или не, ако има място за съмнеия, по-скоро клониш към не.

edit: Чак сега прочетох, че още от сега е започнал да ти казва какво да правиш и какво не. За какво ти е такъв? Представи си след като от самото начало ти поставя условия и ултиматуми, какво ще стане след няколко месеца или година? Ще очаква от теб само да си стоиш в квартирата и да си говорите ли? По-добре по-далече от такива хора. Приятелките ти са прави.