PDA

View Full Version : Въпрос за пиърсинга



obichka
09-01-2013, 12:20
Искам да попитам тези от вас, които имат пиърсинг на веждата какви са рисковете? Някой ми каза, че може след време веждата да се смъкне надолу ;д

POLLINA
09-01-2013, 12:32
чак пък да ти се смъкне веждата... може да се скъса кожата, както при повечето пиърснги.

heartshapedbox
09-01-2013, 13:32
Няма да ти се смъкне кожата, спокойно.
Рисковете са миграция и по-голям белег.
Ако не я поддържаш добре, може да ти излезе келоид или да стане друг вид възпаление, но ако я поддържаш - няма проблем.

Lian4ety
09-01-2013, 13:50
Помисли преди да си го направиш, казвам ти го от опит. Белезите си личат и е доста гадничко след свалянето, а и поне според мен модата им мина вече. Рискове винаги има - от ниска хигиена на инструменти, некадърник ако я прави и куп други.
Аз лично си я правих в медицински кабинет, препоръчвам ти да го направиш от гледна точка на това,че всичко е стерилно. :)
Пак казвам, рискове винаги има, както и при татусите, важното е да прецениш мястото и човека, който ще ти слага пиърсинга. Успех :)

heartshapedbox
09-01-2013, 14:01
НЕ в медицински кабинет, за-дъл-жи-тел-но в пиърсинг студио!

Lian4ety
09-01-2013, 14:22
НЕ в медицински кабинет, за-дъл-жи-тел-но в пиърсинг студио!

Защо не?

POLLINA
09-01-2013, 15:52
Не ходиш да се подстригваш в хранителния магазин, нали?
В пиърсинг студиото хората са профеисоналисти в тази област.
Такива потресаващи истории съм слушала за хора, които са си слагали обеци при лекари, че направо не ми се говори.

Lian4ety
09-01-2013, 16:49
Не ходиш да се подстригваш в хранителния магазин, нали?
В пиърсинг студиото хората са профеисоналисти в тази област.
Такива потресаващи истории съм слушала за хора, които са си слагали обеци при лекари, че направо не ми се говори.

Ами не знам какво си чувала, но и двата ми пиърсинга преди бяха правени при лекар и съм нямала никакви проблеми. Инструментите се вадят от стерилизатора и се разопаковат пред мен, а в студио няма да коментирам.
В крайна сметка дадох на момичето съвет, защото аз бях доволна, изборът си остава неин.

tori
09-01-2013, 18:12
Помисли преди да си го направиш, казвам ти го от опит. Белезите си личат и е доста гадничко след свалянето, а и поне според мен модата им мина вече. Рискове винаги има - от ниска хигиена на инструменти, некадърник ако я прави и куп други.
Аз лично си я правих в медицински кабинет, препоръчвам ти да го направиш от гледна точка на това,че всичко е стерилно. :)
Пак казвам, рискове винаги има, както и при татусите, важното е да прецениш мястото и човека, който ще ти слага пиърсинга. Успех :)
Кабинет?! При най-големите некадърници относно пиърсинга?! Това, че при теб всичко е било добре, не значи, че при авторката не може да се обърка. Пиърсърите са за това, лекарите - да лекуват. Сигурно са ти казали да се промиваш със спирт, нали? Някое хубаво студио. Рисковете са миграция, келоид и друг вид инфекция. Заебаваме белезите, те са ясни.

Зайче..
09-01-2013, 18:40
Сигурно са ти казали да се промиваш със спирт, нали?

На мен ми бяха казали така в студиото, в което си пробих пъпа и аз естествено ги послушах и започна да ми забира гной.
За пиърсинг, от личен опит, препоръчвам да се пръска с оксикорд и бтв много внимавай при кой ще отидеш, защото все пак на лицето ще е кофти, ако стане някакъв гаф. :)

POLLINA
09-01-2013, 19:28
Аз също дадох на момичето съвет - да не ходи при лекар за пиърсинг :)
Къв е проблема?

Lian4ety
09-01-2013, 19:44
Сигурно са ти казали да се промиваш със спирт, нали?

Не, с физиологичен разтвор ;)


Аз също дадох на момичето съвет - да не ходи при лекар за пиърсинг :)
Къв е проблема?

Нямам проблем, казах си мнението :)

Не бързайте да се заяждате веднага..

POLLINA
09-01-2013, 19:55
Хаха, никой не се заяжда.

heartshapedbox
09-01-2013, 19:57
... а в студио няма да коментирам.

Аз пък некомпетентни изказвания няма да коментирам.
Като искате, трошете си главите, но не съветвайте и други да го правят.

tori
09-01-2013, 20:58
На мен ми бяха казали така в студиото, в което си пробих пъпа и аз естествено ги послушах и започна да ми забира гной.
За пиърсинг, от личен опит, препоръчвам да се пръска с оксикорд и бтв много внимавай при кой ще отидеш, защото все пак на лицето ще е кофти, ако стане някакъв гаф. :)
И освен оксикорта - физиологичен разтвор.

Lian4ety
09-01-2013, 22:32
Аз пък некомпетентни изказвания няма да коментирам.
Като искате, трошете си главите, но не съветвайте и други да го правят.

Смятам мнението си за достатъчно компетентно предвид факта,че съм имала 2 пиърсинга, но както и да е, разговорът стана безсмислен. Споменах го просто, защото момичето има право на избор ;)