PDA

View Full Version : Клотримазол



mishicwe
09-01-2013, 18:37
Здравейте , днес започнах да ползвам Клотримазол таблетки ( по 2 таблетки на ден) . Проблема е че явно не ги слагам както трябва (въпреки че бая навътре бутах), защото целите ми гащи стават в бяло от таблетката . Сложих си една днес на обяд , още не се е разтворила явно и постоянно пуска, не знам дали сега да слагам другата .... Някоя мацка да го е пробвала ? Да ми обесни как се слагат и имаше ли ефект ?

iibiza
09-02-2013, 20:58
Докато се разгради вътре е така.. няма как да седиш стисната и да няма нищо по гащите. И попринцип знам (а и аз като ползвах) се слагат вечер преди лягане. На обяд не ми се струва нещо правилно :d Слагай я естествено.. иначе прекъсваш лечението и няма ефект!

mishicwe
09-02-2013, 22:10
ами в листовката пише или 2 пъти на ден , или 6 вечери по една таблетка и аз избрах първото да мине по-бързо лечението ...

DrSmurph
09-03-2013, 06:11
Освен ако не е препоръчано друго, Clotrimazol вагинални таблетки се прилага както следва: по 1 таблетка два пъти дневно в продължение на 3 дни или 1 таблетка дневно в продължение на 6 - 7 дни.Таблетките трябва да се поставят дълбоко във влагалището. Лечението трябва да приключи преди настъпване на менструация!


Много е важно да спазваш прилагането на думичката - ДЪЛБОКО освен това ако не е остра инфекцията, препоръчвам ти да направиш 8 дневния кур(с) ;)

aniezina
09-03-2013, 09:25
Колкото и дълбоко да се поставят таблетките винаги част от препарата ще изтича навън, нормално е. Наистина обаче е препоръчително след поставяне да си в легнало положение възможно най-дълго, все пак гравитацията подпомага изтичането на препарата, а загубата на прекалено много от него води до нулев ефект от лечението. След като я сложиш през деня опитай се да е преди да си починеш на обяд или нещо такова. Имай предвид, че и вечер да я сложиш на сутринта пак малко от таблетката ще изтече. И да, опитвай да е възможно най-дълбоко.