PDA

View Full Version : Сестра ми ....



LudetinA55
09-02-2013, 12:05
Сестра ми е на 15. До преди месец беше прекрасно момиче, но всичко се промени. Срещна едно момче, казва се Димитър.Той е колкото мен - на 17. И тримата учим в едно и също училище. Знам какъв е от хорски приказки, бързо зарязва и "вкарва в лошия път" всяка девойка ... Той пуши, пие и какви ли още не неща. Аз съм изцяло против това и обяснявах това на сестра ми, но явно той и беше завил главата. Стана така, че почна да излиза нощем, разбира се, в началото я прикривах, но после се скарахме. Исках да зная поне къде ходи, а тя твърдеше, че нямам право да и се меся. Спрях да я прикривам, но тя започна да лъже, че ходи да спи в приятелки. Не бих казала на наще, защото и тя има за какво да ме издъни пред тях .... Случвало се е да не ходи на училище и да дава фалшиви белейки от личната лекарка, за което наще още не знаят, но ще им стане ясно ... Както и да е, виждала съм я напушена и пияна. Намирала съм цигари в чантата й. Днес сутринта докато се къпеше и звънна телефона, до преди месец, щом звъннеше моя или нейния телефон, а нас ни нямаше, другата дигаше и казваше на човека който звънни, че ни няма, общо взето познавах всички с които тя се води, както и тя тези с които аз се водя. Когато отидох видях, че и звъни Димитър, дигнах и му казах, че я няма, а той се опитваше да обясни нещо, разбрах само, че сестра ми се била променила. Това ми го казва той, причината заради която тя пропадна, ужас ! Както и да е, сложих телефона обратно в чантата и видях отстрани презервативи, някои от които използвани и пъхнати в торбичка. Исках да ми обясни и я изчаках в стаята, а тя като видя, че съм ги видяла и щом разбра, че съм дигнала на Димитър се разкрещя, че съм и влизала в личното пространство и какви ли не неща. Как можело да й пипам нещата без разрешение ( въпреки че до преди месец дори си земахме нещата без разрешение от другата, просто не ни трябваше - всичко беше общо) ... скарахме се и в яроста си я ударих. Тя се разплака и ме изгони от стаята. Както и да е, според мен е пропаднала и като я видя как ходи облечена, ми става жално чак. И за презервативите недоумявам, тя е 98 , той е 95 и са го правили ( ако е било с него) ... Чувствам се ужасно, че не казах на нашите по-рано, но нямаше как ! Сега не иска да ме вижда, защото съм я ударила. Излезе и нищо не каза. Не знам дали довечера ще се прибере, но се тревожа много за нея ... Ако някой си е направил труда да го прочете - голямо благодаря. Защото знам, че тук е бъкано с много тролчета. И моля за съвети :)

fevoos
09-02-2013, 12:38
стига бе .... и аз се казвам така

Smrazqvashta
09-02-2013, 12:43
Освен, че прави секс с него, може би? Кога започна да пие и пуши? Т.е. сигурна ли си, че тя не ги прави от собствено желание и когато се запознава с него "тенджерата просто си намира похлупака" или си убедена, че той я кара да пробва и т.н.?

Защо не поговориш с нея и да опиташ да обясниш, че се тревожиш. Да разбереш какви са взаимоотношенията им и т.н. Без да я удряш, без да и крещиш, без да я съдиш.

NikafNqkaf
09-02-2013, 12:54
"...а тя твърдеше, че нямам право да и се меся." И правилно ти го е казала. Няма нужда от още един родител на главата, а човек, който да я подкрепя и разбира. Замисли се малко, точно с това си държание си я "изпуснала", спряла е да ти споделя и се е отдалечила от теб. Ако се държеше, като с приятелка към нея и просто и даваше напътствия, вместо заповеди, щеше да е много по-добре. Особено тва с "шамара" си затвърдила тотално позицията на родител и сега си на едно ниво с мама и тати, от които трябва да се крием, които трябва да са в невидение, които са най-голямото зло на света, на които ако кажем, че имаме някакъв проблем само ще ни се развикат, ще ни набият и ще ни накажат. Честито.

Наистина й навлизаш в пространството. Ако искаше да ти споделя нещо - щеше да го направи, защото си й най-близкия човек по начало, по-голямата й сестра. Но заради държанието ти си я изпуснала тотално. Той пушел, пиел и хората говорили лошо за него. Дай да се доверим на вкусовете на хората, да пренебрегнем вкуса на сестра си и вместо на нейна страна да сме на страната на другите. Като й се пуши - ще пуши, колкото и да я ограничавате, тя просто ще ви направи напук и ще се отдалечи от вас. Като харесва човек - ще си го харесва, докато нещо не се издъни. Просто ще прави всичко тайно. Уважи правото й на избор и вкусовете й. Защо пък те трябва да се препокриват с твоите? Защо трябва да има твоите разбирания? Колкото и да е в грешка, ако тя не си помогне - ти няма да можеш. Сестра ти трябва да си извърви целия път - през грешките, за да си вземе поуките и да не ги допуска отново, ако изобщо ги сметне, като грешки, защото това което е добро за теб не е автоматично добро и за нея.

LudetinA55
09-02-2013, 12:54
Не знам дали я кара насила. И дори да е по нейно желание е прекалено малка. Освен това той е набор 95, защо му трябва да закача 98 ? Ясна е работата, направила е сефтето, няколко пъти ... Но защо не ми каза? Постоянно се чудя къде ходи и когато поискам да поговорим ме отрязва напълно. Тя знае за първия ми път и тъй като не сам пример ( аз бях на 13 и до ден днешен съжалявам ) го използва срещу мен. Не знам какво да правя, кой знае къде с кого ходи и какво прави. След като и Димитър беше притеснен, работата според мен е на зле. А няма и как да кажа на наще, ще си отнеса защото сам крила преди + че и тя ще ме топне .... Какво да правя, тя просто не иска да говори с мен :(

LudetinA55
09-02-2013, 13:02
"...а тя твърдеше, че нямам право да и се меся." И правилно ти го е казала. Няма нужда от още един родител на главата, а човек, който да я подкрепя и разбира. Замисли се малко, точно с това си държание си я "изпуснала", спряла е да ти споделя и се е отдалечила от теб. Ако се държеше, като с приятелка към нея и просто и даваше напътствия, вместо заповеди, щеше да е много по-добре. Особено тва с "шамара" си затвърдила тотално позицията на родител и сега си на едно ниво с мама и тати, от които трябва да се крием, които трябва да са в невидение, които са най-голямото зло на света, на които ако кажем, че имаме някакъв проблем само ще ни се развикат, ще ни набият и ще ни накажат. Честито.

Наистина й навлизаш в пространството. Ако искаше да ти споделя нещо - щеше да го направи, защото си й най-близкия човек по начало, по-голямата й сестра. Но заради държанието ти си я изпуснала тотално. Той пушел, пиел и хората говорили лошо за него. Дай да се доверим на вкусовете на хората, да пренебрегнем вкуса на сестра си и вместо на нейна страна да сме на страната на другите. Като й се пуши - ще пуши, колкото и да я ограничавате, тя просто ще ви направи напук и ще се отдалечи от вас. Като харесва човек - ще си го харесва, докато нещо не се издъни. Просто ще прави всичко тайно. Уважи правото й на избор и вкусовете й. Защо пък те трябва да се препокриват с твоите? Защо трябва да има твоите разбирания? Колкото и да е в грешка, ако тя не си помогне - ти няма да можеш. Сестра ти трябва да си извърви целия път - през грешките, за да си вземе поуките и да не ги допуска отново, ако изобщо ги сметне, като грешки, защото това което е добро за теб не е автоматично добро и за нея.

Да, знам , че не трябва да съм като родител, но тя се отчужди ... Как да я оставя, кой знае какво ще направи. Не бях добър пример, за това искам сега тя да е в правилната посока, но тя не ме слуша ... Особено след днес, поне се прибра. Имам чувството, че ме мрази, не говори, не хапна тръшна вратата. Отидох да поговорим и та буквално ми каза, че не и трябва непознати да й опяват. Тотално ме ядоса и се развиках, че как може да ме нарича непозната ? А тя ми каза, че последния месец съм такава, била съм като още двама родителя, пита ме защо не почна и да я следя. Много си позволява този келеш, ядосва ме ...

NikafNqkaf
09-02-2013, 13:06
Прочети ми коментара и ще разбереш защо не иска да говори с теб. А как да го оправиш? Като се държиш към нея, като с пораснал човек, не като с лапе. Представи си, че ти е най-добрата приятелка от училище, че е от твоя клас и си споделяте там женски тъпотии за мъже, можеш да я питаш съвсем добронамерено, а не ПОДИГРАВАТЕЛНО как вървят нещата с нейния. Не започвай с КЪДЕ ХОДИШ, КВО СИ МИСЛИШ, ЧЕ ПРАВИШ, МАЛКА СИ ОЩЕ. Естествено, че ще те отреже с тоя подход. Не влагай никакви заповеднически и подигравателни тонове, питай я добронамерено, колкото и да ти се драйфа от това. Като се интересуваш добронамерено и си говориш с нея, като с човек на твоето ниво ще започне малко от малко да ти споделя, когато я притесни нещо. И имай в предвид, че за тва ще трябва време, няма да стане от раз.

П.С: Няма да е зле да се извиниш, заради поведението си.

DoubleDMG
09-02-2013, 13:28
След като си си отворила краченцата на 13, к'ва сметка държиш ? :Д Да имате 1 брат да ви залопа с тупаници.. или по-хубу брачед,че да не му се сардите. :D

Smrazqvashta
09-02-2013, 13:28
Бъди нейн приятел, не съдник.

DoubleDMG
09-02-2013, 13:49
Не ми трябват приятели, ама изобщо,най-вече от женски пол. Гадни изверги.

Meonesssss
09-02-2013, 14:37
Отворила си си крачетата на 13 и си и казала т.е. тя е била на 10 ... На тези години децата се опитват да правят като по големите т.е. теб ! Ти си и дала такъв пример, к'во обвиняваш горкия Димитърчо :lol:

LudetinA55
09-02-2013, 19:27
Пробвах да говоря с нея. Тъй като днес не е излизала, влязох в стаята и я питах как е. Погледна ме и нищо не каза. Питах я къде е Димитър, а тя само се разсмя и ми каза "колко си наивна" . Не я разбрах и и казах, цитирам " не разбрах, да не е станало нещо с вас? да не сте се скарали, кажи ми" даже за да бъда по-убедителна я погалих по крака, а тя с много злобен поглед ми изгледа ръката, махна я и ми каза да не се и опитвам да разбера, било много сложно. Аз обаче си държа и я попитах да не би да има друг, тя нищо не каза.Говорих и 10-15 мин как върви между мен и приятеля ми, накрая тя каза, че изобщо не я интересувало и само и губя времето. Излязох от стаята, щом така ще говори. След около половин час обаче реших, че постъпвам незряло и отидохх да поговорим. Пишеше си с някого на лаптопа , щом се опитах да видя, го затвори и ми каза, че било лично. Казах и че искам да знам какво става с Димитър, а тя мълчеше и ме гледаше тъпо. Реших да я питам дали е правила секс, тя само ми каза, че явно не знам нищо за нея. Обясних и, че искам да знам, да поговори с мен, както преди, а тя келеша му с келеш ми каза, че не била като мен, да си отваряла краката на първия срещнат. Такъв шамар щях да и забия, о за глупости ми говореше ? Бясна излязох от стаята. Още съм сигурна, че го е правила, все пак имаше презервативи в чантата, някои от които - използвани. Не знам какво да я правя, държи всичко в себе си. На вечеря я попитах дали ще " спи довечера в приятелки ", защото нямаше как да кажа друго пред наще, а тя ми каза "вече тотално не ме искаш, а ? " .. Наще го сметнаха за шега и се засмяха, но на мен не ми се стори така. Вечерта я питах директно дали го е правила с Димитър, а тя ми каза " вече не искаш да следвам твоя пример явно " .. Идваше ми да хвърля нещо по нея, келеша му с келеш се прави на интересен. ПОсле ми каза, че ще спи в приятелка. А аз я попитах дали "приятелката" се казва Димитър и тя се обърна и ми вика " споко де ти като на 13 си се изчукала с един, аз може с повече " . Нищо не казах. Прави се на интересна, явно.

LudetinA55
09-02-2013, 19:28
След като си си отворила краченцата на 13, к'ва сметка държиш ? :Д Да имате 1 брат да ви залопа с тупаници.. или по-хубу брачед,че да не му се сардите. :D

Хиляди пъти съм и повтаряла, че е било грешка, само и само да и го набия в главата!

LudetinA55
09-02-2013, 19:30
Отворила си си крачетата на 13 и си и казала т.е. тя е била на 10 ... На тези години децата се опитват да правят като по големите т.е. теб ! Ти си и дала такъв пример, к'во обвиняваш горкия Димитърчо :lol:

Аз знам, че е било грешка, и съм и го казвала хиляди пъти. Не исках да й бъда такъв пример, но тя го използва срещу мен. Наще, разбира се, не знаят и ако им кажа за нея, тя ще каж за мен, и ще стане, че аз съм била "лошия пример" и съм провалила живота не сестра си... НЕ е така. Тя така си избра. Опитах се да и помогна.

LudetinA55
09-02-2013, 19:31
Прочети ми коментара и ще разбереш защо не иска да говори с теб. А как да го оправиш? Като се държиш към нея, като с пораснал човек, не като с лапе. Представи си, че ти е най-добрата приятелка от училище, че е от твоя клас и си споделяте там женски тъпотии за мъже, можеш да я питаш съвсем добронамерено, а не ПОДИГРАВАТЕЛНО как вървят нещата с нейния. Не започвай с КЪДЕ ХОДИШ, КВО СИ МИСЛИШ, ЧЕ ПРАВИШ, МАЛКА СИ ОЩЕ. Естествено, че ще те отреже с тоя подход. Не влагай никакви заповеднически и подигравателни тонове, питай я добронамерено, колкото и да ти се драйфа от това. Като се интересуваш добронамерено и си говориш с нея, като с човек на твоето ниво ще започне малко от малко да ти споделя, когато я притесни нещо. И имай в предвид, че за тва ще трябва време, няма да стане от раз.

П.С: Няма да е зле да се извиниш, заради поведението си.

Каквото и да правя, тя е келеш, който се прави на интересен , просто няма как да говоря с нея, като с възрастен !

LudetinA55
09-02-2013, 19:32
Малко й е шамарът. Един хубав бой й трябва да осъзнае малко къде се намира. Без хич да ти е съвестно изпей всичко с най-малките подробности на вашите, преди да е станало твърде късно за нея.


Определено споделям мнението ти, но не искам да се отдръпне още повече.

NikafNqkaf
09-02-2013, 20:47
В последното си изречение от стария пост съм писал:


И имай в предвид, че за тва ще трябва време, няма да стане от раз.

С това имам предвид: не бъди толкова настоятелна. Прояви разбиране. Дай й време. Не ми се говори - означава не ми се говори. Разкарай се наистина е равно на разкарай се.


...а тя с много злобен поглед ми изгледа ръката, махна я и ми каза да не се и опитвам да разбера, било много сложно. Аз обаче си държа и я попитах да не би да има друг, тя нищо не каза.

Казала ти е да не се опитваш да разбереш - точно тогава е трябвало да спреш наистина.


Говорих и 10-15 мин как върви между мен и приятеля ми, накрая тя каза, че изобщо не я интересувало и само и губя времето.

До тук е минало добре. Когато не ти споделя тя - споделяй ти, докато не те разкара, както е направила :D Не го казвам иронично. Казвам го както си е, пробвал съм го тоя метод - когато на някой не му се говори за него, да започна аз да говоря за себе си и се е получавало. Но ако видиш, че наистина не иска да те слуша и ти каже да се разкараш - направи го.


След около половин час обаче реших, че постъпвам незряло и отидохх да поговорим.

Ето тук си постъпила незряло, като си се върнала.


Пишеше си с някого на лаптопа , щом се опитах да видя, го затвори и ми каза, че било лично. Казах и че искам да знам какво става с Димитър, а тя мълчеше и ме гледаше тъпо. Реших да я питам дали е правила секс, тя само ми каза, че явно не знам нищо за нея.

Казах ти, че лапето си държи на "личното пространство" и да не бъркаш толкова надълбоко, ако първият път не е проработило, защо трябва да пробваш същото нещо втори път? :D

От сега - никакво ровене, бъркане и т.н. в нещата й. Спри да ме разпитваш не означава - питай ме през 30 мин едно и също нещо и вместо да се заям с теб ще ти отговоря. Така, освен че ядосваш нея, ядосваш и себе си. Нужно ли е?


А аз я попитах дали "приятелката" се казва Димитър

И без изпускане на нерви. Прекалено си настоятелна, замисли се днес колко пъти си й задала един и същи въпрос и колко пъти си се заяла, ядосана от това, че не ти отговаря. Ако продължаваш така само ще влошиш нещата.

LudetinA55
09-02-2013, 20:51
Добре, какво да направя ? Поне не излезе. Надула си е музиката и не иска да говори с мен изобщо

NikafNqkaf
09-02-2013, 21:08
Представям си ква лудница е :D Горката ти. Стой и си кротувай - за днес достатъчно сте се издразнили и двете - отидеш ли пак тая вечер всичко свършва - ще хвърчат нокти и спирали. В отделни стаи ли сте?

Meonesssss
09-02-2013, 22:12
Леле, какви драми тук. :lol:

trabi_bs
09-02-2013, 22:58
Отворила си си крачетата на 13 и си и казала т.е. тя е била на 10 ... На тези години децата се опитват да правят като по големите т.е. теб ! Ти си и дала такъв пример, к'во обвиняваш горкия Димитърчо :lol:

SurfSky :lol: bad mitty

DarkTemplar
09-02-2013, 23:05
Проклето животинче е тая малката.. кой знае в какви филми се е забъркала...

Smrazqvashta
09-03-2013, 06:25
Не я оставяй. Все ще се пречупи и ще поговори с теб. Когато е тъжна или има нужда да поговори с някой. Опитвай, без да я нападаш и така.

Мейси
09-03-2013, 07:30
Малко й е шамарът. Един хубав бой й трябва да осъзнае малко къде се намира. Без хич да ти е съвестно изпей всичко с най-малките подробности на вашите, преди да е станало твърде късно за нея.

С бой не става... нито със спокойно обясняване на нещата... Тя си го е направила, тя ще си го сърба. И да изпее на техните- какво от това. Само ще се озлоби още повече. Да прави, каквото е решила, пък сам ще и дойде акъла в главата. Да се надяваме...

muhatacece
09-03-2013, 08:13
С бой не става... нито със спокойно обясняване на нещата... Тя си го е направила, тя ще си го сърба. И да изпее на техните- какво от това. Само ще се озлоби още повече. Да прави, каквото е решила, пък сам ще и дойде акъла в главата. Да се надяваме...



Не съм съгласен, ако продължава на същия акъл не се знае до къде ще стигне ! Седнете, поговорете НОРМАЛНО, без караници и т.н .. Налей и малко мозък в главата по нежен начин, а не с караници и бой .. Извини й се, че си я ударила и поговерете

Cloud9
09-03-2013, 08:30
Как пък няма да й се извини на тая лигла.Хормоните я тресат и се прави на много важна.Кажи на вашите и дано я накажат та да се кротне.Няма право да ти държи такъв тон не само защото е келеш,но и защото ти се опитваш с добро да й дадеш съвет.Успех,стискай зъби и ако трябва бой.Дано след време й дойде акъла.

LudetinA55
09-03-2013, 10:58
Не мога да говоря с наще. Ако я накисна. ще каже, че съм го направила на 13 и ще излезе, че аз съм й пример и че заради мен е станало всичко .. Днес видях Димитър,ама тя не беше с него, той еше с някакво друго момиче. А ми беше казала, че ще излиза с него. Като се прибере ще я оправя едно хубаво, малка е да си мисли, че може да прави всичко, което си поиска !

Котка.
09-04-2013, 09:42
Ако наистина обичаш сестра ти ще трябва да им кажеш, а не да гониш собствените си интереси.

baby_baby
09-07-2013, 19:26
Ако наистина обичаш сестра ти ще трябва да им кажеш, а не да гониш собствените си интереси.

+11111111111111111111111111

NissaN
09-08-2013, 07:57
Щом си отворила краката на 13 тя взима пример от теб.

hayely
09-08-2013, 14:23
Щом си отворила краката на 13 тя взима пример от теб.

Боже, ще спрете ли да й го повтаряте?!

draid
09-08-2013, 21:01
Казвай на вашите, ама кажи всичко до последното. Кажи им, че пуши пие, пуши трева излиза да пие и лъже, че е при приятелки, че прави секс. Не ми се оправдавай, че ще те натопи и тя, да не си на 12. Ти нямаш капацитет да оправиш това положение. Ако не го направиш, много скоро ще стане тотално леке, без никакви задръжки и положението ще се задълбочи, защото в момента мисли че е недосегаема, мисли си, че те държи. Мисли си и че е прекалено умна и лесно заблуждава вашите, там и е слабото място, глупава е.

horacio
09-09-2013, 20:34
Каквото и да й говориш, тя ако е решила да не слуша - няма да го направи. Насила хубост не става.
Ако кажеш на родителите ви, пак не е гаранция, че ще се оправят нещата.
В краен вариант е просто да я оставиш да се наживее, може да е просто някакъв период и да отмине след година - две, после да й дойде акъла. Но не е сигурно. : <

аспиринче
09-10-2013, 12:48
Само, за мен ли 98 с 95 не е голяма работа? И по темата, може да попиташ този Димитър какво става с нея, защото явно на този етап той я познава по-добре. В краен случай като излезе и вземаш лаптопа и четеш хронологиите и така най-лесно ще разбереш какво става с кой се води и прочие.

krasi342
09-10-2013, 12:51
Brato po dobre si sloji vajeto shoto ako te ebut analni mnogo boli po dobre ne probvai ako iskash se pazi za svatvata

CriminalgirL
10-02-2013, 18:12
говори а нея ..:)

mrankoniiii
10-03-2013, 06:47
Оставия , при първата грешка сама ще дойде при теб

bogitooo12
10-09-2013, 10:39
Вземи мерки и кажи на ваще преди да е станало лошо за нея, тръгнала е по лош път.. Помогни и !