PDA

View Full Version : Въпрос относно чайовете?



kinir2
09-03-2013, 09:41
Здравейте,
Въпросът ми е следният: ако си направя билков лечебен чай на единия ден и го изпия на другия, ефектът от него по-малък ли ще бъде в сравнение с това, ако го приготвя и го изпия веднага, или ще бъде същият? Питам, защото чайовете ми се пият три пъти дневно, 30 минути преди хранене, а като тръгна на училище след две седмици, няма да ми се иска да ставам в 5 часа сутринта, за да си правя чай, но ако в другия случай не действат, ще ми се наложи, защото е важно за мен.

aniezina
09-03-2013, 10:16
Ами нормално е да губят част от действието си а дори и може да се развалят. Например чаят от лайка е траен макс 24 часа, а този от коприва - 12.

kinir2
09-04-2013, 19:28
Развалянето не е проблем - съхранявал съм готов чай повече от три седмици, без да се развали и дори не се наложи да го изхвърлям. Въпросът ми е дали за 24 часа след приготвянето си билките от чайовете губят своето действие? Доколкото разбирам от отговора ти - да, за съжаление.
Мерси за информацията!

georgi12
09-04-2013, 20:19
Колко ли време отнема приготвянето на чаша чай - не-повече от минута /освен ако огънят се пали с кремък/.

kinir2
09-05-2013, 11:08
Колко ли време отнема приготвянето на чаша чай - не-повече от минута /освен ако огънят се пали с кремък/.
Приготвянето му не отнема много време - на мен ми коства около две минути. Но след това? Пакетчето трябва да стои в горещата вода 15-20 минути, след това чаят трябва да изстине и да се изпие поне половин час преди хранене. Ето че от една минута времето стана един час. ;)

qhnalametlata
10-02-2013, 15:37
С малък термос, който да ограничава излитането на етеричните (лековити) съставки мисля, че ще си решиш отчасти проблема :)

Жълто
10-03-2013, 14:47
Мисля, че много от действието на съставките се губи, а и парата от билковия чай също е полезна до известна степен.

NissaN
10-07-2013, 12:00
Действието на съставките се губи..