PDA

View Full Version : Журналистика



Tamarra
09-03-2013, 10:05
Журналистика.. Къде?.. Как??
Здравейте, имам един огромен проблем.. Принципно не мога да си избера все още какво да уча ( е аз имам и още време 11 клас съм ). До сега се бях ориентирала право в УНСС. Обаче последно време се замислям за журналистика, знам че матурата е както при правото БЕЛ+История и дори сега от септември започвам уроци по история, но после предварителни изпити и изобщо каква е цялата процедура (по какво да се готвя още ).. Като цяло съм се насочила към София, но къде е по- добре СУ, УНСС или НБУ , или къде другаде в страната, знам че във Велико Търново също може.. Но къде ще бъде най- добре.. И защо на дипломите от НБУ гледат с пренебрежение?? .. Знам, че е все още рано, но обичам да съм подготвена предварително .. Благодаря Ви за съдействието :)

JustaLittleKid
09-03-2013, 17:14
Журналистика в СУ :)

http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=158&t=18540 - Виж тази темичка, може да ти помогне.

marilyn
09-04-2013, 12:17
Журналистика - СУ.

УНСС си е икономически университет, там учат уж журналистика, колко учат.. не се знае.

В НБУ- думи нямам. Запознах се миналата седмица с хора, които учат там Масова комуникация, така се нарича специалността там. Бяха меко казано трагични.

Аз си исках журналистика, кандидатствала съм само в СУ и не съжалявам. За България тази специалност в СУ си струва най-много.

lilqna96
09-05-2013, 21:27
A da te pitam samo zashtoto I az iskam da se zanimavam s jurnalistika, kakvi maturi trqbva da durji6 12 klas.....

granger
09-06-2013, 08:56
^ Бел и чужд език е доколкото знам, Надето да ви каже със сигурност.
Но Журналистика не се влиза само с матури, има си изпити.

marilyn
09-06-2013, 09:27
Пиши на кирлица!!!

Матурата по БЕЛ се взима под внимание, другата няма значение, защото бал се образува от: 2х писмен изпит+ устен изпит + матура по БЕЛ + оценка по история от дипломата или матура по история.
Ако държиш матура по история можеш да се прецакаш, защото ако изкараш ниска оценка... смъква ти се бала.

Barbie47
09-06-2013, 14:19
Хмм.. аз също искам да уча журналистика. Сега ще съм 11 клас. Гледах в сайта на ВТУ и там единствената опция за матурите, която видях е бел + история. В смисъл такъв, че матурата по история наистина е доста трудна и затова обмислям частни уроци, но наистина ли може да се вземе под внимание само оценката от дипломата? Следователно при това положение матура по чужд език ли се държи?

marilyn
09-06-2013, 14:24
Хмм.. аз също искам да уча журналистика. Сега ще съм 11 клас. Гледах в сайта на ВТУ и там единствената опция за матурите, която видях е бел + история. В смисъл такъв, че матурата по история наистина е доста трудна и затова обмислям частни уроци, но наистина ли може да се вземе под внимание само оценката от дипломата? Следователно при това положение матура по чужд език ли се държи?

За ВТУ нямам идея. Не съм кандидатствала там. Това, което обясних по-горе е за СУ. Там без изпит, само с матура не става.

granger
09-06-2013, 15:04
ВУЗ-овете имат сайтове,където можете да видите как става балообразуването.