PDA

View Full Version : С брекети и очила



kalina3939
09-03-2013, 11:05
Здравейте, преди 4 дни сложих брекети и на долната и на горната челюст, но от няколко години нося очила. Много се притеснявам, понеже ми се подиграваха за очилата (дори не искам да си помисля какви подигравки ще понеса за брекетите и очилата)

Smrazqvashta
09-03-2013, 11:42
Има много добре изглеждащи очила с красиви рамки, друг е варианта с лещи. А за брекетите виждала съм много добре изглеждащи момичета да ги носят, без притеснение.

horacio
09-03-2013, 11:52
Не се притеснявай. Сега явно си на такава възраст, когато те ебават за такива неща, но като израстнете няма да правят такива детски постъпки. Сега може да си с брекети, но след време зъбите ти ще са идеални, а те ще си ходят с криви зъби ;д
+ тва много момчета си падат по момичета с очила, смятат ги за секси
ма тва както казах зависи на колко си години
аз примерно до към 4-5 клас яко ме ебаваха че нося очила, с времето на никой не му пукаше
А ако сте по-големи и те ебават, са много тесногръди хора и са пълни смешници, така че не им обръщай внимание и си носи това, което трябва, след време ще се радваш, че си го направила

xdreamerx
09-03-2013, 13:19
Не им обръщай внимание. :)

Котка.
09-03-2013, 20:13
Здравейте, преди 4 дни сложих брекети и на долната и на горната челюст, но от няколко години нося очила. Много се притеснявам, понеже ми се подиграваха за очилата (дори не искам да си помисля какви подигравки ще понеса за брекетите и очилата)

На 13 ли си?Какви очила носиш?

Котка
09-03-2013, 20:17
На 13 ли си?Какви очила носиш?
КОТКА СПРИ

marilyn
09-04-2013, 12:52
Брекетите няма да ги носиш за винаги. Поддържай си зъбите чисти.
Хубаво е, че си взела мерки, после ще си доволна резултата.

За очилата те разбирам от опит, защото едно време и на мен ми се подиграваха за очилата. Пък гледай сега кво става. Избрала съм си подходяща рамка и от няколко години насам... повечето мъже го намират за много секси.

shusha
09-04-2013, 14:00
здравето е на първо място.
Няма ли да сменяш даскалото ?
Взе ми си яки рамки и го давай по-весело.

Lanator
09-04-2013, 15:15
Хъх,лично на мен нямаше да ми пука какво мислят другите,след като става дума за здравето ми.

Ти какво предпочиташ-да не виждаш нищо и дори и по-възрастна да носиш очила,само защото другите ти се подиграват или да виждаш перфектно и да не носиш дори и на по-голяма възраст очила?Предпочиташ криви зъби,които трудно се почистват,получават им се често кариеси и се развалят бързо?Не е ли по-добре да имаш добре наместени зъби,за да са не само естетични,но и лесни за поддържане/хигиена?

Един съвет от мен:вместо да ти пука какво ще кажат другите,мисли за здравето си.Другите ще ти се подиграват,но после те ще имат криви зъби и няма да виждат,не ти.Помисли си добре какво предпочиташ.

Иначе можеш да изглеждаш по-красиво с брекети и очила,ако избереш цветни брекети и хубави,модерни и красиви рамки.Така не мисля,че някой ще има повод да ти се подиграва. ;)

draid
09-04-2013, 16:52
За какво ти пука за мнението на ограничени хлапетии на които очевидно им липсва елементарно възпитание.

georgi12
09-04-2013, 20:22
Чела ли си книжката за грозното пате ? Ако не -прочети я.

slunch
09-05-2013, 19:03
Помисли си за предимствата след това... ти ще имаш прави и хубави зъби. Но все пак както са написали и по-горе зависи от това на колко години си и на какви хора си попаднала в класа си.. Аз имам брекети и на двете челюсти. Досега не са ми се подигравали, защото все пак това вече е много често срещано и почти всеки втори вече носи брекети или има криви зъби. Не се притеснявай.. давай смело и това е... ще има хора, които ще се изкажат, няма как просто да не стане. И при мен така стана и тъпото беше, че даже я чух.. но аз пък се радвам, защото сама поисках да ги нося и родителите ми имаха възможност да дадат съответната сума и сега ще имам хубава усмивка. Затова изобщо да не ти пука.. :)

Жълто
09-06-2013, 02:25
Тва пък е толкоз тъпо и лапешко да се подиграваш на някой за очилата му. Мен пък очилата ми правят точно нулево впечатление, даже не ги забелязвам.

supersonic0
09-06-2013, 09:36
Точно преди няколко дни се запознах с едно от най-красивите момичета, които някога съм виждал и тя също носеше брекети, но това по никакъв начин не пречи на един човек да изглежда по-малко добре.

Seli94
09-07-2013, 12:45
Тцтцтц -_- и аз съм имала брекети,вярно е-подиграват ти се в началото,но после се свиква.А сега резултат от 2 години има и мога да ти каже,че тези които ми се смееха сега ми казват,че имам хубава усмивка.Сега като се замисля брекетите ми липсват мааалко :D Сега напоследък много хора започнаха да си слагат.Не се притеснявай и срамувай от това,защото после ще се кефиш каква хубава усмивка имаш :)

kinir2
09-07-2013, 18:56
(изтрито)

kinir2
09-07-2013, 18:56
Сега може да си с брекети, но след време зъбите ти ще са идеални, а те ще си ходят с криви зъби ;д

И все пак това, че някой не носи брекети, не означава, че след време зъбите му ще са криви. Не бъркайте едното с другото!

Ти какво предпочиташ-да не виждаш нищо и дори и по-възрастна да носиш очила,само защото другите ти се подиграват или да виждаш перфектно и да не носиш дори и на по-голяма възраст очила?
Това, което казваш, мисля, че изобщо не е вярно! Може да е така само при някои случаи, свързани с далекогледство, което е възможно да се коригира с очила. Аз например съм с късогледство и моят очен лекар ми препоръчва да нося очилата си възможно най-рядко - само тогава, когато ми трябват, и да напрягам очите си повече (не с четене на книги, гледане на телевизия и стоене пред компютъра, а чрез взиране и опити да видя това, което не мога), за да не стават мързеливи и диоптрите ми поне да не се увеличават, тъй като късогледството е нелечимо по безоперативен начин.

Не ме разбирайте погрешно! Моето мнение също е, че човек не трябва да се притеснява от това, че някой му се подиграва заради брекети и/или очила, когато става въпрос за здравето му - просто бих искал да говорим верни неща. :)