PDA

View Full Version : Ebay?



Yogurt
09-03-2013, 17:33
Здравейте..Херасала съм си една раничка от ebay.com но проблема е че не знам дали би било законно да си я закупя тъй като съм непълнолетна.
Преди малко говорих с майка ми, но тя каза че не знае как се поръчва оттам...Има и още един проблем:
Payments:
PayPal
Нямам кредитна карта...Майка ми каза че няма също, но знам че е затрупана с такива...Май ме лъже за да не ми я купи..Както и да е..Дали ще мога да си поръчам раничката някак?

vladyman
09-04-2013, 05:45
Първо, майка ти едва ли е затрупана с кредитни карти. Може да има няколко ДЕБИТНИ, тя разликата е "минимална".
Второ, темата ти не е за ибей, а за това как да накараш майка ти да ти купи нещо, което тя не иска. В такъв случай, събери пари и си го купи сама.
Трето, има фирми които срещу минимална такса ти поръчват неща от ибей вместо теб и ти ги носят вкъщи. Ако по друг начин не можеш да се оправиш, обърни се към тях.

Silence.
09-06-2013, 15:07
Аз съм в почти същото положение :D
И аз съм си харесала раница, даже две и никога досега не съм поръчвала по ибей.
Майка ми си идва днес от командировка и ще я помоля, мисля че ще се навие, а ако не се - имам приятели, които редовно си поръчват кейсове за телефоните и ще ги помоля да ми я поръчат. Иначе ако майка ти не иска, защото не й се дават пари, може ти да си ги спестиш и да я помолиш само да поръча. А може да не иска, защото няма доверие на такива сайтове, много хора са така.
Иначе вчера проучвах въпроса и наистина потърси такава фирма посредник, доколкото разбрах те поръчват и ти го доставят на адреса или в техния офис и ти плащаш някаква такса, ама не е много.

ameli
09-06-2013, 18:17
Нямаш ли дебитна карта, стипендия нещо? По-големи приятели, роднини.. даваш им парите и те ти я поръчват вместо теб. Непълнолетието ти не е фактор дали можеш да си купиш или не. Тях ги интересува парите ти, не годините ти.