PDA

View Full Version : Предстоящата година !



iceto20
09-03-2013, 21:33
Здравейте, сега ще съм седми клас и имам няколко проблема за споделяне!Не е нещо общо, но не ми се правят отделни теми, защото съм от телефон и става бавно.Значи,всяка година до сега в училище съм завършвал със шест,дали пълно,или не поне не съм някакъв идиот като повечето от класа ми!Но някак не учех толкова усилено, даже понякога не си и четях уроците дори!Тази година мисля обаче да си уча сериозно,но ме притеснява старта!Ще ходя на уроци по математика някъде и по български при леля ми,която е учителка на такива хлапета като мен!Доста е печена и като цяло е готин човек,но се чудя и дали учи така добре.УЧителката ни по български в училище е много добра и всяка година до сега по български съм бил със шест!Мисля,че няма да са ми нужни уроци по български,но мисля че така ще я пбидя пък и споделих с майка ми и тя ми каза, че няма такива неща, да си е сигурно!Та притеснява ме, че не съм чел никакви книги и нищо не помня и може леля ми да ме помисли за идиот (силна дума),преди да си преговоря всичко!Второ,старта на годината!Не пазя нищо от миналата година,за да си преговоря за входните нива и ще се изложа по повечето предмети,а съм обещал на майка ми,че ще уча сериозно и може да си помисли,че и тази година ще я карам небрежно!Най-много се притеснявам за пред леля ми като разбере,че нищо не си спомням и не съм пипал книга!Дайте някакъв съвет колкото да се успокоя малко :( !

iceto20
09-03-2013, 21:33
Съжалявам,ако има грешки,но това го писах 30 минути и ми е трудно да поправям от този малък телефон!

iceto20
09-03-2013, 21:36
Също така ме притеснява това,че ще види,че пиша уникално грозно :(

anonymous895156
09-03-2013, 22:00
Първи съвет - естетически не е яко всяко изречение да ти завършва с удивителна.
Втори - в седми клас си, не в дванайсети. Учат се откъси, не целите книги. По тестове, въпроси в учебници и т.н. се пита само за това, което е в учебника по литература. На изпита също е така - можеш да видиш от предишни години. Това, което най-вероятно ще ти се наложи да научиш за книгите /които не си прочел/, са неща като: година на написване, автори, прототипи на главните герои, основни идеи, жанрове и т.н. - елементарни неща, още повече, че те идват като част от биографиите на авторите.
Може да имаш "Диви разкази" от Хайтов, но само един от всички разкази ще се изучава в клас. Останалите са по желание и нито имат връзка със знанията ти, нито с оценката. Същата работа е и със стихотворенията, макар че не виждам причина да не ги прочетеш, написани са разтоварващо.
Учителката ти няма да се обиди, ако ходиш на частни уроци.
Няма как да не помниш нищо, вярно, че образователната система е такава, че излизащите от нея ученици забравят и малкото запаметени правописни норми бързо, но материалът от шести клас по БЕЛ е лек. В седми най-много да ти го дадат за входно ниво, на изпита в края на годината въпросите са само за тазгодишните произведения.
Сам казваш, че леля ти е учителка (предполагам, че дава и частни уроци), т.е. се сблъсква с утайките на българското образование ежедневно и реално всеки ученик, покриваш критерия за "много добър", й прилича на вундеркинд. Ако ще те успокои - за бъдещ седмокласник си си добре с правописа и пунктуацията.
Аз също не прочетох нито една книга, когато бях за седми клас. Само зимата "Немили-недраги" ми се стори интересна и си я изтеглих.
Относно краснописа - пиша по-грозно от всекиго, когото познавам, това не е индикация за знания, нито пък за упражнения - писал съм мноого на ръка ;д . (Като цяло) по-тъпите ми приятелчета са тези с хубавия почерк.

mimito379
09-04-2013, 18:28
spoko be :D ne se pritesnqvai tolkova ne e tolkova stra6no ;) az sega 6te sam 8mi i ve4e 3 meseca sled kato zavar6ih i minah maturite moga da ti kaja 4e vsa6nost ne e tolkova stra6no naistina :) dori za marzel kato men be posilno da mina taq godina pri tova s dosta prili4en godi6en uspeh ( 5,50 ) :D:D az sa6to hodih na uroci po bel i matematika ot 6ti klas pri mnogo dobri gospoji i te naistina mi pomognaha ako ne bqha te sigrno 6tqh da izkaram 2ki na maturite mnogo e vajno na kakvi gospoji 6te popadne6 no ti sa6to trqbva malko da se postarae6 i vsi4ko 6te bade nared ! ne se panirai izli6no ! az sam jiviq primer za tova 4e dori da dade6 malko ot sebe 6te uspee6 za6toto principno az ne u4a v ka6ti ( ne naisti ne sam si otvarqla u4ebnicite v ka6ti ot na4aloto na godinata samo visqh pred kompa ili krastosvah ulicite po cql den :D samo ot tova koeto zapomnq na daskalo i ot urocite se opravqh ) no ot vtoriq srok se postegnah malko i zapo4nah da se sasredoto4avam varhu materiala koito vzimame i uprajneniqta (6te ti dam edin li4en savet malko izvan temata no polezen - kogato zapo4ne6 uroci se predpolaga 4e gospojata ot urocite 6te ti dava da pravi6 prrazkazi vsqka sedmica - PRAVI GI !!! za6toto sam 6te se uveri6 4e 6te sa ti adski polezni ! moje da te domarzi ili t.n. no vinagi si pi6i prerazkazite za da moje da svikva6 ! a ako ne ti dava ti sam pravi kupi si nqkakav sbornik ili vij v neta ) i uspqh da vlqza tam kadeto iskah s gore dolu prili4en bal ( 31,232 ) :D a otnosno po4erka e vajnoda e 4etliv a ne krasiv smisal az pi6a grozno4ko no pak gore dolu 4etlivo 6tom gospojite ti go raz4itat ne e problem no ako ti pravqt zabelejka se opitai da go popravi6 :) ami tova koeto imam da ti kaja v ob6ti linii i ti pojelavam kasmet i ne se panirai tolova ne e stra6no :D