PDA

View Full Version : Спешна помощ ! Скъсан презерватив и цикъл.



Ppav4o
09-04-2013, 07:11
Здравейте ! Вчера правих секс с приятелката си към 10 часа вечерта и презервативът ми се скъса без да разбера и свърших в нея. Веднага решихме да купим Ескапеле на следващия ден (днес), но от притеснение й дойде менструацията и сега се чудим какво да правим. Въпроса е да пие ли Ескапеле защото аз буквално си свърших в нея и ни е страх да не забременее .. дори когато й е дошла менструацията. Моля ви за отговори.

DisappointedDreamer
09-04-2013, 07:13
Не знаех, че менsтруацията идва от притеsнение :Д

Авторе, най-вероятно менsтруацията и трябвало да дойде днеs. Кога и беше поsледната менsтруация? Редовно ли и идва?

Щом и е дошло, надали е била в овулация, sледователно (sпоред мен) е безмиsлено за Еsкапеле.

Ppav4o
09-04-2013, 07:14
По принцип й идва около 10 - 12 ден от месеца, а този път й дойде днес и за това не знаем дали не е била в овулация.

bilqnavod
09-04-2013, 07:20
охххххххххххххххххххххххх хххх 1000 хиляди такива теми

Ppav4o
09-04-2013, 07:34
Знам че има много такива теми но не намерих такава с проблем като моят.Притеснява ме това че като й дойде менструацията, озрява само единият яйчник и не се знае дали другият не е оплоден. Моля ви за малко повече отговори, благодаря.

Cloud9
09-04-2013, 10:44
Много жени се питат и желаят да научат дали е възможно да забременеят 2 или 3 дни преди техният менструален цикъл. Отговорът на този въпрос е ДА – напълно е възможно, макар и това да не е обичайно явление.
Както знаете от статията за овулацията, след като яйцеклетката се освободи от яйчника на жената, бременността може да е факт в рамките на 48 часа. Разбира се е необходимо яйцето да бъде оплодено от сперматозоидите на мъжа това време. Нормално е овулацията да настъпи по средата на жизнения менструален цикъл на жената, което е около 14 ден от първия ден от които настъпи менструацията.
Обичайно е жената да има 28 дни цикличност между отделните менструални цикъла. Но тя да получи овулация и възможност за забременяване на 24 ден или това е 3 до 4 дни преди нейния цикъл отново да настъпи – не е толкова необичайно. В този момент яйцеклетката е в състояние на оплождане още около 48 часа това е 2 дни, т.е до 26 ден от жизнения цикъл или това е точно 2 – 3 дни преди цикъл. Точно в едно такова примерно развитие на ситуацията не една и две жени са стигали до забременяване преди цикъл.
Причина за това овулацията и самата яйцеклетка да бъде освободена по различно време може да са различни: от хормонални промени в организма до взимане на хапчета против забременяване т.е. противозачатъчни.

Вижте Още от Bremennost.bg http://bremennost.bg/zabremeniavane-predi-cikal.html#ixzz2dv3CBk9Z

Ppav4o
09-04-2013, 10:50
Ок благодаря за този отговор, а как да предотвратим тази бременност ? Изминали са вече около 16 часа от половия акт. Проблем ли ще е ако момичето пие Ескапеле преди да минат 24 часа и докато е в цикъл ?

Cloud9
09-04-2013, 12:39
http://escapelle.bg/game/pages/about-escapelle/

Това е листовката на хапчето.Никога не съм го пила и не съм компетентна. От това,което прочетох,има вероятност тя да забременее. Що се отнася до пиенето по време на цикъл - "Escapelle може да се използва по всяко време на менструалния цикъл, освен когато менструалното кръвотечение е просрочено. " Иначе колкото по-рано, толкова по-добре!

marilyn
09-04-2013, 16:35
Щом ѝ е дошло, не виждам защо да се трови с Ескапел.

Другият път като усетиш, че свършваш... вади го. Нищо, че е с презерватив.

baby_baby
09-06-2013, 13:20
Нищо и няма щом и е дошло про добре да не пие екапел тва не е бонбонка да си я зима когато иска

Smith_6
09-06-2013, 15:18
Бременна е с йети, него ескапел не може да го изкара. Трябва да види нещо наистина ужасно, затова направи снимка на приятелката си, това ще изплаши ембриона и той ще умре от страх.

MaLkaTa_LaDy
09-06-2013, 19:44
Многознайковци. Cloud9 хубаво е постнала статия по темата. Възможно е да забременее преди, по време и непосредствено след менструация.

Lincheto
09-07-2013, 23:25
Не знаех, че менsтруацията идва от притеsнение :Д

Авторе, най-вероятно менsтруацията и трябвало да дойде днеs. Кога и беше поsледната менsтруация? Редовно ли и идва?

Щом и е дошло, надали е била в овулация, sледователно (sпоред мен) е безмиsлено за Еsкапеле.


Тооолкова да държиш да се направиш на оригинална, че пропусна да напишеш "безсмислено" правилно.