PDA

View Full Version : Ще има ли проблем, ако изключа млякото от менюто си?



kinir2
09-04-2013, 20:06
Здравейте,
Понеже съм на хранителен режим, при който се храня 3 пъти дневно, напоследък храната започва да ми идва в повече и започва да ми става тежко след хранене и да преяждам, което от своя страна води и до други проблеми, особено тези дни, когато започнах да пия и едни хапчета, които се приемат по време на хранене и след това с по една чаша вода...

2 чаши вода + половин кофичка кисело мляко (по толкова трябва да ям) = 750 г

Само като видя това уравнение, започва да ми става лошо, но все пак не би било много здравословно да живея на вода и кисело мляко (прясното вече съм го премахнал от режима си). За да поддържам този свой начин на хранене, почти спрях да ям зеленчуци, защото просто не ми остава никакво място за допълнителна храна. Но, от друга страна, те са много полезни и не бива без тях. Следователно трябва да изключа нещо друго от менюто си, за да сложа зеленчуците.
Мисля това "друго нещо" да е киселото мляко. Все пак то е най-тежката храна като грамаж и може да освободи достатъчно място.

Чудя се дали постъпката ми да изключа изцяло млякото от менюто ми ще е разумна? Вие какво бихте ме посъветвали?
Знам, че киселото мляко съдържа някои важни за човешкия организъм бактерии. Не съм им обърнал голямо внимание, но не се ли съдържат същите в пробиотиците, т.е. не мога ли да си ги набавям чрез пробиотици, вместо чрез кисело мляко? И без това вече не вярвам колко е истинско то по магазините и дали наистина съдържа нещата, които пише на опаковката.

Бих искал да изкажете и вашите мнения по случая ми. А какво мислите за тази статия (http://www.zemianazaem.com/archives/65), свързана с млякото? Вярно ли е според вас написаното в нея?

Моля, не ме съветвайте да променям хранителния си режим, като да приемам по-малки количества храна по-често! Наясно съм с факта, че това е най-благоприятният вариант, но на мен ще ми коства много и в материалния, и в нематериалния смисъл...

Може на моменти да съм бил малко неясен, но намирам някои неща за прекалено лични, така че засега толкова. Надявам се да ме разберете!

georgi12
09-04-2013, 20:16
Има хора ,алергични към мляко/лактоза/ и живеят пълноценно.

Cloud9
09-05-2013, 09:03
Стига да добавиш полезните съставки от млякото в диетата по друг начин всичко ще е наред.Имах приятелка, която реши да стане веган като преди това беше вегетарианка и това доведе до сериозни здравословни проблеми при нея.

kinir2
09-05-2013, 11:16
Добре, значи ще видя как да си набавям полезните неща от киселото мляко, така че да не го ям (поне засега).
Иначе аз нямам намерение да ставам нито веган, нито вегетарианец за момента. Искам да спра млякото, просто защото няма къде да я събера тази всичката храна.
Мерси за отговорите!

Dagichka
09-05-2013, 14:47
хм, може ли да опишеш примерното ти меню за деня, че ми стана интересно?
млякото по магазините наистина колко е полезно, никой не знае. можеш да пробваш да пиеш пробиотик коластра, което имало същите полезни вещества и тн.

TheBeliever
09-05-2013, 16:44
Защо "трябва" да ядеш по половин кофичка кисело мляко? И защо броиш водата за хранене?

kinir2
09-06-2013, 09:44
Примерно меню мога да дам по-нататък.

Защо "трябва" да ядеш по половин кофичка кисело мляко?
Защото му изчислявам въглехидратите... А преди 4-5 години лекар ми беше препоръчал да ям по една кофичка на ден - 2 пъти по половин.

И защо броиш водата за хранене?
Не я броя за хранене. Но ако се пие заедно с храната, както е в моя случай, тя става част от храненето и грамажът ѝ се причислява към общото тегло на храната. Това е проблемът.

qhnalametlata
10-02-2013, 15:30
90 % от млякото по магазините е менте!
Ако го ядеш заради калция - прочети повече за сусама, сусамовия тахан и др. източници, в които се съдържа В ПЪТИ повече калций. Ако е заради протеина - в чията се съдържа многократно повече, лесно усвоими и качествени белтъчини.
И последно - повечето млечни продукти водят до задръстване на организма, което се изразява в повишено отделяне на слуз от лигавиците (за справка първата книга "Сила за живот" на Харви и Мерилин Даймънд). Резултатът - хреми, ангини, всякакви дискомфорти там, където има лигавици в човешкия организъм. За потенциалната опасност от алергии да не говоря!
Та ... пробвай да замениш млякото с нещо по-полезно и по-лесно за разграждане от стомаха. Така ще избегнеш и чувството за тежест и прехранване :)