PDA

View Full Version : Проблемна кожа - гнойни пъпки



zzzz193
09-05-2013, 12:44
Здравейте , надявам се да отделите 5 минути да прочетете това и още 5 да ми дадете съвет .

Имах проблемна кожа , мазна , но успях да се справя с това . Правя си маска с хума , използвам лосиона ''акне аут '' и сапун , препоръчани от козметичката ми .

Преди четири дни ми излезе гнойна пъпка на носа , няма връхче , но се подува все повече и повече , точно на върха е и е много неприятно . Въпросът ми е как да я лекувам , с какво да я мажа за да я премахна възможно най - бързо ?

Благодаря ви !
* Изчела съм и останалите теми , опитах повечето неща , но нищо не ми помогна . *

nor4eto99
09-05-2013, 14:00
Ихтиол му е майката

kaRamella
09-06-2013, 01:06
Може би Спирт или нещо на спиртна основа. Акне Аут също ще подейства, но няма да я изсуши толкова бързо, колкото спирта. ( личен опит )

Жълто
09-06-2013, 02:32
Трябва да минат от самосебе си. И аз имам много и ми е много неприятно. Лекувай ги все пак с каквото намериш, но напълно ще изчезнат от самосебе си. Ако искаш си купи и фон дьо тен да слагаш така по малко на по-забележимите и не тва не е само за жени щото всички тв водещи ги мажат с най-различни работи преди да се включат в ефир. И по-добре да сложиш малко отколкото да те е срам. Аз съм си слагал много пъти.

nor4eto99
09-06-2013, 04:20
На мъжа от вечерните новини BTV (забравих му името) на HD се вижда всяка прашинка пудра по лицето му :lol:

KrasimiraAndonova
09-06-2013, 08:08
Ихтиол + салицилов спирт
Аз през деня ги минавам по няколко пъти със спирт , а вечер слагам ихтиол .

zlatit0o
09-06-2013, 08:22
Този ихтиол крем ли представлява? По-добър ли е от акне аут крема?

marilyn
09-06-2013, 13:48
Защо не отидеш при дерматолог за тези пъпки? Козметичката хубаво ти е казала, но лекар би могъл да ти изпише антибиотичен лосион, който помага много.

xantia
09-06-2013, 13:50
Защо не отидеш при дерматолог за тези пъпки? Козметичката хубаво ти е казала, но лекар би могъл да ти изпише антибиотичен лосион, който помага много.

+++

Lanator
09-06-2013, 15:29
Защо не отидеш при дерматолог за тези пъпки? Козметичката хубаво ти е казала, но лекар би могъл да ти изпише антибиотичен лосион, който помага много.

+

evilgirl95
09-06-2013, 17:09
Иди на дерматолог за проблема си, за да изкаже той своето мнение.
Но за това как да премахнеш по-бързо тази пъпка- използвай спирт както ти казаха другите.
Приятеля ми ми прави една домашна маска :д (тъй като имам малко червенини и пъпчици, които преди бяха мноого). Смесва хума, кисело мляко, не повече от чаена лъжичка сода и много мааалко сяра. Трябва да се получи нещо като гъста каша. Не знам дали си втълпявам, но все си мисля, че пъпките ми поизчезнаха заради тази маска :)

RainbowGirl
09-06-2013, 17:50
Пробвай с ихтиол. Намажи се вечерта, сложи лепенка отгоре (нищо, че е на носа) и легни да спиш, за да може през нощта ихтиола да "изсмуче" гнойта. Но по принцип тези пъпки, които са големи и без връхче минават много бавно, защото са подкожни.