PDA

View Full Version : Beauty влогър



daru6a1
09-05-2013, 21:16
Здравейте на всички!
От доста време искам да започна да снимам beauty клипчета, но не намирам смелост, защото имам странното чувство, че много хора ще hate-ват това, което правя... Много мои приятелки, познати и роднини са ме насърчавали да започна с това да правя видеота, свързани с грим,прически и маникюр, но винаги отлагам нещата във времето... Най-после събрах кураж и мисля утре да заснема първото си видео, но нямам никакви идеи как да се казва канала ми във youtube, където мисля да качвам клиповете. Та това е и моят въпрос към вас... Ще ви бъда много благодарна ако ми дадете някакви свежи идеи!

kaRamella
09-06-2013, 01:04
Канала може да бъде нещо с beauty , makeup, и такива нещица свързани с грим. Отдавна мина "модата" да хейтват за това, така че смело давай : )))))))

Schatzi
09-06-2013, 10:20
Действай смело! Щом мислиш, че имаш качествата да го правиш, значи нищо не те спира. Все още има много малко български изяви от такъв тип, затова на мен лично ще ми е интересно да гледам клипчетата ти :) Аз пък все още обмислям идеята за Бюти блог, но ще видим.. :)

Дано измислиш някакво готино име за канала. За жалост нямам много въображение за такива неща и не мога да помогна :Д

mimeto_0o0o
09-06-2013, 10:43
На мен вече ми е малко като мечта да заснемам клипчета, но на английски :д В момента най-много ме спъва това, че нямам камера..

Runaway11
09-06-2013, 18:36
Оооо давай. Винаги ще има хора, които няма да харесват това, което правиш, но щом искаш защо това трябва да те спира :).

За име нищо интересно не ми идва на ума. Намери някакво вдъхновение в тъмблр например или нещо такова ;д

YSMF
09-06-2013, 19:37
Давай! :)
В България има адски малко бюти блогъри, какво остава за влогъри. За име не мога да помогна, но гледай да е нещо, което да не се повтаря с други канали, защото ще имаш по - малко посещения. Примерно предишното име на блога ми беше sakura-box и в гугъл веднага изникваше Сакура от Наруто 8-)

Hayashi
09-06-2013, 20:46
^ Абсолютно! Избери нещо оригинално, което да се показва първо в гугъл.
Името ми на блога идва от песен, но съм супер учудена, че на мен ми излиза преди текста на песента. :D

daru6a1
09-07-2013, 09:09
Благодаря на всички! За жалост се разболях и нямах сили дори да стана от леглото.... Клипчето предполагам ще го заснема днес, но все още не съм измислила име на канала... Голям зор ще видя с това име ми се струва :D Иначе имам много идеи, които не смятам,че се препокриват с това, което съм виждала. Ако имате желание, когато кача първият ми клип, ще ви го изпратя тук, за да видите и ако ви хареса евентуално да се абонирате. :)

AliceSw
09-07-2013, 09:50
^ Абсолютно! Избери нещо оригинално, което да се показва първо в гугъл.
Името ми на блога идва от песен, но съм супер учудена, че на мен ми излиза преди текста на песента. :D


търсачката на Гугъл изкарва приоритетно файлове/ сайтове, какъвто тип се посещава най-често от потребителя

need2bestrong
09-07-2013, 10:11
Винаги ще има хейт. Ти си прави каквото ти харесва, пък не се притеснявай от другите неща. ;)

daru6a1
09-07-2013, 10:26
Да ви се похваля, направих си канала във Youtube с името MyBeautyBox. Сега идва ред на избор на обработваща програма и проблемите с направата на интро и тем подобни неща.. Стискайте палци и още веднъж благодаря на всички, които се отзоваха и ме насърчиха!

rositzza
09-07-2013, 11:10
Недей да мислиш за хейтърите те са навсякъде, мисли за хората който те гледат и ти се възхищават.

Wwwooow
09-07-2013, 11:40
Да ви се похваля, направих си канала във Youtube с името MyBeautyBox. Сега идва ред на избор на обработваща програма и проблемите с направата на интро и тем подобни неща.. Стискайте палци и още веднъж благодаря на всички, които се отзоваха и ме насърчиха!

Браво, а може ли линк ?

daru6a1
09-07-2013, 14:28
Браво, а може ли линк ?

http://www.youtube.com/channel/UCxmprdc5hA6DAjYMIIS3KbA Заповядай, но още не съм качвала нищо. Другата седмица обещавам да има клип!

RainbowGirl
09-07-2013, 15:52
Браво за смелостта! И аз отдавна съм се наканила да си правя канал в youtube, но искам да е на английски. Точно заради това все отлагам, искам първо да науча английския доста добре и тогава да се захвана с правене на клипове. Пък и си е голяма занимавка и се изисква време, което не винаги имам. :Д
С удоволствие ще изгледам първото ти видео, когато го качиш! :)

П.С. Какво мислите за нещо като sophisticatedbeauty или wonderbeauty за име на канал?

daru6a1
09-07-2013, 18:46
Браво за смелостта! И аз отдавна съм се наканила да си правя канал в youtube, но искам да е на английски. Точно заради това все отлагам, искам първо да науча английския доста добре и тогава да се захвана с правене на клипове. Пък и си е голяма занимавка и се изисква време, което не винаги имам. :Д
С удоволствие ще изгледам първото ти видео, когато го качиш! :)

П.С. Какво мислите за нещо като sophisticatedbeauty или wonderbeauty за име на канал?

Благодаря! Браво и на теб за идеите ти и плановете ти :) Много амбициозно като цяло, а и си страшно права, че изисква супер супер много време ( заснемане,обработка,качван е ) .. А за име на канал - страхотни са ти и двете идеи, но второто звучи по-лесно и в същото време интригуващо. :)) Успех ти желая с направата на канала! И да не забравиш да ни пратиш линк към него, за да следим :)

Effy Stonem
09-08-2013, 09:29
Хейтъри винаги ще има, но това не трябва да те спира. За много от beauty влогърите това се превръща в професия, така се издържат и си е наистина сериозно. Отделно много козметични компании им предлагат партньорства, канят ги по разни събития, като жури на конкурси, имат свои рубрики в известни женски списания. Ако решиш да правиш клипчета на български ще си изградиш таргет публиката много по-бързо, защото както вече казаха в България beauty влогърите се броят на пръсти. Докато от англо-говорящи е пренаситено, може да браузваш из youtube в часове откривайки нови и нови.
За програми бих препоръчала Sony Vegas & Adobe After Effects - едни от най-добрите и често използвани. Успех!

daru6a1
09-08-2013, 10:41
Хейтъри винаги ще има, но това не трябва да те спира. За много от beauty влогърите това се превръща в професия, така се издържат и си е наистина сериозно. Отделно много козметични компании им предлагат партньорства, канят ги по разни събития, като жури на конкурси, имат свои рубрики в известни женски списания. Ако решиш да правиш клипчета на български ще си изградиш таргет публиката много по-бързо, защото както вече казаха в България beauty влогърите се броят на пръсти. Докато от англо-говорящи е пренаситено, може да браузваш из youtube в часове откривайки нови и нови.
За програми бих препоръчала Sony Vegas & Adobe After Effects - едни от най-добрите и често използвани. Успех!

Това беше един от най-мотивиращите отговори, които получих.. Благодаря за което!
А относно програма, изтеглих Camtasia Studio 8 и не е толкова сложна, докато Sony Vegas далеч не е програма за начинаещи, но все пак благодаря ти за прекрасните предложения!

Lexiee
09-08-2013, 11:37
Това, с което си решила да се занимаваш е чудесно. Давай!

Но аз се включвам само да ти кажа, че има вече български канал с много подобно име на това, което си избрала (MyBoxofBeauty) и е сравнително известен.
Мисълта ми е, че вероятно ще се почули някакво объркване.

shusha
09-08-2013, 11:45
давай смело :Д самп си вземи готина камееееееера

daru6a1
09-12-2013, 22:20
http://www.youtube.com/watch?v=1qhyBKzi0Fo
Enjoy :) ( Гласът ми попринцип не звучи така.... но това беше най-доброто, което можех да направя )

Naive
09-12-2013, 22:38
На мен си ми скучна. Не можах да изгледам видеото докрай.

ameli
09-12-2013, 23:12
Не съм си включила звука, но доколкото виждам.. не говориш?

Naive
09-12-2013, 23:13
Говори, ама това, което говори, е на запис.

marilyn
09-13-2013, 07:45
Гримът ми хареса, добре си монтирала видеото. Усмихвай се повече, с времето сигурно ще свикнеш де, предполагам, че си се притеснявала доста.
Това, което не ми хареса е диалектът ти. Когато се занимаваш с нещо такова би трябвало да говориш правилно. Не го казвам за да се заяждам, виждам как и преподаватели в университета правят забележки на колегите ми. Просто за да го вземат под внимание.

Успех ти пожелавам с канала.

FuCKkK13
09-13-2013, 08:37
Гримът ми хареса, добре си монтирала видеото. Усмихвай се повече, с времето сигурно ще свикнеш де, предполагам, че си се притеснявала доста.
Това, което не ми хареса е диалектът ти. Когато се занимаваш с нещо такова би трябвало да говориш правилно. Не го казвам за да се заяждам, виждам как и преподаватели в университета правят забележки на колегите ми. Просто за да го вземат под внимание.

Успех ти пожелавам с канала.

+.. хареса ми като за първо видео,но начина по който говориш е мн дразнещ

daru6a1
09-13-2013, 09:09
+.. хареса ми като за първо видео,но начина по който говориш е мн дразнещ

Наистина много се притеснявах... Благодаря все пак! :) Обмислям варианта да не правя аудио на клиповете .. и аз не мога да се слушам чак... Просто гласа ми е супер нереален на запис

marilyn
09-13-2013, 09:15
Не е идеята да правиш клипчета без звук, идеята е да си оправиш говора. Нормално е да не си харесваш как звучи гласа ти на запис, защото е различен. Оправи си говора, дразнещ е.

daru6a1
09-13-2013, 09:22
Не е идеята да правиш клипчета без звук, идеята е да си оправиш говора. Нормално е да не си харесваш как звучи гласа ти на запис, защото е различен. Оправи си говора, дразнещ е.

Доста трудно ще бъде да го оправя..

marilyn
09-13-2013, 09:26
Доста трудно ще бъде да го оправя..

Трудно не е невъзможно. Това ще ти е полезно не само за клипчетата, а и за професионалното ти развитие ако щеш. Хубаво е да го изчистиш за теб самата.

FuCKkK13
09-13-2013, 09:29
Наистина много се притеснявах... Благодаря все пак! :) Обмислям варианта да не правя аудио на клиповете .. и аз не мога да се слушам чак... Просто гласа ми е супер нереален на запис

не,така нищо не става,хубави клипове се правят с обяснение.. нямах предвид,че гласа ти звучи гадно,а самия начин на говорене - диалекта

malka_sladkka
09-13-2013, 09:33
На мен ми хареса, да говора е малко кофти, но като за първо видео е добре. Хубава си, много ама козметиката, която изпилваш е просто без коментар...

daru6a1
09-13-2013, 09:39
На мен ми хареса, да говора е малко кофти, но като за първо видео е добре. Хубава си, много ама козметиката, която изпилваш е просто без коментар...

Благодаря ти! А защо да е без коментар, всеки използва различни продукти и различни марки.. За моята кожа съм подбрала тези, които ми стоят естествено и не я дразнят.

malka_sladkka
09-14-2013, 12:09
Благодаря ти! А защо да е без коментар, всеки използва различни продукти и различни марки.. За моята кожа съм подбрала тези, които ми стоят естествено и не я дразнят.

Защото е най-ниския клас, дори няма от къде да си купя Импала, но това няма значение важното е, че имаш талант. На мен ми хареса. Продължавай с клипчетата следващото ще е по-добро.

RainbowGirl
09-14-2013, 12:26
^ Всъщност Импала имат сайт, от който могат да се поръчват техни продукти.

Иначе за видеото... добре е като за първи път. Наистина диалекта е дразнещ, но може да се оправи, стига ти да искаш и да положиш усилия. В бъдеще е хубаво да си вземеш камера с хубаво качество, ако продължиш да правиш клипове. :)
btw: Каква програма за редактиране използваш?

Hayashi
09-14-2013, 12:34
Съветвам да се вземеш един по-хубав микрофон, от онези големите. Не са чак толкова скъпи, но ако искаш да се занимаваш с това си е малка инвестиция.
Аз с диалекта ти не виждам проблем, може би защото живеех в град където много хора говореха така. Но качеството на камерата ти не е най-доброто и когато показваш продуктите, аз всъщност трябва да гадая какви са, защото не мога да го прочета. Съвествам те докато ги показваш да изписваш името на продукта във видеото. :) Успех и за напред, ще те следя!

daru6a1
09-15-2013, 12:22
^ Всъщност Импала имат сайт, от който могат да се поръчват техни продукти.

Иначе за видеото... добре е като за първи път. Наистина диалекта е дразнещ, но може да се оправи, стига ти да искаш и да положиш усилия. В бъдеще е хубаво да си вземеш камера с хубаво качество, ако продължиш да правиш клипове. :)
btw: Каква програма за редактиране използваш?

Благодаря ти! Ще направя всичко възможно да бъда по-естествена и да премахна диалекта.
Програмата, която използвам е Camtasia Studio 8 :)

daru6a1
09-15-2013, 12:23
Съветвам да се вземеш един по-хубав микрофон, от онези големите. Не са чак толкова скъпи, но ако искаш да се занимаваш с това си е малка инвестиция.
Аз с диалекта ти не виждам проблем, може би защото живеех в град където много хора говореха така. Но качеството на камерата ти не е най-доброто и когато показваш продуктите, аз всъщност трябва да гадая какви са, защото не мога да го прочета. Съвествам те докато ги показваш да изписваш името на продукта във видеото. :) Успех и за напред, ще те следя!

За момента не мога да си позволя техника, но бих искала :)
Поради тази причина всички продукти, които използвам са написани в информацията под видеото :)
Благодаря ти много!

daru6a1
09-15-2013, 12:25
Защото е най-ниския клас, дори няма от къде да си купя Импала, но това няма значение важното е, че имаш талант. На мен ми хареса. Продължавай с клипчетата следващото ще е по-добро.

Не смятам така. Аз съм доволна от всичките им продукти с малки изключения. И да, има сайт, от къде можеш да си закупиш продуктите. Радвам се, че ти харесва това, което правя! Благодаря!

BRUNETTE,
10-03-2013, 20:02
Гримът много ми хареса ^.. Само тази импала е гадничка.

mimsssssss
10-04-2013, 08:53
На мен от всички неща, които изброихте не ми хареса на първо място използването на Импала. Просто самата аз не съм била доволна от продуктите им.
Друго - прави клипчетата в твоята стая, или поне подбирай фона зад теб :) че тези трушии отзад много не се връзват.
Относно говора - малко мяукаш, говориш на И в повечето случаи... но не е чак хипер дразнещо. Може да си записваш текста, който искаш да казваш и след това да го четеш - смятам, че като видиш че пише нещш - ще го четеш така както го пише :)
Иначе клипчето е добро, може да подбираш музика по твой стил, а не нещо просто на фон - хем хората ще слушат музика :)

tanichkasun
10-04-2013, 11:56
Здравей! На мен много ми хареса първоначалното ти клипче, получило се е страхотно!
Тъй като съм гледала и други клипове, които са доста известни, забелязвам, че винаги, когато използват някакви продукти, в началото пускат една снимка на всичко, което ще се използва. Можеш и ти така да направиш или както казаха по-горе, да пишеш какви продукти използваш.

Успех с другите клипчета! :)

DragonLady
10-04-2013, 12:03
Изгледах клипчето ти, и ми хареса, но спряно другите подобни клипчета, които съм гладала ми направи спечетление следното: Не се усмихваш, усмихвай се ще изглеждаш по лъчезарна и жижнерадостна, показвай продуктите, които използваш. Можеш да добавиш някаква слаба музика за фон.

baby_baby
10-31-2013, 12:02
Да не ти пука от мнението на хората винаги ще се намери някои да не хареса нещо така че действай смело каквото ти харесва на теб го прави

kaRamella
10-31-2013, 17:34
Говора ти не е дразнещ , просто така си свикнала да говориш заради хората около теб. Признавам , че има в градове в които диалекта е ужасен. Можеш да се оправиш, но трябва да посещаваш логопед.