PDA

View Full Version : "За" и "Против" гримирането



lilqna96
09-05-2013, 21:49
Така темата е ясна и аз ще изкажа и моето мнение. Ами аз съм нещо по средата. Не нося грим всеки ден, но това не означава ,че не държа на бъншния си вид или че не се потдържам. Просто не разбирам за кого се гримират тези момичета, който го правят всеки ден. За кой ли, за някое момче.... Не си струва.

evilgirl95
09-05-2013, 21:57
Аз се гримирам всеки ден, но слагам само очна линия, спирала и като се сетя гланц.. наскоро си купих и бб крем и добавям и него към репертоара. Твърдо съм за гримирането.. Няма нищо лошо в това да си сложиш малко очна линия, която да подчертае очите.. или малко бб крем, който да изравни тена..
Относно това за кого го правя- правя го за себе си. Колкото по-добре изглежда един човек, толкова по-голямо самочувствие има. Отнема ми най много 6-7 минутки :)

Schatzi
09-05-2013, 22:11
Твърдо ЗА гримирането като подчертаване на естествената красота. :)

bambi69
09-05-2013, 23:06
ЗА, но когато не е в прекалени количества, защото изглежда грозно. Моят ежедневен грим е молив и спирала и мноооого рядко да си сложа гланц.

RainbowGirl
09-05-2013, 23:36
Твърдо ЗА гримирането като подчертаване на естествената красота. :)
+1 :)

пAteNцЕ
09-06-2013, 05:23
И аз като авторката съм по средата.
Само не мога да разбера момичетата, които и без грим са добре, а се мацат за най-малкото - дори да отидат пред блока, за да изхвърлят боклука или да отидат до кварталното магазинче. Просто не разбирам.

tori
09-06-2013, 06:17
За 96 набор имаш брутално закърняло мислене.


Как може въобще някой да е 'за' или 'против' гримиране... :D Ако щат и изкуствени мигли да си слагат като ходят да хвърлят боклука, тяхна си работа, никой не ви кара да ги разбирате.
+1 Всеки трябва да се чувства добре в кожата си и никой няма право да се меси. Аз се чувствам добре без грим.

MaLkaTa_LaDy
09-06-2013, 06:34
Аз съм напълно ЗА грима. Дори очи, които не са подчертани с грим, не ми харесват, изглеждат ми умрели. Аз съм вманиачена в грима и знаейки какво мога да направя с него, не мога да се лиша от това удоволствие. Тези от вас, които казват, че не харесват грима, бас държа, че е защото не могат да се гримират добре и да изглежда естествено, дори когато сложат повече грим.

пAteNцЕ
09-06-2013, 06:50
Според мен нехаресването на грима по-скоро се поражда от страха да изглеждат изкуствено или както аз казвам "прекалено намацани". Лично аз харесвам хубавия грим, когато има повод, когато е направен както трябва(в момента се уча и постигам добри резултати). Не че нещо, ама сигурно има някакво отвращение(то при мен си го има де, говоря за масата) от тия, които ходят всеки ден с тежък грим и затова може би се избягва гримирането.

xantia
09-06-2013, 07:04
Против с двете ръце, на 15 години се гримира като 40 годишна лелка и като стане на 30 има бръчки като 45 годишна.Да не говориме почето козметика как се тестна на животни...

http://vbox7.com/play:a52a0102

TheBeliever
09-06-2013, 07:18
Против съм малки хлапета да се мацат като фолк изпълнителки.


Гримът е нещо хубаво когато се ползва с умение и е съобразен с мястото/повода. И най-готиния вечерен макияж би изглеждал нелепо в 11 часа на опашката в Макдоналдс.

zlatit0o
09-06-2013, 07:25
Единствения грим който нося ежедневно е молив за вежди и гланц за устни, който постоянно нанасям и ми е станало като навик :D . Естествено има и дни в които абсолютно нищо не си слагам, просто се чувствам по-комфортно. Когато сложа грим се притеснявам да не се е размазало нещо, не мога да си потъркам очите, да се почеша спокойно.
ЗА грима съм. Обичам да се гримирам, но просто не ми се занимава.

MegiBoOm
09-06-2013, 08:23
Твърдо ЗА гримирането като подчертаване на естествената красота. :)

++

sladkalady
09-06-2013, 08:36
Аз съм ЗА грима,когато се използва в умерено количество,и то за да подчертае красотата на момичето или да скрие даден дефект.Лично аз преди не можех да изляза без фдт дори до магазина,а сега изобщо не слагам.
Въпрос е на личен избор ,на възраст,на себеусещане,на средата ,която ни заобикаля..

MaLkaTa_LaDy
09-06-2013, 18:27
Против с двете ръце, на 15 години се гримира като 40 годишна лелка и като стане на 30 има бръчки като 45 годишна.Да не говориме почето козметика как се тестна на животни...

http://vbox7.com/play:a52a0102
Какъв е смисълът на това клипче?! На всички снимки фолк певиците са с грим [може би с изключение на една на Райна]. Снимките просто са по-стари или не са от професионални сесии. Много разбирачи...

granger
09-06-2013, 18:30
Ох,горките...каква е тая малоумна тема ,бе?

aleksandra74
09-06-2013, 20:07
И аз съм за. Слагам си спирала, коректор (защото на места имам пъпчици и зачервявания) и съвсем малко фон дьо тен. Това е. И изглежда доста добре и в никакъв случай прекалено, защото използвам фон дьо тена разумно както би трябвало. Дори не слагам и гланц, защото го мразя изглежда неестествено и блести а аз супер много си харесвам устните едни такива розовички са хаха ;дд

FuCKkK13
09-06-2013, 20:09
много се дразня на мислене като на авторката - замисляла ли си се,че хората се гримират за себе си,да си повдигнат настроението,да се почувстват красиви ?
ти като си купуваш дрехи си избираш хубави заради хората или заради себе си ? :?

за гримирането,когато знаеш как,кога и по колко

Hayashi
09-06-2013, 20:42
Гримирам се за себе си. Не че и аз не излизам понякога както ми падне, но след една определена възраст не върви да се явиш в банката или в общината по работа и да изглеждаш като труп, защото не си се наспала.
Гримирам се когато имам време, следователно почти всеки ден. През лятото BB крема не го пропускам, защото слънцезащитният ме прави още по-бледа.

Ако колкото до гова, че от грима се остарява, умерено гримираните мадами изглеждат много по-добре от омърфелена леличка, за това не мисля, че има спор.

FuCKkK13
09-06-2013, 20:45
^ всъщност ако знаеш как да си поддържаш лицето и си намерил точните продукти,всекидневното гримиране не е толкова лошо и ''пагубно''

lilqna96
09-08-2013, 19:45
Да има много мнения по тематааа:) Да жи кажа аз честно се гримирам много леко. Спирала, молив(a извивачката за мигли прави чудеса):). Kaкто се казва всичко е хубаво в определени количества.Благодаря за вашите мнения! Сега изкам да ви помоля за съвет. KAK да накарам приятелката ми да се гримира... Не че да я карам задължително, но поне да се потдържа. Според мен външния ти вид одговаря на начина по който се чувстваш(a тя като ходи рошава нормално все е намусена). Гримиржала съм я и се е харесвала много, дори изкаше да я снимам(a aз от толкова време изках да се снимаме ,но тя не даваше). Аз като кажа грим тя "не и дума да не става". А с такива сенки под очиеходи тва момиче. Kakво му е толкова лошото на спиралата.....:):)

granger
09-08-2013, 20:50
Начинът на писане отговаря на нивото на образованост. :)

lilqna96
09-08-2013, 23:12
Начинът на писане отговаря на нивото на образованост. :)

Seriozno......

RainbowGirl
09-09-2013, 00:22
Оправи си правописа...
Не можеш да накараш приятелката ти да се гримира, ако не иска. Ако се чувства добре без грим и не иска да се гримира - остави я намира.

lilqna96
09-09-2013, 00:34
Да права си, но какво да направя като тя уж се харесва, а като се види в огледалото или на снимка и веднага започва "оле изглеждам ужасно". Не искам да я карам на сила. Искам просто да се потдържа. Все пак понякога близките ти знаят кое е по добре за теб, отколкото то самия.

marilyn
09-09-2013, 08:17
Вместо да разсъждаваш по "екзистенциални" въпроси като "За и против гримирането?" вземи малко си оправи правописа.

Иначе... истината е по средата. Много грим особено ежедневно, не е готино, а пък без абсолютно никакъв пак. Слагам си молив, спирала, гланц и понякога пудра. Не се притеснявам да изляза и без грим, но рядко се случва.

Не можеш да накараш приятелката ти да прави каквото и да е. Щом не иска, не иска...

FuCKkK13
09-09-2013, 08:50
Да права си, но какво да направя като тя уж се харесва, а като се види в огледалото или на снимка и веднага започва "оле изглеждам ужасно". Не искам да я карам на сила. Искам просто да се потдържа. Все пак понякога близките ти знаят кое е по добре за теб, отколкото то самия.

и аз да се изредя - оправи си правописа 8-)

не можеш да я накараш.. извеждай я с тебе по козметични магазини,пускай и бюти каналчета в ютуб,предложи и да се гримирате взаимно - забавно е,тя да гримира теб и ти нея.. дори и да става смешно пак е забавно,аз с мои приятелки съм го правила.. предложи и да излезете един ден с още един човек и да си направите много снимки като преди това се ''наконтите'' ... това са ПРЕДЛОЖЕНИЯ - не да я караш на сила.. ако така не се съгласи - не знам
имам една съученичка,която само 1 път съм я виждала гримирана и с прическа и една от моя клас и се изсмя и от тогава не смее.. та,това момиче мн искаше да я гримирам и в момента в който и кажа айде днеска и тя се отказва .. така един път просто и казах да влезне при мене да я гримирам само да видя как и стои и без да се усети излезна така и няколко човека и казаха,че с едната очна линия и спирала прилича на съвсем друг човек..

Bloodlust
09-11-2013, 17:37
Първо казваш "Не разбирам, защо се гримирате", после казваш "Искам да накарам приятелката ми да се гримира". Последно? Това, че ти си си втълпила тая идея не значи, че приятелката ти трябва да страда от твоите прищевки. Остави момичето на мира, защото по-добре без грим, отколкото насила и заради някой друг. Пък и да не говорим, че ти, в ролята на приятелка, трябва да я приемаш и подкрепяш такава, каквато е.

rositzza
09-11-2013, 17:55
Пък и да не говорим, че ти, в ролята на приятелка, трябва да я приемаш и подкрепяш такава, каквато е.
This
Не се опитвай да я променяш по твои критерии :?

п.т. ЗА

FuckingFreak
09-11-2013, 19:17
Твърдо ЗА гримирането като подчертаване на естествената красота. :)
+
Защо трябва да се гримираш ЗА някого? Обожавам спирала и очна линия, въпреки че съм на 15, кефи ме, страст ми е, кара ме да се чувствам по-уверена, нужно ли е да изброявам още причини? Ако на някой не му харесва, просто да не се гримира. Не са нужни теми за обсъждане...

C0oKieS
09-12-2013, 13:45
ами за , но да не е прекален

Anastasiq5910
09-12-2013, 18:48
ами за , но да не е прекален

+

~sweeettt~
09-15-2013, 15:33
'ЗА', но ако подчертава естествената красота.