PDA

View Full Version : Фитнес/ Бодибилдинг Въпроси.



Rakshy
09-05-2013, 23:04
Здравейте, имам няколко въпроса, които ме мъчат и искам да чуя мнение на трениращи, просто с опит или на хора, които са ги учили тези неща. ( още от сега, моля без отговори от типа: "do you even lift bro?", "порасни, пък тогава ми говори за добавки")

1. Вярно ли е, че приемането на креатин, води до надебеляване (надебеляване като мазнини) *почти напълно сигурен съм, че не е така, но да питам*
2. Кое е по-добре да си вземе човек като иска растеж, протеин или креатин.
3. Вярно ли е, че креатина товари много бъбреците? ( говоря за напълно нормален пример както е "предписано" )

Въз основа на отговорите Ви на тези въпроси ще имам и още :D

tonique
09-05-2013, 23:19
1. Добавката "креатин" е направена да ти дава сила - монохидрата те издува и те пълни с вода след края на приема я изпикаваш.. и няма как да качиш мазнини само от приема на креатин - ама гледай да се храниш с повечко протеин :)

2. Аз бих заложил и на 2-те, според мен е по-добре, ако си начинаещ да си вземеш протеин - аз почнах от първия ден в залата да приемам креатин и така малко се прецаках :(

3. Според мен, ако си пиеш всичко както е напичано и пиеш повечко вода ще видиш, че доста често ще ходиш по малка нужда, аз бях преди така като го пиех на всеки 15 минути и в тоалетната :D и бъбреците ти работят както тряя и няма да имаш проблеми

yakuza_
09-06-2013, 04:46
Ако питаш мен не си губи времето с добавки. Тренирай си за удоволствие и това е.

redbul2
09-06-2013, 05:43
Здравейте, имам няколко въпроса, които ме мъчат и искам да чуя мнение на трениращи, просто с опит

О,ако търсиш опитни аз тук съм най-опитния с най-голям стаж в залата. 6 години и половина. :D

1. Приемането на креатин (МОНОХИДРАТ обаче) води до "надебеляване",но от задържана в мускулите вода,а не от мазнини. От другите видове креатин (които не са монохидрат) не се "надебелява".
2.Протеина е строителния материал за мускулите тъй както тухлите са за една къща. Без протеин не може. При по-малко протеин с храната няма да имаш растеж,обаче при повече от необходимото количество няма по-бърз растеж. А само се похабява,изпикава се и товари излишно черния дроб и бъбреците. 1,5 до 2,2 грама на килограм от теглото ти е дневната доза протеин от храна и добавки.
3. Креатинът МОНОХИДРАТ натоварва малко повече бъбреците и затова се взема по 1 месец с месец почивка и се пие много вода през периода на вземането му. Монохидрата товари първо защото е по-тежък за бъбреците и натоварващ. И второ защото се взема в много по-голяма доза от другите видове креатини. Останалите креатини се вземат в по-малки дози и почти не натоварват,освен ако няма още преди това някакво бъбречно заболяване.

Като мен ще ти отговори и самият Шварценегер! :D

xantia
09-06-2013, 06:44
Ако питаш мен не си губи времето с добавки. Тренирай си за удоволствие и това е.

+1

Rakshy
09-07-2013, 15:32
Какъв протеин бихте ми препоръчали, за бюджет от максимум 90 лева?

Още един въпрос: Кое е по-добро за закуска: овесени ядки или корнфлейкс ?

xantia
09-07-2013, 17:43
Кое е по-добро за закуска: овесени ядки.

tonique
09-07-2013, 18:06
Кое е по-добро за закуска: овесени ядки.
и аз така мисля има повече въглехидрат, но не яж само кисело / прясно мляко + овесените ядки, а добави някакъв плод :)

За протеина съм най-доволен засега от Syntrax Matrix 5.0 - матрица има няколко вида протеин в нея
http://alternativestore.bg/store/?wpsc-product=syntrax-matrix-5-0 - пусни го на Pricematch в силата или fitness1 и ще го вземеш за 85лв. - 76 дози за 85лв. = 1,11лв. една доза ти идва :)

вземи си с портокал малко е гаден вкуса, но има повече протеин

CoNviCt
09-07-2013, 20:40
tonique, можеш ли да напишеш програмата и упражненията, които тренираш? Благодаря.

tonique
09-07-2013, 20:49
tonique, можеш ли да напишеш програмата и упражненията, които тренираш? Благодаря.
Гледай си храната, тя е по-важна от това по каква програма тренираш :)

иначе в последно време нещо не ходя толкова мотивиран както преди, днес съм пил едно прясно мляко и 2 принцеси и преди 2 часа: 5 яйца, 3 големи картофени кюфтета и салата айсберг (по-зле даже от нетрениращ)

Понеделник: Гърди + Бицепс
Вторник: Почивка
Сряда: Гръб + Трицепс
Четвъртък: Почивка
Петък: Крака + рамо + корем
Събота: Почивка
Неделя: ако се чувствам добре почвам отначало програмата с: гърди + бицепс - ако ли не чакам понеделник ;)

кофти е на фитнеса, защото не се ли храниш правилно и не тренираш 1-2 седмици и целия спадаш кат балон :(

DownloadVirus
09-07-2013, 22:14
tonique това само при теб се случва.И за месец да спра нищо не спадам въобще,може да спадна малко вода гликоген мазнина,ама мускулна маса абсурд.
А това не е програма,а подредба на мускулни групи.. За натурално трениращ тренировката е от изключителна важност,ти за това и спадаш много бързо.

tonique
09-07-2013, 22:45
Аз не знам, дали свалям мускулна маса или просто е така някви размери в см. но като се върнах почти не си личеше, че тренирам, особено към гърдите :D цялата програма ме мързи да я пиша, има в нета бол - аз откакто съм се върнал от морето лягам късно, ставам късно и не се храня изобщо както трябва и не мога да влезна в ритъм и напрао се нервирам на копеле :D
са след малко отивам да ям отново, поне да направя 3 хранения за днеска, че лошо ;d

DownloadVirus
09-08-2013, 10:07
А бе и 2 храненията на ден да имаш няма дерт,въпросът е какво ядеш. Аз принципно цяла година винаги съм карал на 2-3 храненията,даже лятото 1 път ми се беше случило на 1 хранене(мин лято).Прочети малко за ИФ и ще разбереш за какво иде реч.

Rakshy
09-08-2013, 11:15
Имам още един въпрос: този холестерол, който го има във всичките протеини без в този на ON 100% pure whey.. бла-бла. Има ли значение. Тоест може ли да навреди в дългосрочен план?

yakuza_
09-08-2013, 13:08
той програма няма, но разпитва за добавки, вземи ходи 1-2 месеца без да вземаш нищо, вместо да набуташ 100 лева и да спреш след 2 месеца

Rakshy
09-08-2013, 13:50
Не разбрах какво общо има моята програма, с т'ва че питам за добавки? К'во не може ли човек да се интересува...
Имам си няк'ва жалка програма, от която мисля, че имам прогрес. Храненето ми куца, защото не мога да си позволя да давам по 20 лева на ден за месо, при положение, че мога да дам 100 лева в началото на месеца и после месец и половина да си имам количеството протеин, което ми трябва, поправи ме ако греша...

DownloadVirus
09-08-2013, 14:18
Аз те поправям,грешиш.

Rakshy
09-08-2013, 14:39
Кажи ми в какво греша, за да го поправя?

Illusion772
09-08-2013, 14:53
До тук всички говорят за полезните ефекти на креатина , които наистина звучат впечатляващо , но никои не спомена че досега няма изследване което да проследи дълготрайните му вреди.И преди да ми се нахвърлят местните фитнес гурута ще ти дам този клип http://www.youtube.com/watch?v=dhMz4auB6hI - нядавам се да разбираш английски за да си направиш сам заключението....
Успех

Fisherman
09-08-2013, 15:03
кофти е на фитнеса, защото не се ли храниш правилно и не тренираш 1-2 седмици и целия спадаш кат балон :(

hahahahahaah,спадате вие надутите химици

DownloadVirus
09-08-2013, 15:09
До тук всички говорят за полезните ефекти на креатина , които наистина звучат впечатляващо , но никои не спомена че досега няма изследване което да проследи дълготрайните му вреди.И преди да ми се нахвърлят местните фитнес гурута ще ти дам този клип http://www.youtube.com/watch?v=dhMz4auB6hI - нядавам се да разбираш английски за да си направиш сам заключението....
Успех

Явно обаче не разбираш английски.

@Rashky по-добре яж храна,20 лева за месо на ден,че кой си ти,да не си някой културист на химия 150 кила,че да ми ядеш по 3 кила месо на ден? Месото ти е 3.50 макс 4 лева на ден.

betudontbet
09-08-2013, 16:43
Здравейте, имам няколко въпроса, които ме мъчат и искам да чуя мнение на трениращи, просто с опит или на хора, които са ги учили тези неща. ( още от сега, моля без отговори от типа: "do you even lift bro?", "порасни, пък тогава ми говори за добавки")

1. Вярно ли е, че приемането на креатин, води до надебеляване (надебеляване като мазнини) *почти напълно сигурен съм, че не е така, но да питам*
2. Кое е по-добре да си вземе човек като иска растеж, протеин или креатин.
3. Вярно ли е, че креатина товари много бъбреците? ( говоря за напълно нормален пример както е "предписано" )

Въз основа на отговорите Ви на тези въпроси ще имам и още :D

1. ne
2. protein
3. po-често ще пикаеш

Arnold777
09-13-2013, 13:01
Креатина е една от най-ефикасните добавки братле,опитай матрицата на амикс креа-трикс и ще видиш за какво става въпрос ;) Качих 4кг. от една опаковка без никакви мазнини,само сила и по-голямо напомпване.Това че креатина ти разваля бъбреците и че се дебелее от него са пълни глупости.