PDA

View Full Version : Котката ми.



bohtel
09-06-2013, 09:16
Здравейте бих искала да ви питам нещо. Имам котарак на 3-5 месеца, вчера падна от прозореца без да се осети, че мястото там е малко. Живеем на 4 етаж(3 жилищен), веднага слезнах и той лежеше на земята( плочки), правеше странни движения, муцуната и лапите му бяха цели в кръв. Дишаше учестено. Не можеше да си мърда задните крачета и опашката, не можеше да стои прав. Заведох го на ветеринар веднага след това. Би му една инжекция против болките и една против вътрешни кръвоизливи. Каза, че ако има вътрешни кръвоизливи ще се влоши до 5,6 часа и ако оцелее до днес(14:00 часа) опасното е преминало; и че нямало страшно от предните рани на муцунката. Също така допълни, че крачетата няма да може да си ги движи евентуално 2,3 дни. Да, но аз се притеснявам, защото гръбнака му по средата на тялото е изпъкнал- не знам дали е счупен или нещо друго. Още не може да се изправи не си движи задните крачета, опашката. Днес го нахраних само с малко надробена риба- дадох му една лъжичка и вода. Пиша ви и искам съвет от вас, защото живея в малък град и имаме една ветеринарна, в която почти нищо не правят. Та, котето има ли шанс отново да проходи и тича нормално? А ако гръбнака е счупен ще може ли сам да се възстанови или...?
Моля дайте мнения, много съм разстроена.

Котка.
09-06-2013, 10:01
Това, което му се е случило е наистина ужасно.Друг път го пази повече.Аз моята само като я видя на терасата как се надвесва и ми става лошо, а сме на втория етаж.Както и да е, станалото - станало.
Веднага трябва да го заведеш на друг ветеринар.Проблемът е сериозен, тук едва ли би се намерил някой, който да ти помогне.В кой град си?

П.П. - Дано се оправи котето!

bohttel
09-06-2013, 10:17
Не можах да си влезна в акаунта.
Друг добър ветеринар няма. Далече сме от големите градове. Постоянно плача и преди малко се убедих, че краят просто няма да е хубав. Понякога дари почва да мяучи, не може да си поеме дъх. Постоянно плача, и като знам, че аз съм виновна, ако не бях го пускала нищо такова нямаше да стане.

NoOneElse
09-06-2013, 12:19
Котките са наистина корави животни, особено малките при падания, защото са леки и костите им са по-меки. Преди месец едно от котета ми (живеят си на двора) се беше контузило, не знам как точно. Като ходеше коремчето му се влачеше по земята и задните му крака бяха на една страна. Движеше си задните крачета, но много некординирано и като се опитваше да тича даже падаше. На втория ден от инцидента се движеше даже още по-зле. На третия ден беше малко по-добре. Оправи се чак на шестия-седмия ден. Сега си тича и играе с другите малки и нищо му няма. Щом ветеринарят не се е усъмнил, че му е счупен гръбнака, не се притеснявай, такава травма е трудно да не се забележи от специалист, освен ако не си е купил дипломата. Остави го да си почива, храни го, давай му водичка. Гръбнакът при котките е много гъвкав и удароустойчив. Просто е с един живот по-малко. Остави го да зареди вторият си живот, и до 7-8 дена ще се оправи. ;]

bohttell
09-06-2013, 12:57
Благодаря ти, но котката ми диша много трудно, понякога почва да мяучи или да се опитва да го направи, защото не може да си поеме дъх, това вече става много по- често. Вея му, но след малко пак става така.

pesho..xd
09-06-2013, 13:11
Ужас. Следващия път като се опитваш да я убиеш, по-силно трябва!

bohttell
09-06-2013, 13:16
Не съм искала това да станее

shusha
09-06-2013, 13:50
ВЕТЕРИНАР ВВВЕДНАГА!!!
НЕ ГО МЪЧИ ЖИВОТНОТО!!

bohttell
09-06-2013, 14:05
Аз колко пъти да ви казвам, че отидох и този ветеринар е единствения тук. Далече сме от големите градове за специални вет клиники.

Котка.
09-06-2013, 14:12
Добре де, на колко километра сте ?!? На 20 ? На 30 ? На 40 ? На 100 ? Съмнява ме да сте на повече от 60 км.Една приятелка веднъж и нахапаха кучето и би почти 50 км до най - близкия голям град.Ако наистина обичаш котката ще отидеш.

marilyn
09-06-2013, 14:16
Щом си решила да имаш животно, значи трябва да си готова да си носиш и отговорността. Колко да е далече тоя ветеринар? Говори с вашите и идете в някой по-голям град.

bohttell
09-06-2013, 14:18
Мислите, че не обичам котката си ли? Вие можете да имате възможност, но не и аз. Нямаме кола. В кой голям град освен стара загора и софия има добри ветеринари?

marilyn
09-06-2013, 14:19
Мислите, че не обичам котката си ли? Вие можете да имате възможност, но не и аз. Нямаме кола. В кой голям град освен стара загора и софия има добри ветеринари?

Предполагам във всеки по-голям.
Качваш се на автобуса и отиваш. Коте може да се пренася с автобус с онези специални клетки или там както се наричат.

~LadyCrawley~
09-06-2013, 14:21
Ако наистина държиш на животинката си, никакво растояние няма да ти попречи. Намираш транспорт и тръгваш възможно най-бързо до някой по-голям град, защото колкото и издръжливи да са котките, твоето е още мъничко и ако гръбнакът му е извит, има вероятност да е счупен, което пък може да провериш като го наблюдаваш. Ако все пак започне да си мърда крачетата, значи е добре, но само с две инжекции...късмет да се оправи. Ходи ли до тоалетна, очите му с нормален цвят ли са? Като цяло-води го на друг ветеринар.

Котка.
09-06-2013, 14:24
Извинявай, ти да не си минала през всички ветеринари, та знаеш къде има добър?Тъй като не споменаваш откъде си - сто процента има някой в радиус от 5 - 10 км от вас, освен ако не си в някое умряло село в северозападна България на края на света.

bohttell
09-06-2013, 14:31
НЯМАМЕ ДРУГ ВЕТЕРИНАР В ГРАДА. Очите му са все още нормални, не ходи до тоалетна, няма как. Бих направила всичко за него, ако зависеше от мен щях да съм отишла още сега. Но просто баща ми не е тук, майка ми друг ден ще заминава по работа за ден, а и нямаме възможност, ще дадем 60 лева за отиване и връщане, за ветеринарната там 100 лева, да не казвам родителите ми колко получават заплата, защото ще има коментари от рода- как изобщо живеете?! Да не мислите, че аз не искам и не ми се ходи, два дена се мъча и не спирам да плача. Ако имаме тази възможност нито майка ми, нито баща ми биха ме спрели. А като отида в тоя голям град как да разбера къде се намират клиниките?

~LadyCrawley~
09-06-2013, 14:36
Тогава потърси в интернет или ако имате някакви познати, които разбират от животни-питайте тях, но мисля, че без преглед няма да мине. Стискам палци да намериш начин и котето да се подобри!

marilyn
09-06-2013, 14:38
Клиники ще намериш в нета като напишеш. Няма ли кой да помолиш да те закара? Приятели, съседи? На колко си?

bohttell
09-06-2013, 14:45
Ок, клиники ще намеря, да ме закара няма кой, защото роднините, които имат кола сега са извън града, съседи- не. Просто няма начин, нямаме възможност и 100-200 лева да дадем. На 14 съм.

Котка.
09-06-2013, 14:59
Ако си с влак / автобус просто няма как да е повече от 10 лв на човек, което прави 40 лв (най - много) за отиване и връщане с майка ти например.И после 5 - 10 лв за преглед.Ще дадеш не повече от 50 лв и според мен това е далеч по - добра сума от 200 лв както ти казваш.Няма кой да те закара, ок, ама що не отидеш с влака?

anonymous929647
09-07-2013, 08:31
Какво се случи с котето?