PDA

View Full Version : Мускулна треска.



KrasimiraAndonova
09-06-2013, 11:51
Здравейте , имам невероятна мускулна треска на краката. Явно вчера се претоварих .. тренирам редовно и не очаквах да се случи подобно нещо ..
Въпросът ми е как да я преодолея , защото едвам ходя , а утре ме очаква отново тежка тренировка ?

xantia
09-06-2013, 13:38
Мускулната треска се дължи на миниатюрни разкъсвания в мускулната тъкан, причинени от неравномерно или необичайно натоварване.Обикновено болезнеността започва да се усеща около 24 часа след натоварването, най-силна е 48-72 часа след това, и може да продължи цяла седмица. ; )

DownloadVirus
09-06-2013, 14:18
Тренирай по-често и няма да имаш този дерт. Редовно не означава нищо.

KrasimiraAndonova
09-06-2013, 17:31
Благодаря ви !

Illusion772
09-06-2013, 19:50
Вземи парацетамол или аналгин , по-добре парацетамол , яж някакви плодове , разтегни , вземи топла вана.....мисля че е това

Fisherman
09-06-2013, 20:27
Вземи парацетамол или аналгин , по-добре парацетамол , яж някакви плодове , разтегни , вземи топла вана.....мисля че е това

ти си ненормален ше пие лекарства за най-малкото нещо,тва е най-приятната болка,когато знаеш,че растеш

DownloadVirus
09-06-2013, 20:41
Тези неща помагат само да мине болката,не и мускулната треска и всъщност има проучване,че пречи на качването на мускулната маса.. А топлата вана е най-голямата глупост,ледена баня точно след тренировка е точното решение. http://www.bb-team.org/articles/4000_ledena-banya-ice-bath

KrasimiraAndonova
09-07-2013, 07:31
Вчера потичах , взех си ледена вана и ме поотпусна. Благодаря отново .

Illusion772
09-08-2013, 18:16
Тези неща помагат само да мине болката,не и мускулната треска и всъщност има проучване,че пречи на качването на мускулната маса.. А топлата вана е най-голямата глупост,ледена баня точно след тренировка е точното решение. http://www.bb-team.org/articles/4000_ledena-banya-ice-bath

О да моя грешка извинявам се беше доста отдавна когато го правих това с ваните, прав си :)

Абе Фишерман , не те знам какъв си или какво тренираш нито ме интересува, но очевидно никога не си тренирал достатъчно за да знаеш какво е да не можеш да станеш от леглото от мускулна треска щото ако знаеше нямаше да ми пишеш някакви глупости като "да не взимала лекарства" .

П.С. На чужд груб и сто тояги са малко :)

Mladenoff
09-08-2013, 19:00
Aбе, Фишърмен тука си е прав. Пък и то ако трябваше за всяка мускулна треска да се пият лекарства...пфф :D

DownloadVirus
09-08-2013, 20:46
Той един път ще вземе на късмет да познае,недей,че ще се възгордее.Така или иначе се има за много вървежен и с голямо самочувствие във форума.

seek&destroy
09-09-2013, 00:17
Бе много сте зле. Аспирина е съвсем нормално да се вземе преди тренировка или квото и да е по-тежко натоварване, което със сигурност ще носи след себе си мускулна треска, особено ако човек се е обездвижил и не е навикнал на по-висока активност. Преди години винаги го получавах като съвет от треньор, при който съм започвала спорт или от родител. Съвсем нормално е, не казвам че трябва да се взима преди всяка тренировка, разбира се !

DownloadVirus
09-09-2013, 08:42
В такъв случай по-добре е да смениш треньора.

chupachups
09-10-2013, 12:01
seek&destroy мили приятелю, не знам в кой век живееш още. Аспиринът е ОТРЕЧЕН като средство против мускулна треска. Дай сега да си се нагълтваме със аспирин защото преди помагало.
Ето това е най-важната част от една статия:
Аспирина предизвиква негативен азотен баланс в организма.Повишава адреналина и норадреналина и тонизира симпатиковата вегетативна нервна система. Салицилатите стимулират дихателния център,като задълбочават и учестяват дишането.Намалят хемоглобина.За разширяване на кръвоносните съдове и ускоряване на кръвообръщението. Забързване на кръвта става при сърцебиене. Основният лечебен ефект е противовъзпалителния...
Има и още мноого, но реших да ти го спестя.

Та така сега към авторката:
Използвай Шуслерови соли (за мускулна треска 7-ца).
Магнезиум фосфорикум
Солта при спазми, крампи и болки

Магнезиум фосфорикум е особено необходима за лечението на честите схващания и спазми на мускулите. Подходяща е за мускулни болки - като менструалните, честите схващания на врата, гърба, раменете, спазмите на стомашно-чревния тракт. Помага бързо при стягащо главоболие.

Храни, които могат да спомогнат за успешното лечение с тази Шуслерова сол: кашу, овесени ядки, кафяв ориз, пшенични продукти, чесън.

П.П и студените бани както казаха по-горе също много помагат :)

Жълто
09-19-2013, 02:15
Свиквай просто и чакай да ти мине. На мен ми минава като се раздвижа.

b0nBoNeVa
09-23-2013, 12:20
Мускулна треска не се оправя - см това не е болест, че да се лекува. И аз съм имала отвратителна мускулна треска при това и аз в краката, но това беше когато не бях тренирала лятото, а на първия ни час по физическо направихме 5 обиколки (само аз от момичетата издържах 5те) и всякакви видове ходения из салона. Около два дни куцах :D ама до колкото знам от личен опит добре е да се масажира областта, където те боли. Така болката се разсейва, а след време и треската минава. Въпреки всички възможни решения обаче е най-полезно просто да се натовариш още повече. На мен така ми минава най-бързо (за ден)

dimitroww
09-24-2013, 10:00
Силните и продължителни мускулни трески са индекс,че не се възстановяваш пълноценно,храни се с повече храни богати на белтъчини,увеличи дневният прием на вода и аз те съветвам да добавиш едни аминокиселини,аз в момента ползвам на мех bcaa 9k.

tochko
09-25-2013, 15:38
Това за аспирина е вярно и помага много кои каквото да ви говори, когато аз започнах да тренирам редовно ме скъса мускулна треска 4-5 дни и се оправях с аспирин и горещ душ. До сега не съм чувал някои да е умрял от аспирин и наистина трябва по-често да тренираш.