PDA

View Full Version : Надеждни начини за почистване на сребро



_Precious_
09-06-2013, 16:22
Здравейте,сладури!Такава тема не срещнах.Искам да ви попитам има ли начини за чистене на сребро,които сте изпробвали и действа ли ? Както знаете то потъмнява ,не говоря за тенкийки . :) Аз гледах в нета,но открих някои техники,които действат само за ден-два..Ще съм благодарна ако споделите ! [sun]

пAteNцЕ
09-06-2013, 16:34
Ами с паста за зъби и стара четка за зъби. Така си почистих много неща. Помня прабаба ми вареше едно сребърно там с сода ли беше не помня, но виж пастата за зъби я пробвах не веднъж!

evilgirl95
09-06-2013, 16:36
Аз слагам в едно бурканче сода, слагам среброто върху нея и заливам с оцет. То "шупва" и разклащам лекичко бурканчето, за да се изчисти добре среброто. После го измивам с вода. Веднага си личи, че става по бяло.
Чувала съм, че някои хора го чистят с паста за зъби, но не знам до колко е ефективно, не съм пробвала. :)

_Precious_
09-06-2013, 16:42
Да,аз бях пробвала ама ефекта беше за няколко дни .. :(

girl91
09-06-2013, 19:18
С памук и паста за зъби при мен става.
Нещата, които почистваш, може да потъмняват по-бързо от други и затова ефектът да е по-краткотраен.

Samanta.M
09-06-2013, 20:47
Може да провериш в магазин за бижута от типа на злато и сребро де не някой дранкулки продават едни мокри кърпички продават се по 1 аз съм си копувала дават ти я в едно пликче мерише на канализация малко , но е супер ефектна . Отиваш и казваш , че искаш кърпичка за почистване те знаят каква е.